Connect with Us

Sherr masiv mes të rinjve në Elbasan/ Plagosen disa persona

Kronika

Sherr masiv mes të rinjve në Elbasan/ Plagosen disa persona

Publikuar

-

Sherr mes disa të rinjve në një lokal/ Merret peng 32-vjeçari

Një konflikt i dhunshëm mes një grupi të rinjsh ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Elbasan.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen Emin Matraxhiu. Sipas ABC news mësohet se një furgon dhe një mjet tjetër tek të cilët dyshohen se kanë qenë rreth 12 persona të pajisur me shkopa bejsbolli dhe kanë zbritur nga dy mjetet dhe kane goditur një grup tjetër personash.

Personat sipas dëshmive kanë qenë të maskuar dhe mjetet kanë qenë më xhama të zinj.

Ndërkohë, burime nga vendi i ngjarjes pohojnë se gjatë përleshjes janë dëgjuar edhe të shtëna armësh.

LEXO EDHE:  Kapet një zetor në Kurbin/ Ishte ngarkuar me një skaf dhe kanabis

Në këtë ngjarje janë përfshirë rreth 20 të rinj, ndërsa janë përplasur edhe me forcat e policisë, të cilët kanë ndërhyrë.

Në spitalin kirurgjik në Elbasan janë disa persona që janë dërguar për të marrë ndihmë mjekësore./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Vrasja e Bujar Çelës/ Gjendet e djegur makina e autorëve  

Publikuar

-

Nga

Pas vrasjes së Bujar Çelës, mëngjesin e sotëm në Elbasan mësohet se një makinë është gjendur e djegur në fshatin Murras.

Sipas informacioneve paraprake, dyshohet se makina iu përket autorëve të vrasjes së 50-vjeçarit.

Kujtojmë këtu se ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 05:45 të mëngjesit të sotëm, në Bradashesh të Elbasanit, ku Bujar Çela u ekzekutua me një breshëri plumbash nga katër atentatorë.

Dyshohet se vrasja është bërë për hakmarrje.

Bujar Çela, është vëllai i Talo Çelës, një personazhi të famshëm të botës së krimit në Elbasan Talo Çelës, një nga personat më të kërkuar në Shqipëri.

LEXO EDHE:  Tentoi të kalonte Portin/ Policia zbulon detajin që fundos vlonjatin

LEXO EDHE:  Plagosja e 23-vjeçarit në Elbasan/ Policia zbardh detajet e ngjarjes

Mësohet se autorët e kishin ndjekur 50- vjeçarin  dhe kanë qëlluar njëkohësisht me pistoletë në drejtim të tij, duke e lënë të vdekur.Vëllai I viktimës, Talo Çela është në kërkim për grabitjen e Rinasit në prill të 2019, teksa më pas dyshohet se ishte i përfshirë edhe në vrasjen e vëllezërve Haxhiaj në Durrës, që dyshohet se është ngjarje seri pas grabitjes së famshme të 4.6 milionë eurove në aeroport.

Ekzekutimi mafioz në Elbasan/ Zbardhen detajet, kush është vëllai i viktimës

Plumbat trondisin Elbasanin/ Ekzekutohet nga 4 atentatorë vëllai i Talo Çelës

LEXO TE PLOTE

Kronika

Ekzekutimi mafioz në Elbasan/ Zbardhen detajet, kush është vëllai i viktimës

Publikuar

-

Nga

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me ekzekutimin mafioz të 50-vjeçarit Bujar Çela, mëngjesin e sotëm në Bradashes të Elbasanit.

Burimet bëjnë të ditur se 50-vjeçari është qëlluar me breshëri plumbash, nga katër persona, teksa po futej në lokal për të pirë kafenë e mëngjesit.

Mësohet se viktima, Bujar Çela është vëllai i një personazhi të famshëm të botës së krimit në Elbasan Talo Çelës, një nga personat më të kërkuar në Shqipëri.

Ai u shpall në kërkim për grabitjen e Rinasit në prill të 2019, teksa më pas dyshohet se ishte i përfshirë edhe në vrasjen e vëllezërve Haxhiaj në Durrës, që dyshohet se është ngjarje seri pas grabitjes së f amshme të 4.6 milionë eurove në aeroport.

LEXO EDHE:  Arrestohen 2 persona, sekuestrohen armë dhe municioneSipas informacioneve, prej kohësh grupi kriminal i Rinasit është në kërkim të parave që grabitën në 2019, dhe për këtë kanë filluar përplasjet, ku Talo Çela u kishte lënë për t’i ruajtur vëllezërve Viktor e Besmir Haxhiaj një sasi parash, dhe këta të fundit nuk ja kishin kthyer.

LEXO EDHE:  23-vjeçari në Shkodër u qëllua me 14 plumba/ Dyshohet se autori ishte shok me viktimën

Tashmë Talo Çela është dhe subjekt i OFL, teksa ngjarjet ku ka qenë i implikuar dyshohet se kanë çuar në vrasjen e të vëllai, Bujar Çela, një taksist pa licencë për hakmarrje.

Plumbat trondisin Elbasanin/ Ekzekutohet nga 4 atentatorë vëllai i Talo Çelës

LEXO TE PLOTE

Kronika

Plumbat trondisin Elbasanin/ Ekzekutohet nga 4 atentatorë vëllai i Talo Çelës

Publikuar

-

Nga

Një tjetër ngjarje e rëndë kriminale ka tronditur vendin mëngjesin e sotëm.

Mësohet se është ekzekutuar me armë zjarri një 50- vjeçar në Bradashesh, të Elbasanit.

Kater autorë të maskuar kanë qëlluar me pistoletë njëkohësisht ndaj Bujar Çelës, i cili është vëllai i një personazhi të famshëm të botës së krimit në Elbasan Talo Çelës, një nga personat më të kërkuar në Shqipëri.Mësohet se autorët e kishin ndjekur 50- vjeçarin dhe janë larguar vetëm pasi janë siguruar se ai kishte vdekur.

Ndërkohë Policia ka marrë pamjet filmike nga bizneset e zonës teksa janë ngritur disa pika kontrolli.

LEXO EDHE:  Vrau një person në SHBA/ Arrestohet pas 7 vitesh shkodrani i shumëkërkuar

” Rreth orës 05:45 , në fshatin Bradashesh, Elbasan, në rrethana ende të paqarta është vrarë me armë zjarri para një lokali shtetasi B.Ç., rreth 50 vjeç, banues në fshatin Bradashesh, Elbasan. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes , identifikimin e kapjen e autorit/ëve. Shërbimet e Policisë kanë ngritur pika kontrolli në hyrje -dalje të qytetit të Elbasanit, pika kontrolli në akset rrugore nacionale në bashkëpunim me DVP Durrës, Fier e Tiranë . Në ndihmë të shërbimeve të DVP Elbasan kanë ardhur dhe FNSH dhe RENEA dhe vijon krehja e zonës.”-thuhet në njoftimin e policisë.

LEXO TE PLOTE