Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Çfarë kanë parashikuar yjet në ditën e fundit të muajit

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Çfarë kanë parashikuar yjet në ditën e fundit të muajit

Publikuar

-

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Çfarë kanë parashikuar yjet në ditën e fundit të muajit

Dashi

Dita e sotme ju sheh pak të lodhur , por nga ana tjetër ka kaluar shumë kohë pasi keni plot gjëra për të bërë dhe dyshime për të zbuluar. Periudha në përgjithësi ju lejon të bëni vetë drejtësi, veçanërisht nëse mendoni se dikush ka thënë diçka të pakëndshme për ju! Kontaktoni me avokatë dhe profesionistë për të zgjidhur një problem personal.

Demi

Dita e sotme dhe e nesërme mund t’iu gjejë pak të hutuar , kështu që këshilla është që të merrni kujdesin maksimal në dashuri. Ju në përgjithësi jeni njerëz me dëshirë të fortë, të hapur  dhe prandaj rrezikoni të zbuloni shumë shpesh kartat tuaja. Duke filluar nga e shtuna yjet do jenë në anën tuaj, por deri atëherë do të jetë më mirë t’i kushtoni vëmendje palestrës.

Binjakët

Tani ju duhet të ndërtoni por gjithashtu të rindërtoni gjithçka që nuk ka funksionuar në muajt e fundit. Ditët më të nënshtruara do të jenë ato të ditës së enjte dhe të premte, ndërsa pjesa tjetër e javës ju ndihmon. Dritë jeshile për marrëdhëniet, emocionet dhe gjithçka që ju bën të ndiheni mirë! Thjesht një emocion i lindur në miqësi ose në dashuri, në të vërtetë do t’ju japë diçka më shumë. Ndarja e gjatë që ka ndodhur muajt e fundit ka ndihmuar shumë Binjakë të rivlerësojnë vlerën e familjes dhe ndjenjat e dashurise.

Gaforrja

Ditën e sotme do të keni mundësi t’i bëni gjërat më mirë , kështu që nëse ekziston një punë që përfshin një vlerësim ose kënaqësi të vogla ose çmime, është e mundur që ato të arrijnë deri nesër. Në këto ditë ju jeni të fortë dhe do të jeni të fortë gjatë gjithë muajit korrik falë Mërkurit të favorshëm. Përkundrazi, Jupiteri tregon se mund të ketë dyshime në nënshkrimin e një marrëveshje ose ndoshta ka diçka që duhet të rishikohet në lidhje me shtëpinë dhe punën. Nga ana tjetër, dashuria premton më shumë falë Venusit që do të jetë në shenjën tuaj në gusht.

Luani

Në këtë moment ju ndjeni një nevojë të madhe për të dashur dhe Venus i favorshëm do t’ju ndihmojë deri në shtator. Prandaj, ju keni disa muaj për të hulumtuar dhe për të gjetur dikë që ju intereson ose është i këndshëm për t’u pajtuar.Ju pëlqen të ndiqeni, të dëshironi dhe të admiroheni, por duhet thënë se ju pëlqejnë gjithashtu sfidat e dashurisë që lindin kur ekzistojnë tensione.

Virgjëresha

Midis ditës së sotme dhe të nesërme mund të mbështeteni në një kapacitet të mirë reagimi , por prapë do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje provokimeve që mund të vijnë nga jashtë.

Në këtë kohë familja mund të përfaqësojë notën e vetme diskordante : kujdes në marrëdhëniet prind-fëmijë dhe me të afërmit, veçanërisht nëse ka kërkesa të çuditshme ose nëse një person është larg dhe ju shqetësoheni për këtë. Në dashuri, disa çifte janë shpërngulur ose ndoshta kanë debatuar thjesht për arsye të jashtme të marrëdhënies dhe tani ata duhet të kërkojnë një zgjidhje.

Ata që fillojnë të punojnë tani mund të ndjehen të paktën të kënaqur, por ata me një profesion të fortë do të jenë në gjendje të shërohen më shpejt. Shumë Virgjëresha nga ana tjetër nuk kanë ndalur kurrë pavarësisht nga periudha e fundit e mbylljes së përgjithshme.

LEXO EDHE:  Horoskopi javor, 06-12 Korrik/ Çfarë kanë parashikuar yjet për punën

Peshorja

Këto ditë që po përjetoni duken të çuditshme dhe ju ftojnë t’i kushtoni vëmendje të veçantë shpenzimeve . Ndoshta stimujt dhe përgjigjet mungojnë dhe ky është një problem për ju, që gjithmonë dëshironi të jetoni në mënyrë të qetë, në ekuilibër dhe me siguri të forta. Kur ju mungon ky ekuilibër, në fakt, ndiheni shumë të shqetësuar.Në dashuri mund të ndërtoni diçka më shumë : kush ka një pasion të bukur në përparim është më i fortë.

Akrepi

Midis ditës së sotme dhe të nesërme ju mund të provoni një intuitë të mirë dhe t’u jepni të tjerëve disa këshilla të mira . Shpesh e dini se si t’u jepni indikacionet e duhura të tjerëve, por nuk dini si t’i ndiqni ato, sepse keni një ndjeshmëri shumë të veçantë që jo të gjithë mund ta kuptojnë.

Mërkuri Pozitiv tregon streset që lidhen me punën , por edhe ndryshimet lidhen me zyrat. Deri në fund të korrikut mund të merrni shumë oferta dhe të bëni zgjedhje.

Shigjetari

Këto ditë mund të ndjeheni të demoralizuar për gjithçka që ka ndodhur muajt e fundit, por për fat të mirë ju jeni një shenjë shumë optimiste që nuk vuan kurrë. Muajt ​​e ardhshëm do të jenë interesante, me disa ditë të forta në lidhje me marrëdhëniet dhe marrëdhëniet shoqërore. Vetëm e enjtja dhe e premtja do të jenë ditë pak më të kërkuara.

Bricjapi

Ju po rikuperoheni pas një periudhe shumë të rëndë dhe pas një dite shumë të vështirë si ajo e djeshmja. Provokimet janë gjithmonë të pranishme në rrethin tuaj dhe gjithashtu për këtë arsye pritet të priten disa lajme sentimentale . Edhe nëse ka pasur një krizë ose një ndarje në fillim të vitit, tani mund të besoni në diçka të re. Ju zgjidhni njerëzit shumë mirë para se të bashkoheni, por atëherë dini të ndiqeni me përzemërsi dhe stabilitet.

Ujori

Ju jeni duke migruar në konceptime të tjera të jetës , edhe nëse ndoshta vetëm me mendim. Ju jeni shumë të zënë me idetë tuaja dhe ata përreth jush mund të vërejnë se shpesh jeni me kokën mbi re . Në këtë periudhë, në fakt, ju duhet të tërhiqni të gjithë vëmendjen dhe krijimtarinë që keni brenda, si dhe të çlironi zemrën tuaj. Nëse një histori ka dështuar ose jeni vetëm, dashuria mund të kthehet të jetë pozitive dhe mund të ndodhin takime të reja.

Peshqit

Këto ditë ju shohim veçanërisht intuitiv , falë Henes dhe Mërkurit në paraqitje të mirë. Një kontakt mund t’ju ndihmojë, veçanërisht nëse keni përjetuar disa probleme në periudhën e fundit. Në dashuri dhe në marrëdhënie me të tjerët shumë gjëra po ndryshojnë dhe mbase ndiheni pak të indinjuar sepse mendoni se vlera juaj nuk është njohur. Ju mund të reagoni në dy mënyra: ose të largoheni nëse mendoni se keni të mbuluar shpinën ose pranoni ndërmjetësimin. Ka gjasa që deri në fund të korrikut të merrni një lajm të mirë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 9 korrik 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 7 korrik 2020
DASHI 21. mars – 20. prill

Jeta ne çift do jete shume e lehte gjate kësaj dite. Do kaloni momente te mrekullueshme pranë atij qe dashuroni dhe do diskutoni edhe për një çështje mjaft te rëndësishme. Beqaret do kenë me shume besim tek vetja. Një shoqëri e re shume shpejt mund te kthehet ne dashuri. A nuk është kjo qe keni menduar qe ne fillim? Tregohuni sa me rezervuar me shpenzimet qe te ruani ekuilibrin financiar.

