Connect with Us

Surpriza/ Andrea Pirlo bëhet trajneri i ri i Juventusit

Seria A

Surpriza/ Andrea Pirlo bëhet trajneri i ri i Juventusit

Publikuar

-

Andrea Pirlo do të jetë trajneri i Juventus U23 duke filluar nga sezoni i ardhshëm, teksa do të zëvendësojë  kështu trajnerin Fabio Pekia. Lajmi është bërë publik nga “Sky Sport”, që zbulon se negociatat mes palëve kanë përfunduar.

Ish-mesfushori italian, ka gati 2 vite që ka marrë licencën e trajnerit dhe do të fillojë kështu karrierën e re në stolin bardhezi. Kujtojmë që pjesë e Juventus U-23 është edhe sulmuesi i Kombëtares Xhakomo Vrioni.

Ndihmës i tij në stol do të jetë Roberto Baronio. Kyi  fundit  ka shumë më shumë përvojë sesa Pirlo, pasi ka trajnuar Italia U-19, Breshan dhe të rinjtë e Napolit.

Për sa i përket Juventusit, Disa ditë më pare, bardhezinjtë siguruan “play-off” për t’u ngjitur në Serie B. Në stadiumin “Manuzzi” të Cesena, skuadra e Fabio Pekias mposhti Ternanën me rezultatin 2-1. Kësisoj Juventus U-23 është në garë për t’u ngjitur në Serinë B sezonin e ardhshëm.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

E BUJSHME/ Klauzolë e çmendur, Barcelona zyrtarizon Pjaniçin

Publikuar

-

Nga

Miralem Pjanic mund të quhet zyrtarisht një futbollist i Barcelonas me një klauzolë të çmendur për moshën që ka, pra 30 vjeç: 400 milionë euro nëse dikush do të prishë kontratën e boshnjakut!

Komunikata zyrtare e klubit katalanas sapo ka dalë dhe njofton edhe detajet e marrveshjes me bardhezinjtë dhe sa ka kushtuar mesfushori i Zonjës së Vjetër: 60 mln euro dhe 5 mln bonuse. Pjanic ka firmosur për 4 vite me blaugranat dhe ky do të jetë sezoni i fundit bardhezi (kur të mbyllet në gusht).

Pjanic u transferua te Juventusi në verën e vitit 2016 për 32 milionë euro. Boshnjaku ka fituar 3 tituj kampion, 2 Kupa dhe 1 Superkupë Italie me bardhezinjtë.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Telenovela Kumbulla/ Telenovela Kumbulla, Verona hap derën për…

Publikuar

-

Nga

U duk sikur çdo gjë u mbyll me shtrëngim duarsh dhe mbetej vetëm firma në kontratë që Kumbulla të vishte fanellën e Lazios. Por telenovela e transferimit të tij do të zgjasë më gjatë. Oferta e ekipit të Tares nuk ka lënë tërësisht të kënaqur Setti-n, i cili duke e ditur mjaft mirë se çfarë talenti ka në klubin e tij është i hapur të dëgjojë oferta të tjera.

Kështu sipas asaj që flitet në Itali, presidenti i Veronës do të takohet edhe me menaxherët e Interit. Setti dëshiron të dëgjojë edhe fjalën e tyre, ndërsa më parë refuzoi 18 milionë euro dhe shërbimet e Salcedo nga zikaltrit. Në këtë mënyrë Interi e ka të qartë se duhet të ofrojë më shumë për të blerë Marash Kumbullën. Në fund te Verona do të bëjnë vlerësimet e tyre për të vendosur përfudnimisht edhe mbi të ardhmen e mbrojtësit shqiptar.

LEXO TE PLOTE

La Liga

ZYRTARE/ Konfirmohet goditja e bujshme e Juventusit në merkato, ja detajet e marrëveshjes

Publikuar

-

Nga

Tashmë edhe zyrtarisht, Artur është lojtari më i ri i Juventusit. Lajmi është konfirmuar nga vetë klubi i Barcelonës, që në faqen zyrtare njofton tifozët për largimin e mesfushorit brazilian.

Klubi katalanas njofton mbylljen e marrëveshjes, e cila i ka kushtuar bardhezinjve 72 milionë euro plus 10 milionë euro Tashmë Artur do të jetë lojtari i Juventusit nga sezoni i ardhshëm, me Sarrin që do të mundohet të përqendrojë vëmendjen maksimale në mesfushorin brazilian.

LEXO TE PLOTE