Connect with Us

Përçarje në PS/ Paralajmëron Murrizi: Ka surpriza, mund të krijohet parti e re nga disa socialistë

Politikë

Përçarje në PS/ Paralajmëron Murrizi: Ka surpriza, mund të krijohet parti e re nga disa socialistë

Publikuar

-

Përçarje në PS/ Paralajmëron Murrizi: Ka surpriza, mund të krijohet parti e re nga disa socialistë

Deputeti Myslim Murrizi ka habitur mbrëmjen e sotme me një parashikim lidhur me Partinë Socialiste, ku ka ngritur aludime se ka përçarje.

Murrizi tha se ka shumë të pakënaqur brenda PS-së së Edi Ramës dhe paralajmëroi se do të ketë surpriza.

“Pse mendon se Rama i ka të gjithë vaj ata të vetit?! Hajde ca ditë aty, hajde dëgjoji çfarë thonë. Viti i fundit i 8-të ka surpriza që andej. Në 2003 u krijua LSI, 97-03 pasi po ikte Nano”, u shpreh ai në emisonin “Repolitix”.

Teksa u pyet nëse mund të krijohet parti e re brenda PS, deputeti tha se po dhe përmendi edhe rastin e krijimit të LSI-së.

LEXO EDHE:  Ekskluzive/ Ndryshimet në qeveri, një hap larg

“Po sepse, të gjithë ata faktorët, baballarët, mamallarët e kombit tek PS që po nuhasin se nëse nuk ndryshon kjo për të bërë listë më vete, nuk do të jenë te lista e tij ata kanë dhënë prova që ndahen. Edhe LSI pjellë e tyre është”, nënvizoi Murrizi./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Presidenti kërkon “luftë”/ Besë për besë të shpëtojmë Shqipërinë

Publikuar

-

Nga

Presidenti kërkon luftë/ Besë për besë të shpëtojmë Shqipërinë

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka qenë sot i pranishëm në fshatin Pezë e Madhe të Tiranës ku është përkujtuar 78 vjetori i Konferencës së Pezës.

Meta shkruan se mesazhet që përcjell edhe sot pas 78 vitesh janë më aktuale se kurrë.

Në postimin e tij, kreu i shtetit shprehet me tone mjaft të forta, ndërsa kërkon “luftë”, sipas tij kundër një pushtimi të ri nga një sekt e një bandë oligarkësh që kanë uzurpuar institucionet.

“Pezë do të thotë bashkim, kushtrim dhe qëndresë, pa dallim feje, krahine dhe ideje në mbrojtje të interesit kombëtar.Mesazhet që përcjell edhe sot, pas 78 vitesh, Konferenca e Pezës janë më aktuale se kurrë për të lënë mënjanë ndasitë e interesat afatshkurtra, dhe për t’u bashkuar kundër një pushtimi të ri nga një sekt e një bandë oligarkësh që kanë uzurpuar institucionet dhe kanë marrë peng të ardhmen e çdo shqiptari dhe atë europiane të vendit tonë.

LEXO EDHE:  Nga Maroku tek blerja e makinës në Zvicër/ Cila është deputetja që i “dhuroi burrin” PS?

LEXO EDHE:  Kandidati që theu rekordin/ Kryebashkiaku me pesë mandate

Peza është një amanet: Besa-besë për të shpëtuar Shqipërinë!”përfundoi Meta.

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Darka Mitsotakis-Rama/ Ja temat që u diskutuan

Publikuar

-

Nga

Darka Mitsotakis-Rama/ Ja temat që u diskutuan

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis organizoi dje një darkë me Kryeministrin Edi Rama. Rama ndodhet në Athinë për shkak se do të marr pjesë në pjesë në konferencën e The Economist.

Në një deklaratë zyrtare për takimin me kryeministrin shqiptar Edi Rama  jënë zbardhur edhe temat e diskutimit mes dy kryeminstrave.

Ku në focus ishin çështja e monoriteteve, perspektiva evropiane të Shqipërisë, të cilën Greqia e ka mbështetur me kalimin e kohës, gjithmonë duke respektuar kushtëzimin relativ të vendosur nga Këshilli Evropian. Ata shprehën kënaqësinë e tyre për bashkëpunimin e tyre brenda NATO-s.“Diskutim i veçantë u bë për Pakicën Kombëtare Greke në Shqipëri, e cila duhet të jetë një urë miqësie dhe bashkëpunimi midis dy popujve, ndërsa theksi u vu në forcimin e marrëdhënieve dypalëshe ekonomike dhe tregtare. Rama e Mitsotakis shprehën kënaqësinë e tyre për integrimin e përkryer të qetë të qytetarëve shqiptarë që jetojnë në Greqi.

LEXO EDHE:  Nga Maroku tek blerja e makinës në Zvicër/ Cila është deputetja që i “dhuroi burrin” PS?

LEXO EDHE:  Kandidati që theu rekordin/ Kryebashkiaku me pesë mandate

Në fund, ata ranë dakord të punojnë së bashku në mënyrë që të dy vendet të zgjidhin shpejt çështjet e pazgjidhura në të kaluarën në një kontekst dypalësh dhe të lëshojnë potencialin e madh që mund të krijojë marrëdhënia strategjike midis dy vendeve”, deklaroi zyra e kryeministrit Mitsotakis.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Udhëtim drejt Lushnjes dhe dy ndalesa në Tiranë/ Klodiana Lala zbulon itinerarin e Preng Gjinit

Publikuar

-

Nga

Klodiana Lala tregon skemën e korrupsionit të zbuluar nga SPAK/ Si u vunë në pranga njerëzit e drejtësisë

Gazetarja Klodiana Lala ka treguar itinerarin që ka përshkuar ditën e sotme shënjestra e atentatit në Vasil Shanto, Prend Gjini.

Lala tha se Gjini ka udhëtuar në drejtim të Lushnjes dhe ka qëndruar për disa orë në këtë qytet.

Ajo zbuloi se pasi ka mbërritur në Tiranë, i plagosuri ka ndaluar në dy parkingje, në parkingun e një spitali privat dhe më pas të një universiteti privat.“Nga burime të Prokurorisë kam mësuar se Preng Gjini ka udhëtuar sot në drejtim të Lushnjës, ku ka qëndruar disa orë. Më pas ka shkuar në një spital privat dhe më tej është ndalur në parkingun e një universiteti. Atentatorët e kanë patur të qartë vendin ku do e kryenin atentatin, jo vetëm për të vrarë shënjestrën, por edhe për të çuar mesazhe tek grupet kundërshtare”, u shpreh ajo në emisionin “Opinion”.

LEXO EDHE:  Vazhdon “lufta” PS-LSI/ Gjosha-Bushatit: Ndiejmë keqardhje për ju

LEXO EDHE:  Foto-Nga juristi elektoral i PS, në ministrin e majmur të Ramës/ Si ka ndryshuar në vite Damian Gjiknuri

Ndërkohë, kujtojmë se Prend Gjini ndodhte në spitalin e Traumës në gjendje të rëndë shëndetësore./ CNA.al

LEXO TE PLOTE