Connect with Us

Maqedonia e Veriut nuk gjen paqe/ Ndërrojnë jetë 12 pacientë me Covid-19, regjistrohen 132 raste të reja

Kosova & Rajoni

Maqedonia e Veriut nuk gjen paqe/ Ndërrojnë jetë 12 pacientë me Covid-19, regjistrohen 132 raste të reja

Publikuar

-

Maqedonia e Veriut nuk gjen paqe/ Ndërrojnë jetë 12 pacientë me Covid-19, regjistrohen 132 raste të reja

Në Maqedoninë e Veriut vijon të ketë shtim të rasteve të reja të prekur nga Covid-19.

Mediat raportojnë se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 12 persona dhe janë konfirmuar pozitive me koronavirus 132 persona.

Ndërkohë deri më tani numri i të infektuarve është 6209 prej të cilëve 2427 janë shëruar kurse 298 persona kanë humbur betejën me koronavirusin e ri./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kosova & Rajoni

Shifra shqetësuese nga Kosova/ Sa të infektuar me Covid u konfirmuan këtë të diel

Publikuar

-

Nga

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se të dielën në Kosovë janë konfirmuar edhe 87 raste me koronavirus. Rezultatet janë në bazë të 202 testimeve të kryera nga ana e Institutit.

Numri i të infektuarve, që nga mesi i muajit mars, ka arritur në 2677. Aktualisht janë 1.203 raste aktive. Sipas njoftimit, nga Covid janë shëruar edhe 31 pacientë duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 1.425.

LEXO EDHE:  Kosovë-Maqedoni, së shpejti lëvizja pa viza

LEXO EDHE:  Fukarallëku të çon në derë të dushmanit!

Që nga fillimi i epidemisë, në Kosovë janë shënuar 49 viktima./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Akuzat nga Gjykata e Hagës/ Thaçi shtyn papritur konferencën e paralajmëruar

Publikuar

-

Nga

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, mbrëmjen e sotme kishte lajmëruar se do u drejtohej qytetarëve me një fjalim nga zyra e tij, për herë të parë pas ngritjes së aktakuzës nga Prokuroria Speciale në Hagë.

Nga Zyra e Presidentit Thaçi kanë njoftuar se konferenca i tij shtyhet për nesër në orën 20:00. Kujtojmë që Thaçi dhe kryetari i PDK-së Kadri Veselin akuzohen për krime lufte, vrasje të paligjshme, zhdukje të trupave, e përndjekje.

LEXO EDHE:  Largimi i mjekëve drejt perëndimit/ “Virusi”  i pranishëm edhe në Maqedoni

LEXO EDHE:  Frikë për përshkallëzimin e trazirave në Maqedoni

“Motra dhe vëllezër, Miq të dashur! Sapo kam zbritur në Aeroportin “Nëna Terezë” në Tiranë, ndërkaq, të dielën në mbrëmje do t’ju drejtohem me një fjalë nga zyra ime. Ju uroj një fundjavë të qetë dhe mbetem me shpresë të plotë se ditët më të mira për Kosovën dhe kombin shqiptar i kemi përpara. Gjithmonë i juaji, deri në fund”, shkruante Thaçi në postimin ku lajmëroi takimin e sotem./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Shifra të frikshme në shtetin fqinj/ 9 viktima dhe 176 të infektuar me Covid në 24 orë

Publikuar

-

Nga

Shifra të frikshme në shtetin fqinj/ 9 viktima dhe 176 të infektuar me Covid në 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 176 raste të reja në Maqedoninë e Veriut.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, numri total i rasteve të prekura me koronavirus që nga filllimi i pandemisë ka shkuar në 6,080 persona.

Po ashtu bëhet e ditur se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 9 persona dhe numri total i viktimave ka shkuar në 286. Në Maqedoninë e Veriut janë shëruar gjithsej 2,315 pacinetë ndërkohë në gjendje të rendë për jetën janë 55 persona./CNA.al

LEXO TE PLOTE