Connect with Us

Horoskopi sipas astrologut Branko/ Parashikimi për secilën shenjë për ditën e sotme

Horoskopi

Horoskopi sipas astrologut Branko/ Parashikimi për secilën shenjë për ditën e sotme

Publikuar

-

Horoskopi sipas astrologut Branko/ Parashikimi për secilën shenjë për ditën e sotme

Dashi

Siç tregon dhe horoskopi i Branko, sot do të duhet të tregoni kujdesin maksimal në dashuri, nëse nuk doni të përballeni me konflikte dhe mosmarrëveshje të pandreqshme. Jini të kujdesshëm dhe prisni ditët në vazhdim nëse keni ndonjë sqarim.

Demi

Sipas parashikimit astrologjik të Branko, sot do të ketë çështje që lidhen me një llogari, mbase para të përbashkëta për tu adresuar. Astrologu i famshëm Istrian ju këshillon të keni kujdes.

Binjakët

Sot, siç tregon edhe horoskopi i Brankos, ish-i juaj mund të shfaqet . Yjet ju inkurajojnë të qëndroni të qetë ndërsa dëgjoni ato që ka për të thënë. Numëroni deri në dhjetë para se të flisni!

Gaforrja

Këshillat e Branko për sot është të bëni më shumë përpjekje në punë. Nëse doni të përmirësoheni duhet të përvishni mëngët.

Luani

Më në fund keni rikuperuar të gjithë forcën tuaj dhe jeni gati të shkoni si një raketë ! Siç pretendon horoskopi i Branko, të Premten do të keni mundësi të përballeni me çdo armik, të prisni çdo pengesë dhe të zgjidhni të gjitha problemet që lindin.

Virgjëresha

Sipas horoskopit të Branko, në orët e ardhshme duhet të veçoni ca kohë për t’i kushtuar shtëpisë , familjes tuaj . Puna po merr shumë energjinë tuaj, me rrezikun të keni lënë pas dore paksa shumë të dashurat.

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë fundjava për të gjitha shenjat?

Astrologu popullor Branko ju inkurajon të përfitoni nga fundjava tjetër për një udhëtim , një udhëtim i vogël . Ju duhet të shkëputeni nga shqetësimet që lidhen me punën!

Akrepi

Siç parashikon horoskopi i Branko, sot do të duhet të merreni me një pyetje në lidhje me një shitje . Nëse jeni duke pritur për një përgjigje, një lajm, brenda 24 orëve të ardhshme mund të merrni një lajm interesant.

Shigjetari

Siç parashikon horoskopi i Branko, e Premtja do të fillojë një fundjavë me pasionin më të madh. Ju keni yje shumë verorë, të cilat përmbyten me vullnetin për të jetuar dhe parashikuar flirtime dhe aventura intriguese.

Bricjapi

Astrologu i njohur Branko ju inkurajon të përfitoni nga dita e sotme për të zhveshur problemet dhe të punoni dhe të pushoni pak. Pse të mos provoni një meditim? Mund të ketë efekte të mahnitshme për ju …

Ujori

Sipas horoskopit të Branko, në orët e ardhshme do të kuptoni që një mik në të vërtetë mund të ishte diçka më shumë. Bashkëpunëtori i Venusit heq ndjenjat: a jeni i sigurt se është thjesht një miqësi?

Peshqit

Parashikimi astrologjik i Branko për sot ju fton të jeni shumë të kujdesshëm, sepse mund të keni konkurrentë në punë, të gatshëm t’iu marrin vëmendjen./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Astrologu zbulon surprizat e ditës së sotme

Publikuar

-

Nga

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Astrologu zbulon surprizat e ditës së sotme

Dashi

Sot ju ende mund të përfitoni nga forca dhe efektiviteti i Hënës në shenjën tuaj të zodiakut. Ju dëshironi të hakmerreni për disa gabime tani ose thjesht të riktheheni në linjë . Ju nga natyra zakonisht jeni në gjendje të ktheheni në krye më lehtë se të tjerët pas një periudhe “jo” të mirë. Sidoqoftë, edhe nëse dita është e mirë, këshilla është të minimizoni problemet në dashuri , veçanërisht në çiftet afatgjata nëse ka ndonjë shqetësim. Edhe nëse jeni pranë një personi, nëse ju pëlqen dikush, mund të ndiheni më të largët gjatë kësaj kohe.

