Connect with Us

“Bombë’ nga Spanja/ Mesi ndalon rinovimin dhe largohet nga Barcelona në vitin 2021

La Liga

“Bombë’ nga Spanja/ Mesi ndalon rinovimin dhe largohet nga Barcelona në vitin 2021

Publikuar

-

Është përfolur shpeshherë se Lionel Mesi mund të ndryshojë destinacion në fundin e karrierës për të gjetur motive të reja. Ajo që e favorizon argjentinasin është se në vitin 2021 mund të largohet lirisht duke qenë se i përfundon kontrata me blaugranasit.

Dhe, duket se kështu ka ndërmend të veprojë 33-vjeçari. Sipas mediave spanjolle, së fundmi Mesi ka ndaluar negociatat për rinovimin e kontratës dhe se në vitin 2021 do t’i japë lamtumirën klubit ku u bë një nga më të mëdhenjtë në histori. Shkak për vendimin e Mesit për t’u larguar shihet të jetë edhe fryma e keqe brenda klubit dhe mosmarrëveshjet e shumta.

Këtë sezon, Mesi rrezikon ta mbyllë pa asnjë trofe në Spanjë duke qenë se Barcelona është eliminuar nga Kupa e Mbretit dhe është katër pikë pas rivalëve të Realit në La Liga. Katalanasit nuk kanë qenë në formën më të mirë këtë sezon, ndaj edhe në Champions rruga është e vështirë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Tronditet Real Madridi, Zidane drejt shkarkimit

Publikuar

-

Nga

Dy humbjet e fundit, në kampionat ndaj Kadiz dhe në Champions ndaj Shahtjorit, kanë trazuar ujërat te Reali i Madridit. Pas humbjes së djeshme në Ligën e Kampioneve, presidenti i klubit, Florentino Perez, ka zbritur menjëherë në dhomat e zhveshjes për tu përballur me lojtarët, diçka që nuk ndodh shpesh te klubi madrilen.

Kjo tregon edhe njëherë se situata te Reali nuk është aspak e qetë. Për këtë arsye, kanë filluar të qarkullojnë lajme për largimin e Zinedin Zidanit nga drejtimi i skuadrës. Dy ndeshjet e ardhshme, ndaj Barcelonës në “El Clasico” dhe ajo ndaj Myshengladbah në Ligën e Kampioneve, do të jenë vendimtare për të ardhmen e trajnerit francez.

Në rast se edhe në dy ndeshjet e ardhshme nuk arrihen rezultate pozitive, atëherë mundësitë që Zidan të shkarkohet janë të mëdha. Madje thuhet se Perez e ka gati edhe zëvendësuesin. Një tjetër legjendë e klubit si Raul Gonzalez do të ishte zëvendësuesi i Zidanit, në rast shkarkimi të këtij të fundit.

LEXO TE PLOTE

La Liga

“El Clasico”, caktohet arbitri që do vendosë drejtësi

Publikuar

-

Nga

Është mësuar gjyqtari për ndeshjen më të madhe në botën e futbollit. Këtë të shtunë, Barcelona pret Real Madridin në ‘Camp Nou’, për ndeshjen spektakolare.

Është mësuar se Martinez Munuera do të jetë gjyqtari që ndanë drejtësinë në këtë takim. Ndeshja mes Barcelonës dhe Real Madridit do të luhet me fillim nga ora 16:00.

Të dy skuadrat vijnë nga një formë jo e mirë në La Liga, kurse në Ligën e Kampionëve, Barcelona ka shënuar fitore të thellë, përkundër Realit që pësoi nga Shakhtar Donetsk. Mbetet të shihet se kujt do t’i sjell më shumë fat Munuera.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Tronditet stoli i Realit, Zidan drejt shkarkimit

Publikuar

-

Nga

Një disfatë e papritur, e pabesueshme për shumëkënd, dhe tanimë edhe hijet e dyshimit për një lamtumirë të mundshme të Zinedine Zidane. Pas disfatës kundër Shakhtarit, trajneri i Realit të Madridit ka dy ndeshje për t’u konfirmuar dhe për të rikarikuar një ambient që duket në depresion, pikësëpari në “El Clasicon” kundër armiqve të përjetshëm, Barcelonës, dhe pastaj edhe në sfidën e Championsit kundër Borusia Moenchengladbachut, që demonstroi në “San Siro” se sa vlen. Një vizitë e shkurtër, vetëm 3 minuta, e presidentit Florentino Perez në dhomat e zhveshjes ka certifikuar momentin jo të skuadrës.

Zidane ka premtuar se do të angazhohet për të eliminuar problemet që kanë mbetur pa u zgjidhur në skuadër, por është e qartë se ekipi ka një problematikë edhe sa i përket karakterit. Ajo ndaj Shakhtarit ishte disfata e dytë e bujshme, duke kujtuar edhe Cadizin, dy ndeshje që flasin për një situatë e cila shpejt mund të shpërthejë.

Mungesa e publikut ka bërë që kontestimi të mos jetë në sytë e të gjithëve, por Perez, njeriu që investoi aq shumë për rikthimin e Zidane, nuk është aspak i kënaqur. Trajnerit spanjoll i duhen dy rezultate, ndaj Barcelonës dhe Moenchengladbachut, për t’u konfirmuar, në të kundërt, gjithçka mund të ndodhë.

LEXO EDHE:  Pas Barcelonës tentativë terrori edhe në Cambril

LEXO EDHE:  Jahtet e Messi-t dhe Ronaldo-s vetëm 20 metra larg në Ibiza

Vetë trajneri, pas humbjes në Champions, deklaroi, “Më vjen keq për atë që po ndodh, nuk e pashë skuadrën të luante ashtu siç ua kisha kërkuar djemve. Kemi luajtur keq, s’ke çfarë thua më tepër. Tani fokusohemi tek “El Clasico”.

LEXO TE PLOTE