Connect with Us

Horoskopi i ditës, 28 qershor 2020

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 28 qershor 2020

Publikuar

-

Dashi
Ndikimi i Neptunit do sjelle shume turbullira sot ne jetën tuaj sentimentale. Ka rrezik qe disa te kalojnë një krize te vështirë. Beqaret do jene te parrezistueshem dhe do marrin ftesa pa fund për te filluar lidhje serioze. Mendohuni mire para se te jepni çfarëdo lloj përgjigjeje. Ne planin financiar nuk duhet te kryeni investime te tejskajshme sepse gjendja nuk është aq e qëndrueshme.

Demi
Dite e mrekullueshme kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Pasioni do ndizet furishëm dhe gjendja do vije duke u përmirësuar. Beqaret do e kenë te pamundur edhe sot ta gjejnë princin e tyre te kaltër. Sektori i financave do lere shume për te dëshiruar. Mundohuni te ulni çdo lloj shpenzimi nëse nuk doni qe te ngeleni pa asnjë para me pas.

Binjaket
Mbajini premtimet qe i keni bere partnerit tuaj gjate kësaj dite nëse doni qe marrëdhënia ne çift te jete sa me e mire. Beqaret nuk do ndihen gati për te filluar një histori dashurie edhe pse rastet do i kenë te shumta. Do pendoheni ne fakt, por do jete vone. Ne planin financiar gjithçka do varet nga mënyra sesi ju do silleni. Po e tepruat me shpenzimet do keni vështirësi.

Gaforrja
Dite shume e qëndrueshme dhe aspak problematike kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do kaloni çaste te bukura me atë qe keni ne krah. Beqaret me mire te qëndrojnë edhe sot vetëm sesa te rrezikojnë duke krijuar lidhje te paqena. Financat duhet t’i mbani me çdo kusht te stabilizuara. Nëse gjendja pëson ndonjë tronditje te vogël mund te ketë probleme serioze me vone.

Luani
Pasioni ne çift do jete i zjarrte gjate gjithë kësaj dite. Do përjetoni emocione dhe kënaqësi te papërshkrueshme. Shpesh do ju duket sikur jeni ne një ëndërr nga e cila nuk do doni te zgjoheni. Beqaret do ndihen me te vetmuar se kurrë sepse mundësitë për takime do ju mungojnë tërësisht. Ne planin financiar do përballeni me surpriza te njëpasnjëshme. familjaret do ju ndihmojnë mjaft.

Virgjeresha
Nëse ndiheni te lumtur pranë personin qe keni ne krah, mos ngurroni te hidhni edhe ndonjë hap me tej. Do i bëni mire vetes dhe atij qe keni ne krah. Beqaret nuk duhet kurrsesi t’iu besojnë te gjithë personave qe do i joshin sepse mund te përballen me zhgënjime te mëdha. Ne planin financiar situata nuk do jete aspak ashtu si ju e kishit ëndërruar. Kujdes me çdo shpenzim.

LEXO EDHE:  Studimi/ Emri dhe datëlindja janë domethënëse për jetën tuaj

Peshorja
Yjet do e mbrojnë gjate gjithë kohës sot jetën tuaj ne çift. Nëse keni kohe qe jeni ne një lidhje, mund te mendoni për diçka me serioze, ndërsa nëse jeni te martuar mund te planifikoni një fëmijë. Beqaret do kalojnë një dite te bukur edhe pse jo te mbudhur me takime. Situata financiare do jene e vështirë. Menaxhojini me kujdes te ardhurat qe keni.

Akrepi
Shtojini dozat e fantazisë sot ne jetën tuaj ne çift nëse doni te mbani zgjuar pasionin. Një darke romantike, me qirinj do ishte një ide fantastike. Beqaret për shkak se nuk do dëshirojnë ta humbin pavarësinë qe kane, nuk do tentojnë as te njihen me persona te rinj. Te ardhurat do kenë disa përmirësime. Vazhdoni te tregoheni sa me vigjilente dhe te kujdesshëm.

Shigjetari
Një ambient i ngrohte do i rrethoje gjate gjithë ditës çiftet. Do e kuptoni shume mire njeri-tjetrin dhe do dashuroheni ne mënyrë pasionante. Për beqaret, klima yjore do jete e kontrastuar. Do hezitoni t’i pranoni ftesat qe do iu bëhen. Financat mund te përmirësohen ndjeshëm nëse kryeni disa investime te domosdoshme dhe te rëndësishme.

Bricjapi
Çdo gjë do shkoje me se miri sot ndërmjet jush dhe partnerit tuaj. Megjithatë mire do ishte t’i merrnit gjerat shtruar dhe te mos nxitoheni për asgjë. Beqaret nuk do kenë aspak dëshirë te fillojnë një lidhje, por takimi me një person te veçante do i beje te ndryshojnë mendim. Financat nuk do jene shume te qëndrueshme. Tregohuni sa me te matur nëse nuk doni probleme.

