Connect with Us

“Kur nuk ka vrasje është bërë një marrëveshje”/ Artan Hoxha tregon si veprojnë bandat në Shqipëri

Kronika

“Kur nuk ka vrasje është bërë një marrëveshje”/ Artan Hoxha tregon si veprojnë bandat në Shqipëri

Publikuar

-

“Kur nuk ka vrasje është bërë një marrëveshje”/ Artan Hoxha tregon si veprojnë bandat në Shqipëri

Gazetari investigativ Artan Hoxha është shprehur se në vendin tonë bota e krimit ende nuk ka fituar pushtet për të kontrolluar politikën në një intervistë për “Provokacia” mbremjen e sotme.

Më tej, ai ka shtuar se në vend nuk ka asnjë kartel të mirëfilltë droge për shkak se bandat janë të përçara.

“Për fat të mirë krimi nuk e kontrollon ende politikën. Kanë stereotip në kokë; që politikani është i paprekshëm. Tek ne politikanët që e urdhërojnë krimin. Ne nuk kemi mafia. Nuk bëjmë dot kartel. Nuk kemi kokë, nuk kemi strukturë. Ka pasur përpjekje për t’i unifikuar. E imagjoni çdo të bëhet në Shqipëri?

LEXO EDHE:  Fotot/Pista e avionëve të drogës, karteli i Ramës ka pushtuar vendin

Në Shqipëri nuk ka vrasje kur grupet kanë bërë marrëveshje. Ato njihen si kohë të arta, bizneset shkojnë mirë, është lënë dakord me autoritetet, është disktuar me prokurorin, me shefin e Policisë”, u shpreh gazetari./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Vetëflijimi i familjes Josifi/ Klodiana Lala: Zhaneta punonjëse në shtëpinë e një ish-kryeministri

Publikuar

-

Nga

Vetëflijimi i familjes Josifi/ Klodiana Lala: Zhaneta punonjëse në shtëpinë e një ish-kryeministri

Gazetarja Klodina Lala, ka zbardhur detaje të reja mbrëmjen e sotme në “Opinion” lishur me ngjarjen e rëndë që ndodhi pak ditë më parë në Kombinat, ku nënë e bijë u vetflijuan, pasi besonin se do të ringjalleshin.

Lala zbuloi se kryefamiljarja Zhaneta Josifi, kishtë punuar si pastruese për disa vite në shtëpinë e një ish kryeministri.

Ndërsa dy vajzat gjithashtu ushtronin profesionin e tyre.

Blerta Josifi ka punuar për disa vite si inxhiniere IT në një kompani celularë për disa vite, ka qenë një ndër inxhinjerët me të mira.

LEXO EDHE:  Habit në gjyq “piloti” i drogës/ Po më merrni në qafë, me 27 gusht martohem

LEXO EDHE:  Habit në gjyq “piloti” i drogës/ Po më merrni në qafë, me 27 gusht martohem

Ndërkohë e motra e cila ka ndërruar jetë, Anisa ka punuar si financiere në një kompani tjetër.

Ndërsa e ëma ka punuar për disa vite si pastruese, madje dhe në shtëpinë e një ish kryeministri. Pra ishin shumë të socializuara”, tha Lala./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident i rëndë në Durrës/ Makina përplas të miturin dhe largohet nga vendngjarja

Publikuar

-

Nga

Aksident i rëndë në Durrës/ Makina përplas të miturin dhe largohet nga vendngjarja

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Durrës, në lagjen nr.17 të qytetit bregdetar.

Mësohet se një  makinë ka përplasur një fëmijë të moshës 6-vjeç  me inicialet A.B., i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Aktualisht grupi hetimor po punon për zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Gjykata shtyn seancën për Adriatik Llallën/ Pranohet kërkesa e avokatit

Publikuar

-

Nga

Gjykata shtyn seancën për Adriatik Llallën/ Pranohet kërkesa e avokatit

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit ka vendosur të kthejë në SPAK  për plotësim dosjen e ish-kryeprokurorit, Adriatik Llalla.

Gjykata ka kërkuar te verifikohen transaksionet bankare për shitjen e  disa pronave të paluajtshme dhe të merret në  pyetje një person që i ka paguar Llallës  3 mijë euro për lindjen e fëmijës në Amerikë.

LEXO EDHE:  Habit në gjyq “piloti” i drogës/ Po më merrni në qafë, me 27 gusht martohem

LEXO EDHE:  Intervista me Artan Hoxhën/ Kujt po i çon mesazh Balili?

Gjykata e Posaçme i ka lënë mbi tre muaj kohë prokurorisë për të kryer hetime dhe në muajin nëntor 2020 pritet që të zhvillohet seanca e radhës.

Kujtojmë këtu se ish-kryeprokurori Adriatik Llalla akuzohet për fshehje të pasurisë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE