Connect with Us

Rudina Hajdari për fundjavë me vajzën në plazh/ Thirrje qytetarëve: Bëjini pushimet në Shqipëri

Politikë

Rudina Hajdari për fundjavë me vajzën në plazh/ Thirrje qytetarëve: Bëjini pushimet në Shqipëri

Publikuar

-

Rudina Hajdari për fundjavë me vajzën në plazh/ Thirrje qytetarëve: Bëjini pushimet në Shqipëri

Deputetja Rudina Hajdari këtë fundjavë ka zgjedhur ta kalojë nën shoqërinë e vajzës dhe familjarëve të saj.

Pak më parë ajo ka publikuar një foto me vajzën në plazh dhe bën një thirrje për të gjithë qytetarët.

Ajo kërkon që shqiptarët t’i bëjnë pushimet në vendin tonë këtë vit, pasi thekson se kështu mund të ndihmojmë edhe në rimëkëmbjen e ekonomisë pas tërmetit të 26 nëntorit dhe pandemisë.

LEXO EDHE:  Humbi jetën nga Covid-19/ Zbulohen detaje të reja për 27-vjeçaren nga Berati

“Ju uroj të dielë të bukur pranë njerëzve më të dashur. Këtë vit, pushimet të gjithë ti bëjmë në Shqipëri, për ti dhënë një dorë ekonomisë dhe biznesit vendas të rimëkëmbet, por edhe sepse nuk ka vend më të bukur se sa Shqipëria”, shkruan deputeja në rrjetet sociale./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Kënga Magjike/Zbulohet prezantuesja e netëve finale

Publikuar

-

Nga

Prezantuesi i Këngës Magjike, Ardit Gjebre ka njoftuar se kush do të jetë bashkë prezantuesja e tij në netët finale të spektaklit. Bëhet fjalë për këngëtaren Marsela Çibukaj. Në foton e publikuar në Instagram, Gjebrea e quan këngëtaren artiste.

“Gëzuar! Për prezantimin bashkë të netëve finale të. Kënga Magjike 2021. Marsela Cibukaj mbi të gjitha,  Artiste!”, shkruan Gjebrea./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

‘Rilindja e Krujës’/ Rama publikon videon nga qyteti historik tashmë i transformuar

Publikuar

-

Nga

Rama: Patronazhistët janë garancia e fitores sonë

Në datën e lindjes së Heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeut, kryeministri Edi Rama ka postuar një video nga qyteti historik i Krujës. Rama në mbishkrimin e videos shprehet: ‘Rilindja e Krujës’.

Në video shihet transformimi që ka pësuar qyteti dhe një pamje krejt tjetër ka edhe Kalaja e Krujës, pas restaurimeve dhe ndriçimit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Rama nuk e shkarkon dot Metën”/ Zheji: Po e bën për ta nxjerrë nga binarët

Publikuar

-

Nga

“Rama nuk e shkarkon dot Metën”/ Zheji: Po e bën për ta nxjerrë nga binarët

Analisti Artur Zheji ka reaguar pas nismës së Partisë Socialiste, e cila për të dytën herë po tenton të shkarkojë presidentin Ilir Meta.

Zheji tha se Edi Rama nuk e shkarkon dot Metën, por pretendon se të gjithë këtë po e bën për zhurmë dhe për ta nxjerrë Kreun e Shtetit nga binarët.

“Nuk e shkarkojnë dot, po bëhet për zhurmë. Është një përpunim topi. Unë mendoj që duan të acarojnë Metën. Është një luftë për ta nxjerrë atë nga binarët. Ai ka gjetur një antidote”, deklaroi analisti në emisionin “Të paekzpozuarit”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE