Connect with Us

Chiellini dhe Buffon marrin vendimin e papritur për të ardhmen e tyre

Seria A

Chiellini dhe Buffon marrin vendimin e papritur për të ardhmen e tyre

Publikuar

-

Gianluigi Buffon dhe Giorgio Chiellini kanë zgjatur zyrtarisht kontratat e tyre me Juventusin deri në qershor 2021.

Dyshja ikonik e Bardhezinjëve kanë vendos të mos tërhiqen nga futbollit, dhe të vazhdojnë të luajnë së paku edhe një sezon.

Kjo u bë e ditur nga faqja zyrtare e Juventusit, që kanë mirëpritur vendimin e dyshes.

Buffon është 42 vjeç, derisa në vitin tjetër ai do të mbushë 43 vjeç – sezonin kur pritet t’i jep lamtumirë futbollit.

Ndërkohë, Chiellini këtë edicion ka munguar në shumicën e kohës për shkak të dëmtimit që e pësoi në fillim të sezonit, derisa do të jetë 37 vjeç kur pritet t’i skadojë kontrata me Zonjën e Vjetër.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Pioli flet pas shortit me Manchester United në Europa League

Publikuar

-

Nga

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli i intervistuar nga mikrofonat e “ANSA”-s ka folur për fazën e 1/8 të Europa Ligës, ku goglat kuqezinjtë i shortuan me Mançester Junajtid, një finale e parakohshme mund të quhet duke parë ecurinë e të dyja skuadrave në kampionatet respektive por edhe nga vetë emri i dy klubeve të mëdha.

“Për ne do të jetë një ndeshje stimuluese dhe motivuese pasi do të përballemi me një nga favoritet kryesore të këtij kompeticioni. Një kundërshtar dhe një stadium që japin kujtime heroike të historisë sonë.”, përfundoi tekniku kuqezi, Stefano Pioli.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Po shkëlqen në Serie A, Vojvoda: Dua nuse shqiptare dhe myslimane

Publikuar

-

Nga

Mbrojtësi i Torinos, Mërgim Vojvoda, ka folur në emisionin sportiv “Dueli Sportiv”. Futbollisti i Kosovës ka prekur edhe temën e lidhjes, duke treguar përveç pjesës që është single se dëshiron një vajzë shqiptare dhe myslymane.

“Nuk kam pasur asnjëherë lidhje me ndonjë çikë. Nuk ka rëndësi çfarë stili ka, vetëm se normalisht duhet të jetë shqiptare. Pasi unë jam besimtarë mundësisht të jetë edhe myslimane”, tha Vojvoda.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Më i miri i të gjitha kohëve, Ibra nuk ka dyshime: “Fenomeni” ishte futbolli

Publikuar

-

Nga

Zlatan Ibrahimoviç nuk ka dyshime se kush është futbollisti më i mirë i të gjitha kohëve, ai të cilin suedezi e vlerëson si idhullin e tij dhe do të dëshironte që ta kopjonte në gjithçka. Sulmuesi i Milanit ka bërë të ditur gjatë një intervistë për “Discovery Plus” se lojtari që ka admiruar më shumë ishte Ronaldo braziliani dhe se për të, ai ishte më i miri i të gjitha kohëve.

“Ronaldo “Fenomeni”. Ai ishte lojtari më i kompletuar. Ka lojtarë që luajnë, por për mua ai është futbolli vetë. Duke e parë të luajë, çdokush do të dëshironte të bënte si ai. Ai ka ndryshuar lojën plotësisht, mënyra se si lëvizte, mënyra se si driblonte. SIpas meje, është më i miri i historisë”, theksoi Ibra.

Gjatë intervistës ai ka treguar edhe çelësin e suksesit dhe urisë që ka për të luajtur futboll edhe në këtë moshë. “Përgjigja është e thjeshtë, unë nuk kam humbur kurrë pasionin për atë që bëj. Dhe kur zbres në fushë, sidomos pas dëmtimit, sa herë që prek topin ndjehem si një fëmijë i vogël që ha karamele për here të parë. Jam i lumtur dhe mirënjohës për çdo herë që mund të vesh këpucët e futbollit, të zbres në fushë, të ndjej erën e barit, të marr topin e ta prek sa më shumë që të jetë e mundur”, shpjegoi Ibrahimoviç.

LEXO TE PLOTE