Connect with Us

Blogerja tregon truket/ Si e fsheh celulitin në fotot me bikini

Life Style

Blogerja tregon truket/ Si e fsheh celulitin në fotot me bikini

Publikuar

-

Blogerja tregon truket/ Si e fsheh celulitin në fotot me bikini

Rrjetet sociale pasqyrojnë një jetë që shumë njerëz e dëshirojnë. Influencueset e Instagramit tregojnë nëpërmjet postimeve shfaqin jetën perfekte. Shumë prej tyre përdorin truke dhe kënde të caktuara kur bëhet fjalë për të realizuar një selfie të përsosur.

Danae Mercer ka zbuluar disa truke se si të realizoni një foto të përsosur duke mbuluar defektet e trupit. Ajo publikoi një fotografi në Instagram-in e saj duke treguar trupin me bikini dhe duke pozuar në dysheme.

Në imazhin e parë, Danae e pozicionoi qëllimisht trupin e saj, që të pasmet të qëndronin në hije ndërsa ndriçimi i butë  e fshehu celulitin e saj dhe fshiu pjesën më të madhe të defekteve.

Por, ajo tregoi më pas me një foto të dytë sesi duket në realitet trupi i saj, kur kofshët dhe të pasmet ekspozohen nën rrezet e diellit dhe përfundimi është shokues.Danae, e cila krenohet me më shumë se 750 mijë ndjekës, shpjegoi se ishte kryesisht ndriçimi që fshihte celulitin e saj dhe strijat./ CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

6 faktorë që mund të shtojnë rrudhat në lëkurën tuaj

Publikuar

-

Nga

Sipas  hulumtimeve , dieta juaj, zgjedhja e sapunit dhe madje edhe zakonet tuaja të përditshme mund të bëjnë që rrudhat të shfaqen në lëkurën tuaj.

Zgjedhja e ushqimeve, larja e fytyrës dhe ndryshimi në rutinën tuaj mund të bëjë që të qëndroni të rinj dhe të freskët edhe pse vitet tuaja kalojnë.

Lista që do t’iu ndihmojë të fitoni betejën tuaj me plakjen.

Mungesa e gjumit çon në dehidratim të lëkurës.

Sipas këtij studimi , nëse e humbni gjumin edhe për një natë ose vazhdimisht flini më pak se 5 orë në ditë, kjo mund të çojë në dehitartimin e lëkurës. Pushimi i mirë është çelësi për përtëritjen dhe rritjen e qelizave të reja, kështu që organizojini atë sa më mirë.

Mungesa e  antioksidantëve lidhet me formimin e më shumë rrudhave.

Vitaminat A, C, E dhe kalium janë thelbësore për lëkurën e shëndetshme. Ne ju rekomandojmë që të hani më shumë perime, veçanërisht karota, kunguj, domate dhe perime me gjethe jeshile.Konsumi i mishit të kuq shoqërohet me më shumë rrudha në fytyrë.

LEXO EDHE:  Krahu për ‘selfie’

LEXO EDHE:  Modelja që çmend meshkujt me bukurinë e saj/ Fotot më magjepsëse të Rachel Ward

Ekziston një studim Hollandez që tregon se gratë që hanë mish të kuq kanë më shumë rrudha. Më shumë se kaq, gatimi i mishit dhe yndyrës në nxehtësi të lartë dhe të thatë mund të çojë në  diabet .

Dietat mono ndikojnë në procesin e plakjes së lëkurës.

Çelësi për këto dieta është të përjashtoni të gjitha produktet përveç një. Kjo çon në një çekuilibër të proteinave, yndyrës dhe karbohidrateve, gjë që ul aftësinë e lëkurës për tu shëruar vetë.

Mungesa e proteinave parandalon qelizat e lëkurës të rinovohen.

Kërkimet thonë se nëse kufizoni marrjen e kalorive dhe hani më pak proteina së bashku me të, lëkura juaj do të humbasë elasticitetin, gjë që më pas do të çojë në më shumë rrudha. Ai gjithashtu parandalon shërimin e lëkurës dhe rindërtimin e saj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Rita Ora kthehet pas në kohë/ Publikon foton e 8 viteve më parë

Publikuar

-

Nga

Rita Ora kthehet pas në kohë/ Publikon foton e 8 viteve më parë

Rita Ora ka një karrierë të sukesshme muzikore dhe numëron me dhjetëra hite të cilat kanë me miliona klikime në Youtube.

Këngëtarja ka qenë gjithnjë në qendër të vëmendjes të mediave jo vetëm për suksesin e saj por edhe për jetën private po ashtu edhe pamjen.Së fundmi, bukuroshja shqiptare është bërë nostalgjike dhe ka ndarë në rrjete sociale një foto të shkrepur tetë vite më parë duke e krahasuar me një tjetër të realizuar së fundmi. “Floku 2020 Vs 2012 dhe ështe qartë se atëherë nuk ja kisha idenë për konturin”, ka shkruar Rita krahas fotove.

LEXO EDHE:  Krahu për ‘selfie’

LEXO EDHE:  VIDEO-Blogerja e njohur prek zemrat e ndjekësve/ E përlotur tregon për problemet me shëndetin mendor: Të gjithë më pyesin kur do bëhem nënë

Ndërkohë, që bie në sy është komenti që i la lënë e ëma, Vera Ora. Komentet e shpeshta që ajo lë në postimet e së bijës në gjuhën shqipe tërheqin gjithmonë vëmendjen,  ndërkohë që këtë herë Vera e ka krahasuar këngëtaren me “shampiten”, një ëmbëlsirë kosovare./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Kejvina, Oriola apo Luana?/ Çfarë i bashkon tre femrat “më fatale” të showbizit

Publikuar

-

Nga

Luana Vjollca , Kejvina Kthella dhe Oriola Marashi janë vajzat më seksi të showbizit. Edhe pse në fusha të ndryshme, Kejvina dhe Oriola si modele dhe Luana një moderatore duke se kanë shumë të përbashkëta.

Së fundi moderatorja Luana Vjollca ka realizuar një set fotografik si imazh i një prej kompanive më të mëdha të modës, “Guess”, po ashtu edhe Kejvina pak kohë më parë u bë një nga modelet dhe imazh i “Guess”.

Luana Vjollca
Kejvina Kthella

Por nuk mbetet pa u përmendur as fakti se modelja shumë bombastike Oriola Marashi ka qenë një nga të parat modele që u bë pjesë e kësaj komapnie si modele, madje ishte pjesë e pasarelave në një nga eventet e “Guess”.

LEXO EDHE:  Modelja që çmend meshkujt me bukurinë e saj/ Fotot më magjepsëse të Rachel Ward

LEXO EDHE:  Kujdes me ndricimin në dhomën e gjumit

Oriola Marashi

Por ju do thoni çfarë i bashkon tjetër modelet përveçse kanë qenë pjesë e të njëjtës kompani.Bukuroshet kanë realizuar disa sete fotografike në kohë të ndryshme ku shfqen me të njëtin stil. Me flokët me onde, veshjet bardhë e zi dhe pozat seksi.

Kejvina Kthella
Luana Vjollca
Oriola Marashi

Të treja shfaqen tejet seksi, ekspozojnë format dhe janë pothuajse njësoj, por zgjedhja se kujt i shkon më shumë ky look ju mbetet ju.

Për më tepër ne kemi përzgjehdur fotot që mund t’i shihni në galerinë e mëpsohtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE