Connect with Us

E RËNDË/ Ish-futbollisti 27-vjeçar i Liverpulit theret me thikë

Premier Liga

E RËNDË/ Ish-futbollisti 27-vjeçar i Liverpulit theret me thikë

Publikuar

-

E RËNDË/ Ish-futbollisti 27-vjeçar i Liverpulit theret me thikë

Ish-mbrojtësi i Liverpulit, Andre Uisdom, është dërguar në spital pasi u godit me thikë gjatë një sulmi dhe tentim vjedhjeje. 27-vjeçari i cili aktualisht është pjesë e Derbit në Championship, u sulmua në Toxeth teksa kishte shkuar për të vizituar familjen e vet, pas fitores kundër Riding në fundjavë me rezultatin 2-1.

Mbrojtësi është për momentin duke marrë mjekime në spital, ndërsa klubi i tij, Derbi, e ka konfirmuar se ai i kishte pësuar disa lëndime gjatë sulmit, por për fat të mirë raportohet se gjendja e tij paraqitet e qëndrueshme.

“Andre Uisdom ishte viktima e një sulmi të paprovokuar dhe një vjedhjeje”, thuhet në njoftimin e lëshuar nga klubi anglez. “Ai i pësoi disa lëndime dhe si rezultat i tyre, ai është dërguar në spital”.

27-vjeçari iu bashkua Liverpulit në vitin 2008 në moshën 14-vjeçare, pasi kishte dalë nga akademia e të rinjve Bradford Sitit Ai debutoi për Liverpulin në vitin 2012, kur i kishte bërë 19 paraqitje dhe e kishte shënuar një gol para se të fillonte një periudhë të gjatë huazimi deri te shitja përfundimtar te Derbi në vitin 2017.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Video/ E goditën me shkelm në fytyrë, Mustafi tregon pasojat

Publikuar

-

Nga

Eddie Nketiah u ndëshkua me karton të kuq në përballjen që Arsenal e barazoi 1-1 kundër Leicester dhe tani raportohet se është apeluar dhe pritet që të zhvlerësohet. Gjithsesi, në kampin e klubit londinez janë tërbuar më së shumti për një karton të kuq të munguar ndaj Jamie Vardy.

Në fundin e pjesës së parë, Shkodran Mustafi mori një goditje në fytyrë dhe sulmuesi i “Dhelprave” nuk u ndëshkua. VAR as nuk ndërhyri dhe vetë mbrojtësi, pas ndeshjes në rrjetet sociale ka reklamuar goditjen e marrë.

Gjithsesi ai fokusohet te fakti që nuk e fituan dot ndeshjen me Leicester, teksa shkruan: “Nuk ka asgjë më të dhimbshme, se sa të mos fitosh një ndeshje që e meriton ta fitosh”.

Në lidhje me ndërhyrjen e Vardy ndaj Mustafit, pas ndeshjes foli edhe trajneri Mikel Arteta: “Lojtari ynë nuk e pa kundërshtarin dhe duhet ta dini që ai është një djalosh i ri. Por nëse ai ishte karton i kuq, atëherë Leicestet duhet të luante me 10 lojtarë pas 42 minutash”.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Sherri me tifozin në tribunë, vjen dënimi i rëndë për Eric Dier

Publikuar

-

Nga

Eric Dier, mesfushori i Tottenham, u konfrontua me një tifoz që ofendoi vëllain e tij në tribunë, para se futbolli të ndërpritej për shkak të pandemisë Koronavirus. Dier nuk ngurroi dhe u ngjit në tribunë për të mbrojtur vëllain e tij.

Dënim asokohe, nuk pati, por FA ka vendosur sot dënimin për mesfushorin anglez. Dier është gjobitur me 40 mijë sterlina dhe nuk do të jetë i gatshëm për 4 ndeshje për trajnerin Jose Mourinho.

Ky pezullim i Dier vjen në një moment shumë kritik të sezonit, pasi Tottenhamit i duhen pikë dhe të gjithë lojtarët në dispozicion, në këtë kalendar të ngjeshur. Tjera problem për Mourinhon, pas sherrit mes Lloris dhe Son.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E FRIKSHME/ Vardi godet me shkelm në fytyrë futbollistin shqiptar (VIDEO)

Publikuar

-

Nga

Një episod aspak i këndshëm u regjistrua mbrëmjen e djeshme në sfidën mes Arsenalit dhe Lestër Sitit, e vlefshme për Premier Ligën angelze.

Gjatë një dueli mes Shkodran Mustafit dhe Xhimi Vardit, ky i fundit i ka dhënë një goditje me shkelm në fytyrë në rënie e sipër, mbrojtësit me origjinë shqiptare. Vlen të theksohet se ky incident nuk u rishikua nga VAR, ndërkohë që ndërhyrja duket tepër brutale.

 

LEXO TE PLOTE