Connect with Us

Zyrtare/ Një tjetër i larguar nga Barcelona, mbrojtësi shitet për 10 milionë euro

La Liga

Zyrtare/ Një tjetër i larguar nga Barcelona, mbrojtësi shitet për 10 milionë euro

Publikuar

-

Pas Arthur, Barcelona ka vendosur të lërë të largohet një tjetër futbollist. Bëhet fjalë për Marc Cucurrella, mbrojtësin e talentuar spanjoll. Ky i fundit shihej si pasuesi ideal i Jordi Albës në të majtë të mbrojtjes, por Barcelona ka pranuar ta shesë për 10 milion euro te Getafe.

Cucurrella ishte i huazuar te Getafe këtë sezon, skuadër që kishte opsion blerje për 10 milion euro. Kjo shumë është ofruar dhe pas disa ditësh mendime, drejtuesit katalanas vendosën ta pranonin.

Marc Cucurrella është produkt i akademisë së Barcelonës La Masia dhe ka bërë shumë mirë gjatë periudhës si i huazuar te Getafe, duke tërhequr interes të disa skuadrave. Gjithsesi, spanjolli do të vazhdojë karrierën e tij te klubi i La Ligas.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

E pabesueshme, Reali nxjerr në shitje Bejlin për shifrën modeste

Publikuar

-

Nga

Real Madrid është i lodhur nga Garet Bejl dhe dëshiron të shpëtojë nga paga e lartë që merr uellsiani. Në këtë mënyrë madrilenët kanë vendosur ta nxjerrin në shitje, për një çmim të pabesueshëm.



Sipas “Goal”, nëse një klub kërkon shërbimet e Bejlit duhet të paguajë vetëm 20 milonë euro. Mançester Junajtid është ekipi më i intersuar pasi “Djajtë e Kuq” janë gati të heqin dorë nga Sanço. Dormund nuk bën ulje për talentin anglez dhe kështu Mançester Junajtid ka khtyer sytë drejt Bejlit.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Lionel Messi do jetë kapiten i Barcelonës në sezonin e ardhshëm

Publikuar

-

Nga

Leo Mesi do vazhdojë të jetë kapiten i Barcelonës, pasi është votuar nga shokët e skuadrës. Pike, Buskets dhe Roberto do jenë tre zëvendës kapitenët e tjerë.

Mesi do mbajë shiritin në krahë në miqësoren që Barcelona do zhvillojë ndaj Gimnastik de Tarragona. Kuman e ka telefonuar argjentinasin dhe e ka informuar se do luajë në miqësore.



Mesi është pak mbrapa me përgatitjet pasi e ka filluar fazën stërvitore me vonesë për shkak se dëshironte të largohej.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Leo Mesi i shtang të gjithë, shikoni çfarë bën në ditën e pushimit

Publikuar

-

Nga

Leo Mesi ishte vetëm një hap larg Barcelonës, por që nga dita kur zyrtarizoj se do të qëndroj, të paktën edhe këtë sezon, po bën gjithçka për tu rikthyer në formë. Sulmuesi argjentinas u bashku me grupin vetëm të hënën e shkuar, ku zhvilloi seancën e parë, por që nga ajo ditë, me shumë seriozitet dhe përkushtim, po stërvitet për të qenë gati për sezonin e ri.

Sipas Radio MARCA, mëngjesin e së enjtes, në mënyrë surprizë, Messi është paraqitur në qendrën stërvitore të klubit për një stërvitje individuale pavarësisht se kjo ishte një ditë pushim që trajneri Kuman ia kishte lejuar lojtarëve.



Së bashku me Mesin, në stërvitje ishin edhe Griezman, Lenglet dhe Buskets. Atmosfera në radhët e Barcelonës sigurisht nuk është nga më të mirat, pavarësisht qëndrimit të Mesit. Mes lojtarëve dhe drejtuesve të klubit qartësisht ka një krisje të madhe por të gjithë kërkojnë të ndryshojnë faqe dhe të harrojnë sezonin e dështuar që sapo mbyllën. Blaugranët nuk kanë lëvizur ende në merkato pasi mbeten në pritje se çfarë do të ndodh me Suarez apo disa lojtarë të tjerë që nuk bëjnë pjesë në planet e trajnerit Kuman. Gjithashtu shpresojnë shumë që Dembele të tregoj vlerat e tij pas dy sezonesh ku pjesën më të madhe të kohës e ka kaluar në infermieri.

LEXO TE PLOTE