Connect with Us

Zjarr në zyrat e arkivit shtetëror/ Digjen disa dokumente

Kronika

Zjarr në zyrat e arkivit shtetëror/ Digjen disa dokumente

Publikuar

-

/
Përfshihet nga flakët një banesë në Durrës

Arkivi Shtetëror në Kukës është përfshirë nga flakët mbrëmjen e djeshme!

Sipas Report Tv zjarri ka rënë një në zyrë, për shkaqe ende të paditura, teksa janë djegur disa dokumente, teksa pritet të vlerësohet rëndësia e tyre.

Fatmirësisht flakët e zjarrit janë shuar në kohë, duke parandaluar që ato të përhapen edhe në ambientet e tjera të arkivit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Mbyti 64-vjeçaren dhe e hodhi në kanal/ Arrestohet autori i krimit makabër

Publikuar

-

Nga

I akuzuar për pengmarrje/ Kapet më Kosovë 33 vjeçari shqiptarë

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Kuçovë, pas marrjes së njoftimit për një shtetase të pajetë në kanal, në fshatin Havaleas, Kuçovë, menjëherë kanë shkuar në vendngjarje, së bashku me grupin hetimor.

Falë veprimeve të shpejta dhe informacioneve të grumbulluara u bë i mundur identifikimi dhe kapja e autorit të dyshuar të kësaj ngjarjeje.LEXO EDHE:  Flakët përfshijnë banesën/ Humb jetën një person

Në vijim të veprimeve, nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Kuçovë u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit F. M., 58 vjeç, banues në fshatin Havaleas, Kuçovë, i cili dyshohet se për motive të dobëta, e ka mbytur dhe e ka lënë në një kanal shtetasen F.S., 64 vjeçe, banuese në fshatin Havaleas, Kuçovë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

I riu kanos me kallashnikov 39 vjeçarin pasi i dëmtoi makinën/ Arrestohet në flagrancë

Publikuar

-

Nga

Parandalohet një ngjarje e mundshme kriminale Kapet dhe vihet në pranga një shtetas, i dënuar më parë për vjedhje me anë të mashtrimit.

Sekuestrohet arma e zjarrit tip kallashnikov, të cilën e mbante pa leje në banesë.Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 5, pas marrjes së njoftimit së në lagjen Paskuqan Nr. 2, një shtetas kishte kanosur me armë zjarri shtetasin M. D., 39 vjeç, kanë shkuar menjëherë në adresën e dhënë. Falë veprimeve të shpejta hetimore, u bë e mundur kapja dhe arrestimi i autorit të dyshuar, shtetasit Sh. K., 36 vjeç, banues në Paskuqan 2, duke parandaluar përshkallëzimin e mëtejshëm të konfliktit.

LEXO EDHE:  Gjermania nën pushtetin e flakëve/ Digjet një sipërfaqe e barabartë me 400 fusha futbolli

LEXO EDHE:  Gjermania nën pushtetin e flakëve/ Digjet një sipërfaqe e barabartë me 400 fusha futbolli

Ky shtetas, gjatë natës, i ka dëmtuar mjetin dhe më pas ditën e sotme, e ka kanosur me armë zjarri kallashnikov shtetasin M. D., banues në Paskuqan 2. Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, iu gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale një armë zjarri kallashnikov. Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Tritol makinës së “të fortit” në Krujë/ Kush është shënjestra e atentatit

Publikuar

-

Nga

Një shpërthim tritoli ka tronditur qytetin e Krujës mbrëmjen e sotme.

Mësohet se lënda plasëse i është vendosur një automjeti në pronësi të shtetasit me inicialet L.T, i cili është djegur pjesërisht.

Pronari i mjetit rezulton person me precedent të mëparshëm penal në fushën e trafikimit të narkotikëve, aktualisht me masë sigurie “Arrest në shtëpi”.Krujë/Informacion paraprak

Rreth orës 19:20, në fshatin Zallë të Krujës, në automjetin në pronësi të shtetasit L. T., që ishte i parkuar pranë banesës së tij është vendosur dhe ka shpërthyer një sasi e vogël lëndë plasëse dhe për pasojë automjeti është dëmtuar pjesërisht.

LEXO EDHE:  Mungoi në “Foltore”/ Demokratët “kryqëzojnë” deputetin e Bashës: Fshihesh në ferra si hajdut

LEXO EDHE:  Zjarr në një apartament në Tiranë

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë, po kryen veprimet për identifikimin e autorëve dhe zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes. Sqarojmë se pronari i mjetit, shtetasi L. T., është person me precedent të mëparshëm penal në fushën e trafikimit të narkotikëve, aktualisht me masë sigurie “Arrest në shtëpi”.

LEXO TE PLOTE