Connect with Us

Hoxha tregon ngjashmërinë/ Si u përdorën vajzat për të vrarë Marsel Sotirin dhe Hekuran Billën

Kronika

Hoxha tregon ngjashmërinë/ Si u përdorën vajzat për të vrarë Marsel Sotirin dhe Hekuran Billën

Publikuar

-

Kokainë nga Ekuadori në Europë/ Hoxha jep detaje nga megaoperacioni: Pjesë e organizatës vlonjati i burgosur në 2014

Gazetari Artan Hoxha ka treguar se si përdoren vajzat nga kundërshtarët në krim, për të vrarë një person.

Ai përmendi rastin e vrasjes së Marsel Sotirit para 20 vitesh në Durrës dhe e krahasoi atë me atentatin ndaj Hekuran Billës disa ditë më parë.

Gazetari rrëfeu se Marsel Sotiri ishte një person që nuk mund të kapej lehtë dhe kundërshtarët përdorën një vajzë për ta ekzekutuar.

“Këto ngjarje në Shqipëri ka 20 vite që ndodhin. Për shembull një rast i tillë vrasje ka ndodhur në Durrës para 20 vitesh, besoj se në 1999 kur isha dhe reporter është vrarë Marsel Sotiri, një ndër personat mëme peshë në Durrës, që kundërshtari i tij nuk i afrohej lehtë. Kundërshtari në lidhje me këtë dinte shijet e tij për femrat dhe ja dërguan para lokalit të Marselit që u lidh me të dhe shoqërua me të.

LEXO EDHE:  Video/Artan Hoxha: Biznesmene dhe policia te perfshire ne kultivimin e hashashit

Sotiri kishte makinë të blinduar dhe ishte e vështirë vrasja e tij, por me futjen në lojë të vajzës, autorët të cilët e paguan atë mësuan dhe lëvizjes e tij. Vrasja e tij është bërë në një nga ditët që ai shoqëronte vajzën në shtëpi. Pasi mbërriti në shtëpi ai po dilte nga makina dhe në atë moment është goditur. Vajza në atë kohë mori statusin e dëshmitarit të mbrojtur dhe më pas u zbulua dhe historia”, u shpreh Hoxha në Abc News./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Përfshihet nga flakët një apartament në Tiranë/ Dyshimet e para

Publikuar

-

Nga

Përfshihet nga flakët një apartament në Tiranë/Dyshimet e para

Një banesë është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në Tiranë.

Ngjarja ka ndodhur pranë ish-restorant Durrësit. Fatmirësisht nga flakët nuk ka pasur asnjë të lënduar por vetëm dëme materiale.

Në momentin e rënjes së zjarrit në banesë ka qenë një person i cili është evakuar menjëhrë.

Sipas burimeve të policisë, ky është rast i përsëritur brenda pak javësh, ndërsa rrethanat e ngjarjes mbeten ende të paqarta.

LEXO EDHE:  Foto/ Zhduket 18-vjeçarja shqiptare në Itali

LEXO EDHE:  Vajza bëhet tullace dhe i dërgon foto të dashurit/ Zbuloni reagimin e tij

Zjarrëfikësja bëri të mundur shuarjen e flakëve frenuar përhapjen e saj në banesat e tjera./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident i rëndë në Rrëshën/ Përplaset çifti i bashkëshortëve, humb jetën gruaja

Publikuar

-

Nga

Aksident i rëndë në Rrëshën/ Përplaset çifti i bashkëshortëve, humb jetën gruaja

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Milot-Rrëshen.

Mësohet se dyautomjeteve janë përplasur me njëri-tjetri  dhe si pasojë dy persona kanë mbetur të plagosur rëndë.

Ata janë nisur me urgjencë drejt Spitalit të Traumës, por mësohet se një nga të plagosurit, nuk ka mundur t’ja dalë, dukë ndërruar jetë.

“Në aksin rrugor Milot-Rrëshen ,në vendin e quajtur  “Skuraj”, mjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin Gj.N.,është përplasur me mjetin tip “Volksëagen” me drejtues shtetasin M.Sh.

Si pasojë e përplasjes ka marrë dëmtime duke  gjetur vdekjen shtetasja D.N.,70 vjeçe, e cila ndodhej pasagjere në mjetin  tip “Benz”,me drejtues shtetasin Gj.N.

Grupi hetimor ndodhët në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkaqeve dhe rrethanave të ngjarjes.“/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

E rëndë në Durrës/ I riu vetëvritet me pistoletë në banesë

Publikuar

-

Nga

E rëndë në Durrës/ I riu vetëvritet me pistoletë në banesë

Një 35-vjeçar është gjetur i pajetë mbrëmjen e sotme në Durrës.

Ngjarja ka ndodhur në orën 18:05, në lagjen nr.16, Durrës, ndërsa viktima sipas informacioneve të policisë dyshohet të jetë vetëvrarë me armë zjarri pasi nuk ka patur shenja dhune në trup.

Durrës/Informacion paraprak

Më datë 26.11.2020, në orën 18:05, në lagjen nr.16, Durrës, është gjetur në banesë, dyshohet i vetvrarë me armë zjarri (pistoletë), shtetasi S. A., rreth 35 vjeç. Nga kqyrja paraprake e trupit, nuk janë konstatuar shenja dhune ose dëmtime të tjera, përveç asaj të shkaktuar nga arma e zjarrit. Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po punon për dokumentimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes.

LEXO TE PLOTE