Connect with Us

Surprizat e motit/ Ja sa arrijnë sot temperaturat

Sociale

Surprizat e motit/ Ja sa arrijnë sot temperaturat

Publikuar

-

Surprizat e motit/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

Mesdheu do të përfshihet nga një valë të nxehti Afrikan që do të sjellë me vete temperatura të larta dhe zagushi, edhe në vendin tonë.

Për ditën e sotme nuk priten reshje në asnjë prej qarqeve.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 19 / 33°C

në vendet e ulëta: 16 / 35°C

LEXO EDHE:  Surprizat e motit/ Mësoni çfarë pritet për ditën e sotme

në vendet malore: 14 / 32°C

Era pritet të fryjë e lehtë deri në mesatare.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Lëkundje tërmeti në Vlorë/ Sa ballë ishte

Publikuar

-

Nga

Lëkundje tërmeti në Vlorë/ Sa ballë ishte

Lëkundje tërmeti janë ndierë mbrëmjen e sotme në qytetin e Vlorës.

Sipas Qendrës Evropiane të Tërmeteve (ESCM), tërmeti ka qenë me magnitudë 3.4 të shkallës rihter dhe 7 km në veri të qytetit bregdetar.

Kujtojmë se Shqipëria është lëkundur shpesh gjatë muajve të fundit pas tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Në Greqi vetëm me avion/ Mbyllen kufijtë tokësorë dhe detarë

Publikuar

-

Nga

Në Greqi vetëm me avion/ Mbyllen kufijtë tokësorë dhe detarë

Ambasada greke ka njoftuar se si do të bëhet lëvizja nga 1 korriku drejt shtetit fqinj.

Në njoftim thuhet se udhëtimet drejt këtij shteti mund të realizohen vetëm përmes fluturimit me avion në aeroportin e Athinës.

Ndërsa nuk lejohet hyrja e personave nga Shqipëria për në Greqi përmes linjave detare, rrugore apo hekurudhore.

“Sipas  udhëzimeve evropiane për hapjen e kufijve të BE-së dhe vendimeve respektive zbatuese  të Greqisë (ΦΕΚ Β’ 2283/14.06.2020), në lidhje me udhëtimet  nga Shqipëria për në Greqi, parashikohet  mundësia e realizimit të fluturimeve  drejt aeroportit  Eleftherios Venizellos të Athinës. Nuk lejohet hyrja e personave nga Shqipëria për në Greqi permes linjave detare, rrugore apo hekurudhore.

LEXO EDHE:  Lajme të papritura nga moti/Merrni masa dhe për disa ditë

LEXO EDHE:  Temperaturat, disa gradë nën zero/ Ja si do jetë moti në vijim

Përjashtohen:

a) Qytetarë grekë, posedues të Kartës së Veçantë të Identitetit të Homogjenit, poseduesit e lejeve të qëndrimit, si dhe persona që kanë banesën kryesore të tyre apo që qëndrojnë zakonisht në Greqi,

b) kalimi i kamionëve për transport mallrash,

c) transporti i mallrave me anije,

d) hyrja e personave nëpërmjet kufijve tokësorë, për lëvizje absolutisht të nevojshme të karakterit profesional, të cilat i faktojnë me dokumentat përkatëse.

Ky rregjim lëvizjesh pritet të vazhdojë të jetë në fuqi edhe pas datës 1 korrik. Ambasada e Greqisë në Tiranë do të lajmërojë menjëherë me njoftim të saj, për çdo ndryshim që mund të rezultojë.”/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Preket nga Covid-19 Nikolin Jaka/ Dërgohet me urgjencë tek Infektivi

Publikuar

-

Nga

Infektohet me Covid Kreu i Dhomës së Tregtisë/ Shtrohet tek Infektivi

Kreu i Dhomës së Tregtisë, Nikolin Jaka ka rezultuar pozitiv ndaj tamponit të kryer për Covid-19.

Mësohet se Jaka është shtruar në spitalin Infektiv paraditen e djeshme.

Nuk dihen ende detaje lidhur me gjendjen aktuale shëndetësore të Jakës, por CNA.al mëson se i infektuar para Jakës ka qenë vëllai i tij. Mësohet se Jaka aktualisht paraqet gjendje të qëndrueshme.

LEXO EDHE:  Surprizat e motit/ Mësoni çfarë pritet për ditën e sotme

LEXO EDHE:  Ndryshon moti/ Rikthehen reshjet e shiut dhe dëborës

 

LEXO TE PLOTE