Ujori
Nëse nuk e teproni me xhelozinë gjate kësaj dite gjerat do shkojnë mire me partnerin tuaj. Mos iu besoni te tjerëve, por bëni gjithçka ashtu si ta mendoni dhe ta ndjeni. Plutoni do i ndihmoje beqaret te takojnë personin e ëndrrave. Me financat do keni goxha probleme, por nëse tregoheni te matur me shpenzimet dhe nëse i menaxhoni me kujdes te ardhurat mund t’ia dilni.

Peshqit
Xhelozia do ju prishe shume pune juve qe jeni ne një lidhje. Nuk do i keni aspak besim partnerin dhe do debatoni ne çdo moment. Beqaret ende nuk do ndihen gati për te filluar një lidhje. Do humbasin mundësi te shkëlqyera te cilat nuk do vijnë me. Ne planin financiar do jeni me më shume fat se kurrë me pare dhe gjendja do vije duke u përmirësuar.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Horoskopi

Jashtëzakonisht të ndjeshme/ Shenjat e horoskopit që preken shumë shpejt

Publikuar

-

Nga

cna lajme horoskopi

Disa njerëz duket se kanë një zemër prej çeliku. Çfarë do që të bëjnë ata nuk e vrasin mendjen. Nga ana tjetër, ka disa njerëz që janë jashtëzakonisht të ndjeshëm dhe të pasigurt. Ka shumë të ngjarë të vuajnë nga problemet e vetëvlerësimit dhe ofendohen për gjënë më të vogël.

Sipas astrologjisë këto janë shenjat më të ndjeshmë të zodiakut:

Gaforrja

Gaforret janë jashtëzakonisht të ndjeshme. Ata kanë tendencë të ndihen keq për çdo gjë që u thuhet edhe nëse nuk është fyerje.

LEXO EDHE:  Alternime kthjellimesh dhe vranësira/ Parashikim i motit për sot

LEXO EDHE:  Burrat vs gratë në Shqipëri/ “Gara” në punë, paga, drejtim, politikë, kursime, krediAkrepi

Personat që iu përkasin shenjës së Akrepit janë zakonisht janë të qetë dhe vëzhgues. Duke qenë se janë shumë të vetëpërmbajtur, ata mund të ndihen keq nga fjalët që ju thoni, dhe ju nuk keni për ta kuptuar.

Ujori

Ujorët, ndihen sikur të gjithë janë kundër tyre. Ata janë jashtëzakonisht të ndjeshëm nga kritikat që mund të marrin, por edhe përgjigja e tyre do të jetë po aq e vrazhdë.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 29 nëntor 2021

Publikuar

-

Nga

cna horoskop

Dashi

Sot mund të jetë e vështirë të përqendrohesh në punët e shtëpisë. Mendja juaj është në çështje më të mëdha, siç janë interesat shpirtërore dhe intelektuale/ Relaksohuni në shtëpi, lexoni, shikoni TV dhe gatuani nëse duhet të bëni diçka. Punët tuaja mund të presin derisa të ndiheni më energjikë.

Demi

A ndiheni sikur po përballeni me një shpatull të ftohtë? Ju mund të keni nevojë të flisni, por e keni të vështirë të filloni një bisedë. Ia vlen të bëni përpjekje, edhe nëse një i dashur është i mërzitur. Ajo që zbulohet mund të ketë një ndikim të thellë në marrëdhënien tuaj.

Binjaket

Dita e sotme shënon një fillim të rëndësishëm vjetor për ju. Kozmosi po ju kërkon të fshini pllakën dhe të filloni gjithçka në mënyrë të freskët. Ju jeni në kontroll të fatit tuaj. Merrni një rrugë të re. Suksesi është i juaji nëse nuk keni frikë të rrezikoni.

Gaforrja

sot krijohet një lidhje e mrekullueshme me dikë tjetër. Ky person tjetër mund të jetë një bashkëpunëtor. Sido që të jetë, kjo lidhje po ju ndihmon të arrini lartësi të reja në lidhje me karrierën tuaj. Besoni në këtë marrëdhënie. Kjo do të ndihmojë në tuaj.

Luani

Kjo është koha juaj për të shkëlqyer. Ju keni më shumë ndikim në karrierën tuaj sesa mendoni. Të tjerët ju respektojnë dhe besojnë në idetë tuaja. Do të ndiheni të inkurajuar të merrni iniciativën për të diskutuar një çështje të caktuar që ju dhe një i dashur keni pasur nevojë të diskutoni për disa kohë.

Virgjeresha

Duke pasur parasysh atmosferën e ditës, ka të ngjarë të tërhiqeni fuqishëm nga një person i caktuar. Ju tërhiqeni nga pasioni i tyre i thellë dhe intensiteti me të cilin ata ndjekin çdo gjë ose këdo me të cilin dëshirojnë të përfshihen. Por jepini vetes disa ditë përpara se të nxitoni për të hyrë në veprim.LEXO EDHE:  Puna/ Çfarë kanë parashikuar yjet për javën e parë të muajit Mars?

LEXO EDHE:  Burrat vs gratë në Shqipëri/ “Gara” në punë, paga, drejtim, politikë, kursime, kredi

Peshorja

Nëse do të shkoni në një festë intime ose në një aktivitet tjetër të vogël, atëherë mund t’ju duhet të gjeni një mënyrë për t’i mbajtur këmbët shumë fort të ankoruara në tokë. Ka të gjitha gjasat që ju mund të përfshiheni në një valë pasioni që mund t’ju befasojë plotësisht. Mos u dorëzoni shumë shpejt ndaj kësaj romance; ju duhet më shumë kohë.

Akrepi

Dashuria është shumë e thellë dhe ekzotike sot. Ju keni çdo mundësi për të lënë një përshtypje të thellë tek ai person që keni parë nga larg dhe t’i prekni zemrën në një mënyrë të veçantë. Por mos u jepni atyre gjithçka menjëherë. Lëreni lojën të zgjasë edhe pak.

Shigjetari

Ju mund ta shkoni shumë larg për sa i përket sagës së vazhdueshme të jetës suaj të dashurisë. Mund të prisni që të zhvillohet një situatë në të cilën më në fund do të keni mundësinë të kaloni pak kohë me dikë që e keni dëshiruar prej kohësh. Mos e prishni këtë mundësi duke qenë shumë intensive në takimin e parë.

Bricjapi

Jini të kujdesshëm sot. Dikush mund të përpiqet t’ju sjellë në një pozicion kompromentues. Për më tepër, nëse ata ia dalin me qëllimet e tyre të liga, mund të mos e keni të lehtë të shpëtoni nga kthetrat e tyre. Çfarëdo që të bëni, mos u dorëzoni!

Ujori

Ju mund të mos jeni në gjendje të frenoni valën e pasionit që kërcënon t’ju përfshijë shumë gjatë. Yjet po e bëjnë gjithnjë e më të vështirë rezistimin. Mos u ndjeni nën presion për të marrë një vendim tani në aspektin profesional. Është më mirë të presësh.

Peshqit

Shpirti juaj ndihet i mbyllur në aspektin profesional. Bëni një përpjekje të vetëdijshme për të çliruar veten. Flisni me punëdhënësit tuaj se cilat janë nevojat tuaja dhe se si ato mund të përmbushen më mirë. Punoni së bashku si një ekip.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Dashuria/ Zbuloni parashikimin e yjeve për secilën shenjë

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Dashi

Ju keni kontakte të rëndësishme personale ose njohje të reja me njerëz që do të jenë pjesë e rëndësishme e përvojave tuaja personale ose profesionale në të ardhmen.
Gjatë javës do të merrni lajme ose do të ndiqni zhvillimin e një ngjarjeje të pakëndshme që lidhet me një incident në një qytet apo vend tjetër.
Do të keni një bisedë të rëndësishme për para me dikë që nuk jeton me ju në të njëjtën shtëpi.

Demi

Në jetën tuaj të dashurisë do të përjetoni momente pasigurie apo hezitimi në ndjenja dhe dëshira. Mund të ketë më shumë ankth dhe shqetësim për ju që keni një partner të lindur në shenjën e Demit, Virgjëreshës ose Bricjapit.
Gjatë kësaj jave mund të planifikoni takime apo vizita, të cilat do t’i realizoni deri në fund të vitit. Është e mundur që njerëzit që nuk i keni parë për një kohë të gjatë do të kërkojnë kontakt me ju.

Binjaket

Java do t’ju sjellë përvoja të këndshme personale në jetën tuaj të dashurisë.
Gjatë këtyre shtatë ditëve do të jetë e rëndësishme të shmangni çdo pretendim, veprim manipulues dhe teka.
Gjatë javës patjetër do të përjetoni rënie emocionale ose momente të vështira, por këto gjëra janë pjesë e rrugës suaj të jetës.
Do të keni ëndrra emocionale dhe të papritura me njerëz nga Bota tjetër. Mund të keni ëndrra të përsëritura.

Gaforrja

Java do jetë interesante për jetën tuaj të dashurisë. Marrëdhënia juaj mund të ketë një zhvillim që nuk e prisni ose nuk mund ta kontrolloni, por në përgjithësi do të jetë për të mirën tuaj. Tregoni me kujdes një lidhje dashurie me një partner të lindur në shenjën e Gaforres, Peshqve ose Akrepit.
Emocionet tuaja këtë javë do të duhet të jenë të moderuara dhe të shmangin disponimin euforik.
Gjatë javës ju jepet të përjetoni emocione pozitive ose takime dhe biseda të këndshme për ju. Ndonjëherë do të jetë e rëndësishme të mos nxitoni për të ndarë përvojën. Jepini vetes kohë për të shijuar ngjarjen përpara se ta ndani atë me të tjerët.

Luani

Gjatë javës nga 29 nëntori deri më 5 dhjetor, do të përjetoni një sërë emocionesh që lidhen me njerëz nga afër dhe larg. Do të gëzoheni për suksesin ose fatin e dikujt dhe kjo mund të ketë një efekt të dobishëm në jetën tuaj. Ndoshta jo tani, ndoshta më vonë…
Gjatë këtyre shtatë ditëve do të mund të përparoni dhe të përparoni në veprat tuaja, të merrni një lavdërim, kompliment apo shpërblim të merituar. Një bisedë me një grua do të lidhet me përgatitjen për një mbledhje ose udhëtim të ardhshëm. Ka mundësi që tema e një bisede të tillë të jetë shëndeti i një personi të dashur dhe kujdesi përkatës rreth tij/saj.

LEXO EDHE:  Studimi/ Emri dhe datëlindja janë domethënëse për jetën tuaj

LEXO EDHE:  Krijuesi i World Wide Web bën parashikimin e frikshëm

Virgjeresha

Këtë javë, do të jeni të kënaqur me përfundimin e një angazhimi që ju mori shumë më shumë kohë për ta realizuar nga sa prisnit.
Gjatë javës do të merrni lajme të pakëndshme në lidhje me një person që njihni dhe keni menduar te krijoni nje lidhje.Peshore

Gjatë javës do të keni një angazhim serioz lidhur me një mashkull, të cilin do t’ju duhet ta përmbushni në mënyrën më të mirë, pa vonesë dhe pa kërkuar zgjidhje me dinakëri.
Këtë javë, një përvojë nga e kaluara juaj do t’ju bëjë të trishtoheni ose të qani përsëri. Ju ende nuk mund të pajtoheni me një humbje ose ndonjë ndryshim ose përvojë në jetë.
Këtë javë do të jetë e rëndësishme të mos thelloni problemet me të cilat do të përballeni. Ju mund të jeni të papërgatitur për pasojat e tyre.

Akrepi

Dashuria apo marrëdhënia juaj intime do ketë një zhvillim të rëndësishëm këtë javë. Nëse është e nevojshme, tregoni më shumë vendosmëri për të sqaruar të ardhmen e marrëdhënies suaj.
Djemtë dhe vajzat do kenë humor dhe dëshirë për të bërë disa plane për muajin dhjetor, për festat e fundvitit. Do të kënaqeni duke bashkëvepruar me personat e lindur në shenjën e Peshqve, Gaforres apo Akrepit, të cilët do të kenë një ndikim të mirë tek ju këtë javë. Shmangni shakatë dhe shakatë e papërshtatshme në shkollë ose në punë.

Shigjetari

Java do jetë e favorshme për udhëtime sidomos me partnerin, por nëse udhëtoni për punë tregohuni të kujdesshëm dhe të përgatitur mirë.
Gjatë këtyre shtatë ditëve shmangni veprimet dinake apo gënjeshtrës, sepse kjo do t’ju bëjë një shërbim shumë të keq. Jini veçanërisht të kujdesshëm me personat e lindur nën shenjën e Binjakëve, Peshores ose Ujorit.

Bricjapi

Do t’ju pëlqejë të kaloni më shumë kohë me partnerin duke diskutuar ngjarje të ndryshme familjare, sociale ose politike. Dikush nga shtëpia juaj mund të udhëtojë këto ditë ose të ketë përvoja interesante me një të afërm, mik, që jeton larg shtëpisë tuaj. Kjo javë do të jetë shumë dinamike përsa i përket shkëmbimit të informacionit, por shumica e lajmeve do të lidhen me familjen apo miqtë tuaj.

Ujori

Këtë javë do të ndodhë një ngjarje që mund të nxisë një diskutim për martesën e të afërmve apo miqve tuaj. Kjo mund të jetë për shkak të problemeve që lidhen me tradhtinë, divorcin, sëmundjet e rënda etj.

Peshqit

Gjatë javës 29 nëntor deri më 5 dhjetor do të merrni informacione që do t’ju zhgënjejnë ose trishtojnë. Interesante në këtë rast është se do të vijë përmes një personi që nuk e njihni, apo dikujt me të cilin nuk keni pasur kontakte më parë por nuk i dihet. mund te perfundoni duke e dashuruar./CNA.al

LEXO TE PLOTE