Connect with Us

Pozicioni në të cilin flini tregon shumë për personalitetin tuaj/ Zbuloni disa prej karakteristikave

Life Style

Pozicioni në të cilin flini tregon shumë për personalitetin tuaj/ Zbuloni disa prej karakteristikave

Publikuar

-

Pozicioni në të cilin flini tregon shumë për personalitetin tuaj/ Zbuloni disa prej karakteristikave

Ne kemi gjetur një test të thjeshtë i cili mund të zbulojë shumë se kush jeni. Është një mënyrë e mirë për të zbuluar pak detaje për karakterin tuaj. Shihni figurën më poshtë dhe zgjidhni pozicionin në të cilin flini dhe të renditura do të gjeni karakteristikat e personalitetit tuaj.

1- Jeni një person i qetë dhe i besueshëm. Nuk është e thjeshtë të të ofendosh, dhe nuk trembesh për të ardhmen. Ju buzëqeshni edhe në mëngjesin më të mjerë të dimrit, dhe mund të përshtateni pa probleme në pothuajse çdo ndryshim që ndodh në jetën tuaj.

2-Nëse kryesisht flini në pozicionin e fetusit, atëherë shpesh ndjeni nevojën për t’u mbrojtur, kuptuar dhe simpatizuar. Duke u përkulur në këtë mënyrë, ju përpiqeni të largoheni nga problemet që hasni në botën përreth jush. Rruga e përsosur për talentin dhe potencialin tuaj do të ishte pikturimi i fotografive, mësimi i vallëzimit ose shkrimi i një blogu.

3-Nëse flini shtrirë në stomak me krahët dhe këmbët hapur, atëherë jeni udhëheqës. Ju jeni impulsiv dhe merrni iniciativën dhe sigurohuni që ka rregull në jetën tuaj personale dhe profesionale. Ju ka të ngjarë të preferoni të planifikoni gjithçka paraprakisht dhe nuk jeni tifoz i surprizave. Ju jeni aftësia për të këmbëngulur dhe ndjenja e përgjegjësisë ju ndihmon të arrini sukses të madh.

4-Nëse flini shtrirë në shpinë, atëherë me shumë mundësi keni një person pozitiv që e do jetën, i cili është mësuar të jetë në qendër të vëmendjes dhe e do shoqërinë e mirë. Ju punoni kokëfortë dhe me këmbëngulje, por në një mënyrë racionale, duke preferuar të thoni gjithmonë të vërtetën. Njerëzit që flenë në këtë pozicion shpesh kanë personalitete shumë të forta.

LEXO EDHE:  Ju japim disa këshilla të vlefshme për një gjumë të qetë

5-Nëse flini drejt, i shtrirë në shpinë me krahët në anët tuaja, atëherë jeni ndoshta një person i rregulluar mirë, i cili e di se cilat janë qëllimet e tyre në jetë dhe me mendje të vetme përpiqet t’i arrijë ato. Ju mund të jeni të rreptë, pedantë dhe kërkues, por ju kërkoni më shumë nga vetja juaj mbi të gjitha.

6- Shanset janë që të keni një personalitet të paparashikueshëm i cili shpesh tërhiqet për të gjitha llojet e aventurave, ndërsa disponimi juaj mund të ndryshojë aq shpejt sa mund të jetë konfuz për ata që ju rrethojnë. Shumë shpesh, ju e keni të vështirë të jeni vendimtare dhe të bëni një zgjedhje. Në përgjithësi në punë dhe në jetë në përgjithësi, ju keni një preferencë për stabilitetin, paqen dhe qetësinë dhe tërësinë.

Dhe nëse flini në poza të ndryshme sesa një, atëherë kjo është një shenjë që ju keni një personalitet të shumëanshëm, i cili ka thellësi të fshehura, madje as vetë ju plotësisht e kuptoni ende./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 18 Maj 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 18 Maj 2021

Dashi

Mënyra logjike dhe pragmatike e të menduarit të një shoku do t’ju inkurajojë të zgjidhni një problem. Ndihma e dikujt do t’ju ndihmojë të përmirësoni aftësinë tuaj për të fituar para. E vetmja gjë që ju nevojitet është të besoni në veten tuaj.

Demi

Ju mund të keni ndërmarrë shumë shpenzime në të kaluarën e afërt dhe tani mund të duhet të përballeni me pasojat. Si rezultat, mund ta gjeni veten në nevojë për para. Një mesazh i keqkomunikuar mund t’ju prishë një pjesë të mirë të ditës.

Binjakët

Koha e duhur për t’u përfshirë në aktivitete me të rinj. Jeta juaj e dashurisë do të jetë plot shpresë për të ardhmen. Njohuritë që do të merrni sot do t’ju japin përparësi kur keni të bëni me moshatarët. Mund të merrni një ftesë të rëndësishme nga një i panjohur.

Gaforrja

Do të gëzoni shëndet të mirë, por udhëtimet do të shkaktojnë lodhje dhe stres për ju. Mund të mërziteni për shkak të kushteve në shtëpi. Një fazë e vetmuar që ju ka kapur prej kohësh do të përfundojë, pasi duket se keni gjetur shpirtin tuaj binjak.

Luani

Do të kënaqeni me suksesin e dikujt pranë jush dhe do t’ia shprehni këtë. Nëse nuk jeni në humor, bashkëshorti/bashkëshortja juaj do ta përpiqet maksimalisht t’ju bërë të ndiheni mirë. Sot aftësia juaj artistike dhe krijuese do të vlerësohet dhe do t’ju sjellë shpërblime të papritura.

Virgjëresha

Përfshihuni në aktivitete argëtuese dhe relaksuese. Kontrolloni tendencën për të shpenzuar shumë kohë dhe para në argëtim. Përqendrimi në nevojat e familjes duhet të jetë përparësia për ju sot.

Peshorja

Një takim i papritur romantik do të jetë shumë emocionues, por mund të mos zgjasë shumë. Sot mund ta kaloni pjesën më të madhe të kohës për gjëra që nuk janë të nevojshme ose të rëndësishme. Bëni kujdes në punë nga dikush që nuk ju ngjall besim prej kohësh.

LEXO EDHE:  Ju japim disa këshilla të vlefshme për një gjumë të qetë

LEXO EDHE:  Ja pse duhet të flini në një dhomë të ftohtë

Akrepi

Mosrespektimi i mendimeve të prindërve tuaj mund të jetë joproduktiv për ju. Një mik mund të kërkojë këshillën tuaj në zgjidhjen e një problemi personal. Planifikoni diçka të veçantë për mbrëmjen dhe ta bëni atë sa më romantike. Mos harroni të kujdeseni edhe për detajet.

Shigjetari

Do të gëzoni një ditë të qetë me anëtarët e familjes. Nëse dikush përpiqet t’ju përfshijë në problemet tuaja, injorojini dhe mos lejoni që kjo të prishë ditën tuaj. Do të ndiheni të vlerësuar në punë. Sot do të jeni në qendër të vëmendjes, kur ndihma që i keni dhënë dikujt në të kaluarën do t’ju shpërblehet ose pranohet.

Bricjapi

Nëse dëshironi të bëni një jetë të qetë dhe të mbani një standard të qëndrueshëm jetese, duhet të qëndroni të vëmendshëm në lidhje me financat tuaja. Merrni pjesë në aktivitete që ju sjellin në kontakt me njerëz me të cilët ndani interesa të përbashkëta. Mos u ndjeni të ndrojtur kur të pyeteni për mendimin tuaj, pasi do të vlerësoheni shumë për të.

Ujori

Kjo mund të mos jetë një ditë shumë fitimprurëse për ju në aspektin profesional. Sot ka gjasa ta përfundoni shumicën e detyrave para kohës së caktuar. Mund të zhgënjeheni sepse një takim romantik nuk do të mund të përmbushë pritshmëritë tuaja.

Peshqit

Disa persona të kësaj shenje mund të premtojnë më shumë sesa mund të japin. Jini mirëkuptues dhe të dhembshur me të dashurit tuaj sot. Mund të planifikoni të riorganizoni shtëpinë tuaj, por mund të mos jeni në gjendje të gjeni kohën e duhur për ta bërë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Rikthehet programi i njohur/ Hapen audicionet e “Big Brother Vip”

Publikuar

-

Nga

Rikthehet programi i njohur/ Hapen audicionet e “Big Brother Vip”

Prej disa vitesh Top Channel nuk po e realizon më reality shown më të shikuar “Big Brother”, ndonëse shpeshherë është premtuar se do të vijë edhe një sezon i ri.

Mësohet se së shpejti pritet të fillojë “Big Brother Vip”, i njejti reality show me personazhe publike. Tashmë janë hapur audicionet për personazhet Vip që do të izolohen brenda një shtëpie.

Personazhe që qytetarët janë mësuar t’i shohin në media dhe rrjete sociale, tashmë do të mbyllen brenda shtëpisë së famshme, larg luksit dhe komoditetit që na fal jeta e përditshme.

Ky program do të vijë në formatin më të fundit, ndërsa Top Channel raporton se ka blerë të drejtat ekskluzive për realizimin dhe janë përgatitur ambientet dhe studioja e “Big Brother Vip”.

LEXO EDHE:  Ja pse duhet të flini në një dhomë të ftohtë

LEXO EDHE:  5 ngjyrat e preferuara të Peshqve/ Zbuloni karakterin e kësaj shenje të horoskopit

Njerëzit e famshëm do të vishet me petkun e qytetarëve të zakonshëm dhe do të jenë të ekspozuar para kamerave 24 orë në 24 orë në 7 ditë të javës./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Çifti më i ri në “Përputhen”/ Ola deklaron vetëm për Muratin

Publikuar

-

Nga

Çifti më i ri në “Përputhen”/ Ola deklaron vetëm për Muratin

Ola dhe Murati janë çifti më i ri i emisionit të dashurisë “Përputhen”.

Në puntatën e sotme të emisionit u trasmetua takimi i dyshes dhe pikërisht sot Ola është deklaruar në emision vetëm për Muratin.

Ajo tha se në këtë rrugëtim e sheh veten me shtetasin turk që jeton në Shqipëri, ndërsa për ta vënë në provë, moderatorja Bora Zemani i kërkoi të bëjë kafe turke.

Ola pranoi dhe bëri një kafe për Muratin, ku nuk munguan edhe batutat.

Pjesë nga biseda:

LEXO EDHE:  Kujdes me ndricimin në dhomën e gjumit

LEXO EDHE:  Ju japim disa këshilla të vlefshme për një gjumë të qetë

Murati: Unë e dua me sheqer si ty Ola. Mami im gatuan shumë mirë dhe e kërkon që të gatuajë shumë mirë. Sa herë iki në Stamboll, bën vetëm ushqim për mua.

Ola: Ti do që të gatuajë si mami jot?

Murati: Do e mësojë ajo s’ka gjë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE