Connect with Us

15 kushtet e BE-së/ Vasili nxjerr videon: Për çdo budalla që nuk di apo nuk do ta lexojë

Politikë

15 kushtet e BE-së/ Vasili nxjerr videon: Për çdo budalla që nuk di apo nuk do ta lexojë

Publikuar

-

Petrit Vasili nuk heq dorë nga akuzat ndaj Ramës/ “Shkatërroi shëndetësinë kryq e themel”

Ish kreu i LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar sërish lidhut me 15 kushtet e Parlamentit Europian ndaj Shqipërisë për hapjen e negociatave.

Teksa ka publikuar dhe një video ku flet eurodeputeti gjerman Gahler, kordinator i EPP në Komisionin e Jashtëm, Vasili shkruan se kjo i  ë vulën 15 kushteve qe duhet të përmbushen.

“Per cdo Budalla, qe mohon se jane plot 15 kushte per tu plotesuar per negociatat!!.

Parlamenti europian me 532 vota ose 76% te votave miratoi Rezoluten qe percakton se :

“Parlamenti Europian thekson 15 kushtet e caktuara nga Këshilli i Bashkimit Europian që Shqipëria duhet të ketë përmbushur përpara thirrjes së Konferencës Ndërqeveritare të parë me shtetet anëtare.”

Per cdo Budalla dhe Shkollepaket, qe nuk di apo nuk do ta lexoje, le te shohe VIDEON nga Mbledhja e djeshme Komisionit te Jashtem te Parlamentit Europian ne Bruksel, ku Eurodeputeti gjermam Gahler, kordinator i EPP ne Komisionin e Jashtem, i ve vulen 15 Kushteve qe duhen permbushur per hapjen e negociatave.(VIDEO).”/CNA.al

Gahler 15 kushte

Per cdo Budalla, qe mohon se jane plot 15 kushte per tu plotesuar per negociatat!!(VIDEO).Parlamenti europian me 532 vota ose 76% te votave miratoi Rezoluten qe percakton se :“Parlamenti Europian thekson 15 kushtet e caktuara nga Këshilli i Bashkimit Europian që Shqipëria duhet të ketë përmbushur përpara thirrjes së Konferencës Ndërqeveritare të parë me shtetet anëtare.”Per cdo Budalla dhe Shkollepaket, qe nuk di apo nuk do ta lexoje, le te shohe VIDEON nga Mbledhja e djeshme Komisionit te Jashtem te Parlamentit Europian ne Bruksel, ku Eurodeputeti gjermam Gahler, kordinator i EPP ne Komisionin e Jashtem, i ve vulen 15 Kushteve qe duhen permbushur per hapjen e negociatave.(VIDEO).

Gepostet von Petrit Vasili am Dienstag, 23. Juni 2020

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Foto/ Rama mbërrin në Shkup, shëtitje me Zaev e Vuçiç, qytetarët iu kërkojnë ‘selfie’

Publikuar

-

Nga

Foto/ Rama mbërrin në Shkup, shëtitje me Zaev e Vuçiç, qytetarët iu kërkojnë ‘selfie’

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur sot në Shkup, në kuadër të ‘Forumit Ekonomik’ që do të mbahet nesër.

Kreu i qeverisë është filmuar duke ecur rrugëve të Shkupit i shoqëruar nga kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, si dhe nga presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

Gjatë kësaj ecjeje ata janë ndalur disa herë nga qytetarët, të cilët i kanë takuar dhe kanë kërkuar madje të bëjnë dhe foto.

LEXO EDHE:  Paralajmërohet fundi i Ramës/ Bisha po jep shpirt

LEXO EDHE:  Një Ministër i kabinetit Rama do arrestohet gjatë ditëve “Euro 2016”

Nuk kanë munguar dhe përshëndetjet nga lokalet.

“Ta bëjmë një selfie?”– thonë ata dhe afrohen për të pozuar me politikanët./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Dorëheqjet masive në Korçë/ Kadilli i del krah Andrea Manos: PD në krizë

Publikuar

-

Nga

Dorëheqjet masive në Korçë/ Kadilli i del krah Andrea Manos: PD në krizë

Ish-kryetari i degës, Andrea Mano dhe një grup anëtarësh të kryesisë së PD-së së Korçës, më shumë se gjysma e saj dje dhanë dorëheqjen, duke e lënë këtë degë në kaos të plotë.

Këto zhvillime janë komentuar dhe nga ish rivali i Lulzim Bashës, Fatbardh Kadilli.

I ftuar në “Repolitix” Kadilli tha se ky ishte një shpërthim nga shpërfillja dhe mos marrja në konsideratë e kontributeve individuale në parti dhe mungesa e partneritetit me Lulzim Bashën.

Ai foli dhe me konsideratë për Andrea Manon, të cilin e konsideroi një figurë që ka punuar fort për PD.

LEXO EDHE:  Tarifa për Rrugën e Kombit/ Basha tregon pse Rama po përpiqet të fitojë kohë

LEXO EDHE:  Nga Astrit Patozi/ Nuk do t'ia bëjmë atë nder Edi Ramës

Ishte një shpërthim nga shëpërfillja, mosmarrja në konsideratë e kontributeve individuale.

Zoti Mano e ka ndier me tepër sepse është një figurë politikë e investuar shumë individualisht.

Të gjitha betejat personale i ka marrë vetë. Është kandidati për bashkinë që ka arrititur rezultatin më të mirë historik.

Ka punuar fort por nuk ka marrë meritën për punën.

Situata nuk është vetëm në Korçë, por gjithandej. Është e qartë që mungon partneriteti me Lulzim Bashën.

Janë persona që kanë investuar politikisht një jetë të tërë”, shtoi Kadilli./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Balluku në Rrogozhinë: Pushteti lokal të mbledhë lekët e ujit nga qytetarët, do investohen

Publikuar

-

Nga

Balluku në Rrogozhinë Pushteti lokal të mbledhë lekët e ujit nga qytetarët, duam ta çojmë cilësor në rubineta

Ministrja e Energjisë Belinda Balluku, ishte sot në Rrogozhinë ku ka inspektuar ujësjellsin e ri të qytetit.

Balluku u shpreh se gjatë viteve të fundit janë bërë investime në rrjetin e shpërndarjes së ujit, por theksoi se problem mbetet mbledhja e të ardhurave në këtë sektor.

“Qytetarët arrijnë ta kuptojnë një investim vetëm kur rrjeti i shpërndarjes është funksional. Ky ka qenë një qytet që kishte të bazuar shpërndarjen në ujë edhe me çezma publike. E kemi me merak që investohet shumë në sektorin e ujit por akoma nuk kemi mentalitet të qartë për pagesat e ujit. Ju e dini shumë çfarë reforme është bërë. Të ardhurat që mblidhen investohen në rrjet të shpërndarjes së ujit për të pasur sa më pak ndërprerje. Ne po investojmë, do vazhdojmë të investojmë në rrjetin e shpërndarjes.

Por është detyrë e rrjetit lokal. Uji është një e drejtë bazike. Ne duam të çojmë ujë cilësor në rubinetat e qytetarëve. Për ujë pa bakterie dhe mikrobe. Këto janë shërbime dhe investime që duhen paguar. Do ketë një kontroll më të madh për pagesat në të ardhmen. Duhet bërë një reformë e ngjashme me atë të energjisë elektrike. Jemi sensitivë sa i përket çmimit të ujit. As ai çmim që kemi vendosur nuk mblidhet nga pushteti lokal. Është e domosdoshme të kontribuojmë në këtë proces”, tha Balluku.

LEXO EDHE:  Një Ministër i kabinetit Rama do arrestohet gjatë ditëve “Euro 2016”

Ajo nënvizoi rëndësinë e ndërhyrjes në rrjetin e shpërndarjes së ujit në Rrogozhinë, për shkak edhe të rritjes së numrit të banorëve që nga koha e ndërtimit të tij.

LEXO EDHE:  Nga Astrit Patozi/ Nuk do t’ia bëjmë atë nder Edi Ramës

“Duhet thënë që ky është projekt që do t’i japë zgjidhje një problematike të madhe që ka pasur qyteti i Rrogozhinës ka pasur. Këtu rrjeti është ndërtuar në 67 për 4800 banorë. Sot në qytet kemi të regjistruar mbi 13 mijë banorë. Kështu që gjithçka që kemi bërë”, tha ajo.

 

LEXO TE PLOTE