Connect with Us

Albi Doka konfirmon “divorcin” me Tiranën, ja ku do të luajë sezonin e ardhshëm

Sport

Albi Doka konfirmon “divorcin” me Tiranën, ja ku do të luajë sezonin e ardhshëm

Publikuar

-

Albi Doka ka zbuluar në Proçesin Sportiv se këto ndeshje do të jenë të fundit me fanellën e Tiranës. Mbrojtësi shprehet se sezonin e ardhshëm do të jetë pjesë e skuadrës së HNK Gorica, ndërkohë që shpreson se më pas të mund të shkojë edhe në një kampionat më të mirë. Sa i përket kampionatit, Doka beson se mund të mbyllet në ndeshjen e kësaj jave, atë ndaj Kukësit.

Doka, si jeni, si është sezoni? “Mirë, top si kampiona që jemi. Ka shkuar mirë me ardhjen e Egbos, po i shohim një nga një ndeshjet. Besoj se do mbyllet në këtë javë”..

Pjesaa e dytë? “Kur u futën në dhomat e zhveshjes presori na tha se ju jeni ato që keni kthyer edhe herë të tjera ndeshje dhe ne u motivuam shumë. Ata ranë fizikisht në të dytën, ata u kthyen pas dhe ne sulmuam shumë”.

Kartoni i verdhë- “Kisha tre kartonë të verdhë, i thashë të më falte por tani mungoj në ndeshjen me Kukësin”.

Mos e more vetë kartonin që të mos përballeshe me Abazaj- “Kisha më shumë dëshirë të luaja në ndeshjen e radhës dhe Abazaj më mori në telefon dhe më tha se e dinte që do të mungonte”.

Merkato- “Edhe me këto ndeshje jam me Tiranën dhe më pas largohem në Kroaci. Do luaj me HNK Gorica. Plani është të luaj jashtë dhe të bëj sezone të mira dhe të shkoj më larg se Kroacia”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

E RËNDË/ Ish-futbollisti 27-vjeçar i Liverpulit theret me thikë

Publikuar

-

Nga

E RËNDË/ Ish-futbollisti 27-vjeçar i Liverpulit theret me thikë

Ish-mbrojtësi i Liverpulit, Andre Uisdom, është dërguar në spital pasi u godit me thikë gjatë një sulmi dhe tentim vjedhjeje. 27-vjeçari i cili aktualisht është pjesë e Derbit në Championship, u sulmua në Toxeth teksa kishte shkuar për të vizituar familjen e vet, pas fitores kundër Riding në fundjavë me rezultatin 2-1.

Mbrojtësi është për momentin duke marrë mjekime në spital, ndërsa klubi i tij, Derbi, e ka konfirmuar se ai i kishte pësuar disa lëndime gjatë sulmit, por për fat të mirë raportohet se gjendja e tij paraqitet e qëndrueshme.

“Andre Uisdom ishte viktima e një sulmi të paprovokuar dhe një vjedhjeje”, thuhet në njoftimin e lëshuar nga klubi anglez. “Ai i pësoi disa lëndime dhe si rezultat i tyre, ai është dërguar në spital”.

27-vjeçari iu bashkua Liverpulit në vitin 2008 në moshën 14-vjeçare, pasi kishte dalë nga akademia e të rinjve Bradford Sitit Ai debutoi për Liverpulin në vitin 2012, kur i kishte bërë 19 paraqitje dhe e kishte shënuar një gol para se të fillonte një periudhë të gjatë huazimi deri te shitja përfundimtar te Derbi në vitin 2017.

LEXO TE PLOTE

Sport

Gjici mban fjalën për rrogat dhe vë kusht finalen e Kupës

Publikuar

-

Nga

Të hënën e kaluar ekipi i Kukësit bojkotoi stërvitjen e shkak u bë ana financiare. Megjithëse drejtuesit e klubit nuk e pranuan publikisht se ishte kështu, e vërteta ishte ashtu siç u publikua nga gazeta. Presidenti Safet Gjici theksoi po atë ditë se ekipi do të paguhej ditën e hënë, pra pas ndeshjes me Bylisin dhe kreu i klubit e mbajti fjalën.

