Connect with Us

Horoskopi i dashurisë për muajin Korrik/ Çfarë i pret beqarët dhe të dashuruarit

Horoskopi

Horoskopi i dashurisë për muajin Korrik/ Çfarë i pret beqarët dhe të dashuruarit

Publikuar

-

Horoskopi i dashurisë për muajin Korrik/ Çfarë i pret beqarët dhe të dashuruarit

Dashi

Surprizat këtë muaj do të lidhen me njohje të papritura me njerëz interesantë. Burrat do të kenë raste për takime të këndshme. Do të keni mundësi të shijoni ose të zgjidhni një problem në shtëpi. Gratë duhet të jenë më të kujdesshme me njohjet e tyre të reja ose kur fillojnë eksperienca të reja.

Demi

Nëse keni lindur nën shenjën e Demi, në korrik do të prisni një takim ose mbledhje të rëndësishme personale. Mos nxitoni me reaksione dhe vendime emocionale. Do të keni mundësi të bëni njohje të reja ndërsa ata që tashmë janë çift duhet t’i kushtojnë më shumë vëmendje marrëdhënies së tyre.

Binjakët

Jeta e dashurisë për përfaqësuesit e shenjës së zodiakut Binjakët do të jetë interesante dhe sjell një larmi emocionesh dhe përvojash. Ngjarje të papritura do të përjetojnë ato nga ju, partneri i të cilëve i perket shenjës se Binjakëve, Peshores ose Ujorit. Në korrik, do të ketë ankth për një burrë apo djalë që do të jetë në procesin e një ndryshimi të rëndësishëm ose gjykimi në jetën e tij.

Gaforrja

Gjatë këtij muaji, ju mund të lëndoheni nga veprimet e njerëzve që do të përpiqen të përfitojnë nga ju në një mënyrë të pasaktë, me manipulime ose mashtrime të ndryshme. Përvoja të tilla padyshim që do t’ju ​​surprizojnë në mënyrë të pakëndshme.Edhe pse nuk ka gjasa të bëni ndonjë përparim të rëndësishëm në jetën tuaj personale tani, kjo do të jetë një kohë e rëndësishme për të organizuar planet tuaja në të ardhmen.

Luani

Jeta juaj e dashurisë (veçanërisht nëse jetoni me partnerin tuaj) do t’i nënshtrohet disa provave emocionale të cilat ose do të forcojnë lidhjen tuaj ose do të tregojnë çarje të mëdha në marrëdhënien tuaj.Marrëdhëniet me një partner të lindur nën një shenjë zjarri si ju mund të jenë veçanërisht të paparashikueshme ose dramatike.Në korrik, ju mund të rëndoheni nga një dramë jete në jetën e një personi nga rrethi juaj i të afërmve.

Virgjëresha

Nëse keni lindur nën shenjën e Virgjëreshës, korriku sjell mundësinë e një udhëtimi të këndshëm dhe emocional. Në të njëjtën kohë, shumë mund ta gjejnë veten të papërgatitur emocionalisht për një ndryshim të tillë në jetën e tyre. Ndaj jini shume te kujdesshem kur te merrni vendime mbi marredhenien tuaj. Mos harro që një marrëdhënie përbëhet nga dy persona.

Peshorja

LEXO EDHE:  Histori erotike/I dashuri im është një dem në shtrat…

Gjatë këtij muaji do të përjetoni ngjarje interesante në lidhje me udhëtimet ose njerëzit që jetojnë shumë larg jush.Disa nga këto ngjarje mund të jenë të lidhura me gratë në rrethin tuaj të të afërmve ose miqve.Një rol të rëndësishëm në jetën tuaj në korrik do të luajë një grua e lindur nën shenjën e Binjakëve, Peshores ose Ujorit.Nëse keni ndonjë pritje ose një premtim nga një person i lindur nën shenjën e Demit, Virgjëreshë ose Bricjapit, atëherë tregohuni të durueshëm për zhvillimin e tij. Padyshim që gjërat nuk do të ndodhin atëherë kur prisni.Njohjet e reja këtë muaj do të jenë jetëshkurtër dhe të rëndësishëm për një periudhë kohe.

Akrepi

Në korrik, shumë do të jenë të ngazëllyer emocionalisht për shfaqjen e një marrëdhënie të re romantike. Këshillat e mia janë të keni kujdes me të cilët ndani sekretet dhe përvojat tuaja personale. Jo të gjithë rreth jush do të gëzojnë sinqerisht dashurinë tuaj.

Shigjetari

Një marrëdhënie dashurie ose intime nga e kaluara do t’ju kujtojë veten dhe do t’ju rikthejë në kujtimet e vjetra. Ju mund të takoni një person të tillë papritur ose dikush mund të ndajë lajme rreth tij / saj. Ju mund të përjetoni një flirt të vogël këtë muaj, por pa ndonjë perspektivë serioze.

Bricjapi

Një situatë e papritur e jetës do t’ju bëjë të mendoni për gjëra që ndodhin shpesh në jetën tonë, por për të cilat ne jemi gjithmonë të papërgatitur. Një ngjarje e tillë mund t’ju provokojë të keni biseda me të dashurit tuaj për disa çështje të rëndësishme.

Ujori

Për ata që kanë lindur nën shenjën e Ujorit, në korrik do të keni takime dhe mbledhje emocionale. Do të bëni plane paraprake për shumicën e tyre, por disa do t’ju habisin padyshim ose do të ndodhin papritur.Lajmet e mira, ngjarjet ose përvojat nuk duhet t’ju bëjnë shumë të sigurt në dashuri. Mund të ketë momente delikate në jetën tuaj të dashurisë në korrik që do të ndikojnë negativisht në marrëdhënien tuaj.

Peshqit

Gjatë këtij muaji do të keni marrëdhënie më të tensionuara dhe komplekse me njerëzit e lindur nën shenjën e Peshores, Binjakëve ose Ujorit.Arsyeja për emocione të tilla mund të jetë ndjeshmëria e tepërt, prekja, pasiguria, mungesa e besimit dhe më shumë.Në korrik, do të trishtoheni nga lajmet e pakëndshme që lidhen me një njeri që ju e keni shumë për zemër./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i muajit Korrik/ Zbuloni parashikimin e yjeve për punën

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i muajit Korrik/ Zbuloni parashikimin e yjeve për punën

Dashi

Kini kujdes në bisedat me njerëzit e lindur nën shenjën e Demit, Virgjëreshës ose Bricjapit. Mos nxitoni të shpërndani me naivitet informacione personale ose konfidenciale. Korriku do të jetë një muaj interesant për zhvillimin tuaj profesional ose për biznesin tuaj. Do të lindin mundësi të reja, klientë, etj.Kjo do të jetë një kohë e mirë për të filluar një biznes të ri ose për të kaluar në një pozicion të ri.Ndikimi i dobishëm do të ndihet nga ata që studiojnë, por natyrisht Fati nuk do të kursejë gjyqe ose zhgënjime për dembelët.

Demi

Nëse keni lindur nën shenjën e Demit, në korrik do të prisni një takim ose mbledhje të rëndësishme personale. Është e mundur që një ngjarje e tillë të përcaktojë zhvillimin e planit tuaj të rëndësishëm, realizimin e të cilit prisni deri në fund të këtij viti.Në punën tuaj, një situatë mund të lindë në lidhje me gabimin, dështimin, pakënaqësinë, kritikat nga një menaxher ose klient, mungesa e mundësive për të realizuar veten, etj.

Binjakët

Nëse keni lindur nën shenjën e Binjakëve, në korrik do të zhvilloni takime ose mbledhje të paracaktuara që do të jenë të rëndësishme për zhvillimin e planeve tuaja në gjysmën e dytë të vitit 2020.Do të keni kontakte interesante ose veprime të përbashkëta me njerëzit e lindur nën shenjë e Gaforres, Akrepit ose Peshqve.

Gaforrja

Nëse keni lindur nën shenjën e Gaforres, korriku sjell njerëz të rinj, klientë ose mundësi në vendin tuaj të punës. Këto ngjarje do t’ju sjellin një tension të vogël, por edhe emocione dhe eksperienca të ndryshme.Para jush është një muaj i suksesshëm dhe produktiv për punë, me mundësi për të zhvilluar marrëveshje të reja, kontrata, për të filluar një biznes të ri dhe më shumë.Gjatë këtij muaji, të papunët do të kenë një shans për një punë të re, falë kontakteve dhe marrëdhënieve miqësore tashmë të vendosura ose përmes platformave të specializuara për gjetjen dhe ofrimin e vendeve të punës.

Luani

Nëse keni lindur nën shenjën e Luanit, në korrik do të pësoni më shumë stres për shkak të kompleksitetit të ndryshimeve që ndodhin në jetën tuaj. Ato mund të zhvillohen njëkohësisht në disa fusha: personalisht, në punë, në paraqitjet tuaja publike dhe më shumë.Një vendim i rëndësishëm do të merret këtë muaj ose do të lind një mundësi e re për zhvillim profesional.Shumë do të kenë kontakte me institucione të ndryshme për të zgjidhur disa dokumente, kontrata dhe më shumë.

Virgjëresha

Në korrik, ju mund të prisni sukses në punën ose biznesin tuaj. Do të keni një muaj të mbarë për një fillim të ri, për lëvizjen në një pozicion të ri, gjetjen e klientëve të rinj ose sigurimin e më shumë porosive, etj.Në korrik, problemet tuaja të vjetra, problemet e pazgjidhura, angazhimet dhe detyrimet e paplotësuara do t’ju kujtojnë veten. Tensionet rreth këtyre gjërave mund të rriten dhe mundësitë tuaja mund të jenë të kufizuara.

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Dashuria dhe puna në fokus

LEXO EDHE:  Dashuria nuk pyet për moshë/ Zbulohet diferenca në vite mes Dua Lipës dhe Anwar Hadid

Peshorja

Këtë muaj do të ngarkoheni kryesisht me probleme dhe detyrime të ndryshme familjare ose pronësore. Këto gjëra në përgjithësi do të jenë të papritura si dukuri dhe si zhvillim gjatë kësaj periudhe kohe.Shumë do të duhet të marrin një vendim të rëndësishëm në lidhje me udhëtimin e ardhshëm gjatë vitit. Disa prej jush mund të udhëtojnë në biznes ose në lidhje me një angazhim tjetër të rëndësishëm.

Akrepi

Nëse keni lindur nën shenjën e Akrepit, korriku mund të jetë një muaj i rëndësishëm për ju që të përcaktoni disa ngjarje ose ndryshime të ardhshme deri në fund të këtij viti.Këtë muaj do të takoni një person që do të ketë një ofertë interesante ose një lajm për ju.Një mosmarrëveshje e papritur do të lindë në korrik, një polemikë që do të lidhet në një farë mënyre me paratë.

Shigjetari

Nëse keni lindur nën shenjën e Shigjetarit, muaji korrik ju sjell një takim interesant biznesi ose profesional, një performancë në lidhje me punën tuaj ose një mundësi tjetër të favorshme në këtë drejtim.Ju jeni gati të keni një bisedë ose kontakt me një grua në punë ose në biznes. Është e mundur që përmes saj të merrni një propozim interesant, informacion, ide, ndihmë, etj.Në përgjithësi, prania e femrës në jetën tuaj profesionale këtë muaj do të jetë e rëndësishme për ju në shumë mënyra.Gjatë këtij muaji do të keni një përplasje dhe kontradikta me një person që ka një karakter të vështirë dhe të padurueshëm. Padyshim që dikush që nuk ka simpati për ju ose keni interesa dhe qëllime konkurruese.

Bricjapi

Tani ju mund të gjeni veten në një mashtrim të madh, duke u mashtruar në diçka që dikush tashmë e di që nuk ka shanse të ndodhë.Ngjarje të tilla mund të shkaktojnë ndryshime të mëdha në kontaktet tuaja profesionale ose të biznesit.Edukimi ose karriera e një të afërmi ose miku do të jetë objekt bisedash serioze në shtëpinë tuaj.

Ujori

Do të ketë momente të shkurtra frike ose paniku, por do të keni momente gëzimi ose do të keni mundësi të arrini sukses të merituar. Mbi të gjitha, megjithatë, kini kujdes nga veprimet e dinakërisë ose manipulimeve, si dhe të njerëzve ziliqarë.

Peshqit

Nëse keni lindur nën shenjën e Peshqve, në korrik do të merrni pjesë në mbledhje dhe mbledhje në raste të ndryshme. Shumica e tyre do të jenë me të afërmit tuaj që jetojnë afër ose larg. Një propozim që do të merrni këtë muaj do t’ju bëjë të mendoni përpara se të merrni një vendim të rëndësishëm. Njerëz të rinj në rrethin tuaj të miqve, kolegëve ose fqinjëve do të kenë një efekt të dobishëm mbi ju, duke ju dhënë njohuri të reja për gjëra të ndryshme në jetë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë ky fillim jave për ju

Publikuar

-

Nga

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë ky fillim jave për ju

Dashi

Marsi në shenjë jep energji ndërsa Jupiteri dhe Saturni në aspektin e kundërt tregojnë se ju po luftoni si profesionalisht ashtu edhe në mënyrë sentimentale. Në këtë drejtim, në fillim të javës, falë kundërshtimit të Hënës, do të ndjeni peshën e plotë të betejave që po kryeni. Horoskopi Paolo Fox ju këshillon të mos shtyni vendime ose situata të vështira.

Demi

Kjo javë mund të sjellë një shqetësim më shumë në lidhje me çështjet ekonomike dhe financiare. Prandaj, horoskopi Paolo Fox këshillon të shmangni shpenzimet e rrezikshme. Ata që janë duke pritur për një telefonatë ose një konfirmim në vendin e punës mund të kenë lajme deri në korrik.

Binjakët

Java hapet me Hënën e favorshme dhe Marsi dhe Venusi akoma jane interesante. Deri në fund të korrikut, ekziston një kombinim i këndshëm planetar që mund të ndihmojë veçanërisht ata që kanë mbetur pa punë për shumë kohë dhe duhet të bëjnë diçka. Në dashuri ka një dëshirë të madhe për të ndërtuar, për të planifikuar.

Gaforrja

Shenjat kardinale, Dashi, Gaforrja, Bricjapi dhe Peshorja janë vërtetuar mjaft nga ngjarjet e muajve të kaluar. Ata kanë qenë ditë të vështira për të gjithë, por në veçanti për njerëzit e lindur nga shenja. Tani do të jetë e nevojshme të filloni nga e para. Çështjet e punës janë ende pak konfuze, horoskopi Paolo Fox këshillon të mos e tërheqni këtë pavendosmëri në dashuri.

Luani

Java fillon mjaft mirë, atëherë të martën dhe të mërkurën mund të pësoni një rënie të lehtë. Tani duhet të merresh me studimin ose me një çështje pune që nuk është më e njëjtë si më parë: ekzistojnë një seri dyshimesh dhe ngatërresash. Në dashuri, nga ana tjetër, ju jeni më të motivuar, kështu që astrologu këshillon beqarët e shenjës të zënë dhe të hapen ndaj takimeve të reja.

Virgjëresha

Ju jeni një nga shenjat që lehtë do të arrini të rikuperoheni nga ky moment i përgjithshëm i vështirësisë. Kur kemi një horoskop të mirë mund t’i kapërcejmë më mirë problemet dhe tensionet: sipas Paolo Fox, deri të Mërkurën do të keni mundësi të keni një burim të mirë dhe disa përgjigje të rëndësishme.

Peshorja

Fakti që ju keni Hënën në shenjën tuaj zbut pjesërisht këtë moment konfuzioni që astrologu kishte njoftuar në parashikimin e vitit. Këto ditë do të duhet të bëni zgjedhje të rëndësishme. Marsi në kundërshtim tregon nervozizëm dhe tension për çështje burokratike dhe praktike. Dashuria, nga ana tjetër, mund të ndihmojë, yjet e periudhës favorizojnë marrëdhëniet.

LEXO EDHE:  Monika Kryemadhi: Me Ilir Metën nuk bëj politikë, po bëj dashuri

LEXO EDHE:  Dashuria nuk pyet për moshë/ Zbulohet diferenca në vite mes Dua Lipës dhe Anwar Hadid

Akrepi

Ju keni tre ditë shumë interesante, do të ishte një ide e mirë të shkëputeni dhe të përpiqeni të bëni gjëra që ju pëlqen të paktën deri të Mërkurën. Muaji korrik do të sjellë forcë dhe forcë në lidhje me ngjarjet praktike gjithashtu sepse Mërkuri është në gjendje të mirë. Ata që kanë qëndruar ende për një kohë të gjatë, tani mund të fillojnë përsëri.

Shigjetari

Paolo Fox parashikon që dita e enjte dhe e premte këtë javë do të jenë të rëndësishme, Hëna do të prekë shenjën tuaj. Në përgjithësi, ju kurrë nuk e humbni zemrën sepse në fund të fundit jeni optimist dhe nëse keni projekte që i mbani, ju jeni në gjendje të vazhdoni me vendosmëri. Në dashuri ju keni përjetuar një fazë dyshimi dhe tani është koha për të vlerësuar nëse keni personin e duhur pranë jush .

Bricjapi

Në ditën e sotme jeni shumë të zhytur në mendime , duhet të thuhet se ju më shumë se shenjat e tjera keni jetuar me peshë në muajt e fundit. Por tani ka një moment të dobishëm. Me Jupiterin dhe Saturnin në shenjën tuaj mund të riorganizoni jetën tuaj dhe në dy muajt e ardhshëm do të duhet të përballeni me situata që ju shqetësojnë edhe nëse përfundimisht do të arrini rezultatin e dëshiruar. Mundohuni të mos hiqni dorë.

Ujori

Jeta është një dhe duhet të jetohet në të mirë, për të cilën astrologi ju këshillon të armatoseni me një dozë të mirë guximi për të përballuar ndryshimet dhe transformimet që keni ëndërruar prej kohësh. Këto janë ditë të mëdha të transformimit dhe inovacionit. Përfundoni çdo gjë që nuk ju pëlqen ose nuk ndjeheni mirë më.

Peshqit

Kjo javë e re fillon mirë , lajmet e mira mund të arrijnë deri të Mërkurën. Astrologu nuk përjashton që për sa i përket punës, kjo është një fazë e transformimit, e tranzicionit. Pra, tani po mendoni se çfarë të bëni, si të veproni dhe në cilën drejtim të lëvizni. Dashuria është akoma mjaft e hutuar dhe kjo periudhë ndoshta mund t’ju ​​ndihmojë të rikuperoni./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi javor, nga 29 qershor deri në 5 korrik 2020

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Merkuri do ndikoje pozitivisht këtë jave ne jetën e çifteve. Do jeni te qete dhe te duruar. Besimi për njeri tjetrin do jete edhe me i madh. Beqaret nga ana tjetër do kenë mundësi pafund për takime. Përfitoni nga kjo për ta lënë pas vetminë dhe për te filluar një etape te re ne jetën tuaj. Para se te firmosni një kontrate apo te bëni një blerje kontrolloni mire qe te mos keni surpriza me financat me vone. Ato nuk do jene shume te qëndrueshme këtë jave. Shëndeti do jete i mire. Kujdes duhet te bëjnë ata qe merren me sport. Mos u lodhni tepër. Kokëfortësia juaj do shkaktoje tension ne pune. Tregohuni pak me shume diplomate. Edhe ne familje do keni debate.

DEMI 21. prill – 21. maj

Jeta ne çift do kaloje një jave mjaft harmonike. Duhet te bëni çmos qe te shmangni çdo situate irrituese. Beqaret do kenë një takim shume te veçante. Menjëherë do mendojnë se kane gjetur dashurinë e vërtetë, por kjo nuk është e vërtetë. Për te do keni vetëm një tërheqje te madhe fizike. Nëse tregoheni pak me te matur me shpenzimet financat nuk do kenë asnjë problem. Shëndeti do te mbrohet nga Jupiteri. Do keni vetëm disa dhimbje te vogla te shpinës, te cilat vijnë nga lodhja e madhe. Ne pune ka ardhur koha te veproni. Fale mbështetjes se Marsit do keni te gjitha mundësitë për te arritur atje ku doni. Ne familje do keni debate dhe zënka. Kujdes!

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Prioritet ketë jave do ketë jeta ne çift. Do kujdeseni mjaft për ta konsoliduar marrëdhënien tuaj me partnerin. Besnikëria është thelbësore për ju. Beqaret, nëse tregohen me te hapur do mund te takojnë persona shume interesante qe mund te bëhen edhe pjese e jetës se tyre. E keni vete ne dore. Financat nuk do te influencohen nga asnjë planet. Nuk do keni probleme, por kjo nuk do te thotë qe ju mund te shpenzoni sa te doni. Kujdes me shëndetin. Nëse largoni gatimet e skuqura dhe te thata, do ndiheni me mire. Konsumoni sa me shume fruta dhe perime. Ne pune do jeni ambicioze dhe energjike. Do dini mire se si ta shpenzoni këtë energji. Familja si zakonisht.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Jeta ne çift do filloje te marre tatëpjetën këtë jave. Mundohuni te jeni me tolerante dhe te rregulloni çdo problem qe keni me partnerin. Beqaret megjithëse nuk do jene ne humor te mire për disa dite, do takojnë personin qe kane ëndërruar. Mos e lini t’iu ike thjesht se jeni me te pavendosur sesa duhet. Largoni çdo shpenzim te tepruar dhe mos bëni transaksione këtë jave. Financat nuk do jene aspak te mira. Kujdesuni pak me shume për veten, mos pini me duhan, kujdesuni edhe për ushqimin dhe shëndeti do shkoje për mrekulli. Edhe pse ju duken te vështira, ju mund t’ia dilni mbanë t’i realizoni këto. Ne pune do jete jave me sukses. Familja ne tension.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Nen influencën e Neptunit ju do keni tendence ta ngrini ne piedestal te dashurin tuaj. Kujdes, këtë jave edhe mund te zhgënjeheni. Shume prej beqareve do kenë një romance dashurie këtë jave. Jeni aq te veçante saqë disa mendojnë se jeni specie ne zhdukje. Për sa iu përket financave ato do jene te qëndrueshme por ju do keni tendence te shpenzoni pak si tepër. Kujdes, ato e kane një limit. Shëndeti do jete përgjithësisht i mire, vetëm mos hani shume sepse nuk ju bën shume mire. Mundohuni te bëni edhe pak aktivitet fizik. Ne pune kjo jave do jete paksa delikate. Flisni me takt dhe mos bëni asgjë pa u menduar mire. Familja do jete ne harmoni.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Saturni dhe Urani do iu bëjnë aq besnike ndaj partnerit saqë do jeni një shembull për te tjerët. Nuk do keni probleme ne çift dhe do kaloni dite te bukura. Beqaret do kërkojnë edhe një lidhje serioze, por dhe shume liri. Nuk është kjo java me e përshtatshme për këtë gjë. Ose prisni ose sakrifikoni paksa lirinë tuaj. Plutoni do ju shtyje te bëni shpenzime te tepruara dhe financat do përkeqësohen edhe me tepër. Shëndeti do jete i mire, vetëm se do ndiheni pak te lodhur. Çlodhuni here pas here dhe ecni pak ne këmbë. Ne pune do arrini te realizoni disa nga objektivat qe i keni vene vetes. Klima ne familje do jete e ngrohte dhe pa probleme.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Edhe këtë jave do vazhdoje rutina ne lidhjen tuaj. Kjo rrezikon te shkaktoje probleme ne çift te cilat do jene pak te vështira për t’u zgjidhur. Beqaret nuk do vuajnë me nga vetmia. Priten aventura te reja, mbase edhe një lidhje me serioze. Jupiteri do iu ndihmoje te përmirësoni situatën financiare. Mund te luani edhe me ndonjë lotari por mos rrezikoni shume. Marsi do ndikoje se tepërmi ne shëndetin tuaj. Tregohuni vigjilente dhe nëse nuk ndiheni mire mos ngurroni te shkoni tek mjeku. Vetëm ai mund t’iu japë këshillat e duhura. Ne pune duhet te tregoheni te duruar. Mund te ketë edhe vonesa por ne fund te javës do arrini suksesin. Familja mire.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Do keni mosmarrëveshje ne çift, por asnjeri nuk do e ule hundën. Nuk është kjo mënyra e duhur për t’i zgjidhur problemet. Mundohuni te flisni me te. Ka shume mundësi qe gjate një feste apo një ceremonie, beqaret te njohin një person shume te veçante. Përfitoni! Për sa iu përket financave do keni tendence te shpenzoni me shume sesa duhet dhe situata do te përkeqësohet. Neptuni de e mbroje shëndetin tuaj, por Urani do ndikoje negativisht. Mundohuni te hiqni stresin dhe te bëni disa ushtrime fizike. Kujdes edhe nga gripi. Ne pune do jeni gjate gjithë javës dinamike dhe te vendosur për te ecur përpara. Ne familje nuk do jete klime shume e ngrohte.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Fale influences se Venusit do bëni çdo gjë ketë jave për t’ia kaluar sa me mire me personin qe doni. Askush dhe asgjë nuk mund t’ua prishe planet. Shume prej beqareve nuk do duan te krijojnë një lidhje. Me mire sepse nuk është periudha me e duhur për ta bere këtë. Problemet financiare do zgjasin edhe pak gjate javës. Kjo do iu pengoje te bëni shpenzimet qe kishit menduar. Shëndeti do jete shume i mire. Nuk do keni asnjë problem, por gjithsesi mire është te bëni pak fiskulture. Ne pune do keni mbështetjen e Jupiterit. Projektet qe keni nisur do shkojnë me tej fale këmbënguljes suaj. Ne familje duhet te tregoheni pak me tolerante se me pare.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Dashuria këtë jave nuk do shkoje aspak mire. Ju doni një partner kundërshtar qe te jete i afte t’i rezistoje edhe lojërave qe ju mund te bëni. Kujdes, nëse i thoni shpesh sesi ai duhet te ishte, rrezikoni ta humbni përgjithmonë. Beqaret nga ana tjetër do jene me te favorizuar. Nëse do doni te tërhiqni vëmendjen do ia dilni mbanë. Financat do jene te mira, mos u shqetësoni fare. Kjo nuk do te thotë qe ju mund te shpenzoni sa te doni. Për te qene mire me shëndet duhet te jeni me aktive dhe te lëvizni sa me shume. Ankthi dhe stresi janë armiq shume te këqij. Ne pune Plutoni do iu çojë drejt progresit. Përfitoni! Familja nuk do ketë probleme, qetësohuni.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Këtë jave do jeni te qete ne lidhjen tuaj. Fale ndikimit te Neptunit, shpirti juaj kritik do neutralizohet. Do i shihni me qarte edhe cilësitë e partnerit tuaj. Beqaret duhet t’i bëjnë sytë katër. Do takoni shume persona këtë jave dhe ndërmjet tyre do jete edhe personi me te cilin mund te kaloni jetën. Financat do jene te ekuilibruara, por një gabim i vogël mund ta përkeqësoje shume gjendjen. Për sa i përket shëndetit do jeni plot energji. Nuk do keni probleme te mëdha përveçse mund te ndiheni te lodhur. Ne pune do jete një jave pa shume ngarkese. Gjithsesi do arrini atje ku keni menduar. Familja shume mire. Nëse keni fëmijë merruni pak me shume me ta.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Këtë jave besimi qe keni tek partneri do te rritet edhe me tepër. Do bashkëpunoni shume me njeri-tjetrin dhe do flisni për çdo gjë. Për beqaret do ketë shume takime por nuk do takoni dot personin qe iu përshtatet. Mos u mërzitni, me mire qëndroni edhe pak vetëm sesa ne shoqëri te keqe. Me financat do keni shume fat. Qe gjithçka te shkoje për mrekulli duhet qe te tregoheni edhe pak te matur me shpenzimet. Me shëndetin nuk do keni probleme shqetësuese. Nëse ndiheni te lodhur mundohuni te bëni pak pushim. Mos e teproni me asnjë medikament. Ne pune do jete një periudhe shume efikase. Do ndërmerrni edhe projekte te reja. Familja do jete ne harmoni.

LEXO TE PLOTE