Connect with Us

Siguroi makinën që u vra Hekuran Billa/ Shpallet në kërkim bashkëpunëtori i Viktor Markut

Kronika

Siguroi makinën që u vra Hekuran Billa/ Shpallet në kërkim bashkëpunëtori i Viktor Markut

Publikuar

-

Siguroi makinën që u vra Hekuran Billa/ Shpallet në kërkim bashkëpunëtori i Viktor Markut

Policia e Tiranës ka shpallur në kërkim personin e fundit, të dyshuar si bashkëpunëtor në ekzekutimin e Hekuran Billësm

Sipas ABC neës, ky person identiteti it ë cilit nuk bëhet me dije për shkak të hetimit, është nga Shkodra dyshohet se ka siguruar makinën e përdorur nga autorët pasi dogjën mjetin Mercedes Benz, të përdorur në ngjarje.

Si të akuzuar për vrasjen e Billës, në qeli ndodhen Viktor Marku, që sipas prokurorisë është personi që e ka qëlluar. Ai është vëllai i Prel Markut, i vrarë në Angli në vitin 2006 nga Hekuran Billa. Me masë arrest në burg ndodhet edhe Sebastian mali, nipi i Viktor Markut, si dhe Adiola Lakra, vajza që dyshohet të ketë nxjerrë Billën në pritë.

LEXO EDHE:  Ekzekutimi i mjekut me 3 plumba në kokë/Çfarë po ndodh mes familjeve të autorit dhe viktimës

Dy ditë më parë, policia vuri në pranga edhe 33 vjeçarin nga Shkodra, Gjekson Pusi. Për grupin hetimor, ai dyshohet të ketë qenë shoferi në mjetin Mercedes Benz të përdorur në vrasje, ashtu edhe në mjetin tjetër me të cilin autorët janë larguar nga Peza e Vogël. Për prokurorinë, shkak i vrasjes së Hekuran Billës është gjakmarrja.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksident i rëndë në Durrës/ Makina përplas të miturin dhe largohet nga vendngjarja

Publikuar

-

Nga

Aksident i rëndë në Durrës/ Makina përplas të miturin dhe largohet nga vendngjarja

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Durrës, në lagjen nr.17 të qytetit bregdetar.

Mësohet se një  makinë ka përplasur një fëmijë të moshës 6-vjeç  me inicialet A.B., i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Aktualisht grupi hetimor po punon për zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Gjykata shtyn seancën për Adriatik Llallën/ Pranohet kërkesa e avokatit

Publikuar

-

Nga

Gjykata shtyn seancën për Adriatik Llallën/ Pranohet kërkesa e avokatit

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit ka vendosur të kthejë në SPAK  për plotësim dosjen e ish-kryeprokurorit, Adriatik Llalla.

Gjykata ka kërkuar te verifikohen transaksionet bankare për shitjen e  disa pronave të paluajtshme dhe të merret në  pyetje një person që i ka paguar Llallës  3 mijë euro për lindjen e fëmijës në Amerikë.

LEXO EDHE:  Atentati ndaj dy vellëzerve/ Policia zbarkon në shtëpinë e fisit e Lici

LEXO EDHE:  Ekzekutimi i mjekut me 3 plumba në kokë/Çfarë po ndodh mes familjeve të autorit dhe viktimës

Gjykata e Posaçme i ka lënë mbi tre muaj kohë prokurorisë për të kryer hetime dhe në muajin nëntor 2020 pritet që të zhvillohet seanca e radhës.

Kujtojmë këtu se ish-kryeprokurori Adriatik Llalla akuzohet për fshehje të pasurisë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Prishje e qetësisë publike/ Ndëshkohen dy administratorë lokalesh në Tiranë

Publikuar

-

Nga

Vijojnë kontrollet e shtuara nga Policia e Tiranës, ndaj subjekteve që ushtrojnë aktivitetin në kundërshtim me Aktin Normativ.

Procedohen penalisht dy administratorë lokalesh, për veprën penale “Prishja e rendit dhe qetësisë publike”.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 2, në bazë të ankesave të bëra nga qytetarët për dy subjekte që nuk zbatonin protokollet e sigurisë për parandalimin e përhapjes së COVID-19 dhe vijonin aktivitetin duke prishur rendin dhe qetësinë publike, kanë organizuar punën dhe gjatë inspektimit në zonën e ish-Bllokut, kanë konstatuar dy subjekte (lokale) që nuk respektonin masat e marra për parandalimin e përhapjes së COVID-19 dhe vendosnin muzikë të lartë, tej normave të lejuara.

LEXO EDHE:  Plumba mbi kokën e bashkëshortit/ Rrëfehet 35-vjeçarja

LEXO EDHE:  Hodhi gruan nga kati i katërt/ Arrestohet bashkëshorti

Në vijim të veprimeve u bë shoqërimi dhe u proceduan penalisht dy administratorët e lokaleve, shtetasit: D. S., 25 vjeç dhe A. P., 20 vjeç.

Për subjektin në administrim të shtetasit D. S. u vendos masë administrative 1.000.000 lekë.

Gjithashtu, shërbimet e Policisë kanë sekuestruar pajisjet që përdoreshin për të bërë muzikë në ambientet e këtyre lokaleve.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Policia e Tiranës apelon për të gjithë administratorët e subjekteve që ushtrojnë aktivitet, të respektojnë me rigorozitet protokollet e sigurisë dhe masat kufizuese, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19./CNA.al

LEXO TE PLOTE