DEMI 21. prill – 21. maj

Jeta ne çift do jete ajo qe keni ëndërruar. Fantazia nuk do iu lere te mërziteni dhe do merrni sigurinë qe aq shume e keni pritur. Përfitoni sa me shumë. Beqaret do kenë shume dëshirë te fillojnë një lidhje, pa e ditur se jo gjithçka shkon gjithmonë mire ne dashuri. Matuni mire para se te hidhni një hap. Mos harxhoni para pa kursim sepse do jete e vështirë ta ekuilibroni buxhetin serish.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Nuk do jete dite aspak e mire për dashurinë. Bashkëpunimi i kohëve te fundit rrezikon te prishet. Mundohuni mos shkaktoni dëme shume te mëdha. Nëse jetoni vetëm përgatituni për një dite te bukur. Venusi do ju ndihmoje te keni një takim te papritur. Ne planin financiar është e nevojshme pak maturi. Financat do jene te mira por do keni tendence te shpenzoni shume.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Klima për pjesën me te madhe te atyre qe janë ne çift do jete pasiononte. Edhe jeta seksuale do shkoje me se miri dhe do keni te njëjtën tërheqje fizike si ne fillimet tuaja. Beqaret do kenë një jete te qete edhe pse pa mundësi për takime. Beni edhe pak me shume durim! Kujdes me ekuilibrin financiar dhe mos merrni asnjë hua sepse nuk do keni mundësi ta shlyeni me vone.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Nëse jeni ne çift bëni kujdes nga keqkuptimet qe mund te lindin. Mundohuni qe t’i shmangni ato me sa te mundeni. Për beqaret pritet një dite entuziaste ne dashuri dhe plot pasion. Ne përgjithësi do jete një dite e mire për projektet e se ardhmes suaj. Ne planin financiar nuk do i zgjidhni ngadalë problemet, por do kërkoni zgjidhjen e menjëhershme. Kërkoni ndihme nëse ju duhet.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Çiftet do kenë një dite përgjithësisht te qete dhe pa probleme. Gjithsesi bëni kujdes me ato qe do thoni për te mos nxitur konflikte. Beqaret do flirtojnë se tepërmi sot. Ata qe pëlqejnë një lidhje te qëndrueshme do iu realizohet dëshira. Ne planin financiar duhet te bëni shume kujdes. Planetët mund te ndikojnë negativisht tek ju. Vetëm disa do mund te përfitojnë nga ndonjë trashëgimi.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Nëse keni bere plane ne sektorin e dashurisë ka mundësi qe t’iu plotësohen sot. Mos hezitoni ta deklaroni atë qe ndjeni dhe te thoni “po”. Fale planetëve nuk do ketë asnjë rrezik qe te bëni gabime. Çiftet do i përkushtohen me tepër njeri-tjetrit dhe besnikëria do te forcohet. Ne planin financiar nuk duhet te ndërmerrni asnjë operacion sepse shume shpejt do pendoheni. Kujdes!

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Nëse jeni ne çift, jeta juaj ka rrezik te jete mjaft e turbullt. Nuk do doni te bëni as lëshimin me te vogël dhe partneri ca me pak. Mos rënia dakord për diçka mund te sjelle goxha debate. Kujdes! Për sa iu përket beqareve do kenë fat dhe takime me shumice. Mos u tregoni te turpshëm. Shikoni mire atje ku do shkelni ne sektorin e financave sepse mund te rrezoheni. Hiqni disa kursime mënjanë.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Dashuria do shkoje me se miri gjate kësaj dite dhe zemra do gëzojë se tepërmi. Ka mundësi qe disa te shkojnë edhe ne ekstaze. Përfitoni sa te mundni nga orët qe do kaloni pranë partnerit tuaj. Klima edhe për beqaret do vije duke u përmirësuar. Mundësitë për te takuar persona interesante do jene te mëdha. Për sa iu përket financave do iu vini fre shpenzimeve dhe ato do jete te stabilizuara.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Gjate kësaj dite si ata qe janë ne çift ashtu edhe beqaret do jene mjaft joshës dhe sharmante. Mos u druani te thoni gjithçka qe ndjeni. Ata qe janë ne një lidhje do kalojnë momente romantike ndërsa te vetmuarit ka mundësi te ndryshojnë status. Për sa iu përket financave duhet te shmangni me çdo kusht investimet për diçka sepse ky do ishte gabimi qe do iu fundoste.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Ata qe janë ne një lidhje do kalojnë një dite te zakonshme she pa asgjë te veçante. Mundohuni te paktën mos krijoni konflikte. Takimet e beqareve do jene eksplozive. Tregohuni te vëmendshëm dhe përfitoni nga ato sepse do ndiheni mjaft mire. Financat do jene pozitive. Do keni besim tek vetja dhe do kryeni transaksione shume te rëndësishme. Me ne fund.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Përfitoni nga ambienti i qete qe do mbizotërojë ne jetën tuaj ne çift dhe shprehini sa te mundni ndjenjat. Edhe partneri nga ana e tij do beje çmos qe ju te ndiheni si ne ëndërr. Beqaret duhet te harrojnë gjithçka qe kane kaluar dhe te marrin me pozitivizëm te ardhmen. Do jene me fat sot. Me financat gjerat do shkojnë me se miri. Do mund te kryeni edhe disa transaksione te rëndësishme.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 8 korrik 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 2 korrik 2020

Dashi

Mundohuni që të zgjidhni problemet në çift dhe hiqni dorë nga kokëfortësia. Në punë, mund të merrni një lajm të mirë, por nismat më të rëndësishme, mund të nisin që nga shtatori.

Demi

Duhet të qëndroni sa më larg atyre njerëzve që nuk dinë se çfarë duan, pasi ju keni nevojë për qartësi. Në dashuri ju presin ditë pozitive, të dobishme për të folur me zemër të hapur. Mundohuni që të shmangni problemet ligjore gjatë këtyre ditëve, pasi Saturnin e keni kundër.

Binjakët

Mundohuni që ta shfrytëzoni mëngjesin e kësaj dite për t’ia kushtuar ndjenjave, pasi gjatë pasdites mund të ketë nervozizëm. Në punë, duhet të reflektoni mirë, lidhur me një propozim.

Gaforrja

Kjo e mërkurë do të jetë mjaft pozitive, megjithëse nëse do ju duhet të thoni diçka të rëndësishme në dashuri, më mirë shtyjeni për një moment tjetër. Takimet janë mjaft të favorizuara. Në punë, do të keni një intuitë të mirë dhe mund të bëni zgjedhjet e duhura.

Luani

Do të përballeni me momente nervozizmi, ndaj mundohuni që të shmangni debatet për motive të kota. Në punë, mund të keni kontraste me bashkëpunëtorët.

Virgjëresha

Kjo ditë paraqitet e rënduar për raportin në çift, për shkak të ndikimit negativ të Hënës. Do të jeni disi nervoz, ndaj mundohuni që të shmangni debatet dhe të shtyni sqarimet për ditët në vijim. Në punë, mund të ketë vonesa.

Peshorja

Do të ndiheni tejet nervoz gjatë kësaj dite, dhe kjo gjë do të reflektohet në dashuri. Mundohuni që të rrini sa më të qetë, pasi një person i shenjës së luanit do ju ndihmojë në këtë drejtim. Në punë, Mërkuri pengon nismat tuaja, ndaj bëni durim.

LEXO EDHE:  Engjëj të vërtetë/  Njerëzit e këtyre shenjave japin edhe shpirtin për të tjerët

LEXO EDHE:  Doni të planifikoni dasmën? Ja kur do të ishte momenti i duhur sipas shenjës së horoskopit

Akrepi

Në dashuri dita do të jetë disi nën ritmin e duhur, por me kalimin e ditëve situata do të ndryshojë. Duhet të mundoheni që të kapërceni disa tensione. Sa i takon punës, Mërkuri do ju ndihmojë që të kaloni disa pengesa. Keni nevojë për shumë energji, por në fund do të arrini që ti zgjidhni problemet.

Shigjetari

Takimet e reja janë mjaft të favorshme, por mos mendoni për lidhje serioze, shkruan noa.al. Në punë, do të ketë një rifitim vëmendje dhe parash. Investimet janë mjaft të favorizuara.

Bricjapi

Mërkuri do të ketë ndikim të kundërt dhe mund të krijojë ndonjë problem në çift, sidomos nëse jeni në kërkim të më shumë sigurive. Në punë, do të shfaqen më shumë mundësi nëse doni ndryshim.

Ujori

Kjo është një periudhë e bukur, sa i takon dashurisë, ku do të ndiheni më të fortë dhe plotë me energji. Edhe në punë, situata do të përmirësohet dhe do të lindin mundësi të mira.

