Connect with Us

Dashuria në fokus/ Horoskopi sipas astrologut të famshëm Paolo Fox për ditën e parë të muajit

Horoskopi

Dashuria në fokus/ Horoskopi sipas astrologut të famshëm Paolo Fox për ditën e parë të muajit

Publikuar

-

Horoskopi i fundjavës/ Astrologu jep këshilla: Këto shenja duhet të kenë kujdes

Dashi

Dita e parë e korrikut sjell shumë trazira të brendshme por edhe një dëshirë të madhe për të filluar ditën me energji. Motivimi ju shtyn të shkoni larg dhe të jeni aktiv. Për momentin nuk dini nëse do të vazhdoni dhe bllokoni një projekt. Sigurisht që ka shumë pengesa që do të keni për të kapërcyer, jeta juaj është një luftë e vazhdueshme. Të enjten dhe të premten yjet do të jenë interesante.

Demi

Ju mendoni se diçka nuk është në rregull , ju zemëroheni për diçka dhe në këto rrethana zakonisht priren të zbuloni gjendjen shpirtërore. Vini re nëse ka diçka të gabuar me ju. Ekzistojnë shumë trazira të brendshme dhe ekziston gjithashtu një dëshirë për të diskutuar për të hequr zemërimin dhe tensionin. Horoskopi Paolo Fox ju këshillon të menaxhoni situatat ku jetoni me mençuri.

Binjakët

Nëse keni një pyetje sentimentale për tu sqaruar, astrologu ju këshillon të lëvizni në këto orë sepse ditët e së enjtes dhe të premtes do të jenë më të lodhshme. Kjo është një kohë e mirë për të gjithë ata që duhet të bëjnë një marrëveshje . Deri në fund të korrikut, Saturni më në fund do të jetë në favor.

Gaforrja

Me Hënën në shenjë, nëse jeni të interesuar për një person, do të jetë më mirë të ekspozoni veten dhe të mos mbylleni në mënyrë që të shmangni pak stresin psikofizik. Është gjithashtu një kohë interesante për të rënë dakord për çështje pune dhe kontrata, mbase me ndonjë ndërmjetësim.

Luani

Nuk ka shumë energji në vendin e punës për momentin dhe ju ndoshta keni të bëni me situata të paqarta dhe njerëz. Kjo është veçanërisht e vërtetë për punonjësit. Periudha e mbylljes krijoi vështirësi të madhe për ju. Tani po mbyllni marrëdhëniet me njerëz me të cilët nuk jeni më të kënaqur. Në dashuri po përjetoni një fazë të transformimit prandaj është e rëndësishme të keni një person të besueshëm në anën tuaj.

Virgjëresha

Me Jupiterin dhe Saturnin aktiv ju mund të ndjeni nevojën për të folur, për të bërë diçka më shumë. Të gjithë njerëzit që kanë biznesin e tyre mund të bëjnë një kohë të humbur dhe ndoshta edhe ata që nuk janë ndalur kurrë. Në dashuri, nga ana tjetër, ju po përjetoni disa shqetësime : ose një ndjenjë është venitur ose keni përjetuar një shkëputje fizike dhe mendore aq të fortë sa të çoni në një pikë pa kthim.

LEXO EDHE:  Nuk ju pëlqen por çdo shenjë është dyfytyrëshe, ku futeni ju?

Peshorja

Keni nevojë për relaksim. Deri në fund të korrikut, për fat të keq do të përjetoni një lloj mundimi të brendshëm që ne gjithashtu lexojmë në çështje praktike dhe profesionale. Disa kanë paguar shtrenjtë për krizën e muajve të fundit, në mënyrë që nëse disa shenja do të rriten shpejt në punë, ju po shkoni më ngadalë. Dashuria mund të shpëtojë sepse Venusi është në gjendje të mirë.

Akrepi

Hëna në shenjë tregon se jeni i motivuar dhe intuitiv. Në këtë periudhë ju keni një lloj kontakti të vazhdueshëm me realitetin dhe çdo herë e më pas ju e lini krijimtarinë tuaj të rrjedhë e lirë. Këto janë ditë të dobishme për të rënë dakord, për të zgjidhur një çështje familjare ose dashurie.

Shigjetari

Ditën e Premte mund të flasim për dashuri, mund të bëjmë kontrolle. E juaja është shenja e optimizmit, e shpresës, ju kurrë nuk e humbni zemrën dhe suksesi juaj rrjedh nga fakti që nuk hiqni dorë lehtë. Në dashuri është koha për të shkurtuar distancat dhe shpërndarë dyshimet.

Bricjapi

Po filloni të ndiheni pak më mirë: ekziston një situatë e veçantë sa i përket punës, sepse ka të ngjarë që ju të mos keni më të njëjtën punë, ju keni ndryshuar role. Por kjo është vetëm një periudhë tranzicioni sipas horoskopit Paolo Fox për të cilin ajo që nuk është përcaktuar ende, së shpejti do të ketë fizionominë e vet. Astrologu sugjeron një pushim relaksues pranë të dashurit tuaj.

Ujori

Jeni shumë të shqetësuar, të guximshëm dhe madje njerëzit përreth jush vërejnë që këto ditë ju jeni veçanërisht nervoz dhe të ndërhyrës. Ndodh që ju të bëni projekte që pastaj i shtyni dhe nuk i përfundoni. Astrologu këshillon këmbëngulje më të madhe edhe në dashuri. Venus shpërblen njerëzit që preferojnë marrëdhënie të rëndësishme dhe të qëndrueshme.

Peshqit

Jupiteri dhe Saturni janë në favorin tuaj dhe kjo tregon që ju keni mundësinë për të përmirësuar gjendjen tuaj sociale dhe gjithashtu për të tretur disa pasoja në vendin e punës dhe në jetën e përditshme. Horoskopi Paolo Fox këshillon të jeni shumë të kujdesshëm në dashuri : nëse me të vërtetë kujdeseni për një marrëdhënie në gusht gjërat do të jenë më të mira por deri në fund të korrikut do të ketë akoma disa vështirësi./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 9 korrik 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 7 korrik 2020
DASHI 21. mars – 20. prill

Jeta ne çift do jete shume e lehte gjate kësaj dite. Do kaloni momente te mrekullueshme pranë atij qe dashuroni dhe do diskutoni edhe për një çështje mjaft te rëndësishme. Beqaret do kenë me shume besim tek vetja. Një shoqëri e re shume shpejt mund te kthehet ne dashuri. A nuk është kjo qe keni menduar qe ne fillim? Tregohuni sa me rezervuar me shpenzimet qe te ruani ekuilibrin financiar.

DEMI 21. prill – 21. maj

Jeta ne çift do jete ajo qe keni ëndërruar. Fantazia nuk do iu lere te mërziteni dhe do merrni sigurinë qe aq shume e keni pritur. Përfitoni sa me shumë. Beqaret do kenë shume dëshirë te fillojnë një lidhje, pa e ditur se jo gjithçka shkon gjithmonë mire ne dashuri. Matuni mire para se te hidhni një hap. Mos harxhoni para pa kursim sepse do jete e vështirë ta ekuilibroni buxhetin serish.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Nuk do jete dite aspak e mire për dashurinë. Bashkëpunimi i kohëve te fundit rrezikon te prishet. Mundohuni mos shkaktoni dëme shume te mëdha. Nëse jetoni vetëm përgatituni për një dite te bukur. Venusi do ju ndihmoje te keni një takim te papritur. Ne planin financiar është e nevojshme pak maturi. Financat do jene te mira por do keni tendence te shpenzoni shume.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Klima për pjesën me te madhe te atyre qe janë ne çift do jete pasiononte. Edhe jeta seksuale do shkoje me se miri dhe do keni te njëjtën tërheqje fizike si ne fillimet tuaja. Beqaret do kenë një jete te qete edhe pse pa mundësi për takime. Beni edhe pak me shume durim! Kujdes me ekuilibrin financiar dhe mos merrni asnjë hua sepse nuk do keni mundësi ta shlyeni me vone.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Nëse jeni ne çift bëni kujdes nga keqkuptimet qe mund te lindin. Mundohuni qe t’i shmangni ato me sa te mundeni. Për beqaret pritet një dite entuziaste ne dashuri dhe plot pasion. Ne përgjithësi do jete një dite e mire për projektet e se ardhmes suaj. Ne planin financiar nuk do i zgjidhni ngadalë problemet, por do kërkoni zgjidhjen e menjëhershme. Kërkoni ndihme nëse ju duhet.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Çiftet do kenë një dite përgjithësisht te qete dhe pa probleme. Gjithsesi bëni kujdes me ato qe do thoni për te mos nxitur konflikte. Beqaret do flirtojnë se tepërmi sot. Ata qe pëlqejnë një lidhje te qëndrueshme do iu realizohet dëshira. Ne planin financiar duhet te bëni shume kujdes. Planetët mund te ndikojnë negativisht tek ju. Vetëm disa do mund te përfitojnë nga ndonjë trashëgimi.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Nëse keni bere plane ne sektorin e dashurisë ka mundësi qe t’iu plotësohen sot. Mos hezitoni ta deklaroni atë qe ndjeni dhe te thoni “po”. Fale planetëve nuk do ketë asnjë rrezik qe te bëni gabime. Çiftet do i përkushtohen me tepër njeri-tjetrit dhe besnikëria do te forcohet. Ne planin financiar nuk duhet te ndërmerrni asnjë operacion sepse shume shpejt do pendoheni. Kujdes!

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Nëse jeni ne çift, jeta juaj ka rrezik te jete mjaft e turbullt. Nuk do doni te bëni as lëshimin me te vogël dhe partneri ca me pak. Mos rënia dakord për diçka mund te sjelle goxha debate. Kujdes! Për sa iu përket beqareve do kenë fat dhe takime me shumice. Mos u tregoni te turpshëm. Shikoni mire atje ku do shkelni ne sektorin e financave sepse mund te rrezoheni. Hiqni disa kursime mënjanë.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Dashuria do shkoje me se miri gjate kësaj dite dhe zemra do gëzojë se tepërmi. Ka mundësi qe disa te shkojnë edhe ne ekstaze. Përfitoni sa te mundni nga orët qe do kaloni pranë partnerit tuaj. Klima edhe për beqaret do vije duke u përmirësuar. Mundësitë për te takuar persona interesante do jene te mëdha. Për sa iu përket financave do iu vini fre shpenzimeve dhe ato do jete te stabilizuara.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Gjate kësaj dite si ata qe janë ne çift ashtu edhe beqaret do jene mjaft joshës dhe sharmante. Mos u druani te thoni gjithçka qe ndjeni. Ata qe janë ne një lidhje do kalojnë momente romantike ndërsa te vetmuarit ka mundësi te ndryshojnë status. Për sa iu përket financave duhet te shmangni me çdo kusht investimet për diçka sepse ky do ishte gabimi qe do iu fundoste.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Ata qe janë ne një lidhje do kalojnë një dite te zakonshme she pa asgjë te veçante. Mundohuni te paktën mos krijoni konflikte. Takimet e beqareve do jene eksplozive. Tregohuni te vëmendshëm dhe përfitoni nga ato sepse do ndiheni mjaft mire. Financat do jene pozitive. Do keni besim tek vetja dhe do kryeni transaksione shume te rëndësishme. Me ne fund.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Përfitoni nga ambienti i qete qe do mbizotërojë ne jetën tuaj ne çift dhe shprehini sa te mundni ndjenjat. Edhe partneri nga ana e tij do beje çmos qe ju te ndiheni si ne ëndërr. Beqaret duhet te harrojnë gjithçka qe kane kaluar dhe te marrin me pozitivizëm te ardhmen. Do jene me fat sot. Me financat gjerat do shkojnë me se miri. Do mund te kryeni edhe disa transaksione te rëndësishme.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 8 korrik 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 2 korrik 2020

Dashi

Mundohuni që të zgjidhni problemet në çift dhe hiqni dorë nga kokëfortësia. Në punë, mund të merrni një lajm të mirë, por nismat më të rëndësishme, mund të nisin që nga shtatori.

Demi

Duhet të qëndroni sa më larg atyre njerëzve që nuk dinë se çfarë duan, pasi ju keni nevojë për qartësi. Në dashuri ju presin ditë pozitive, të dobishme për të folur me zemër të hapur. Mundohuni që të shmangni problemet ligjore gjatë këtyre ditëve, pasi Saturnin e keni kundër.

Binjakët

Mundohuni që ta shfrytëzoni mëngjesin e kësaj dite për t’ia kushtuar ndjenjave, pasi gjatë pasdites mund të ketë nervozizëm. Në punë, duhet të reflektoni mirë, lidhur me një propozim.

Gaforrja

Kjo e mërkurë do të jetë mjaft pozitive, megjithëse nëse do ju duhet të thoni diçka të rëndësishme në dashuri, më mirë shtyjeni për një moment tjetër. Takimet janë mjaft të favorizuara. Në punë, do të keni një intuitë të mirë dhe mund të bëni zgjedhjet e duhura.

Luani

Do të përballeni me momente nervozizmi, ndaj mundohuni që të shmangni debatet për motive të kota. Në punë, mund të keni kontraste me bashkëpunëtorët.

Virgjëresha

Kjo ditë paraqitet e rënduar për raportin në çift, për shkak të ndikimit negativ të Hënës. Do të jeni disi nervoz, ndaj mundohuni që të shmangni debatet dhe të shtyni sqarimet për ditët në vijim. Në punë, mund të ketë vonesa.

Peshorja

Do të ndiheni tejet nervoz gjatë kësaj dite, dhe kjo gjë do të reflektohet në dashuri. Mundohuni që të rrini sa më të qetë, pasi një person i shenjës së luanit do ju ndihmojë në këtë drejtim. Në punë, Mërkuri pengon nismat tuaja, ndaj bëni durim.

LEXO EDHE:  Britani/Zgjedhjet më të paparashikueshme në dekada

LEXO EDHE:  Po kërkoni mashkullin ideal? Karakteristikat e tyre sipas shenjave të horoskopit

Akrepi

Në dashuri dita do të jetë disi nën ritmin e duhur, por me kalimin e ditëve situata do të ndryshojë. Duhet të mundoheni që të kapërceni disa tensione. Sa i takon punës, Mërkuri do ju ndihmojë që të kaloni disa pengesa. Keni nevojë për shumë energji, por në fund do të arrini që ti zgjidhni problemet.

Shigjetari

Takimet e reja janë mjaft të favorshme, por mos mendoni për lidhje serioze, shkruan noa.al. Në punë, do të ketë një rifitim vëmendje dhe parash. Investimet janë mjaft të favorizuara.

Bricjapi

Mërkuri do të ketë ndikim të kundërt dhe mund të krijojë ndonjë problem në çift, sidomos nëse jeni në kërkim të më shumë sigurive. Në punë, do të shfaqen më shumë mundësi nëse doni ndryshim.

Ujori

Kjo është një periudhë e bukur, sa i takon dashurisë, ku do të ndiheni më të fortë dhe plotë me energji. Edhe në punë, situata do të përmirësohet dhe do të lindin mundësi të mira.

Peshqit

Në dashuri gjërat do të ecin shumë mirë, me një person të shenjës së akrepit. Ndërkohë probleme mund të ketë me dikë të shenjës së virgjëreshës. Në muajin gusht, yjet do të jenë shumë të favorshme, sa i takon ndjenjave.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 7 korrik 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 7 korrik 2020

Dashi

Një lajm i mirë ka për t’ju lumturuar dhe në të njëjtën kohë duhet të vendosni se çfarë të bëni. Jo gjithmonë keni mundësinë për raste të tilla. Janë hapur rrugë të reja dhe konsiderojeni këtë mundësi si mënyrën më të mirë për një të ardhme.

Demi

Një periudhë pozitive për ju dhe dita ju premton shumë momente emocionuese. Keni kohë që përpiqeni për këtë ditë. Shumë herë e merrni jetën me frikë dhe nuk bëni të ecni më tej, por ditë të tilla si kjo e sotmja ju inkurajojnë për më tej.

Binjakët

Jeni mjaft të përqendruar te biznesi juaj dhe ai është problemi më kryesor për ju. Mendoni se si mund ta çoni përpara, megjithatë diçka do lëvizë dhe pesha e përgjegjësisë do ju krijojë nervozizëm. Bëni kujdes me financat.

Gaforrja

Idetë tuaja do të vlerësohen shumë nesër. Nuk do e ndjeni, por megjithatë do ju vijnë shumë spontanisht dhe do shpreheni lirshëm në vendin dhe kohën e duhur. Mos lejoni të ndërhyjnë të afërmit tuaj pasi mund të komplikojnë situatën.

Luani

Keni qenë mjaft i qartë dhe i drejtpërdrejtë, dhe kjo ka bërë që kohët e fundit të merrni përfitimet e merituara. Në të kaluarën nuk keni pasur këtë sukses, por gjërat ndryshojnë dhe jeni zhvilluar më tej. Vlerësojini te vetja këto ndryshime.

Virgjëresha

Gjithmonë jeni treguar tepër të gatshëm për të ndihmuar të tjerët dhe sot duhet ta tregoni veten se ende mund ta bëni këtë gjë me një mik, i cili ka nevojë për ndihmën tuaj. Do të jetë ditë e lodhshme, por do merrni kënaqësinë e falënderimeve dhe mirënjohjes.

LEXO EDHE:  Kush është shenja më inteligjente e horoskopit?/ Zbulojeni tani

LEXO EDHE:  Kush është shenja më inteligjente e horoskopit?/ Zbulojeni tani

Peshorja

Nëse doni të tregoheni shumë besnikë në detyrën tuaj, duhet të eliminoni disa detaje të vogla që ju humbin kohën e çmuar. U kushtoni shumë rëndësi gjërave të cilat duken pa rëndësi dhe ju fusin në të thella. Mundohuni të mos u kushtoheni shumë.

Akrepi

Jeni treguar mjaft të rreptë me një person, dhe këtë e keni bërë me shumë keqardhje. Jeni detyruar ta bëni me vetëdije të plotë, por në fund të fundit ka për t’ju falënderuar, pasi nesër ka pasqyruar veten ashtu si ju keni dashur.

Shigjetari

Nëse doni që gjërat të shkojnë siç doni, duhet t’i lini të rrjedhin vetë. Nuk duhen imponuar apo t’i shtyni me zor. Ju mund t’i jepni një kuptim situatës vetëm duke investuar nga vetja më të mirën e mundshme.

Bricjapi

Jeni duke justifikuar veten për të shpëtuar nga angazhime të caktuara, por nesër duhet të përballeni vetë dhe t’i dilni zot. Duhet të jeni të durueshëm e jo të shpërtheni në momentin e parë. Merrni përgjegjësitë që ju takojnë.

Ujori

Nëse nesër do të mbani një fjalim, do t’ju duhet të tregoni kujdes me fjalët që do thoni e të përpiqeni të mos fyeni askënd me kuptime të dyfishta. Do të jeni të rrethuar nga njerëz të cilët nuk ju duan, kështu që bëni kujdes e tregoni maturi.

Peshqit

Keni rrezikuar shumë, dhe në disa pika ju ka dalë situata nga duart, por jeni në kohë për ta rregulluar. Kjo nuk do të thotë që nuk do keni sukses, përkundrazi, do ju ndërgjegjësojë dhe do të ecni akoma edhe më mirë përpara.

LEXO TE PLOTE