Demi

Ndiheni i zemëruar dhe ndoshta pak i trazuar . Yjet do t’iu shpërblejnë me një ditë të rëndësishme. Por duhet të jeni të kujdesshëm, sepse me fundin e janarit dhe fillimin e shkurtit, nëse ka para ose probleme komunikimi ka shumë të ngjarë që duhet të thuash ndalo . Nga pikëpamja e emocioneve të zemrës dhe punës, gjithmonë duket se jetoni në një mënyrë disi të pasigurt . E gjithë kjo në planin afatgjatë mund t’ju bëjë të paduruar!

Binjakët

Ditën e sotme, ju mund të mendoni se diçka do të shkojë keq, por do të jetë një ditë e fortë si dhe e nesërmja. Ky është një fillim i rëndësishëm i javës, i cili gjithashtu mund t’ju ndihmojë të zhvilloni shumë krijimtari . Shenja juaj drejtohet nga Mërkuri, i cili përfaqëson kuriozitetin, aftësinë për veprim dhe eksplorim. Rekomandimi është të mos nënvlerësoni dashuritë e reja .

Gaforrja

Kjo është ende një javë më e mirë se ato të mëparshme, edhe nëse rreth të Mërkurës do të keni disa yje më të kontrastuar. Ju nuk keni aftësinë të rrëshqisni gjërat mbi ju, edhe kur ato nuk ju interesojnë juve personalisht! Ju gjithmonë e ndjeni detyrën të bëni diçka për të ndihmuar të tjerët dhe kjo është e lavdërueshme, por nganjëherë duhet të mendoni edhe për veten tuaj , siç është dashuria. Vetëm dashuritë e reja në këtë periudhë janë ngadalësuar dhe historitë e lashta duhet të kuptohen.

Luani

Keni shumë armiq, që do të thotë që ju tani jeni protagonistë dhe se në një farë mënyre keni edhe forcën për të fshirë paqartësi të caktuara. Ju do të dëshironit të jetonit në një mënyrë më paqësore, por ju jeni ende një shenjë zjarri dhe jeni pothuajse të lumtur të ngriheni për arsyet tuaja kur dikush ju sfidon. Ju jeni luftëtarë! Dita e sotme sjell një sasi të drejtë energjie , por gjithmonë kushtojini vëmendje parave dhe punës.

Virgjëresha

Kjo është një kohë interesante. Për të gjithë ata që kanë biznesin e tyre, nuk përjashtohet që nga mesi i Shkurtit mund të mbërrijnë disa para shtesë ose thjesht që të ketë një zgjidhje ose që të arrijë një rimbursim i pritshëm . Horoskopi i Paolo Fox ju fton të bëni kërkesat tuaja ! Për ata që tashmë kanë pasur disa përparësi më shumë në vitin 2020, mbetet vetëm të vazhdojnë në të njëjtën rrugë dhe të ecin përpara pa u ndalur.

Peshorja

Ju keni filluar këtë javë në një mënyrë disi të hutuar dhe ka një lodhje të caktuar në nivelin fizik . Ne jemi gati të arrijmë një shkurt të rëndësishëm për marrëdhëniet dhe takimet, por ekziston një e kaluar që na rëndon dhe mbase duhet të mbyllim të gjitha situatat që nuk janë më të mira. Problemi juaj është pasiguria, dhe nganjëherë ju mund të paraqisni çështje që nuk kanë më vlerë vetëm sepse ju bezdis të thuani se nuk jeni më dakord për gjëra të caktuara ose të argumentoni. Ju duhen konfirmime dhe siguri.

LEXO EDHE:  Harresa dhe shpërqëndrimi/ Këto janë pikat e dobëta të këtyre shenjave të horoskopit

LEXO EDHE:  E urrejnë martesën/ Dy shenjat që nuk e mendojnë jetën në çift

Akrepi

Me Marsin të trazuar, së bashku me planetët që po kombinohen në një mënyrë shumë të veçantë, ju mund të jeni pak më intolerantë . Dita e sotme mund të jetë një kohë e lodhshme , por yjet ju ndihmojnë të reagoni! Një çështje e punës dhe parave do të duhet të trajtohet me shumë kujdes, sepse deri në shkurt diçka mund të ndryshojë. Tani jeni ju që nuk pranoni më një farë pasigurie , kështu që si në dashuri ashtu edhe në punë keni nevojë për siguri.Vëmendje për të gjitha çështjet që kanë të bëjnë me shtëpinë, financat dhe pronën.

