Connect with Us

Horoskopi i muajit Korrik/ Zbuloni parashikimin e yjeve për punën

Horoskopi

Horoskopi i muajit Korrik/ Zbuloni parashikimin e yjeve për punën

Publikuar

-

Horoskopi i muajit Korrik/ Zbuloni parashikimin e yjeve për punën

Dashi

Kini kujdes në bisedat me njerëzit e lindur nën shenjën e Demit, Virgjëreshës ose Bricjapit. Mos nxitoni të shpërndani me naivitet informacione personale ose konfidenciale. Korriku do të jetë një muaj interesant për zhvillimin tuaj profesional ose për biznesin tuaj. Do të lindin mundësi të reja, klientë, etj.Kjo do të jetë një kohë e mirë për të filluar një biznes të ri ose për të kaluar në një pozicion të ri.Ndikimi i dobishëm do të ndihet nga ata që studiojnë, por natyrisht Fati nuk do të kursejë gjyqe ose zhgënjime për dembelët.

Demi

Nëse keni lindur nën shenjën e Demit, në korrik do të prisni një takim ose mbledhje të rëndësishme personale. Është e mundur që një ngjarje e tillë të përcaktojë zhvillimin e planit tuaj të rëndësishëm, realizimin e të cilit prisni deri në fund të këtij viti.Në punën tuaj, një situatë mund të lindë në lidhje me gabimin, dështimin, pakënaqësinë, kritikat nga një menaxher ose klient, mungesa e mundësive për të realizuar veten, etj.

Binjakët

Nëse keni lindur nën shenjën e Binjakëve, në korrik do të zhvilloni takime ose mbledhje të paracaktuara që do të jenë të rëndësishme për zhvillimin e planeve tuaja në gjysmën e dytë të vitit 2020.Do të keni kontakte interesante ose veprime të përbashkëta me njerëzit e lindur nën shenjë e Gaforres, Akrepit ose Peshqve.

Gaforrja

Nëse keni lindur nën shenjën e Gaforres, korriku sjell njerëz të rinj, klientë ose mundësi në vendin tuaj të punës. Këto ngjarje do t’ju sjellin një tension të vogël, por edhe emocione dhe eksperienca të ndryshme.Para jush është një muaj i suksesshëm dhe produktiv për punë, me mundësi për të zhvilluar marrëveshje të reja, kontrata, për të filluar një biznes të ri dhe më shumë.Gjatë këtij muaji, të papunët do të kenë një shans për një punë të re, falë kontakteve dhe marrëdhënieve miqësore tashmë të vendosura ose përmes platformave të specializuara për gjetjen dhe ofrimin e vendeve të punës.

Luani

Nëse keni lindur nën shenjën e Luanit, në korrik do të pësoni më shumë stres për shkak të kompleksitetit të ndryshimeve që ndodhin në jetën tuaj. Ato mund të zhvillohen njëkohësisht në disa fusha: personalisht, në punë, në paraqitjet tuaja publike dhe më shumë.Një vendim i rëndësishëm do të merret këtë muaj ose do të lind një mundësi e re për zhvillim profesional.Shumë do të kenë kontakte me institucione të ndryshme për të zgjidhur disa dokumente, kontrata dhe më shumë.

Virgjëresha

Në korrik, ju mund të prisni sukses në punën ose biznesin tuaj. Do të keni një muaj të mbarë për një fillim të ri, për lëvizjen në një pozicion të ri, gjetjen e klientëve të rinj ose sigurimin e më shumë porosive, etj.Në korrik, problemet tuaja të vjetra, problemet e pazgjidhura, angazhimet dhe detyrimet e paplotësuara do t’ju kujtojnë veten. Tensionet rreth këtyre gjërave mund të rriten dhe mundësitë tuaja mund të jenë të kufizuara.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 24 nëntor 2019

Peshorja

Këtë muaj do të ngarkoheni kryesisht me probleme dhe detyrime të ndryshme familjare ose pronësore. Këto gjëra në përgjithësi do të jenë të papritura si dukuri dhe si zhvillim gjatë kësaj periudhe kohe.Shumë do të duhet të marrin një vendim të rëndësishëm në lidhje me udhëtimin e ardhshëm gjatë vitit. Disa prej jush mund të udhëtojnë në biznes ose në lidhje me një angazhim tjetër të rëndësishëm.

Akrepi

Nëse keni lindur nën shenjën e Akrepit, korriku mund të jetë një muaj i rëndësishëm për ju që të përcaktoni disa ngjarje ose ndryshime të ardhshme deri në fund të këtij viti.Këtë muaj do të takoni një person që do të ketë një ofertë interesante ose një lajm për ju.Një mosmarrëveshje e papritur do të lindë në korrik, një polemikë që do të lidhet në një farë mënyre me paratë.

Shigjetari

Nëse keni lindur nën shenjën e Shigjetarit, muaji korrik ju sjell një takim interesant biznesi ose profesional, një performancë në lidhje me punën tuaj ose një mundësi tjetër të favorshme në këtë drejtim.Ju jeni gati të keni një bisedë ose kontakt me një grua në punë ose në biznes. Është e mundur që përmes saj të merrni një propozim interesant, informacion, ide, ndihmë, etj.Në përgjithësi, prania e femrës në jetën tuaj profesionale këtë muaj do të jetë e rëndësishme për ju në shumë mënyra.Gjatë këtij muaji do të keni një përplasje dhe kontradikta me një person që ka një karakter të vështirë dhe të padurueshëm. Padyshim që dikush që nuk ka simpati për ju ose keni interesa dhe qëllime konkurruese.

Bricjapi

Tani ju mund të gjeni veten në një mashtrim të madh, duke u mashtruar në diçka që dikush tashmë e di që nuk ka shanse të ndodhë.Ngjarje të tilla mund të shkaktojnë ndryshime të mëdha në kontaktet tuaja profesionale ose të biznesit.Edukimi ose karriera e një të afërmi ose miku do të jetë objekt bisedash serioze në shtëpinë tuaj.

Ujori

Do të ketë momente të shkurtra frike ose paniku, por do të keni momente gëzimi ose do të keni mundësi të arrini sukses të merituar. Mbi të gjitha, megjithatë, kini kujdes nga veprimet e dinakërisë ose manipulimeve, si dhe të njerëzve ziliqarë.

Peshqit

Nëse keni lindur nën shenjën e Peshqve, në korrik do të merrni pjesë në mbledhje dhe mbledhje në raste të ndryshme. Shumica e tyre do të jenë me të afërmit tuaj që jetojnë afër ose larg. Një propozim që do të merrni këtë muaj do t’ju bëjë të mendoni përpara se të merrni një vendim të rëndësishëm. Njerëz të rinj në rrethin tuaj të miqve, kolegëve ose fqinjëve do të kenë një efekt të dobishëm mbi ju, duke ju dhënë njohuri të reja për gjëra të ndryshme në jetë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë ky fillim jave për ju

Publikuar

-

Nga

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë ky fillim jave për ju

Dashi

Marsi në shenjë jep energji ndërsa Jupiteri dhe Saturni në aspektin e kundërt tregojnë se ju po luftoni si profesionalisht ashtu edhe në mënyrë sentimentale. Në këtë drejtim, në fillim të javës, falë kundërshtimit të Hënës, do të ndjeni peshën e plotë të betejave që po kryeni. Horoskopi Paolo Fox ju këshillon të mos shtyni vendime ose situata të vështira.

Demi

Kjo javë mund të sjellë një shqetësim më shumë në lidhje me çështjet ekonomike dhe financiare. Prandaj, horoskopi Paolo Fox këshillon të shmangni shpenzimet e rrezikshme. Ata që janë duke pritur për një telefonatë ose një konfirmim në vendin e punës mund të kenë lajme deri në korrik.

Binjakët

Java hapet me Hënën e favorshme dhe Marsi dhe Venusi akoma jane interesante. Deri në fund të korrikut, ekziston një kombinim i këndshëm planetar që mund të ndihmojë veçanërisht ata që kanë mbetur pa punë për shumë kohë dhe duhet të bëjnë diçka. Në dashuri ka një dëshirë të madhe për të ndërtuar, për të planifikuar.

Gaforrja

Shenjat kardinale, Dashi, Gaforrja, Bricjapi dhe Peshorja janë vërtetuar mjaft nga ngjarjet e muajve të kaluar. Ata kanë qenë ditë të vështira për të gjithë, por në veçanti për njerëzit e lindur nga shenja. Tani do të jetë e nevojshme të filloni nga e para. Çështjet e punës janë ende pak konfuze, horoskopi Paolo Fox këshillon të mos e tërheqni këtë pavendosmëri në dashuri.

Luani

Java fillon mjaft mirë, atëherë të martën dhe të mërkurën mund të pësoni një rënie të lehtë. Tani duhet të merresh me studimin ose me një çështje pune që nuk është më e njëjtë si më parë: ekzistojnë një seri dyshimesh dhe ngatërresash. Në dashuri, nga ana tjetër, ju jeni më të motivuar, kështu që astrologu këshillon beqarët e shenjës të zënë dhe të hapen ndaj takimeve të reja.

Virgjëresha

Ju jeni një nga shenjat që lehtë do të arrini të rikuperoheni nga ky moment i përgjithshëm i vështirësisë. Kur kemi një horoskop të mirë mund t’i kapërcejmë më mirë problemet dhe tensionet: sipas Paolo Fox, deri të Mërkurën do të keni mundësi të keni një burim të mirë dhe disa përgjigje të rëndësishme.

Peshorja

Fakti që ju keni Hënën në shenjën tuaj zbut pjesërisht këtë moment konfuzioni që astrologu kishte njoftuar në parashikimin e vitit. Këto ditë do të duhet të bëni zgjedhje të rëndësishme. Marsi në kundërshtim tregon nervozizëm dhe tension për çështje burokratike dhe praktike. Dashuria, nga ana tjetër, mund të ndihmojë, yjet e periudhës favorizojnë marrëdhëniet.

LEXO EDHE:  Shenjat e horoskopit që përfundojnë gjithnjë në divorc, nuk duhet të dashurohen kurrë bashkë

LEXO EDHE:  Kthjellime dhe vranësira/ Kapriçot e motit për javën e ardhshme

Akrepi

Ju keni tre ditë shumë interesante, do të ishte një ide e mirë të shkëputeni dhe të përpiqeni të bëni gjëra që ju pëlqen të paktën deri të Mërkurën. Muaji korrik do të sjellë forcë dhe forcë në lidhje me ngjarjet praktike gjithashtu sepse Mërkuri është në gjendje të mirë. Ata që kanë qëndruar ende për një kohë të gjatë, tani mund të fillojnë përsëri.

Shigjetari

Paolo Fox parashikon që dita e enjte dhe e premte këtë javë do të jenë të rëndësishme, Hëna do të prekë shenjën tuaj. Në përgjithësi, ju kurrë nuk e humbni zemrën sepse në fund të fundit jeni optimist dhe nëse keni projekte që i mbani, ju jeni në gjendje të vazhdoni me vendosmëri. Në dashuri ju keni përjetuar një fazë dyshimi dhe tani është koha për të vlerësuar nëse keni personin e duhur pranë jush .

Bricjapi

Në ditën e sotme jeni shumë të zhytur në mendime , duhet të thuhet se ju më shumë se shenjat e tjera keni jetuar me peshë në muajt e fundit. Por tani ka një moment të dobishëm. Me Jupiterin dhe Saturnin në shenjën tuaj mund të riorganizoni jetën tuaj dhe në dy muajt e ardhshëm do të duhet të përballeni me situata që ju shqetësojnë edhe nëse përfundimisht do të arrini rezultatin e dëshiruar. Mundohuni të mos hiqni dorë.

Ujori

Jeta është një dhe duhet të jetohet në të mirë, për të cilën astrologi ju këshillon të armatoseni me një dozë të mirë guximi për të përballuar ndryshimet dhe transformimet që keni ëndërruar prej kohësh. Këto janë ditë të mëdha të transformimit dhe inovacionit. Përfundoni çdo gjë që nuk ju pëlqen ose nuk ndjeheni mirë më.

Peshqit

Kjo javë e re fillon mirë , lajmet e mira mund të arrijnë deri të Mërkurën. Astrologu nuk përjashton që për sa i përket punës, kjo është një fazë e transformimit, e tranzicionit. Pra, tani po mendoni se çfarë të bëni, si të veproni dhe në cilën drejtim të lëvizni. Dashuria është akoma mjaft e hutuar dhe kjo periudhë ndoshta mund t’ju ​​ndihmojë të rikuperoni./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi javor, nga 29 qershor deri në 5 korrik 2020

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Merkuri do ndikoje pozitivisht këtë jave ne jetën e çifteve. Do jeni te qete dhe te duruar. Besimi për njeri tjetrin do jete edhe me i madh. Beqaret nga ana tjetër do kenë mundësi pafund për takime. Përfitoni nga kjo për ta lënë pas vetminë dhe për te filluar një etape te re ne jetën tuaj. Para se te firmosni një kontrate apo te bëni një blerje kontrolloni mire qe te mos keni surpriza me financat me vone. Ato nuk do jene shume te qëndrueshme këtë jave. Shëndeti do jete i mire. Kujdes duhet te bëjnë ata qe merren me sport. Mos u lodhni tepër. Kokëfortësia juaj do shkaktoje tension ne pune. Tregohuni pak me shume diplomate. Edhe ne familje do keni debate.

DEMI 21. prill – 21. maj

Jeta ne çift do kaloje një jave mjaft harmonike. Duhet te bëni çmos qe te shmangni çdo situate irrituese. Beqaret do kenë një takim shume te veçante. Menjëherë do mendojnë se kane gjetur dashurinë e vërtetë, por kjo nuk është e vërtetë. Për te do keni vetëm një tërheqje te madhe fizike. Nëse tregoheni pak me te matur me shpenzimet financat nuk do kenë asnjë problem. Shëndeti do te mbrohet nga Jupiteri. Do keni vetëm disa dhimbje te vogla te shpinës, te cilat vijnë nga lodhja e madhe. Ne pune ka ardhur koha te veproni. Fale mbështetjes se Marsit do keni te gjitha mundësitë për te arritur atje ku doni. Ne familje do keni debate dhe zënka. Kujdes!

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Prioritet ketë jave do ketë jeta ne çift. Do kujdeseni mjaft për ta konsoliduar marrëdhënien tuaj me partnerin. Besnikëria është thelbësore për ju. Beqaret, nëse tregohen me te hapur do mund te takojnë persona shume interesante qe mund te bëhen edhe pjese e jetës se tyre. E keni vete ne dore. Financat nuk do te influencohen nga asnjë planet. Nuk do keni probleme, por kjo nuk do te thotë qe ju mund te shpenzoni sa te doni. Kujdes me shëndetin. Nëse largoni gatimet e skuqura dhe te thata, do ndiheni me mire. Konsumoni sa me shume fruta dhe perime. Ne pune do jeni ambicioze dhe energjike. Do dini mire se si ta shpenzoni këtë energji. Familja si zakonisht.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Jeta ne çift do filloje te marre tatëpjetën këtë jave. Mundohuni te jeni me tolerante dhe te rregulloni çdo problem qe keni me partnerin. Beqaret megjithëse nuk do jene ne humor te mire për disa dite, do takojnë personin qe kane ëndërruar. Mos e lini t’iu ike thjesht se jeni me te pavendosur sesa duhet. Largoni çdo shpenzim te tepruar dhe mos bëni transaksione këtë jave. Financat nuk do jene aspak te mira. Kujdesuni pak me shume për veten, mos pini me duhan, kujdesuni edhe për ushqimin dhe shëndeti do shkoje për mrekulli. Edhe pse ju duken te vështira, ju mund t’ia dilni mbanë t’i realizoni këto. Ne pune do jete jave me sukses. Familja ne tension.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Nen influencën e Neptunit ju do keni tendence ta ngrini ne piedestal te dashurin tuaj. Kujdes, këtë jave edhe mund te zhgënjeheni. Shume prej beqareve do kenë një romance dashurie këtë jave. Jeni aq te veçante saqë disa mendojnë se jeni specie ne zhdukje. Për sa iu përket financave ato do jene te qëndrueshme por ju do keni tendence te shpenzoni pak si tepër. Kujdes, ato e kane një limit. Shëndeti do jete përgjithësisht i mire, vetëm mos hani shume sepse nuk ju bën shume mire. Mundohuni te bëni edhe pak aktivitet fizik. Ne pune kjo jave do jete paksa delikate. Flisni me takt dhe mos bëni asgjë pa u menduar mire. Familja do jete ne harmoni.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Saturni dhe Urani do iu bëjnë aq besnike ndaj partnerit saqë do jeni një shembull për te tjerët. Nuk do keni probleme ne çift dhe do kaloni dite te bukura. Beqaret do kërkojnë edhe një lidhje serioze, por dhe shume liri. Nuk është kjo java me e përshtatshme për këtë gjë. Ose prisni ose sakrifikoni paksa lirinë tuaj. Plutoni do ju shtyje te bëni shpenzime te tepruara dhe financat do përkeqësohen edhe me tepër. Shëndeti do jete i mire, vetëm se do ndiheni pak te lodhur. Çlodhuni here pas here dhe ecni pak ne këmbë. Ne pune do arrini te realizoni disa nga objektivat qe i keni vene vetes. Klima ne familje do jete e ngrohte dhe pa probleme.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Edhe këtë jave do vazhdoje rutina ne lidhjen tuaj. Kjo rrezikon te shkaktoje probleme ne çift te cilat do jene pak te vështira për t’u zgjidhur. Beqaret nuk do vuajnë me nga vetmia. Priten aventura te reja, mbase edhe një lidhje me serioze. Jupiteri do iu ndihmoje te përmirësoni situatën financiare. Mund te luani edhe me ndonjë lotari por mos rrezikoni shume. Marsi do ndikoje se tepërmi ne shëndetin tuaj. Tregohuni vigjilente dhe nëse nuk ndiheni mire mos ngurroni te shkoni tek mjeku. Vetëm ai mund t’iu japë këshillat e duhura. Ne pune duhet te tregoheni te duruar. Mund te ketë edhe vonesa por ne fund te javës do arrini suksesin. Familja mire.