Connect with Us

Telenovela Kumbulla/ Telenovela Kumbulla, Verona hap derën për…

Kombëtare

Telenovela Kumbulla/ Telenovela Kumbulla, Verona hap derën për…

Publikuar

-

U duk sikur çdo gjë u mbyll me shtrëngim duarsh dhe mbetej vetëm firma në kontratë që Kumbulla të vishte fanellën e Lazios. Por telenovela e transferimit të tij do të zgjasë më gjatë. Oferta e ekipit të Tares nuk ka lënë tërësisht të kënaqur Setti-n, i cili duke e ditur mjaft mirë se çfarë talenti ka në klubin e tij është i hapur të dëgjojë oferta të tjera.

Kështu sipas asaj që flitet në Itali, presidenti i Veronës do të takohet edhe me menaxherët e Interit. Setti dëshiron të dëgjojë edhe fjalën e tyre, ndërsa më parë refuzoi 18 milionë euro dhe shërbimet e Salcedo nga zikaltrit. Në këtë mënyrë Interi e ka të qartë se duhet të ofrojë më shumë për të blerë Marash Kumbullën. Në fund te Verona do të bëjnë vlerësimet e tyre për të vendosur përfudnimisht edhe mbi të ardhmen e mbrojtësit shqiptar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Edi Reja zbulon emrat e dy skuadrave italiane që e duan Ardian Ismajlin

Publikuar

-

Nga

Edy Reja ka zbuluar dy skuadrat italiane që po e duan mbrojtësin shqiptar Ardian Ismajli.

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë ka qenë duke dhënë një intervistë për mediat italiane rreth kombëtares shqiptare.

Më saktësisht Reja është ndalur duke folur për repartin e mbrojtjes duke lavdëruar emrat si Marash Kumbulla, Berat Gjimshiti e Ardian Ismajli.

Për mbrojtësin prishtinas, Reja ka zbuluar se ka dy oferta nga skuadrat italiane gjë që më parë nuk ishte bërë e ditur.

“Mbrojtës shumë i rëndësishëm për ne është edhe Ismajli që luan te Hajduku i Splitit”.

“Ai ka dy oferta të rëndësishme nga Lecce dhe Benevento”, deklaroi trajneri i Kombëtares së Shqipërisë.

Kaq ka mjaftuar që të gjithë mediat italiane të raportojnë për ofertat e dy skuadrave për mbrojtësin shqiptar.

Ismajli ka shkëlqyer në dy edicionet e fundit me Hajdukun dhe kjo ka bërë që edhe çmimi i tij të rritet në mbi tre milionë euro.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

“Shpëtimtar me një ndërhyrje decizive mbi vijën fatale”, mediat italiane i thurin elozhe Dermakut

Publikuar

-

Nga

Kastriot Dermaku rikthehej titullar për Parmën në një mbrëmje shumë të rëndësishme dhe, pavarësisht rezultatit, qendërmbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë lë një shije shumë të mirë, duke merituar elozhe dhe duke merituar notën 6.5 nga media italiane:

“Shpëtimtar me një ndërhyrje decizive mbi vijën fatale, pas vetëm pak sekondash lojë dhe nuk trembet nga hijet e rënda të Lautaros e Lukakut. Prezent thuajse kudo në zonë, por në të 77-ën thërritet në pankinë. Më pas e dimë të gjithë si përfundoi…”.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Fantastik Sadiku, ylli i Kombëtares shënon sërish dhe është vetë 1 gol larg rekordit historik

Publikuar

-

Nga

Armando Sadiku shkëlqen sërish në La Liga 2 me Malagën. Sulmuesi kuqezi realizoi golin e dytë për andaluzianët në takimin e javës së 36-ë kundër Zhironës.

Sulmuesi i Shqipërisë shfrytëzoi saktë krosimin e shokut të skuadrës duke goditur lehtësisht me kokë në minutën e 49-ë. Ky është goli i 13-ë sezonal me Malagën në kampionat me Sadikun dhe ndodhet vetëm një gol larg rekordit të më shumë golave të realizuar nga një lojtar i Malagës në një sezon.

LEXO TE PLOTE