Shigjetari

Tani për tani ju jeni gati të shpërtheni, por në një mënyrë të mirë ! Në fakt është një shpërthim vullneti, veprimi, dashurie dhe rebelimi. Këta planetë që do të përqendrohen gjithnjë e më shumë në një pikë të qiellit që përfaqëson çlirimin , do të çojë shumë prej jush të rebelohen kundër disa rregullave dhe situatave të caktuara që nuk janë më të mira. Dita e sotme ju jep energji të mirë : me Hënën, Merkurin, Jupiterin dhe Saturnin të favorshëm ju me të vërtetë mund të zgjoheni dhe të filloni një jetë të re.

Bricjapi

Sot shënon pak kohë, si ajo e djeshmja. Kjo është një javë në të cilën disa beteja mund të duken të humbura : në realitet ju e dini shumë mirë se çfarë duhet të bëni, por shpesh keni njerëz përreth jush që nuk janë shumë të qëndrueshëm. Keni shumë besim tek vetja, por pak tek të tjerët; pikërisht për shkak të një grupi, një personi, një situate të paqëndrueshme, tani mund të nervozoheni shumë. Ju jeni paksa të izoluar nga gjithçka sepse dëshironi të hiqni shumë bezdi nga jeta juaj.

Ujori

Sot ju keni një garanci të mirë suksesi falë një Hëne të rëndësishme. Shenja juaj është ndër të preferuarat e yjeve, të paktën deri në mes të shkurtit. Sidoqoftë, shpesh duhet të përpiqeni të jeni më të qartë me veten dhe më pak konfuz. Krijimtaria e madhe, dëshira e madhe për të bërë , por nëse nuk ka një projekt të qëndrueshëm dhe nuk ka ndonjë ide fikse ose dëshirë për të ndërtuar, mirëqenia mund të bëhet sëmundje. Kini kujdes të mos ndiheni të detyruar : është një moment kur dëshironi të ndryshoni jetën tuaj, por duhet të bëni zgjedhjet e duhura në mënyrë që të mos e gjeni veten duke u penduar për diçka nesër.

Peshqit

Ju keni forcë të mirë sot. Historitë që kanë shfaqur muajt e fundit janë më bindëse. Në disa momente jeni ndjerë i favorizuar në zgjedhjen e një dashurie, ndërsa në të tjerët jeni ndjerë plotësisht i çorientuar. Sot prodhon një efekt më pozitiv në dashuri me Venusin e favorshëm. Fatkeqësisht, në dy muajt e fundit puna nuk ka dhënë shpërblime të mëdha dhe mbase mund të keni pasur edhe një rezultat më të ulët sesa pritej, por nga qershori deri në dhjetor do të përjetoni muaj me forcë të madhe .Ajo që po përjetoni dhe po përgatitni tani do të zhvillohet mirë nga fundi i pranverës e në vazhdim./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 19 janar 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 13 janar 2021

Dashi

Trajtimi i sfidave të reja të vështira mund të mos jetë gjëja e parë në listën tuaj të dëshirave, por sapo të filloni, nuk do të jeni në gjendje të ndaleni derisa të arrini qëllimin tuaj. Miqtë po shohin forcë të re te ju dhe është koha që të filloni ta shihni atë edhe në veten tuaj.

Demi

Është koha për të festuar faktin se po ndiheni më të bazuar se kurrë në jetën tuaj personale. Njerëzit me të cilët po kaloni kohë marrin plotësisht atë që jeni, pranojnë atë që jeni dhe e duan atë që jeni. Bëjuani të ditur se sa të veçantë janë për ju dhe dashuria me siguri do të kthehet dhjetëfish.

Binjakët

Ndoshta do ta keni të vështirë të merreni vesh me dikë që ju pëlqen, por kjo nuk do të zgjasë shumë, prandaj mos u shqetësoni. Ka shumë tension midis të dyve, pa fajin tuaj, dhe nuk mund të bëni asgjë për ta zbutur atë. Besojeni se marrëdhënia juaj mund të përballojë ulje-ngritjet që ju sjell jeta normale.

Gaforrja

Ju jeni shumë i zoti që të mos i lejoni problemet në punë të depërtojnë në jetën tuaj personale, por jo të gjithë në jetën tuaj janë aq të aftë sa ta bëjnë këtë. Mundohuni të jeni më i mirëkuptueshëm ndaj një personi të tillë. Përpiquni të mos e fusni veten në keqkuptime.

Luani

Ju mund të merrni një lajm të mirë sot. Duhet të keni kujdes që të mos lejoni që entuziazmi juaj t’ju largojë shumë nga realiteti. Dërgoni disa mesazhe dhe tregojuni të gjithëve pse jeni kaq të lumtur tani. Do i bëni edhe ata të lumtur. Ata nuk do të mendojnë se po mburreni.