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Do keni mosmarrëveshje ne çift, por asnjeri nuk do e ule hundën. Nuk është kjo mënyra e duhur për t’i zgjidhur problemet. Mundohuni te flisni me te. Ka shume mundësi qe gjate një feste apo një ceremonie, beqaret te njohin një person shume te veçante. Përfitoni! Për sa iu përket financave do keni tendence te shpenzoni me shume sesa duhet dhe situata do te përkeqësohet. Neptuni de e mbroje shëndetin tuaj, por Urani do ndikoje negativisht. Mundohuni te hiqni stresin dhe te bëni disa ushtrime fizike. Kujdes edhe nga gripi. Ne pune do jeni gjate gjithë javës dinamike dhe te vendosur për te ecur përpara. Ne familje nuk do jete klime shume e ngrohte.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Fale influences se Venusit do bëni çdo gjë ketë jave për t’ia kaluar sa me mire me personin qe doni. Askush dhe asgjë nuk mund t’ua prishe planet. Shume prej beqareve nuk do duan te krijojnë një lidhje. Me mire sepse nuk është periudha me e duhur për ta bere këtë. Problemet financiare do zgjasin edhe pak gjate javës. Kjo do iu pengoje te bëni shpenzimet qe kishit menduar. Shëndeti do jete shume i mire. Nuk do keni asnjë problem, por gjithsesi mire është te bëni pak fiskulture. Ne pune do keni mbështetjen e Jupiterit. Projektet qe keni nisur do shkojnë me tej fale këmbënguljes suaj. Ne familje duhet te tregoheni pak me tolerante se me pare.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Dashuria këtë jave nuk do shkoje aspak mire. Ju doni një partner kundërshtar qe te jete i afte t’i rezistoje edhe lojërave qe ju mund te bëni. Kujdes, nëse i thoni shpesh sesi ai duhet te ishte, rrezikoni ta humbni përgjithmonë. Beqaret nga ana tjetër do jene me te favorizuar. Nëse do doni te tërhiqni vëmendjen do ia dilni mbanë. Financat do jene te mira, mos u shqetësoni fare. Kjo nuk do te thotë qe ju mund te shpenzoni sa te doni. Për te qene mire me shëndet duhet te jeni me aktive dhe te lëvizni sa me shume. Ankthi dhe stresi janë armiq shume te këqij. Ne pune Plutoni do iu çojë drejt progresit. Përfitoni! Familja nuk do ketë probleme, qetësohuni.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Këtë jave do jeni te qete ne lidhjen tuaj. Fale ndikimit te Neptunit, shpirti juaj kritik do neutralizohet. Do i shihni me qarte edhe cilësitë e partnerit tuaj. Beqaret duhet t’i bëjnë sytë katër. Do takoni shume persona këtë jave dhe ndërmjet tyre do jete edhe personi me te cilin mund te kaloni jetën. Financat do jene te ekuilibruara, por një gabim i vogël mund ta përkeqësoje shume gjendjen. Për sa i përket shëndetit do jeni plot energji. Nuk do keni probleme te mëdha përveçse mund te ndiheni te lodhur. Ne pune do jete një jave pa shume ngarkese. Gjithsesi do arrini atje ku keni menduar. Familja shume mire. Nëse keni fëmijë merruni pak me shume me ta.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Këtë jave besimi qe keni tek partneri do te rritet edhe me tepër. Do bashkëpunoni shume me njeri-tjetrin dhe do flisni për çdo gjë. Për beqaret do ketë shume takime por nuk do takoni dot personin qe iu përshtatet. Mos u mërzitni, me mire qëndroni edhe pak vetëm sesa ne shoqëri te keqe. Me financat do keni shume fat. Qe gjithçka te shkoje për mrekulli duhet qe te tregoheni edhe pak te matur me shpenzimet. Me shëndetin nuk do keni probleme shqetësuese. Nëse ndiheni te lodhur mundohuni te bëni pak pushim. Mos e teproni me asnjë medikament. Ne pune do jete një periudhe shume efikase. Do ndërmerrni edhe projekte te reja. Familja do jete ne harmoni.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 29 qershor 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 25 qershor 2020
DASHI 21. mars – 20. prill

Më shumë se kurrë, nen ndikimin e Saturnit, ju te dashuruarit nuk do e duroni dot rutinën. Do keni gjithë kohës dëshirë për te bere diçka ndryshe dhe nëse partneri nuk ju shoqëron mund te shihni dike tjetër. Beqaret nuk do kenë aspak dëshirë te fiksohen diku, por ka mundësi qe dikush t’ua fitoje zemrën papritur. Ne planin financiar tregohuni pak me vigjilente dhe çdo gjë ka për t’iu ecur shume mire.

DEMI 21. prill – 21. maj

Jeta ne çift do jete e shkëlqyer sot. Yjet do ju bekojnë dhe ju do ndiheni me mire se kurdoherë me pare. Mos hezitoni te hidhni edhe hapa te mëdha. Beqaret nuk duhet te tregohen aspak te turpshëm, por duhet ta çlirojnë veten dhe te bëjnë atë qe do ndiejnë vërtet. Ne planin financiar nuk pritet ndonjë përmirësim i jashtëzakonshëm, megjithatë gjendja do mbetet e qëndrueshme.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Nëse doni qe marrëdhënia juaj me partnerin te ndryshoje dhe gjerat te stabilizohen bëni te pamundurën qe te bashkëpunoni dhe te hapni rruge atëherë kur duhet. Beqaret do jene me shume fat ne dashuri dhe as nuk do mendohen dy here për te hedhur hapa. Ne planin financiar do iu jepen mundësi te përkryera për ta ndryshuar situatat njëherë e mire.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Dite pa re do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do ndiheni gjithë kohës mire pranë atij qe doni dhe do e keni me te lehte t’i shprehni ndjenjat. Beqaret do fillojnë menjëherë një lidhje pasionante dhe te jashtëzakonshme e cila do i beje te përjetojnë kënaqësi pafund. Ekuilibri financiar nuk do tronditet aspak, përkundrazi gjendja ka për te qene me e mire nga sa e mendonit.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Fale Venusit, jeta juaj ne çift nuk do jete aspak e trishtuar gjate kësaj dite. Ne pjesën me te madhe te kohës ju do bëni çdo gjë sipas dëshirës tuaj dhe emocionet do shumëfishohen. Beqaret do kenë dashuri me shikim te pare ne momentin qe me pak e presin. Për ta çdo gjë tashme do jete ndryshe. Ne planin financiar do ju duhet te ndërmerrni edhe rreziqe për ta stabilizuar situatën.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Sot do kaloni momente te privilegjuara me partnerin tuaj dhe do ju duket vetja sikur jeni mbi re. Çdo çast ka për te qene ashtu si e keni ëndërruar. Beqaret duhet te presin edhe pak kohe para se te ndryshojnë statusin e tyre sepse mundësitë e sotme nuk do jene shume te kënaqshme. Financat mos i lini ne dore te personave te trete sepse do pendoheni tej mase.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Shtyjini për pak me vone angazhimet profesionale gjate kësaj dite sepse partneri do ketë me te vërtetë shume nevoje për mbështetjen dhe ngrohtësinë tuaj. Beqaret duhet te bien pre e disa intrigave dhe kurtheve sepse do lëndohen pamase. Mire është qe edhe për pak kohe te qëndrojnë ashtu si janë. Me shpenzimet nuk do i keni punët aspak mire dhe mund te ndodheni ne situata te vështira.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Do jeni mjaft te ngrohte, te dashur dhe te respektueshëm me partnerin tuaj gjate kësaj dite. Marrëdhënia ne çift do jete e jashtëzakonshme dhe te gjithë do ju kenë zili. Beqaret do jene te palogjikshëm dhe mund te fillojnë edhe aventura kalimtare. Dielli do jete planeti qe do ju ndihmoje t’i përmirësoni te ardhurat. Mund te bëni edhe ndonjë investim me tepër.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Dite jo e mire kjo e sotmja për te dashuruarit. Nuk do arrini dot t’i shprehni sa duhet ndjenjat kundrejt partnerit dhe ai mund te keqkuptohet për këtë gjë. Beqaret duhet te tregohen disi me te duruar dhe kane për ta gjetur personin për te cilin kane ëndërruar gjithmonë. Financat do konsolidohen tej mase, kështu qe mund ta kryeni pa frike edhe ndonjë shpenzim me tepër.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Nëse jeni ne një lidhje sot do kenë vetëm momente te lumtura dhe te begata. Shfrytëzojeni çdo sekonde sepse asgjë nuk ka për te qene me si me pare. Beqaret do kenë disa takime, por asnjë prej personave nuk do i përmbushë kërkesat e tyre. Ne planin financiar jo vetëm qe nuk do jete nevoja te merrni borxhe, por mund te bëni edhe disa investime te kënaqshme dhe afatgjata.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Do i sqaroni sot te gjitha problemet qe ju kishin dale me partnerin tuaj dhe do ndiheni disi me te qete. Here tjetër për çdo pakënaqësi duhet te flisni ne moment me te pasi koha i ndërlikon gjerat. Beqaret edhe pse do mundohen pamase, nuk do arrijnë dot ta gjejnë personin qe do iu përshtatet. Ne planin financiar është momenti te ndërmerrni hapa dhe te merrni vendime.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Do jeni tej mase kokëfortë sot ju te dashuruarit dhe nuk do pranoni ne asnjë mënyrë t’i hapni rruge atij qe keni ne krah. Marrëdhënia mes jush do lere shume për te dëshiruar. Beqareve do ju duket sikur vete janë perfekte dhe gjithë te tjerët kane te meta. Duke menduar kështu kane për te mbetur ende me te njëjtin status. Qe financat te mbeten te mira duhet te shpenzoni vetëm për gjerat elementare.

LEXO TE PLOTE