Connect with Us

Horoskopi i ditës, 30 qershor 2020

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 30 qershor 2020

Publikuar

-

Horoskopi i ditës, 7 korrik 2020
DASHI 21. mars – 20. prill

Ambienti yjor do iu sjelle shume te papritura. Jeta sentimentale do jete për te gjithë e paqëndrueshme, e pasigurte dhe konfuze. Nuk do merrni atë qe doni. Megjithatë nëse nuk merrni vendime te nxituara situata edhe mund te përmirësohet pak nga pasditja. Fati do jete ne anën tuaj për sa iu përket financave. Do mund te filloni edhe një operacion financiar te rëndësishëm.

DEMI 21. prill – 21. maj

Do e gënjeni edhe veten sot dhe do i mbyllni sytë para problemeve qe do iu dalin ne çift. Nëse vazhdoni me këtë sjellje, situata edhe mund te përkeqësohet. Flisni me partnerin! Beqaret do jene xhelatë te vërtetë zemrash. Përfitoni sa me shume dhe mos keni turp. Financat do hyjnë ne një periudhe te privilegjuar. Jupiteri do jete planeti qe do iu ndihmoje ta përmirësoni gjendjen.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Hëna do iu beje te keni një marrëdhënie te ngrohte dhe te bukur me partnerin. Do kaloni edhe momente mjaft te lumtura me njeri-tjetrin! Beqaret do jene sharmante dhe joshës. Mundësitë për te gjetur shpirtin binjak do jene te shumta! Fale mbështetjes qe do iu japë Plutoni ne sektorin e financave asgjë e keqe nuk do ndodhe, madje do ketë edhe përmirësime te ndjeshme.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Nëse jeni ne kërkim te harmonisë ne çift, nuk do jete dite e mire. Urani nuk do beje asgjë qe jeta juaj te jete e qete. Do ketë goxha tension. Beqaret do jene shume te kërkuar dhe do e zgjeroni rrethin shoqëror. Shikoni me kujdes sepse mund ta gjeni atje personin qe po kërkoni! Ka mundësi qe fati t’iu buzëqeshë ne planin financiar. Mos harroni qe duhet te dini ta mbani atë.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Do shijoni momente te paharrueshme ne praninë e partnerit tuaj sot. ai do iu këshillojë do iu mbështesë dhe do iu japë ngrohtësinë e kërkuar. Beqaret do jene shume kërkues por me mbështetjen e Uranit dhe Neptunit do mund te gjeni një person interesant. Nuk është momenti i duhur te luani me financat. Do iu dalin papritur disa shpenzime qe duhen bere me patjetër kështu qe kujdes.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Jupiteri do beje qe te keni një jete sa me te mire ne çift sot. Nëse ai qe keni ne krah ka një problem profesional ju do e ndihmoni ta zgjidhe. Për t’iu falënderuar ai do zgjedhe një mënyrë e cila do iu preke. Beqaret, fale Venusit do jene te privilegjuar për sa iu përket takimeve. Mirupafshim jete e qete dhe rrofshin emocionet e forta. Do keni ide te mira për ta përmirësuar buxhetin.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Tendenca e yjeve tregon se sot, jeta ne çift do jete e ndriçuar. Nuk do e keni te vështirë te ruani një klime harmonike dhe euforike. Qielli do kujdeset për dashurinë e beqareve. Venusi do jete i favorshëm, ndërsa Plutoni do jene bashkëpunuesi juaj. Do ketë takime, përfitoni. Financat do jene te mbrojtura. Nuk do keni vështirësi te mëdha. Disa, Saturni do i ndihmoje te blejnë atë qe kane menduar.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Tre planetë do ndikojnë ne jetën ne çift. Jupiteri do sjelle një krize romantizmi fale iluzioneve tuaja, Saturni do iu vere përballë një zgjedhjeje, ndërsa Hëna do iu beje te ndërmerrni shume rreziqe. Tregohuni te kujdesshëm sot. Edhe beqaret duhet te mendohen mire para se te veprojnë. Për te hequr ankthin do shpenzoni shume dhe financat do te dobësohen.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Saturni, planet me te cilin është vështirë te jetosh, do vazhdoje te influencoje jetën ne çift. Nga ana tjetër Plutoni do iu frymëzojë te vendosni çdo gjë ne rregull. Situata do jete me e mire se një dite me pare. Beqaret do jene gati për te krijuar një lidhje, por duhet te bëjnë kujdes mos fiksohen pas dikujt qe nuk është i lire. Transaksionet financiare nuk këshillohen. Beni edhe pak durim.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Lidhja me partnerin do te forcohet sot dhe do kujdeseni me tepër për te. Nuk do ua vini shume veshin atyre qe duan t’iu prishin pune. Beqaret nga ana tjetër do i marrin gjerat me seriozisht, por nuk duhet te nxitohen për asgjë. do argëtoheni dhe do flirtoni! Sektori i financave do jete mjaft i privilegjuar. Mund t’iu vije një shume te ardhurash nga familja dhe do realizoni disa dëshira.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Asnjë planet nuk do te pështjellojë jetën tuaj ne çift dhe Hëna do iu japë mbështetjen e saj te pakushtëzuar. Nëse marrëdhënia ka qene pak e tensionuar çdo gjë do te qetësohet. Nëse jeni beqare do jene mjaft te përkëdhelur dhe do keni suksesin qe prisnit. Mos e lini për nesër rregullimin e problemeve financiare. Përfitoni sot nga mbështetja qe do iu japë Saturni.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Ambienti ne lidhjen tuaj nuk do jete e mrekullueshme. Kush e ka fajin? Urani do iu beje ta ndryshoni here pas here humorin dhe sado i duruar te jete partneri do lindin debate. Merkuri do influencoje takimet për beqaret. Do keni shume fat, te cilin duhet ta shfrytëzoni. I njëjti planet do iu ndihmoje edhe me financat. Përfitoni sa me shume nga situata qe do krijohet por mos shpenzoni me sy mbyllur.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 9 korrik 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 7 korrik 2020
DASHI 21. mars – 20. prill

Jeta ne çift do jete shume e lehte gjate kësaj dite. Do kaloni momente te mrekullueshme pranë atij qe dashuroni dhe do diskutoni edhe për një çështje mjaft te rëndësishme. Beqaret do kenë me shume besim tek vetja. Një shoqëri e re shume shpejt mund te kthehet ne dashuri. A nuk është kjo qe keni menduar qe ne fillim? Tregohuni sa me rezervuar me shpenzimet qe te ruani ekuilibrin financiar.

DEMI 21. prill – 21. maj

Jeta ne çift do jete ajo qe keni ëndërruar. Fantazia nuk do iu lere te mërziteni dhe do merrni sigurinë qe aq shume e keni pritur. Përfitoni sa me shumë. Beqaret do kenë shume dëshirë te fillojnë një lidhje, pa e ditur se jo gjithçka shkon gjithmonë mire ne dashuri. Matuni mire para se te hidhni një hap. Mos harxhoni para pa kursim sepse do jete e vështirë ta ekuilibroni buxhetin serish.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Nuk do jete dite aspak e mire për dashurinë. Bashkëpunimi i kohëve te fundit rrezikon te prishet. Mundohuni mos shkaktoni dëme shume te mëdha. Nëse jetoni vetëm përgatituni për një dite te bukur. Venusi do ju ndihmoje te keni një takim te papritur. Ne planin financiar është e nevojshme pak maturi. Financat do jene te mira por do keni tendence te shpenzoni shume.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Klima për pjesën me te madhe te atyre qe janë ne çift do jete pasiononte. Edhe jeta seksuale do shkoje me se miri dhe do keni te njëjtën tërheqje fizike si ne fillimet tuaja. Beqaret do kenë një jete te qete edhe pse pa mundësi për takime. Beni edhe pak me shume durim! Kujdes me ekuilibrin financiar dhe mos merrni asnjë hua sepse nuk do keni mundësi ta shlyeni me vone.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Nëse jeni ne çift bëni kujdes nga keqkuptimet qe mund te lindin. Mundohuni qe t’i shmangni ato me sa te mundeni. Për beqaret pritet një dite entuziaste ne dashuri dhe plot pasion. Ne përgjithësi do jete një dite e mire për projektet e se ardhmes suaj. Ne planin financiar nuk do i zgjidhni ngadalë problemet, por do kërkoni zgjidhjen e menjëhershme. Kërkoni ndihme nëse ju duhet.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Çiftet do kenë një dite përgjithësisht te qete dhe pa probleme. Gjithsesi bëni kujdes me ato qe do thoni për te mos nxitur konflikte. Beqaret do flirtojnë se tepërmi sot. Ata qe pëlqejnë një lidhje te qëndrueshme do iu realizohet dëshira. Ne planin financiar duhet te bëni shume kujdes. Planetët mund te ndikojnë negativisht tek ju. Vetëm disa do mund te përfitojnë nga ndonjë trashëgimi.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Nëse keni bere plane ne sektorin e dashurisë ka mundësi qe t’iu plotësohen sot. Mos hezitoni ta deklaroni atë qe ndjeni dhe te thoni “po”. Fale planetëve nuk do ketë asnjë rrezik qe te bëni gabime. Çiftet do i përkushtohen me tepër njeri-tjetrit dhe besnikëria do te forcohet. Ne planin financiar nuk duhet te ndërmerrni asnjë operacion sepse shume shpejt do pendoheni. Kujdes!

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Nëse jeni ne çift, jeta juaj ka rrezik te jete mjaft e turbullt. Nuk do doni te bëni as lëshimin me te vogël dhe partneri ca me pak. Mos rënia dakord për diçka mund te sjelle goxha debate. Kujdes! Për sa iu përket beqareve do kenë fat dhe takime me shumice. Mos u tregoni te turpshëm. Shikoni mire atje ku do shkelni ne sektorin e financave sepse mund te rrezoheni. Hiqni disa kursime mënjanë.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Dashuria do shkoje me se miri gjate kësaj dite dhe zemra do gëzojë se tepërmi. Ka mundësi qe disa te shkojnë edhe ne ekstaze. Përfitoni sa te mundni nga orët qe do kaloni pranë partnerit tuaj. Klima edhe për beqaret do vije duke u përmirësuar. Mundësitë për te takuar persona interesante do jene te mëdha. Për sa iu përket financave do iu vini fre shpenzimeve dhe ato do jete te stabilizuara.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Gjate kësaj dite si ata qe janë ne çift ashtu edhe beqaret do jene mjaft joshës dhe sharmante. Mos u druani te thoni gjithçka qe ndjeni. Ata qe janë ne një lidhje do kalojnë momente romantike ndërsa te vetmuarit ka mundësi te ndryshojnë status. Për sa iu përket financave duhet te shmangni me çdo kusht investimet për diçka sepse ky do ishte gabimi qe do iu fundoste.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Ata qe janë ne një lidhje do kalojnë një dite te zakonshme she pa asgjë te veçante. Mundohuni te paktën mos krijoni konflikte. Takimet e beqareve do jene eksplozive. Tregohuni te vëmendshëm dhe përfitoni nga ato sepse do ndiheni mjaft mire. Financat do jene pozitive. Do keni besim tek vetja dhe do kryeni transaksione shume te rëndësishme. Me ne fund.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Përfitoni nga ambienti i qete qe do mbizotërojë ne jetën tuaj ne çift dhe shprehini sa te mundni ndjenjat. Edhe partneri nga ana e tij do beje çmos qe ju te ndiheni si ne ëndërr. Beqaret duhet te harrojnë gjithçka qe kane kaluar dhe te marrin me pozitivizëm te ardhmen. Do jene me fat sot. Me financat gjerat do shkojnë me se miri. Do mund te kryeni edhe disa transaksione te rëndësishme.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 8 korrik 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 2 korrik 2020

Dashi

Mundohuni që të zgjidhni problemet në çift dhe hiqni dorë nga kokëfortësia. Në punë, mund të merrni një lajm të mirë, por nismat më të rëndësishme, mund të nisin që nga shtatori.

Demi

Duhet të qëndroni sa më larg atyre njerëzve që nuk dinë se çfarë duan, pasi ju keni nevojë për qartësi. Në dashuri ju presin ditë pozitive, të dobishme për të folur me zemër të hapur. Mundohuni që të shmangni problemet ligjore gjatë këtyre ditëve, pasi Saturnin e keni kundër.

Binjakët

Mundohuni që ta shfrytëzoni mëngjesin e kësaj dite për t’ia kushtuar ndjenjave, pasi gjatë pasdites mund të ketë nervozizëm. Në punë, duhet të reflektoni mirë, lidhur me një propozim.

Gaforrja

Kjo e mërkurë do të jetë mjaft pozitive, megjithëse nëse do ju duhet të thoni diçka të rëndësishme në dashuri, më mirë shtyjeni për një moment tjetër. Takimet janë mjaft të favorizuara. Në punë, do të keni një intuitë të mirë dhe mund të bëni zgjedhjet e duhura.

Luani

Do të përballeni me momente nervozizmi, ndaj mundohuni që të shmangni debatet për motive të kota. Në punë, mund të keni kontraste me bashkëpunëtorët.

Virgjëresha

Kjo ditë paraqitet e rënduar për raportin në çift, për shkak të ndikimit negativ të Hënës. Do të jeni disi nervoz, ndaj mundohuni që të shmangni debatet dhe të shtyni sqarimet për ditët në vijim. Në punë, mund të ketë vonesa.

Peshorja

Do të ndiheni tejet nervoz gjatë kësaj dite, dhe kjo gjë do të reflektohet në dashuri. Mundohuni që të rrini sa më të qetë, pasi një person i shenjës së luanit do ju ndihmojë në këtë drejtim. Në punë, Mërkuri pengon nismat tuaja, ndaj bëni durim.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 6 korrik 2018

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 9 dhjetor 2019

Akrepi

Në dashuri dita do të jetë disi nën ritmin e duhur, por me kalimin e ditëve situata do të ndryshojë. Duhet të mundoheni që të kapërceni disa tensione. Sa i takon punës, Mërkuri do ju ndihmojë që të kaloni disa pengesa. Keni nevojë për shumë energji, por në fund do të arrini që ti zgjidhni problemet.

Shigjetari

Takimet e reja janë mjaft të favorshme, por mos mendoni për lidhje serioze, shkruan noa.al. Në punë, do të ketë një rifitim vëmendje dhe parash. Investimet janë mjaft të favorizuara.

Bricjapi

Mërkuri do të ketë ndikim të kundërt dhe mund të krijojë ndonjë problem në çift, sidomos nëse jeni në kërkim të më shumë sigurive. Në punë, do të shfaqen më shumë mundësi nëse doni ndryshim.

Ujori

Kjo është një periudhë e bukur, sa i takon dashurisë, ku do të ndiheni më të fortë dhe plotë me energji. Edhe në punë, situata do të përmirësohet dhe do të lindin mundësi të mira.

Peshqit

Në dashuri gjërat do të ecin shumë mirë, me një person të shenjës së akrepit. Ndërkohë probleme mund të ketë me dikë të shenjës së virgjëreshës. Në muajin gusht, yjet do të jenë shumë të favorshme, sa i takon ndjenjave.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 7 korrik 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 7 korrik 2020

Dashi

Një lajm i mirë ka për t’ju lumturuar dhe në të njëjtën kohë duhet të vendosni se çfarë të bëni. Jo gjithmonë keni mundësinë për raste të tilla. Janë hapur rrugë të reja dhe konsiderojeni këtë mundësi si mënyrën më të mirë për një të ardhme.

Demi

Një periudhë pozitive për ju dhe dita ju premton shumë momente emocionuese. Keni kohë që përpiqeni për këtë ditë. Shumë herë e merrni jetën me frikë dhe nuk bëni të ecni më tej, por ditë të tilla si kjo e sotmja ju inkurajojnë për më tej.

Binjakët

Jeni mjaft të përqendruar te biznesi juaj dhe ai është problemi më kryesor për ju. Mendoni se si mund ta çoni përpara, megjithatë diçka do lëvizë dhe pesha e përgjegjësisë do ju krijojë nervozizëm. Bëni kujdes me financat.

Gaforrja

Idetë tuaja do të vlerësohen shumë nesër. Nuk do e ndjeni, por megjithatë do ju vijnë shumë spontanisht dhe do shpreheni lirshëm në vendin dhe kohën e duhur. Mos lejoni të ndërhyjnë të afërmit tuaj pasi mund të komplikojnë situatën.

Luani

Keni qenë mjaft i qartë dhe i drejtpërdrejtë, dhe kjo ka bërë që kohët e fundit të merrni përfitimet e merituara. Në të kaluarën nuk keni pasur këtë sukses, por gjërat ndryshojnë dhe jeni zhvilluar më tej. Vlerësojini te vetja këto ndryshime.

Virgjëresha

Gjithmonë jeni treguar tepër të gatshëm për të ndihmuar të tjerët dhe sot duhet ta tregoni veten se ende mund ta bëni këtë gjë me një mik, i cili ka nevojë për ndihmën tuaj. Do të jetë ditë e lodhshme, por do merrni kënaqësinë e falënderimeve dhe mirënjohjes.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 29 nëntor 2017

LEXO EDHE:   Horoskopi i ditës, 1 gusht 2018

Peshorja

Nëse doni të tregoheni shumë besnikë në detyrën tuaj, duhet të eliminoni disa detaje të vogla që ju humbin kohën e çmuar. U kushtoni shumë rëndësi gjërave të cilat duken pa rëndësi dhe ju fusin në të thella. Mundohuni të mos u kushtoheni shumë.

Akrepi

Jeni treguar mjaft të rreptë me një person, dhe këtë e keni bërë me shumë keqardhje. Jeni detyruar ta bëni me vetëdije të plotë, por në fund të fundit ka për t’ju falënderuar, pasi nesër ka pasqyruar veten ashtu si ju keni dashur.

Shigjetari

Nëse doni që gjërat të shkojnë siç doni, duhet t’i lini të rrjedhin vetë. Nuk duhen imponuar apo t’i shtyni me zor. Ju mund t’i jepni një kuptim situatës vetëm duke investuar nga vetja më të mirën e mundshme.

Bricjapi

Jeni duke justifikuar veten për të shpëtuar nga angazhime të caktuara, por nesër duhet të përballeni vetë dhe t’i dilni zot. Duhet të jeni të durueshëm e jo të shpërtheni në momentin e parë. Merrni përgjegjësitë që ju takojnë.

Ujori

Nëse nesër do të mbani një fjalim, do t’ju duhet të tregoni kujdes me fjalët që do thoni e të përpiqeni të mos fyeni askënd me kuptime të dyfishta. Do të jeni të rrethuar nga njerëz të cilët nuk ju duan, kështu që bëni kujdes e tregoni maturi.

Peshqit

Keni rrezikuar shumë, dhe në disa pika ju ka dalë situata nga duart, por jeni në kohë për ta rregulluar. Kjo nuk do të thotë që nuk do keni sukses, përkundrazi, do ju ndërgjegjësojë dhe do të ecni akoma edhe më mirë përpara.

LEXO TE PLOTE