Connect with Us

Ish-futbollisti i Interti le nam, shikoni çfarë autogoli shënon

La Liga

Ish-futbollisti i Interti le nam, shikoni çfarë autogoli shënon

Publikuar

-

Eibar ka arritur të mposhtë Valencian me rezultatin 1-0. Goli i vetëm u shënua nga Kondogbia në minutën e 16-të, teksa e dërgon topin në portën e tij. Video është bërë virale në internet, me ish lojtarin e Interit që nuk i beson syve ccfarë autogoli ka bërë. Kondogbia ka bërë një sezon me ulje-ngritje, por duhet thënë që në shumicën e ndeshjeve e ka nisur si titullar.

Kësisoj, Valencia renditet në vendin e tetë të La Ligës. Objektivi priamr ishte kaulifikimi në Champions, por duke parë si kanë shkaur gjërat, ata do ishin të kënaqur edhe me Europa Leaguen.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Matthaus provokon Barcelonën: Lewandowski është më i mirë se Messi!

Publikuar

-

Nga

Legjenda e Bayernit dhe Gjermanisë, Lottar Matthaus vazhdon të ngacmojë në distancën Barcelonën në prag të çerekfinales. I pyetur për rivalitetin Messi-Lewandowski, “guxoi”, ai e konsideroi sulmuesin polak më të mirë se argjentinasi.

“Messi përballet me pasardhësin e tij si lojtarin më të mirë në botë. Robert Lewandowski është lojtari më i mirë, jo vetëm sulmuesi më i mirë në botë.”Bayerni është favorite në këtë super ndeshje për shkak të formës shumë të mirë, por edhe Lionel Messi nuk po kalon aspak një moment të keq.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Panik te klubi i madh Europian/ Infektohen me Koronavirus dy persona përpara ndeshjes së Ligës së Kampioneve

Publikuar

-

Nga

Futbolli europian është tronditur nga lajmi i fundit rreth Atletiko Madridit. Te klubi spanjoll janë konfirmuar dy pjesëtarë të grupit madrilen me koronavirus. Lajmi u konfirmua nga “El Colchoneros” në faqen zyrtare.

Rezultatet e fundit të analizave vjen 4 përpara ndeshjes çerekfinale të Ligës së Kampioneve me Lajpcigun në Lisbonë të Portugalisë.Atletiko Madridi komunikoi se do të zbatojë në mënyrë strikte protokollin shëndetësor për t’u mbrojtur nga koroanvirusi.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Përballje zjarri në çerekfinale/ Bayern-Barcelona finalja e parakohshme e Champions League

Publikuar

-

Nga

Bajern Mynihu dhe Barcelona firmosën kualifikimin në çerekfinale duke likujduar pa probleme Çelsin dhe Napolin. Kampionët e Gjermanisë shkatërruan sërish “Blutë” me rezultatin 4-1. Në “Kamp Nou”, katalanasit shuan ëndrrat e Napolit duke i mposhtur me shifrat 3-1.

Skuadra e Hansi Flik nuk neglizhoi aspak ekipin e Frenk Lampardit duke treguar supermaci edhe në ndeshjen e dytë të 1/8-ave të Ligës së Kampioneve. Robert Levandovski, Perisiç dhe Toliso realizuan një tjetër mbrëmje spektakolare në futbollin europian.Edhe Barcelona nuk mbeti pas, pasi ekipi i Kike Setien u tregua i papërmbajtshëm ndaj ekipit të Xhenaro Gatuzos. Lengle, Mesi dhe Suarez prenë biletën për fazën e 8 më të mirave të Europës.

Tashmë plotësohen të gjitha skuadrat që do të luajnë në çerekfinale. Mançester Siti-Lion, PSG-Atalanta, Lajpcig-Atletiko Madrid dhe “finalja e parakohshme” Bajern Mynih-Barcelona janë takimet e raundit të çerekfinaleve të Ligës së Kampioneve për këtë sezon.

LEXO TE PLOTE