Ditën e djeshme pas stërvitjes ekipi shkoi pranë zyrave të klubit dhe tërhoqën rrogën e muajit shkurt. Ndërsa muajt e pandemisë, të cilët janë paguar me pagën e luftës nga federata, nuk do të paguhen nga klubi. Palët kanë bërë pakt që muajt që skuadra ka qenë pushim, skuadra do të mjaftohet me pagën minimale të dhënë nga FSHF-ja.

Kukësi ka një buxhet mujor rrogash prej rreth 50-60 mijë eurosh në muaj, ku rekordin e mban Vasil Shkurtaj me 7 mijë euro në muaj, më pas vijojnë Abazaj me 6 mijë që ia paguan Kukësi dhe 14 mijë Anderlehti, më tej vazhdojnë Musolli me 5 mijë e më tej Gavazaj e Rroca me nga 4500 euro.

Gjithsesi, ekipi me kalimin më tej në finale të Kupës do të përfitojë edhe pjesën tjetër të rrogave. Kukësi pati një ngërç sa i përket ecurisë dhe marrëdhënieve pas humbjes me Laçin, takim që i dha fund edhe ëndrrës me emrin titull.

Por, pas zgjidhjes së çështjes së pagave dhe mbledhjes që palët zhvilluan ekipi bëri menjëherë kthesë, ku fitoi edhe në takimin e dytë ndaj Apolonisë dhe kaloi në gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë dhe mundi Bylisin në kampionat. Kupa e Shqipërisë është objektivi kryesor i Kukësit.

NJOFTIMI I KUKËSIT – “Skuadra jonë luan ndeshjen e radhës në Kupën e Shqipërisë ndaj Teutës për gjysmëfinalet. Takimi me Teutën do të zhvillohet të enjten në stadiumin ‘Elbasan Arena’ duke nisur nga ora 20:45 dhe do të jetë pa praninë e tifozëve.

Pas fitores ndaj Bylisit ditën, trajneri Shehi u shpreh i kënaqur për 3 pikët e marra në një ndeshje të vështirë, por edhe të rëndësishme. Duke parë temperaturat e larta që po pushtojnë vendin tonë, klubi ka vendosur që ndeshjet e mbetura deri në fund të sezonit si pritës, të zhvillohen në stadiumin ‘Elbasan Arena’ dhe të gjitha do të luhen në orën 20:45”.

LEXO TE PLOTE

Sport

Në Maqedoni të sigurt, Ilir Daja trajner i ri i Shkëndijës së Tetovës

Publikuar

-

Nga

Në Maqedoninë e Veriut, nuk kanë dyshime! Ilir Daja do të jetë trajner i ri i Shkëndijës së Tetovës, që do të zëvendësojë Ernest Gjokën. Ndërkohë së fundmi një tjetër lajm i bujshëm është duke qarkulluar për sa i përket klubit kuqezi.

Bëhet fjalë për futbollistin më në formë për momentin te Partizani, Eraldo Çinari. Sipas “sportmedia.mk”, 23-vjeçari do të jetë një nga përforcimet e mëdha të Shkëndijës në merkaton e verës. Shkodrani është një dëshirë e trajnerin Ilir Daja.

I njëjti burim bën me dije se palët kanë arritur marrëveshjen paraprake në parim, teksa mungon vetëm zyrtarizimi, i cili pritet të vijë në ditën në vijim.

Klubi shqiptar që militon në Maqedoninë e Veriut, pritet të paguajë një shumë të konsiderueshme për të marrë kartonin e Çinarit, i cili aktualisht ka edhe një vit kontratë me Partizanin.

Kujtojmë që së fundmi për të ka pasur interesime edhe nga Turqia. Drejtuesit dhe tifozët kuqezi, i josh fakti, që në të kaluarën sulmuesi shkodran ka qenë pjesë edhe e spanjollëve të Alavesh dhe kroatëve të Istrës.

Pavarësisht se nuk la gjurmë, CV e Çinarit duket tepër shpresëdhënëse. Futbollisti i talentuar pritet të zëvendësojë futbollistin Alimi, i cili me shumë gjasa do të largohet nga Shkëndija.

LEXO TE PLOTE