Connect with Us

Juventus pa frena në merkato/ Pasi rrëmbeu Arthur-in, tendon edhe yllin e Bayern-it

BundesLiga

Juventus pa frena në merkato/ Pasi rrëmbeu Arthur-in, tendon edhe yllin e Bayern-it

Publikuar

-

Klubi i Juventusit vazhdon të jetë në merkato, ku pas zyrtarizimit të Arthur Melos nga Barcelona, tashmë bardhezinjtë janë fokusuar në repartin e mbrojtjes. Bëhet fjalë për anësorin e Bayern Munchen, David Alaba, i cili me shumë mundësi do të largohet nga bavarezët në fund të sezonit.

Sipas raportimit të “RAI”, drejtuesit e Juves e kanë shtuar interesimin për yllin e kombëtares austriake, pasi e konsiderojnë Alabën si përforcimin e duhur për mbrojtjen. Ky i fundit është në kontratë me Bayernin deri në vitin 2021 dhe deri më tani nuk ka asnjë tentativë nga gjermanët për rinovimin e kontratës.

Edhe vetë lojtari mesa duket nuk e mendon më qëndrimin në Bundesligë dhe kërkon një aventurën të re. Gjithsesi deri më tani këto janë vetëm zëra merkatoje dhe gjithçka pritet për t’i zbuluar në ditët në vijim.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

E kërkojnë në Premier League, Alkantara: Bayerni është shtëpia ime

Publikuar

-

Nga

Tiago Alkantara mund të qëndrojë tek Bajern Mynihu edhe pse kërkohet nga Mançester Junajtid dhe Liverpuli.

Mesfushori ka qenë i lidhur me të dy skuadrat e Premier Ligës, pasi dëshiron të provojë një aventurë tjetër.

Por Tiago ka insistuar se asnjë ofertë e kënaqshme nuk është paraqitur ende, dhe se do ndihej i lumtur po të qëndronte tek Bajerni.Mesfushori foli për “ZDF”, pas barazimit 1-1 që Spanja mori ndaj Gjermanisë. “Unë thjesht po mendoj për ndeshjen ndaj Ukrahinës.

Pastaj do shohim. Bajerni është shtëpia ime dhe unë jam i lumtur atje”, ka thënë Tiago.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Befason Erling Haaland: Ja çfarë do të bëhesha po mos isha futbollist

Publikuar

-

Nga

Erling Haaland ka bërë deklaratën e bujshme duke u shprehur se do të ishte reper ose bujk, nëse s’do t’i ishte futur botës së futbollit. Përmes një postimi në Twitter, 20-vjeçari thekson se ka dëshirë të bëhet më i miri në botë.

Ndërkohë, pyetjeve të ndjekësve, se çfarë profesioni do të kishte preferuar nëse s’do të ishte lojtar, ai ka deklaruar se do të preferonte bujqësinë.Si nxitet të stërvitet dhe të japë maksimumin çdo ditë? Haaland ka një përgjigje: “Vetëm një gjë, dëshira për t’u bërë më i miri në botë”.

Po nëse do të ishte larg futbollit? Ai tha shkurtimisht: “Reper ose bujk”.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Lajm i bujshëm nga Gjermania, klubi i Bundesligës hap dyer për tifozët

Publikuar

-

Nga

Sipas gazetës gjermane “BILD”, autoritetet shëndetësore të qytetit gjerman Leipzig, kanë dhënë miratimin për hapen e dyerve të “Red Bull Arenas” për ndeshjen kundër Mainzit, e planifikuar për t’u zhvulluar më 20 shtator, për javën e parë të kampionatit të Bundesligës për sezonin 2020-2021. Të pranishëm në stadium do të jenë 8 400 tifozë, që korrespondon me 20% të kapacitetit.

Biletat për të marrë pjesë në këtë sfidë do të shpërndahen mes 22 500 të abonuarve, që do të thotë se nuk do të ketë bileta në shitje. Për më tepër, vetëm tifozët që banojnë në Saksoni mund të marrin pjesë në shortin e ndarjes së biletave.Miratimi erdhi në bazë të shkallës aktuale të infeksionit në qytet, i cili ka rreth 600 000 banorë. Incidenca shtatë ditore (rastet për 100 000 banorë brenda një jave) në Leipzig është aktualisht 3.2. Nëse vlera mbetet nën 20, asgjë nuk do ta pengojë Bundesligën të hapë dyert në masë për tifozët. Kampionati gjerman do të jetë ndër të parët në Europë që do të lejojë publikun të jetë i pranishëm në stadiume në epokën e COVID-19.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: