Connect with Us

Operacioni italo-shqiptar me 37 të arrestuar/ Artan Hoxha zbulon si u shit politikisht

Kronika

Operacioni italo-shqiptar me 37 të arrestuar/ Artan Hoxha zbulon si u shit politikisht

Publikuar

-

Operacioni italo-shqiptar me 37 të arrestar/ Artan Hoxha zbulon si u shit politikisht

Gazetari investigativ Artan Hoxha e ka cilësuar si të fryrë politikisht për të shpërqendruar vëmendjen operacionin antidrogë gjatë së cilit u arrestuan 37 persona mes Italisë dhe Shqipërisë.

Hoxha tha se një pjesë e atyre personave që janë publikuar në listën e të arrestuarve janë dënuar më herët, ndërsa u shpreh se angazhimi i SPAK në këtë operacion nuk ishte i frytshëm.

“Ky operacion u shit politikisht. Ka folur SPAK , e ka mbështetur ambasada amerikane. Prokurorët që sot janë pjesë e SPAK e kanë bërë këtë punë pa pasur SPAK fare. Njëri nga ata personat që ishte te ajo lista sot më ka marrë në telefon dhe më ka thënë se jam i dënuar. Emrat që përmendën ata sot, episodet. Episodi më i bujshëm kanë qenë dy persona me rulot.

Unë nisem nga ata që ne kërkojmë të godasë SPAK. SPAK është ngritur për gjëra të mëdha. Ajo që unë e mirëkuptoj ambasadën amerikane se do t’i japë zemër SPAK por ende nuk janë ato që duhen bërë. Zhurma ishte më e madhe se goditja.

LEXO EDHE:  Niveli i lartë i pesticideve/ Greqia asgjëson 4.6 ton domate nga Shqipëria e Italia

Forcat speciale kur ndërhyjnë përdorin një granatë që të huton por nuk të vret. Këtë bënë këta sot. A janë këta më të rëndësishëm se Habilaj apo se ata që po bëjnë luftë. Jemi ende në hapin e parë”, tha Artan Hoxha në emisnionin “Provokacia” mbrëmjen e sotme./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Plagosi me armë babë e bir/ Arrestohet pas dy orë ndjekjeje autori 39 vjeçar

Publikuar

-

Nga

Plagosi me armë babë e bir/ Arrestohet pas dy orë ndjekjeje autori 39 vjeçar

Policia e Durrësit zbardhi dhe dokumentoi në kohë rekord, ngjarjen e ndodhur më parë, ku mbetën të plagosur me armë zjarri babë e bir.

Blutë kanë bërë të mundur që pas dy orë ndjekjeje dhe kërkimesh, falë edhe mbështetjes së qytetarëve, të kapë dhe vërë në pranga shtetasin A. Ll., 39 vjeç.

39-vjeçari dyshohet se pas një konflikti të çastit, nën efektin e alkoolit ka plagosur me armë zjarri shtetasit H. B., 63 vjeç dhe M. B., 39 vjeç (bab e bir), të cilët ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.Ndërkaq, materialet do t’i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme./ CNA.al

Kërcet arma në Durrës/ Plagosen babë e bir

LEXO TE PLOTE

Kronika

Përgjaken sërish rrugët/ Përplasen dy makina, një i vdekur në Vlorë

Publikuar

-

Nga

Përgjaken sërish rrugët/ Përplasen dy makina, një i vdekur në Vlorë

Një tjetër aksident me  pasjë humbje jete është shënuar në rrugët e vendit.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në fshatin Panaja në Vlorë ku dy automjte janë përplaur me njëra-tjetrën.Si rrjedhojë e aksidentit, një person ka humbur jetën./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Makinat bëhen “copë” në Peqin/ Në gjendje të rëndë dy persona

Publikuar

-

Nga

Makinat bëhen “copë” në Peqin/ Në gjendje të rëndë dy persona

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në fshatin Lolaj në Peqin.

Sipas informacioneve të para, mësohet se dy automjete janë përplasur me njëra tjetrën.Si pasojë e aksidentit dy persona janë plagur, dhe ndodhen në gjendje të rëndë shëndetësore./CNA.al

LEXO TE PLOTE