Connect with Us

Në Maqedoni të sigurt, Ilir Daja trajner i ri i Shkëndijës së Tetovës

Sport

Në Maqedoni të sigurt, Ilir Daja trajner i ri i Shkëndijës së Tetovës

Publikuar

-

Në Maqedoninë e Veriut, nuk kanë dyshime! Ilir Daja do të jetë trajner i ri i Shkëndijës së Tetovës, që do të zëvendësojë Ernest Gjokën. Ndërkohë së fundmi një tjetër lajm i bujshëm është duke qarkulluar për sa i përket klubit kuqezi.

Bëhet fjalë për futbollistin më në formë për momentin te Partizani, Eraldo Çinari. Sipas “sportmedia.mk”, 23-vjeçari do të jetë një nga përforcimet e mëdha të Shkëndijës në merkaton e verës. Shkodrani është një dëshirë e trajnerin Ilir Daja.

I njëjti burim bën me dije se palët kanë arritur marrëveshjen paraprake në parim, teksa mungon vetëm zyrtarizimi, i cili pritet të vijë në ditën në vijim.

Klubi shqiptar që militon në Maqedoninë e Veriut, pritet të paguajë një shumë të konsiderueshme për të marrë kartonin e Çinarit, i cili aktualisht ka edhe një vit kontratë me Partizanin.

Kujtojmë që së fundmi për të ka pasur interesime edhe nga Turqia. Drejtuesit dhe tifozët kuqezi, i josh fakti, që në të kaluarën sulmuesi shkodran ka qenë pjesë edhe e spanjollëve të Alavesh dhe kroatëve të Istrës.

Pavarësisht se nuk la gjurmë, CV e Çinarit duket tepër shpresëdhënëse. Futbollisti i talentuar pritet të zëvendësojë futbollistin Alimi, i cili me shumë gjasa do të largohet nga Shkëndija.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Surpriza/ Andrea Pirlo bëhet trajneri i ri i Juventusit

Publikuar

-

Nga

Andrea Pirlo do të jetë trajneri i Juventus U23 duke filluar nga sezoni i ardhshëm, teksa do të zëvendësojë  kështu trajnerin Fabio Pekia. Lajmi është bërë publik nga “Sky Sport”, që zbulon se negociatat mes palëve kanë përfunduar.

Ish-mesfushori italian, ka gati 2 vite që ka marrë licencën e trajnerit dhe do të fillojë kështu karrierën e re në stolin bardhezi. Kujtojmë që pjesë e Juventus U-23 është edhe sulmuesi i Kombëtares Xhakomo Vrioni.

Ndihmës i tij në stol do të jetë Roberto Baronio. Kyi  fundit  ka shumë më shumë përvojë sesa Pirlo, pasi ka trajnuar Italia U-19, Breshan dhe të rinjtë e Napolit.

Për sa i përket Juventusit, Disa ditë më pare, bardhezinjtë siguruan “play-off” për t’u ngjitur në Serie B. Në stadiumin “Manuzzi” të Cesena, skuadra e Fabio Pekias mposhti Ternanën me rezultatin 2-1. Kësisoj Juventus U-23 është në garë për t’u ngjitur në Serinë B sezonin e ardhshëm.

LEXO TE PLOTE

Sport

Mediat italiane: Kastriot Dërmaku është ylli mbrojtës ndaj Interit, ndali Lukakun

Publikuar

-

Nga

Kastriot Dërmaku ka marrë vlerësime të mëdha nga mediat sportive italiane pas performancës që zhvilloi kundër Interit. Mbrojtësi shqiptar ka shkëlqyer duke qenë i pakalueshëm në prapavijë për të ndalur kështu hovin e Lukakut dhe Martinezit.

Tashmë janë mediat italiane që japin vlerësimet e tyre me nota dhe Dërmaku dallon mbi të tjerët në mbrojtje. “Calciomercato.it” e ka vlerësuar me 6.5 duke nënvizuar kontrollin e mirë që i ka bërë Lukakut gjatë gjithë ndeshjes, ndërsa notë më të lartë kanë marrë sulmuesit Kulusevski dhe Gervino, 7.

I njëjti vlerësim vjen edhe nga ana e “Tuttomercatoweb”, që i jep notën 6.5 Dërmakut duke thënë se e ka shpërblyer besimin e ofruar pas penalizimit me kartona të Iacoponi, ndërsa notën e vetme më të lartë e kishte Gervinho, me 7, si autori i golit të vetëm të Parmës nëatë humbje 1-2 ndaj Interit.

LEXO TE PLOTE

Sport

Jemini për penalltinë ndaj Bylisit: Ndikoi presioni i Gjicit

Publikuar

-

Nga

Jemini për penalltinë ndaj Bylisit: Ndikoi presioni i Gjicit

Penaltiia që vendosi takimin mes Kukësit dhe Bylisit solli shumë diskutime ku pas përsëritjes së pamjeve u pa se faulli për të dhënë 11-metërsh nuk qëndronte në favor të verilindorëve.

Madje Lorenc Jemini me moviolën e tij është shprehur se në atë rast duhej që të jepej faull në favor të Bylisit. Gjithashtu duke theksuar te “Procesi Sportv” se në këtë rast mund të ketë ndikuar disi presioni i Gjicit mbi arbitrat me daljen publike pas humbjes së Kukësit ndaj Laçit.

“Këtu te penalltia e Kukësit mund të ketë ndikuar edhe presioni i Gjicit ndaj arbitrave. Prandaj nuk duhet të ketë një presion të tillë. Arbitri është vetëm 5 metra larg, nuk bëhen këto lloj gabimesh Superiore.

Madje aty është faull për Bylisin pasi lojtari i Kukësit e tërheq futbollistin e Ballshit dhe bien të dy. Një penallti të tillë nuk e do as Kukësi. Sa i përket rastit të Goxhës duhet ta shohim me kujdes pasi ndahet në tre pjesë. Goxha e mban topin edhe mes këmbëve duke mos e lejuar lojën. Aty jepet faull dhe nëse arbitri nuk e akordon një gjë të tillë, atëherë mbajtja e fundit jepet penallti”, ka thënë Jemini.

LEXO TE PLOTE