Connect with Us

Refuzoi Bayern-in dhe Barcelonën, sulmuesi shqiptar i befason të gjithë. Shikoni ku transferohet

BundesLiga

Refuzoi Bayern-in dhe Barcelonën, sulmuesi shqiptar i befason të gjithë. Shikoni ku transferohet

Publikuar

-

Fisnik Asllani të hënën e ka nënshkruar kontratën me klubin e Bundesligës gjermane, Hoffenheim. Shqiptari i Kosovësqë së shpejti bëhet 18-vjeçar, do të jetë pjesë e klubit të Hoffenheimit deri në verën e vitit 2024, përcjell CNA.AL

“Sot është një prej ditëve më të mira në karrierë si futbollist. Kam nënshkruar kontratë katër vjeçare me një klub të madh si Hoffenheimi. I falënderoj të gjithë. Shpresoj që të kemi sa më shumë suksese dhe ta ndihmoj ekipin në Ligën e Evropës. E falënderoj edhe Union Berlinin për atë që ka bërë për mua”, ka thënë Asllani për KOHA-n.

Forma e mirë e Asllanit në Bundesligën e të rinjve ka bërë që për të, të interesohen edhe ekipe si Bayern Munich, Schalke, Hertha Berlini e Barcelona, mëson “KOHA” nga burime të afërta me futbollistin.

Sidoqoftë, ai e zgjodhi ekipin e miliarderit Dietmar Hopp, për shkak edhe të ofertës katër vjeçare profesionale.

“Besoj se te Hoffenheimi do të kem hapësira dhe të jap më të mirën. Tifozët dëshiroj që t’i gëzoj me shumë gola të shënuar dhe të festojmë se bashku në suksese. Shpresoj të kem fat e të mos i zhgënjej”, shtoi ai.

Në Bundesligën e të rinjve u19, me skuadrën e Union Berlinit, talenti kosovar ka shënuar 15 gola e 7 asistime në 16 ndeshje. Qendërsulmuesi shtatlartë ka luajtur edhe për Kosovën edhe për Gjermaninë.

Me grupmoshën U17 të Kosovës, ai ka debutuar më 9 shtator 2018 dhe ka shënuar 1 gol në 5 takime. Me Gjermaninë u18 ka debutuar më 10 dhjetor të vitit të kaluar dhe ka një gol në dy ndeshje. / CNA.AL

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Ngjiti skuadrën në Bundesligë, ish-sulmuesi i Bajernit tërhiqet nga futbolli

Publikuar

-

Nga

Ish-sulmuesi i Gjermanisë dhe Bajernit Mario Gomez deklaroi pas ngjitjes së Shtutgartit në Bundesligën gjermane se ndoshta do të tërhiqet nga futbolli.

“Ishte synimi im final për t’i thënë mirupafshim skuadrës si lojtar i divizionit të parë. Isha i sigurtë që në fillim të sezonit se ne do të ngjiteshim në Bundesligë. Kështu, që kam vendosur që ky të jetë viti im i fundit te Shtutgarti, për futbollit gjerman dhe ndoshta, edhe si futbollist”, deklaroi 34-vjeçari.

Gomez realizoi në karrierë 304 gola në 582 ndeshje, ndërsa me Gjermaninë realizoi 31 herë në 78 ndeshje. Në karrierë Gomez fitoi 4 kampionate (2 me Bajernin, 1 me Shtutgartin dhe 1 me Beshiktashin) si dhe Ligën e Kampioneve me bavarezët në vitin 2013.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Video/ Penalltia që po i çmend të gjithë, futbollisti shënon pa parë

Publikuar

-

Nga

Andrej Kramariç dhuroi spektakël dje ku realizoi një poker golash. Kroati ndëshkoi 4 herë Dortmundin në javën e fundit të Bundesligës.

Por ajo çfarë ra në sy më së shumti ishte penalltia e ekzekutuar nga Kramariç. Lojtari i Hofenheimit e goditi penalltinë pa e parë topin fare dhe në fund shënoi. Një gol që nuk e shohim shpesh duhet thënë ky i Kramariçit që kompletoi ndeshjen fantastike të tij.

Për më shumë shikoni videon që po bëhet virale në rrjet:

 

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Mbyllet Bundesliga, mësoni të gjitha verdiktet e javës së fundit

Publikuar

-

Nga

U luajt java e fundit e Bundesligës ku nuk munguan golat e shumtë, si dhe u dhanë verdiktet për skuadrat që shkojnë në Kupat e Europës dhe ato që bien nga kategoria. Fitoren më të thellë e arriti Verder Bremen që shkatërroi 6-1 Këlnin. Në këtë sfidë shënoi edhe Rashica, i cili dyfishoi provizorisht rezultatin në pjesën e parë.

Shalke u mund thellë nga Freiburgu i Abrashit 4-0. Lojtari shqiptar u aktivizua në minutën e 66 të takimit. Humbje surprizë e Dortmundit 0-4 nga Hofenheim. Heroi i skuadrës mike ishte Kramariç që realizoi një poker golash. Kramariç realizoi dy herë në pjesën e parë dhe dy herë në të dytën duke kompletuar ndeshjen fantastike të tij.

Union Berlin i bëri një nder Verderit të Rashicës pasi mundi rivalin e tyre për mbijetesë Duseldorfin 3-0. Bajern Mynih edhe pse është shpallur kampion nuk ka falur teksa ka mundur thellë 4-0 në transfertë Volsburgun. Për bavarezët shënoi Koman dhe Kruisance në pjesën e parë ndërsa në fraksonin e dytë shënoi Levandovski me penallti që forcoi pozitën e tij për tu shpallur golashënuesi i Bundesligës, kurse goli tjetër erdhi nga Myler. Frankfurti triumfoi me rezultatin 3-2 ndaj Paderbornit të vendit të fundit.

Lajpcig fitoi në fushën e Augsburgut 2-1 ku shënoi edhe Verner. Lajpcig me këtë fitore zuri vendin e dytë. Gladbah fitoi 2-1 kundër Herta Berlinit duke u konfirmuar në vendin e katërt. E vetmja sfidë me rezultat minimal ishte ajo mes Leverkusenit dhe Mainzit ku vendasit iu falën golit të hershëm të Volland që në minutën e dytë. Bajern Mynih, Dortmund, Lajpcig dhe Myshengladnahu janë skuadrat që kualifikohen në Ligën e Kampionëve, kurse në Europa Ligë shkojnë Leverkusen, Hofenheim, dhe Volsburg. Nga kategoria bien Padërborni dhe Duseldorfi, ndërsa Verder Bremeni i Rashicës do luajë play-off.

LEXO TE PLOTE