Connect with Us

Suprizat e motit/ Ja si pritet të jenë temperaturat nesër

Sociale

Suprizat e motit/ Ja si pritet të jenë temperaturat nesër

Publikuar

-

Suprizat e motit/ Ja si pritet të jenë temperaturat nesër

Dita e sotme është shoqëruar me vranësira mesatare dhe të dendura si dhe reshje shiu me intensitet të ulët. Në mesditë përgjatë ultësirës perëndimore kanë nisur kthjellimet ndërsa vranësirat mbeten përgjatë relieveve kodrinore-malore.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikon se deri në orët e vona të pasdites këto vranësira do të shoqërohen me reshje shiu në formën e shtrëngatave dhe stuhive.

Ndryshe nga sot dita e nesërme pritet të nisë me kthjellime në një pjesë të madhe të vendit dhe nga orët e mesditës do të ketë shtim vranësirash mesatare deri të dendura, përjashtuar vijën bregdetare.

LEXO EDHE:  Kapriçot e motit/ Temperaturat pësojnë sërish ulje

Vranësirat në relievet kodrinore-malore do të shoqërohen me reshje shiu në formën e shtrëngatave dhe stuhive, dhe lokalisht në formë rrebeshesh shoqëruar me breshër.

Temperaturat në vlerat minimale parashikohe nga 15ºC në relievet malore deri në 19ºC në ato të ulta. Temperaturat në vlerat e mesditës pritet të pësojnë rritje dhe parashikohen nga 25ºC në relievet malore deri në 32ºC në ato të ulta./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Foto-Kullat nuk ndalen/ Rrethohet Liqeni i Tiranës

Publikuar

-

Nga

Një sërë projektesh vijojnë të jetësohen në kryeqytet, duke e cilësuar kështu Tiranën  një kantier të hapur për ndërtim. Bëhet fjalë kryesisht për godina të mëdha multifunksionale, të projektuara për zyra, qendra tregtare, hotele e ndërtesa për banim.

Nga fotot mëposhtme që po sjell CNA.al, shihet rrethimi i Liqenit të Tiranës me gardhe, për t’i hapur vend ndërtimit të kullave.Tirana po përjeton një bum të lartë ndërtimesh, një pjesë e madhe e të cilave në zonën qëndrore të saj.

LEXO EDHE:  I nxehti afrikan ndikon edhe në Shqipëri/ Parashikimi për ditën e sotme

LEXO EDHE:  Surprizat e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Kujtojmë se jo më gjatë se të premten e kaluar, dolën në dritë 17 vendimet e radhës të Këshillit Kombëtar të Territorit, ku jo vetëm në Tiranë, por në të gjithë Shqipërinë janë projektuar për ndërtim projekte të mëdha, duke nisur nga vila, hekurudha e porte./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Helmimi/ Manastirliu zbret në Krujë, qetëson qytetarët

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Ministrja Ogerta Manastirliu ka reaguar lidhur me helmimin e qytetarëve në qytetin e Krujës, teksa ka deklaruar se situata nuk ka qenë e rënduar dhe se shumica e të helmuarve, pas marrjes së ndihmës mjekësore janë dërguar në shtëpi.

Ajo ka shprehur se nga dita e diel e deri më sot, rreth 370 qytetarë janë paraqitur në qendra spitalore për marrjen e ndihmës mjekësore dhe se hetimet janë përqëndruar në disa pista.“Kam folur me mjekët për gjendjen shëndetesore. Situata paraqitet  e qëndrueshme dhe pa probleme serioze. Me shume se 200 qytetarë janë paraqitur ne siptalin e Krujës dhe janë trajtuar nga shërbimi mjekësor. Qytetarët pasi kanë marrë shërbimin janë drejtuar për në shtëpi, pasi është parë se gjendja është e qëndrueshme. Aktualisht ka disa qytetarë që po marrin akoma shërbimin mjekësor.

LEXO EDHE:  Rikthehen vranësirat/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët për ditën e nesërme

LEXO EDHE:  Surprizat e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Sa i përket shkakut, po bashkëpunojmë për të kryer investigime për të gjitha pistat e mundshme. Ekspertët tanë po vazhdojnë të investigojnë. Janë marëe të gjitha mostrat laboratorike dhe po vazhdojnë hetimet. Në momentin që do kemi rezultatet përfundmitare do të bëjmë publik raportin”, tha Manastirliu për mediat./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Mot i kthjellët por i ftohtë/ Pasditja me shtim vranësirash

Publikuar

-

Nga

Rikthehen vranësirat/ Si e parashikojnë motin sinoptikanët për nesër

Sot mbetet qarkullimi  i masave ajrore të ftohta që kanë depërtuar në Ballkan duke kushtëzuar në territorin Shqiptar, mot të kthjellet por të ftohtë.

Pjesa e dytë e ditës, sjell në zonat Veriperëndimore dhe skajin Jugor, herë pas here vranësira të shpeshta, por mundësira për reshje thuajse zero.Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten lehte në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 21°C.

LEXO EDHE:  Moti/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

LEXO EDHE:  Surprizat e motit/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

Era do të fryejë mesatarisht me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Verior – verilindor duke sjell në brigjet detare dallgëzim jo më shumë se 2 ballë./CNA.al

LEXO TE PLOTE