Connect with Us

Video- Mega korrupsion me prishjen e banesave të padëmtuara nga tërmeti

Denoncim

Video- Mega korrupsion me prishjen e banesave të padëmtuara nga tërmeti

Publikuar

-

Video- Mega korrupsion me prishjen e banesave të padëmtuara nga tërmeti

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari, sipas të cilit po kërkohet të shemben edhe banesa të cilat nuk janë dëmtuar nga tërmeti.

Sipas denoncuesit disa shtëpi në Vorë, edhe pse nuk janë dëmtuar nga tërmeti, po kërkojnë t’i shembin, me qëllim që t’i hapet rruga ndërtimit të pallateve.

“Po ju percjell nje shqetesim te 60 familjeve ne Vore te cilat Hekuran Balluku kryetari i komitetit ekzekutiv dhe Ramavirusi kerkojne ti shembin shtepite te cilat nuk u jane demtuar nga termeti…
Keto shtepi te bera me mund e djersë kerkohen te shemben per ti hapur rruge ndertimit te pallateve për interesa private…
Organizata kriminale ne pushtet ne bashkepunim me Lame hajdutin ka bere perjashtimin nga legalizimi te shtepive te ketyre banoreve te cilet banojne aty prej me shume se 60 vitesh… Keto perjashtime nga legalizimi jane bere duke i cilesuar keto familje si te pastreha, te demtuara nga termeti, perjashtimet jane bere ne kundershtim me nenin 39 te ligjit per legalizimet…
Po ju percjelle dhe nje video ku banoret e Vores nxjerrin me shkelma Hekuran Ballukun nga degjesa publike…”-shkruan denoncuesi.

LEXO EDHE:  “Drejtori tatimor terrozion bizneset”/ Bardh Tafa i përgjigjet Berishës

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Denoncim

Video-Policia dhunon brutalisht qytetarin me pranga

Publikuar

-

Nga

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij në rrjetet sociale, një video, ku efektivë të policisë dhunojnë një qytetar të orangosur.

Berisha thekson se emrat e efektivëve duhet të bëhen publik, pasi sipas tij në asnjë vend të botës nuk i mbajnë sekret.

Gjithashtu ai thekson se derisa të mësohet identiteti i tyre, emrat e vërtetë janë “Edvin Kristaq Krimineli, gjeneral Hashash Skuthi dhe Ardi Gerond Droga”.

LEXO EDHE:  Lulëzim Berisha ngelet në burg

LEXO EDHE:  Skandali në Portin e Durrësit/ Zbulohet lidhja me Taulant Ballën

“Qytetarin e lidhur me hekura ne duar shtaza me uniforme e godet me grusht ne fytyre, dhe shtaza tjeter me uniforme e mban! Emrat e tyre si ne asnje vend te botes i mbajne sekret per publikun.

Miq, gjersa te behen publik emrat e tyre, per cdo njeri emrat e vertet te tyre jane tre:
Edvin Kristaq Krimineli, gjeneral Hashash Skuthi dhe Ardi Gerond Droga! sb

Ndiqeni videon e tyre.”-shkruan Berisha.

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Këlliçi denoncon “krimin” në Durrës/ “Dhjetëra biznese gjobiten me mbi 10 milionë lekë”

Publikuar

-

Nga

Kreu i FRPD-s, Belind Këlliçi, ka denoncuar atë që ai e quan krim mbi bizneset në kohë pandemie.

Këlliçi deklaron se dhjetëra biznese janë gjobitur me mbi 10 milionë lekë, ndërsa thotë se në këtë mënyrë qeveria po e rëndon më shumë situatën ekonomike të qytetarëve.

Sipas tij, misioni i Ramës është shpopullimi i gjithë Shqipërisë dhe largimi i çdo njeriu që punon në mënyrë të ndershme.

“Në Durrësin e tërmetit, pandemisë, lungomares së shkatërruar dhe mungesës së turizmit po ndodh një krim edhe më i madh! Me dhjetëra gjoba mbi 10 milionë lekë janë vendosur mbi bizneset duke e rënduar akoma edhe më shumë situatën ekonomike të qytetarëve. Këta nuk janë njerëz! Ky është një veprim kriminal që bëhet me qëllimin e vetëm për t’ia shuar shpresën njerëzve se ky vend do të bëhet. Misioni i këtij sekti mafioz është shpopullimi i gjithë Shqipërisë dhe largimi i çdo njeriu që punon në mënyrë të ndershme.

LEXO EDHE:  Skandali në Portin e Durrësit/ Zbulohet lidhja me Taulant Ballën

LEXO EDHE:  Cështja “Doshi”/ Berisha paraqitet në prokurori, Frroku dhe Doshi ballafaqohen

Me çfarë llogjike vendosen këto gjoba kur vendi është në kufirin e skamjes, kur njerëzit po punojnë vetëm për bukën e gojës, kur njerëzit po punojnë sot për nesër, vetëm sa për të mbijetuar? Kush ka një logjikë racionale e normale për te shpjeguar kë sjellje kriminale të qeverisë ndaj biznesit?!” shkruan ai në rrjetet sociale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Denoncim

“Vit i bollshëm për ‘bimën’ e partisë”/ Shefi i komisaritit merr në mbrojtje bandat

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë publik denoncimin e një qytetari i cili shkruan se ndihen të terrorizuar, pasi çdo natë duhet të përballen me breshëritë e kallashnikove që ruajnë plantacionet e hashashit në zonën e Qerekës në Fushë-Krujë.

Sipas denoncuesit, policia nuk vepron pasi shefi i komisariatit i ka dhënë aktiviteti kriminal.

Prodhim i bollshëm këtë vit i bimës së partisë, Hashashit.

Lexoni mesazhin dhe shikoni fotot e qytetarit dixhital! Sb

LEXO EDHE:  Kuvend/ Berisha-Ramës: Shkele marrëveshjen e votimit konsensual të ligjeve për të kapur drejtësinë

LEXO EDHE:  Të gjithë në betejë/ Luli në gjumë, e mbulon Doktori

Janë fotografuar në fshatin tim Qerekë.

Ju lutem denoncojini.

Kemi frikë mos na vrasin kalamajtë se gjujnë me kallash çdo natë, në komunën e Nikles nuk futet policia pasi mbrojtjen e ka banda e Bamëve me shokët që e rrethojnë dhe që lëvizin të armatos e me makina të blindume, shefi i komisariatit i ka dhon mbrojtje e vec i mbështet aktivitetin kriminal”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE