Connect with Us

VIDEO/ Çfarë zhgënjimi! Interi dështon ndaj Sassuolos dhe del nga gara për titullin

Seria A

VIDEO/ Çfarë zhgënjimi! Interi dështon ndaj Sassuolos dhe del nga gara për titullin

Publikuar

-

Inter bën harakiri përballë Sassuolos në “San Siro” dhe del nga gara për titullin e Serisë A. Zikaltrit edhe pse u ndëshkuan të parët arritën ta përmbysnin rezultatin, por çuditërisht lëshuan terren në fund, duke shpërdoruar dy herë epërsinë. Përfundoi 3-3 ky takim, që për nga mënyra sesi u zhvillua loja ishte e pafalshme për skuadrën e Contes që nuk mori maksimumin e pikëve.

Një shpërqendrim i mbrojtjes në minutën e katërt I dha mundësinë Caputos të kalonte në epërsi skuadrën e mike. Në fund të pjesës së parë barazoi Romelu Lukaku me 11-metërsh, ndërsa në minutën e parë shtesë të këtij fraksioni Biraghi realizoi të dytin për ekipin e Contes.

Interi shpërdoroi shumë në pjesën e dytë, por rasti më i pafalshëm ishte i Gagliardinit në minutën e 64’ goditi traversën.

Ashley Young ndërhyri në mënyrë të gabuar në zonë ndaj kundërshtarit, me kryesorin Davide Massa që nuk hezitoi të vërshëllente për 11-metërsh. Nga pika e bardhë barazoi Berardi, por pak minuta më vonë Borja Valeri I dha avantazhin për herë të dytë Interit. Nuk ishte e thënë që zikaltrit të festonin në këtë mbrëmje, pasi Magnani shtyu me lehtësi drejt rrjetës një top, pasi iu vodh mbrojtjes naive të Interit, duke barazuar 3-3. Me këtë dështim ndaj Sassuolos, Interi ndoshta duhet të heqë dorë përfundimisht nga titulli kampion.

FT| Inter-Sasuolo 3-3
Lukaku 41′, Biraxhi 45′, Valero 86′ / Kaputo 4′, Berardi 81′, Manjani 89′

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Interi zhgënjen sërish, barazon me Veronën

Publikuar

-

Nga

Inter ka lënë sërish pikë, kesaj here në transfertë te Verona. Në këtë ndeshje nga minuta e parë luajti edhe Kumbulla e Amir Rrahmani, teksa ky i fundit arriti të regjistronte një asistim, që për të ishte i pari në Serie A, e që pati vlerën e një pike për Veronën.

Takimi u zhbllokua shumë shpejt, kur Verona në minutën e dytë kaloi në epërsi fal golit të Darko Lazovic. Inter reagoi për 1:1 me Antonio Candreva, i cili golin gjeti atëherë kur luhej minuta e 49’ e ndeshjes.

Përmbysja nga ‘Zikaltrit’ erdhi në minutën e 55’, kur Federico Dimarco dërgoi topin në rrjetën e tij. Kur pritej që Inter të dilte me tri pikë nga udhëtimi në veri, Amir Rrahmani asistoi për golin e Miguel Veloso, në minutën e 86’.

Me këtë barazim Verona numëron 43 pikë në pozitën e nëntë, kurse Inter shkon në 65 pikë dhe humbet pozitën e tretë në tabelë, duke mbetur në pozitën e katërt.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Lamtumirë “San Siro”, ja kur do jetë gati stadiumi i ri i Milanos

Publikuar

-

Nga

“Me të ardhurat nga stadium mund të blihet një skuadër e tërë”: me këtë frazë të rëndësishme, gjatë intervistës për Corriere della Sera, presidenti i Milan Paolo Scaroni është kthyer të nënvizojë rëndësinë strategjike për të patur në kohë të arsyeshme një impiant të ri, San Siron e ri në dispozicion të kuqezinjve e të Inter.

Një cështje tashmë, mes hapjeve e mbylljeve, që zvarritet prej kohësh por që për Scaronin ka marrë drejtimin e duhur: “Besoj se jemi në rrugën e duhur. Komuna na ka bërë një propozim që nuk na pëlqen shumë sepse ka reduktuar kërkesat tona për ndërtim, por që i pranuam sepse duhet të zgjidhim pjesën politike të cështjes”.

“Sot jam optimist me arsye, më duket se Komuna ka përqafuar projektin për të patur një stadium të ri e edhe opozita e sheh në favor”. Parashikimi për projektin duket se është ai i fillimit, por duket se nuk bëhet fjalë më vetëm për aludime:

“Stadiumi do të jetë gati për 2024. Do të ketë një fazë në të cilën stadiumi i ri do të kompletohet e San Siro ende në këmbë: do të vendosë kryebashkiaku ku të kryejë ceremoninë (e Olimpiadës Dimërore), më duket e cuditshme të mos përdoret impianti i ri. Pastaj do të nisë rifunksionalizimi i San Siros, që do të kushtojë 74 milionë euro e do të lejojë të shpëtojmë pjesë të stadiumit të vjetër në një park për sportin”.

LEXO TE PLOTE

Seria A

E ardhmja e Maldinit? Mediat italiane befasojnë me lajmet e fundit

Publikuar

-

Nga

Paolo Maldini do të largohet nga Milani pas përfundimit të këtij sezoni. Menaxheri i merkatos së “Djallit” ka hedhur poshtë propozimin e shefit të bordit drejtues të klubit italian Ivan Gazidhis për të marrë postin e ambasadorit të Milanit.

Lajmi konfirmohet nga media pranë Milanit “MilanNews.it”, e cila shton se ish-kapiteni legjendar ua ka shprehur vendimin familjarëve dhe miqve të tij.

Pas dorëheqjes së Zvonimir Bobanit nga posti i drejtorit teknik të klubit, pritej që edhe Maldini të ndiqte ish-futbollistin kroat.

Gazidhis ka marrë një pjesë të madhe të pushtetit brenda Milanit dhe ai do të vendosë për projektet e ardhshme të “Djallit”.

LEXO TE PLOTE