Connect with Us

Video-Policia dhunon brutalisht qytetarin me pranga

Denoncim

Video-Policia dhunon brutalisht qytetarin me pranga

Publikuar

-

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij në rrjetet sociale, një video, ku efektivë të policisë dhunojnë një qytetar të orangosur.

Berisha thekson se emrat e efektivëve duhet të bëhen publik, pasi sipas tij në asnjë vend të botës nuk i mbajnë sekret.

Gjithashtu ai thekson se derisa të mësohet identiteti i tyre, emrat e vërtetë janë “Edvin Kristaq Krimineli, gjeneral Hashash Skuthi dhe Ardi Gerond Droga”.

LEXO EDHE:  Publikimi i fotos së Santiago Malkos/ 120 policë nën hetim

“Qytetarin e lidhur me hekura ne duar shtaza me uniforme e godet me grusht ne fytyre, dhe shtaza tjeter me uniforme e mban! Emrat e tyre si ne asnje vend te botes i mbajne sekret per publikun.

Miq, gjersa te behen publik emrat e tyre, per cdo njeri emrat e vertet te tyre jane tre:
Edvin Kristaq Krimineli, gjeneral Hashash Skuthi dhe Ardi Gerond Droga! sb

Ndiqeni videon e tyre.”-shkruan Berisha.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Denoncim

Këlliçi denoncon “krimin” në Durrës/ “Dhjetëra biznese gjobiten me mbi 10 milionë lekë”

Publikuar

-

Nga

Kreu i FRPD-s, Belind Këlliçi, ka denoncuar atë që ai e quan krim mbi bizneset në kohë pandemie.

Këlliçi deklaron se dhjetëra biznese janë gjobitur me mbi 10 milionë lekë, ndërsa thotë se në këtë mënyrë qeveria po e rëndon më shumë situatën ekonomike të qytetarëve.

Sipas tij, misioni i Ramës është shpopullimi i gjithë Shqipërisë dhe largimi i çdo njeriu që punon në mënyrë të ndershme.

“Në Durrësin e tërmetit, pandemisë, lungomares së shkatërruar dhe mungesës së turizmit po ndodh një krim edhe më i madh! Me dhjetëra gjoba mbi 10 milionë lekë janë vendosur mbi bizneset duke e rënduar akoma edhe më shumë situatën ekonomike të qytetarëve. Këta nuk janë njerëz! Ky është një veprim kriminal që bëhet me qëllimin e vetëm për t’ia shuar shpresën njerëzve se ky vend do të bëhet. Misioni i këtij sekti mafioz është shpopullimi i gjithë Shqipërisë dhe largimi i çdo njeriu që punon në mënyrë të ndershme.

LEXO EDHE:  Policia dhe forcat speciale rrethojnë kryeministrinë

LEXO EDHE:  Publikimi i fotos së Santiago Malkos/ 120 policë nën hetim

Me çfarë llogjike vendosen këto gjoba kur vendi është në kufirin e skamjes, kur njerëzit po punojnë vetëm për bukën e gojës, kur njerëzit po punojnë sot për nesër, vetëm sa për të mbijetuar? Kush ka një logjikë racionale e normale për te shpjeguar kë sjellje kriminale të qeverisë ndaj biznesit?!” shkruan ai në rrjetet sociale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Denoncim

“Vit i bollshëm për ‘bimën’ e partisë”/ Shefi i komisaritit merr në mbrojtje bandat

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë publik denoncimin e një qytetari i cili shkruan se ndihen të terrorizuar, pasi çdo natë duhet të përballen me breshëritë e kallashnikove që ruajnë plantacionet e hashashit në zonën e Qerekës në Fushë-Krujë.

Sipas denoncuesit, policia nuk vepron pasi shefi i komisariatit i ka dhënë aktiviteti kriminal.

Prodhim i bollshëm këtë vit i bimës së partisë, Hashashit.

Lexoni mesazhin dhe shikoni fotot e qytetarit dixhital! Sb

LEXO EDHE:  Taulant Balla me armë në komisariat?/ Reagon kryeministri

LEXO EDHE:  Prangoset në kufi, kërkohej për vjedhje në Dibër e Tiranë

Janë fotografuar në fshatin tim Qerekë.

Ju lutem denoncojini.

Kemi frikë mos na vrasin kalamajtë se gjujnë me kallash çdo natë, në komunën e Nikles nuk futet policia pasi mbrojtjen e ka banda e Bamëve me shokët që e rrethojnë dhe që lëvizin të armatos e me makina të blindume, shefi i komisariatit i ka dhon mbrojtje e vec i mbështet aktivitetin kriminal”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Skandali/ Xhaçka i dhuron burrit pronat e Ushtrisë

Publikuar

-

Nga

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot denoncimin e një qytetari, sipas të cilit ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka i ka dhuruar bashkëshortit prona të Ushtrisë, në një fshat pranë Mulltetit dhe Petrelës.

“Jam banor i fshatit Dobresh, prane Mulletit dhe Petreles. Kjo prone ne rruge kryesore sa kalon uren e Dobreshit eshte nje nga repartet e ushtrise me mbi 10 ndertesa dhe disa tunele. Prej tre javesh ushtria me shume shpejtesi e boshatisi, e rrafshoi dhe pastroi te gjitha ndertesat. Mbahet çdo gje sekret por ne e dime mire se pas kesaj fshihet burri Olta Xhackes si i dashuruar me pronat e ksaj zone. Mesa duket ushtria ia dhuroi nje prone me siperfaqe sa i gjithë fshati. Ju lutem mos e lejoni ta gezoje keshtu pa asnje njeri qe e shqeteson.”-thuhet në mesazhin e denoncuesit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE