Connect with Us

Bie në kontakt me rrymën elektrike/ Humb jetën gruaja në Kukës

Kronika

Bie në kontakt me rrymën elektrike/ Humb jetën gruaja në Kukës

Publikuar

-

Bie në kontakt me rrymën elektrike/ Humb jetën gruaja në Kukës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kukës ku një 53 vjeçare ka humbur jetën tragjikisht.

Mësohet se gruaja e identifikuar si  Z.O., ka rënë në kontakt me rrymën elektrike teksa po ndizte pompën e ujit.

Familjarët kanë ndërhyrë dhe kanë tentuar ta dërgojnë në spital, por sipas policisë ajo ka mbërritur pa shenja jetë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Goditet ”streha” e lojërave të fatit/ Procedohen penalisht dy persona në Kuçovë

Publikuar

-

Nga

Goditet ”streha” e lojërave të fatit/ Procedohen penalisht dy persona në Kuçovë

Policia në Berat ka proceduar penalisht tre persona të cilët organizonin lojëra fati nëpërmjet celularit.

Nga specialistët e Seksionit për Krimin Ekonomik u proceduan penalisht shtetasit J.B., 42 vjeç dhe D.S., 35 vjeç, të dy banues në Kuçovë, pasi në ambientet e lokalit në pronësi të shtetasit J.B në lagjen “Tafil Skëndo”, shetasi D.S u konstatua duke ushtruar aktivitetin e paligjshëm të lojërave të fatit online, nëpërmjet celularit.

F.K., 51 vjeç, banues në Kuçovë, pasi gjatë kontrollit në lokalin e tij në lagjen “Llukan Prifti”, rezultoi se ushtronte aktivitetin e paligjshëm të lojrave të fatit online, si dhe ushtronte aktivitetin Bar-Kafe të pa regjistruar.

LEXO EDHE:  I kërkon t’i marrë 2 shtëpitë pas divorcit/ Gruaja kallëzon padrejtësisht për dhunë ish-burrin
LEXO EDHE:  U dërgua për kurim në Itali/ Mjeku i njohur Drini Dobi humb betejën me Covid-19

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan shtatë aparate celular.

Po nga specialistët e Seksionit për Krimin Ekonomik u procedua penalisht shtetasja N.P., 34 vjeçe, banuese në Berat, pasi gjatë kontrollit në lokalin e saj në lagjen “Meteor”, Kuçovë, u konstatua duke ushtruar aktivitetin Bar-Kafe të papajisur me kasë fiskale si dhe kishte një punonjës të pasiguruar.

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident i rëndë në aksin Fushë Krujë-Tiranë/ Përplasen dy automjete, 4 të plagosur

Publikuar

-

Nga

Aksident i rëndë në aksin Fushë Krujë-Tiranë/ Përplasen dy automjete, 4 të plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin Fushë Krujë-Tiranë, ku janë përplasur mes tyre dy makina.

Për pasojë 4 përsona kanë mbetur të plagosur, të cilët kanë qenë pasagjerë në mjetet e përfshira në aksident.

Njoftimi i policisë:

Më datë 13.06.2021, në orën 08:55, në aksin rrugor Fushë Krujë-Tiranë, shtetasi A. V., duke drejtuar mjetin tip “Benz” është përplasur me mjetin tip “Opel”, me drejtues A. D., e për pasojë janë lënduar 2 pasagjer në mjetin tip “Opel” dhe shtetaset V. H., 27 vjeçe dhe A. H.,  21 vjeçe pasagjere në mjetin tip “Benz”, të cilët kanë shkuar për ndihmë mjekësore në spital.

LEXO EDHE:  Humb jetën i moshuari te Sanatoriumi/ Ministria e Shëndetësisë: U soll në gjendje të rëndë nga Shkodra

LEXO EDHE:  “Ishte në hije me të ëmën, na e vranë para syve”/ Dëshmi tronditëse nga aksidenti që i mori jetën të miturit në Kakavijë

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Sekuestrohet një sasi e madhe ilaçesh kontrabandë në Kakavijë/ Arrestohet 30-vjeçari

Publikuar

-

Nga

Sekuestrohet një sasi e madhe ilaçesh kontrabandë në Kakavijë/ Arrestohet 30-vjeçari

Policia Kufitare e Kakavijës ka goditur një rast të kontrabandës me medikamente mjekësore.

Ilaçet janë gjetur në kabinën e kamionit të ndara në 4 qese, me vlerë totale 2200 euro.

Lidhur me rastin, policia ka vënë në pranga shtetasin  me inicialet D. K.

Njoftimi i policisë:

Shërbimet e Policisë Kufitare në Kakavijë, si rezultat i shtimit të kontrolleve me qëllim parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, bazuar në analizën e riskut, në hyrje të RSH-së, kanë përzgjedhur për kontroll të detajuar një mjet kamion që drejtohej nga shtetasi D. K.

Gjatë kontrollit të ushtruar në automjet, shërbimet e Policisë Kufitare në bashkëpunim me shërbimet doganore dhe shërbimet e Frontex-it, gjetën të fshehura në kabinën e kamionit 4 qese, brenda të cilave kishte medikamente mjekësore (ilaçe) me vlerë totale 2 200 euro, të pa shoqëruara me dokumentacionin përkatës.

Pas veprimeve të kryera hetimore, specialistët e Seksionit të Hetimit të Krimit Ekonomik e Financiar në DVP Gjirokastër arrestuan në flagrancë shtetasin D. K, 30 vjeç, banues në Fier.

Materialet në ngarkim të shtetasit të mësipërm i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprën penale “Kontrabanda me mallra të licencuar”.

 

LEXO EDHE:  U dërgua për kurim në Itali/ Mjeku i njohur Drini Dobi humb betejën me Covid-19

LEXO EDHE:  Protestat në Kukës/ Apeli vendos sot për 11 të arrestuarit

 

LEXO TE PLOTE