Peshqit

Në dashuri gjërat do të ecin shumë mirë, me një person të shenjës së akrepit. Ndërkohë probleme mund të ketë me dikë të shenjës së virgjëreshës. Në muajin gusht, yjet do të jenë shumë të favorshme, sa i takon ndjenjave.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 7 korrik 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 7 korrik 2020

Dashi

Një lajm i mirë ka për t’ju lumturuar dhe në të njëjtën kohë duhet të vendosni se çfarë të bëni. Jo gjithmonë keni mundësinë për raste të tilla. Janë hapur rrugë të reja dhe konsiderojeni këtë mundësi si mënyrën më të mirë për një të ardhme.

Demi

Një periudhë pozitive për ju dhe dita ju premton shumë momente emocionuese. Keni kohë që përpiqeni për këtë ditë. Shumë herë e merrni jetën me frikë dhe nuk bëni të ecni më tej, por ditë të tilla si kjo e sotmja ju inkurajojnë për më tej.

Binjakët

Jeni mjaft të përqendruar te biznesi juaj dhe ai është problemi më kryesor për ju. Mendoni se si mund ta çoni përpara, megjithatë diçka do lëvizë dhe pesha e përgjegjësisë do ju krijojë nervozizëm. Bëni kujdes me financat.

Gaforrja

Idetë tuaja do të vlerësohen shumë nesër. Nuk do e ndjeni, por megjithatë do ju vijnë shumë spontanisht dhe do shpreheni lirshëm në vendin dhe kohën e duhur. Mos lejoni të ndërhyjnë të afërmit tuaj pasi mund të komplikojnë situatën.

Luani

Keni qenë mjaft i qartë dhe i drejtpërdrejtë, dhe kjo ka bërë që kohët e fundit të merrni përfitimet e merituara. Në të kaluarën nuk keni pasur këtë sukses, por gjërat ndryshojnë dhe jeni zhvilluar më tej. Vlerësojini te vetja këto ndryshime.

Virgjëresha

Gjithmonë jeni treguar tepër të gatshëm për të ndihmuar të tjerët dhe sot duhet ta tregoni veten se ende mund ta bëni këtë gjë me një mik, i cili ka nevojë për ndihmën tuaj. Do të jetë ditë e lodhshme, por do merrni kënaqësinë e falënderimeve dhe mirënjohjes.

LEXO EDHE:  Horoskopi javor, 06-12 Korrik/ Çfarë kanë parashikuar yjet për punën

LEXO EDHE:  Nëse i di shenjën e horoskopit, zbulo tani dëshirën e saj në shtrat

Peshorja

Nëse doni të tregoheni shumë besnikë në detyrën tuaj, duhet të eliminoni disa detaje të vogla që ju humbin kohën e çmuar. U kushtoni shumë rëndësi gjërave të cilat duken pa rëndësi dhe ju fusin në të thella. Mundohuni të mos u kushtoheni shumë.

Akrepi

Jeni treguar mjaft të rreptë me një person, dhe këtë e keni bërë me shumë keqardhje. Jeni detyruar ta bëni me vetëdije të plotë, por në fund të fundit ka për t’ju falënderuar, pasi nesër ka pasqyruar veten ashtu si ju keni dashur.

Shigjetari

Nëse doni që gjërat të shkojnë siç doni, duhet t’i lini të rrjedhin vetë. Nuk duhen imponuar apo t’i shtyni me zor. Ju mund t’i jepni një kuptim situatës vetëm duke investuar nga vetja më të mirën e mundshme.

Bricjapi

Jeni duke justifikuar veten për të shpëtuar nga angazhime të caktuara, por nesër duhet të përballeni vetë dhe t’i dilni zot. Duhet të jeni të durueshëm e jo të shpërtheni në momentin e parë. Merrni përgjegjësitë që ju takojnë.

Ujori

Nëse nesër do të mbani një fjalim, do t’ju duhet të tregoni kujdes me fjalët që do thoni e të përpiqeni të mos fyeni askënd me kuptime të dyfishta. Do të jeni të rrethuar nga njerëz të cilët nuk ju duan, kështu që bëni kujdes e tregoni maturi.

Peshqit

Keni rrezikuar shumë, dhe në disa pika ju ka dalë situata nga duart, por jeni në kohë për ta rregulluar. Kjo nuk do të thotë që nuk do keni sukses, përkundrazi, do ju ndërgjegjësojë dhe do të ecni akoma edhe më mirë përpara.

LEXO TE PLOTE