Connect with Us

Në kërkim për grabitjen në Rinas/ Talo Çela akuzohet si autor i vrasjes së dy vëllezërve në Durrës

Kronika

Në kërkim për grabitjen në Rinas/ Talo Çela akuzohet si autor i vrasjes së dy vëllezërve në Durrës

Publikuar

-

Dy muaj pas ekzekutimit në Durrës të dy vëllezërve Besmir dhe Viktor Haxhia, prokuroria ka zbuluar autorin.

Grupi hetimor pohon se organizatori dhe autori i dyshuar i vrasjes së dy vëllezërve në 27 prill është Talo Çela, një emër i njohur për drejtësinë, pasi është në kërkim edhe për grabitjen në aeroportin e Rinasit në 9 prill të vitit të kaluar.

LEXO EDHE:  Mendoi se i hynë hajdutët në shtëpi/ Gruaja në Durrës hidhet nga dritarja

Deri tani në pranga për vrasjen e dy vëllezërve janë 22-vjeçari Klevis Alla, që bashkëpunoi me policinë duke treguar se ku kishin hedhur armët e krimit të përdorura në atentatin ndaj vëllezërve Haxhia dhe Altin Ndoci./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Transportonin emigrantë në mënyrë të paligjshme / E pësojnë keq dy të rinjtë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Policia ka vijuar me operacionin Muzgu, ku së fundi ka vënë në pranaga dy të rinjë, pasi u kapën duke transportuar emigrantë në mënyrë të paligjshme.

Të arrestuarit janë E.I 18 vjeç dhe N.C 19 vjeç banues në Kavajë. Arrestimi i shtetasve të mësipërm u bë pasi janë kapur në flagrancë në vendin e quajtur “Ura e Lumit”, Gjirokastër, duke transportuar me një autotomjet tip “Audi”, tre emigrantë të paligjshëm nga vendet MENA, kundrejt fitimit. Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan automjeti dhe dy aparat celularë.

Vijon operacioni policor i koduar “Muzgu”.

Goditet një tjetër rast i veprimtarisë kriminale të dhënies ndihmë shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt fitimit.Transportonin tre emigrantë të paligjshëm, vihen në pranga dy shtetas. Sekuestrohen një automjet dhe dy aparate celularë.Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme, në bashkëpunim me Seksionin Operacional, Policinë Rrugore dhe Forcat Shqiponja në DVP Gjirokastër, në vijim të operacionit “Muzgu”, për goditjen e aktivitetit kriminal të dhënies ndihmë të shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt fitimit, në bazë të informacioneve policore, kanë goditur një tjetër rast, si rezultat i të cilit u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve E. I., 18 vjeç dhe N. C., 19 vjeç, banues në Kavajë.

Arrestimi i shtetasve të mësipërm u bë pasi janë kapur në flagrancë në vendin e quajtur “Ura e Lumit”, Gjirokastër, duke transportuar me një autotomjet tip “Audi”, tre emigrantë të paligjshëm nga vendet MENA, kundrejt fitimit.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan automjeti dhe dy aparat celularë.

Materialet në ngarkim të shtetasit E. I. dhe N. C. i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprën penale “Dhënia ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit“, njofton policia./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Zhduken një 15 vjeçare dhe nëna e saj/ Policia vihet në alarm

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Një 15 vjeçare nga Delvina, sëbashku me nënën e saj rezulton të jetë e zhdukur.

Sipas Policisë, ka qenë babai I së miturës që ka bërë kallëzimin, pasi nuk ka dijeni për vendndodhjen e tyre.Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Delvinë, shpallën në kërkim një 15 vjeçare, banuese në Delvinë, pasi ka bërë kallëzim babai i saj, se i është larguar vajza së bashku me ish bashkëshorten e tij”, njofton Policia./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shpërthim në një pallat në Fier/ I vihet tritol një banese, policia jep detajet

Publikuar

-

Nga

Një shpërthim i fortë ka ndodhur në lagjen “8 Shkurti” në Fier në katin e katërt të një hyrjes së një pallati.

Deri më tani nuk raportohet për viktima apo të lënduar, veç dëmeve material që mund të jenë shkaktuar. Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe ka vendosur perimetër sigurie. Ndërkohë banorët kanë dalë jashtë banesës së tyre.

Njoftimi i policisë:Sot rreth orës 21:40, në lagjen “8 Shkurti” në katin e katërt të një pallati, në afërsi të derës së jashtme të banesës së shtetasit A. H., (në të cilën nuk banon njeri pasi ndodhen jashtë shtetit) ka plasur një sasi e vogël dyshohet lënde plasëse.

Për pasojë është dëmtuar dera e kësaj banese.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë Fier po vijon punën për zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve./CNA.al

LEXO TE PLOTE