Virgjëresha

Një person nga e kaluara juaj mund të shfaqet befasisht dhe ju nuk keni asnjë arsye për të mos e mirëpritur. Pavarësisht se sa të çuditshme u bënë gjërat mes jush, tani ky person është në anën tuaj dhe i etur për t’ju ndihmuar të mbaroni gjërat. Idetë e tij mund të shtyjnë ambicien tuaj përpara.

Peshorja

Herën tjetër kur të flisni me një të afërm të vjetër, bëjini atij disa pyetje në lidhje me të kaluarën e familjes. Ata kanë shumë gjëra për t’ju mësuar në lidhje me historinë, këmbënguljen dhe ruajtjen e shpresës. Të mësoni diçka të re për të kaluarën tuaj është një mënyrë e shkëlqyer për t’u ndjerë më pozitivë për të ardhmen.

LEXO EDHE:  Horoskopi ditor sipas Paolo Fox/ Zbuloni çfarë do të ndodhë sot me 12 shenjat e zodiakut

LEXO EDHE:  E urrejnë martesën/ Dy shenjat që nuk e mendojnë jetën në çift

Akrepi

Ka disa njerëz të mahnitshëm në jetën tuaj tani, dhe ju duhet të lini ca kohë për t’i njohur më mirë. Ata do të mirëpresin vëmendjen tuaj të shtuar dhe do të shpërblejnë kuriozitetin tuaj me këshilla se si të ecni përpara. Ju po hyni në një fazë kur ambicia juaj do të zërë një vend të rëndësishëm.

Shigjetari

Muzika mund t’ju sjellë shumë gëzim sot, prandaj dëgjoni meloditë tuaja të preferuara sa herë që mundeni, ndërsa jeni duke u bërë gati në mëngjes, duke kryer punë, gatim, pastrim ose duke bërë ndonjë tjetër aktivitet. Në aspektin sentimental, sot do të jeni shumë i gëzuar.

Bricjapi

Pavendosmëria mund t’ju sjellë në skaj të zhgënjimit, veçanërisht kur shumë nga miqtë tuaj po ju bëjnë presion për të marrë një vendim më shpejt sesa ndiheni të gatshëm. Në aspektin profesional, duhet të jeni i gatshëm për disa ndryshime.

Ujori

Nëse gjërat po tensionohen midis jush dhe një shoku ose një bashkëpunëtori, mos u përpiqni ta luftoni atë. Sigurisht, konflikti nuk është kurrë argëtues për t’u trajtuar, por ndonjëherë është e nevojshme të zgjidhni një problem ose të lëvizni në një drejtim më të mirë.

Peshqit

Një fjalë e mirë nga ju mund të ndihmojë një bashkëpunëtor që lufton jashtëzakonisht shumë tani. Sa i përket aspektit financiar, sot mund të përballeni me ndonjë problem të vogël që do të zgjidhet shpejt.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi sipas astrologut italian/ Çfarë kanë parashikuar yjet për ju?

Publikuar

-

Nga

Horoskopi sipas astrologut italian/ Çfarë kanë parashikuar yjet për ju?

Dashi

Hëna në shenjën tuaj, tregon se javë fillon me vendosmëri. Nga mesi i shkurtit, shumë prej jush do të kenë zgjidhje, përgjigje. Bashkëpunimet e reja gjithmonë mund të fillojnë nga Shkurti dhe gjithashtu mund të ketë lajme në lidhje me çështje praktike.

Demi

Deri në mes të shkurtit duhet të keni kujdes dhe të shmangni ndërlikimet . Fakti që në këtë moment ka disa probleme të vogla personale, fizike ose ndoshta edhe të parave dhe punës, është i qartë, por ju po bëni vetëm një punë me kohë të pjesshme dhe tashmë shqetësoheni për atë që do të bëni në të ardhmen. Me pak fjalë, duhet vetëm pak durim, edhe sepse në këto orë lodhja mund të jetë e tepërt.

Binjakët

Së bashku me shenjat e tjera të ajrit ju jeni sigurisht ndër të preferuarit e zodiakut . Nga mesi i shkurtit mund të lindë një ide, mund të ketë kombinime të mira. Kur ka yje të mirë, duhet të përfshihesh. Kjo sigurisht që është një periudhë për tu shfrytëzuar sipas horoskopit Paolo Fox.

Gaforrja

Është një ditë e mirë por nga sonte deri të martën do të ketë një rënie të vogël nga pikëpamja fizike e cila do t’ju sjellë shqetësime të vogla të stomakut, ndoshta tretje. Mundohuni të rigjeni një farë stabiliteti në dashuri sepse në fund të fundit ky është problemi i vërtetë i momentit.

Luani

Ju mendoni se ka shumë kundërshtarë për të cilët sot nuk do të jetë plotësisht pozitiv. Në këto orë ju jeni kundër dhe gjithashtu shumë i trazuar: nëse është një problem familjar apo pune. Në realitet ju keni kapërcyer shumë pengesa, por tani fakti konkret që po realizohet këto ditë është se ju duhet të filloni nga e para dhe mbase të ktheheni të bëni atë që mendonit se ishte e qëndrueshme, duke rindërtuar atë që u ndërpre ose u shkatërrua.

Virgjëresha

Tani për tani keni disa plane të mira për të kryer, megjithatë kjo e hënë dita fillon pak në lëvizje të ngadaltë . Për më tepër, e marta mund të jetë e ngadaltë dhe e lodhshme. Këtu aftësitë tuaja nuk vihen në dyshim edhe sepse jeni një person i fortë por për disa ditë keni qenë nën presion. Ndoshta kjo Venus me pamje të bukur flet për situata dashurie që duhet të përpiqemi t’i vlerësojmë.

Peshorja

Në këto 48 orët e para të javës ne jetojmë me pak ankth dhe ankth por mbi të gjitha ne jetojmë duke kërkuar mënyra të reja për të shkuar. Nga mesi i shkurtit sigurisht që do të ketë më shumë stabilitet, por ka raste kur do të jeni më të bezdisur, kur gjërat nuk do të shkojnë saktësisht siç dëshironi. Ju duhet vëmendja juaj maksimale sepse mund të ndiheni vërtet në siklet kur bëni gjëra dhe madje edhe pak të trazuar. Edhe në marrëdhëniet me të tjerët, në marrëdhëniet e dashurisë, duhet një moment durimi.

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë fundjava për të gjitha shenjat?

LEXO EDHE:  Askush nuk mund t'ua ndryshojë mendjen/ Burrat më kokëfortë sipas shenjës së horoskopit

Akrepi

Ky fillim i javës duket mjaft interesant. Ju keni në mendje disa gjëra të mira për të bërë dhe për të planifikuar, është për të ardhur keq që aspektet ekonomike dhe të punës janë gjithmonë pak problematike. 2020 ishte qartësisht një vit i vështirë dhe 2021 mund të jepte diçka më shumë por fillon pak. Përkundër gjithë dëshirës tuaj për të dashur, ajo mund të bëhet përsëri shumë e rëndësishme.

Shigjetari

Në këto 48 orët e para të javës mund të mbështeteni në një pozicion të mirë të Hënës. Në fillim të javës, një ndjenjë ose dëshirë për të shpenguar një të kaluar të vështirë mund të rikthehet në modë . Duhet thënë që gjithmonë doni të përtërini, pas një kohe lodheni nga gjithçka. Kini kujdes që të mos lodheni në dashuri: historitë e vështira dhe mbi të gjitha monotone mund t’ju çojnë të bëni një shkelje të vogël.

Bricjapi

Jeni të zhytur në mendime mbase edhe pak të trazuar dhe këto ditë të hënën dhe të martën janë mjaft të lodhshme. Ju keni dalë nga një vit që në fund të fundit nuk ka qenë aq i vështirë sa dukej: në krahasim me njerëzit e tjerë keni pasur diçka më shumë. Tani përpiquni të bëni kujdes që të mos krijoni armiq. Gjatë kësaj kohe mund të ndiheni paksa të izoluar, mund të keni ndjenjën se shumë ju kanë thënë po vetëm nga rrethanat.

Ujori

Ky është një qiell shumë i rëndësishëm me një përqendrim të fortë të planetëve i cili sjell disa konfuzione. Në shumë raste ju po kërkoni qetësinë e humbur . Ne kemi nevojë për të gjetur një qëllim dhe një mënyrë për të shkuar. Dashuria mund të bëhet përsëri protagoniste. Dëshira për të ndryshuar jetën e tyre është shumë e fortë dhe nga mesi i shkurtit shumë mund të fillojnë një projekt të ri.

Peshqit

Ju duhet të ndiheni pak më të përkëdhelur dhe të mbrojtur. Pas krizës ose tjetërsimit që keni përjetuar në dhjetor, tani doni të gjeni qetësi me të njëjtin person ose nëse nuk është e mundur me dikë tjetër. Gjëja e mirë për këtë periudhë është që ju mund të filloni të shikoni për të ardhmen dhe mbi të gjitha të ktheheni në lojë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE