Connect with Us

E BUJSHME/ Klauzolë e çmendur, Barcelona zyrtarizon Pjaniçin

La Liga

E BUJSHME/ Klauzolë e çmendur, Barcelona zyrtarizon Pjaniçin

Publikuar

-

Miralem Pjanic mund të quhet zyrtarisht një futbollist i Barcelonas me një klauzolë të çmendur për moshën që ka, pra 30 vjeç: 400 milionë euro nëse dikush do të prishë kontratën e boshnjakut!

Komunikata zyrtare e klubit katalanas sapo ka dalë dhe njofton edhe detajet e marrveshjes me bardhezinjtë dhe sa ka kushtuar mesfushori i Zonjës së Vjetër: 60 mln euro dhe 5 mln bonuse. Pjanic ka firmosur për 4 vite me blaugranat dhe ky do të jetë sezoni i fundit bardhezi (kur të mbyllet në gusht).

Pjanic u transferua te Juventusi në verën e vitit 2016 për 32 milionë euro. Boshnjaku ka fituar 3 tituj kampion, 2 Kupa dhe 1 Superkupë Italie me bardhezinjtë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

ZYRTARE/ Konfirmohet goditja e bujshme e Juventusit në merkato, ja detajet e marrëveshjes

Publikuar

-

Nga

Tashmë edhe zyrtarisht, Artur është lojtari më i ri i Juventusit. Lajmi është konfirmuar nga vetë klubi i Barcelonës, që në faqen zyrtare njofton tifozët për largimin e mesfushorit brazilian.

Klubi katalanas njofton mbylljen e marrëveshjes, e cila i ka kushtuar bardhezinjve 72 milionë euro plus 10 milionë euro Tashmë Artur do të jetë lojtari i Juventusit nga sezoni i ardhshëm, me Sarrin që do të mundohet të përqendrojë vëmendjen maksimale në mesfushorin brazilian.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Benzema është transformuar, po shkëlqen këtë sezon me Real Madridin

Publikuar

-

Nga

Karim Benzema është sensacioni i javës në botën e futbollit, duke qenë se asistimi i tij në fitoren ndaj Espanyolit, nuk është diçka që ndodh shpesh.

Sulmuesi i Real Madridit bëri një lëvizje të mrekullueshme duke ia pasuar topin me thembër Casemiros, i cili pastaj e dërgoi topin në rrjetë.

Goli i shënuar ia dhuroi fitoren Realit që në kombinim me barazimin e Barcelonës ndaj Celta Vigos, ua mundësoi Mbretërve që të pozicionoheshin në krye të tabelës me dy pikë më shumë se rivali i përbetuar.

Francezi është treguar modest në deklaratën pas ndeshjes duke thënë se gjithçka shkoi mirë për faktin se kolegu i tij e përfundoi suksesshëm aksionin.

Ndërkaq, një statistikë e publikuar nga AS pohon se katër nga nëntë asistimet e fundit me thembër nga një lojtar i Realit në La Liga i ka bërë pikërisht Benzema.

LEXO TE PLOTE

La Liga

“Bomba” e verës, Barcelona planifikon shkarkimin e Setien

Publikuar

-

Nga

Teksa klima në “Kamp Nou” nuk po qetësohet pas barazimit 2-2 me Selta Vigon, “Goal.com” ka “plasur bombën” e fundit.

Sipas medias prestigjioze të futbollit, drejtuesit e Barcelonës do të shkarkojnë nga detyra e trajnerit Kike Setienin nëse ky i fundit nuk e mbyll sezonin me trofe (Ligë e Kampionëve ose kampionat).

Liderët e skuadrës Mesi, Suarez, Pike, etj kundërshtojnë strategjitë e lojës së ish-trajnerit të Real Betisit.

Pavarësisht se Setien nuk ka mbështetjen e skuadrës, ai mbrohet nga bordi i klubit, por dhe këta të fundit nuk janë të gatshëm të vazhdojnë të mbështeten tek ai edhe për sezonin e ri.
Edhe ndihmësi i tij Eder Sarabia nuk pëlqehet aspak nga lojtarët.

LEXO TE PLOTE