Connect with Us

Fasoneritë e Krujës vatër e nxehtë infeksioni/ Konfirmohen 13 raste pozitive me Covid-19

Sociale

Fasoneritë e Krujës vatër e nxehtë infeksioni/ Konfirmohen 13 raste pozitive me Covid-19

Publikuar

-

Gjashtë viktima nga Covid në 24 orët e fundit në shtetin fqinj/ Rritet numri i rasteve të reja

Fasoneritë në Krujë janë kthyer sërish vatra të nxehta të shpërthimit të COVID-19.

Mësohet se gjatë 24 orëve të fundit janë zbuluar 13 raste të reja, të cilat janë kontaktit i zinxhirit të fasonerive.

Janë konfirmuar pozitiv 13 raste të reja nga 25 teste të realizuara. Ata ndodhen të karantinuar në banesat e tyre në gjendje të mirë shëndetësore.

LEXO EDHE:  Greqia në karantinë totale/ Mbyllja do të jetë njësoj si në mars

Ditën e djeshme në qytetin e Krujës u konfirmuan vetëm 4 raste pozitive./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Sociale

Vranësira dhe reshje shiu lokale/ Ja si parashikohet të jetë dita e sotme

Publikuar

-

Nga

Vranësira dhe reshje shiu lokale/ Ja si parashikohet të jetë dita e sotme

Dita e sotme parashikohet të ketë  mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira këto më të përqëndruara përgjatë relieveve malore.

Në jug-juglindje vranësirat do të pasohen nga reshje lokale shiu në orët e pasdites.

Era parashikohet nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në 10-12m/sek. Deti i forcë 1-2 ballë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Familjarë që rrezikojnë infektimin nga Covid-19/ Spitali i Durrësit lejon vizitat

Publikuar

-

Nga

Covid-19 ka bërë që në të gjitha qytetet e Shqipërisë spitalet të jene të mbushura plot e përplot me të sëmurë.

Qyeteti i Durrësit paraqitet në gjendje më të qetë përsa i përket situatës nga Covid-19. Ajo që mbetet shqetësuese është shëndeti i të afërmve të të sëmurëve, pasi spitali i lejon lirisht vizitat. Familjarët me ushqime nëpër duar në praninë e kamerave nuk lejohen të hyjnë, por Fax News ka vëzhguar se sapo të largohet kamera ata hyjnë dhe dalin si të ishte një repart i zakonshëm.

Bëhet me dije se në spitalin rajonal të Durrësit janë 57 pacientë të shtruar, 6 prej të cilëve ndodhen në reanimacion. Që prej fillimit të pandemisë në të gjitha spitalet, jo vetëm në Shqipëri, pacientët nuk lejohet që të vizitohen nga familjarët e tyre, pasi përbëjnë rrezik për infektim./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

E rëndë në Korçë/ 22 vjeçarja humb jetën nga Covid

Publikuar

-

Nga

Një 22 vjeçare nga Korça ka ndërruar jetë si pasojë e Covid-19.

Mësohet se e reja Euxhena Jorgji, 22 vjeç, vuante nga sëmundje në kocka. Jorgji prej 1 muaji ishte shtruar në spitalin Infektiv në Tiranë. E reja nuk ka mundur t’i mbijetojë virusit të rrezikshëm.

Nderkohë kujtojmë se javët e fundit situata nga Covid në vendin tonë mbetet shqetësuese për shkak t numrit të lartë te infektimeve dhe viktimave nga Covid./CNA.al

LEXO TE PLOTE