Connect with Us

Jemini për penalltinë ndaj Bylisit: Ndikoi presioni i Gjicit

Sport

Jemini për penalltinë ndaj Bylisit: Ndikoi presioni i Gjicit

Publikuar

-

Jemini për penalltinë ndaj Bylisit: Ndikoi presioni i Gjicit

Penaltiia që vendosi takimin mes Kukësit dhe Bylisit solli shumë diskutime ku pas përsëritjes së pamjeve u pa se faulli për të dhënë 11-metërsh nuk qëndronte në favor të verilindorëve.

Madje Lorenc Jemini me moviolën e tij është shprehur se në atë rast duhej që të jepej faull në favor të Bylisit. Gjithashtu duke theksuar te “Procesi Sportv” se në këtë rast mund të ketë ndikuar disi presioni i Gjicit mbi arbitrat me daljen publike pas humbjes së Kukësit ndaj Laçit.

“Këtu te penalltia e Kukësit mund të ketë ndikuar edhe presioni i Gjicit ndaj arbitrave. Prandaj nuk duhet të ketë një presion të tillë. Arbitri është vetëm 5 metra larg, nuk bëhen këto lloj gabimesh Superiore.

LEXO EDHE:  Mziu: Gjici s’ia ka haberin Kamzës, se nuk është qytetar i saj

Madje aty është faull për Bylisin pasi lojtari i Kukësit e tërheq futbollistin e Ballshit dhe bien të dy. Një penallti të tillë nuk e do as Kukësi. Sa i përket rastit të Goxhës duhet ta shohim me kujdes pasi ndahet në tre pjesë. Goxha e mban topin edhe mes këmbëve duke mos e lejuar lojën. Aty jepet faull dhe nëse arbitri nuk e akordon një gjë të tillë, atëherë mbajtja e fundit jepet penallti”, ka thënë Jemini.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Sinemati: Skënderbeu-Tirana ishte si ndeshje keçi, si teatër

Publikuar

-

Nga

Gëzim Sinemati nuk mund të mos e komentonte përmbysjen e Tiranës me Skënderbeun, teksa me dy golat e Majkëll Ngo, bardheblutë morën një fitore me aromë titulli në Korçë.

“Ndeshja mes Skënderbeut dhe Tiranës ishte si ato ndeshjet e keçit. E dini ju çfarë janë ndeshjet e keçit? Janë paska si teatër, ku ata bëjnë sikur ndeshen… Në pjesën e parë “mungonte” në fushë Tirana, ndërsa në pjesën e dytë “mungonte” Skënderbeu. Tani këto janë disa gjëra që as ia vlen t’i komentosh fare.

LEXO EDHE:  Mziu: Gjici s’ia ka haberin Kamzës, se nuk është qytetar i saj

LEXO EDHE:  Safet Gjici: Të auditohen investimet elektorale në Kamëz

Kur hyjnë pastaj të diskutojnë edhe mungesat, për të cilat flitet vetëm në pjesën e dytë, sepse në të parën nuk u vunë re fare, atëherë ky po që është muhabet kot pastaj… Megjithatë, nëse ka një pjesë të përgjegjësisë, në këtë rast i takon Skënderbeut më tepër”, deklaroi Sinemati në “Procesin Sportiv”.

LEXO TE PLOTE

Sport

Vllaznia drejt “Play-Out”, Dedja merr vendimin drastik për futbollistët

Publikuar

-

Nga

Situata te Vllaznia e Shkodrës, sidomos me humbjen që pësoi me Teutën në “Loro Boriçi”, duket se i është afruar edhe më shumë “Play-Out” me fituesen e finales së vendeve të dyta të Kategorisë së Parë.

Por, trajneri Hysne Dedja, që e ka theksuar disa herë kur ka marrë skuadrën se ka mangësi fizike, nuk ka ndërmend që të presë gjatë, duke kërkuar që t’iu japë ngarkesa lojtarëve, çka do të thotë se mendon edhe për më shumë se pesë ndeshjet e kampionatit, që do të thotë edhe për ndeshjen “Play-Out”.

LEXO EDHE:  Incidenti në Paskuqan, Gjici: Protagonistë, aktivistët e PD

LEXO EDHE:  Zbulohen dokumente/ Kreu i PS-së  i jep tender pa garë Safet Gjicit

“Mund të mos jetë normale, por do të kërkoj dy seanca në ditë. Diferenca me Bylisin është katër pikë, po duke qenë se janë edhe 15 pikë në lojë do të tentojmë të marrim sa më shumë. Një fitiore me Luftëtarin na jep shpresë, e pastaj të shohim përpara në katër sfidat e tjera”, – tha Hysen Dedja, që tashmë ka nisur të mendojë për Luftëtarin.

LEXO TE PLOTE

Sport

Kukësi nuk dorëzohet për titullin, Shkurtaj: Ja çdo bëjmë në ndeshjen ndaj Tiranës

Publikuar

-

Nga

Vasil Shkurtaj i jep tri pikë skuadrës së Kukësit, edhe kur ekipi nuk luan mirë dhe arrin në kuotën e 20 golave në aspektin personal. Ekskluzivisht për “Panorama Sport”, pranon se ka premio për çdo gol.

Arritët në kuotën e 20 golave, cila është ndjesia personale?

Normalisht, jam shumë i kënaqur që kam shënuar kaq gola, por më tepër jam për ekipin që fitoi. Tani do shohim përpara për ndeshjen në Kupë me Teutën. Ambienti është shumë i mirë dhe besoj se do ia dalim.

Vajtët 20 gola. Cili është objektivi juaj personal deri në fund, edhe pse deklaroni gjithnjë që objektiv është arritja me skuadrën?

Si sulmues dua të shënoj dhe të ndihmoj ekipin në objektivat që ka.

Pas çdo goli keni premio apo jo?

Po, e vërtetë është. Në kontratë kam premio për çdo gol.

Ju stimulon kjo gjë për të shënuar më shumë?

LEXO EDHE:  Incidenti në Paskuqan, Gjici: Protagonistë, aktivistët e PD

LEXO EDHE:  Zbulohen dokumente/ Kreu i PS-së  i jep tender pa garë Safet Gjicit

Jo, jo. Nuk e mendoj kështu. Gjithmonë dua të shënoj, edhe të mos ishte e shënuar në kontratë kjo gjë.

Kukësi po vuan shumë, pse ndodh kjo?

Ne rastet i kemi pasur, por nuk kemi shënuar, ndaj edhe loja rrodhi ashtu. Nëse do kishim shënuar shanset tona, do ishte një tjetër lojë.

Në kampionat tani e keni me kryesuesit e Tiranës. Mendoni që një fitore e juaja hap rrugën për titull?

Së pari, kemi Kupën me Teutën dhe të kalojmë atë me sukses njëherë, më pas të shohim. Për ta rihapur kampionatin është shumë e vështirë, por ne duam ta fitojmë këtë ndeshje. Duam të tregojmë se cili është ekipi më i mirë në Shqipëri në këtë moment. Pra, përveç pikëve që duam t’i marrim, duam të tregojmë se jemi ekipi më i mirë.

LEXO TE PLOTE