Connect with Us

Reperi i revoltuar/ “Sot shet b*tha dhe arma”

Showbizz

Reperi i revoltuar/ “Sot shet b*tha dhe arma”

Publikuar

-

Big Basta është një nga reperët që ka patur shumë sukses në karrierën e tij muzikore. Ndonëse prej vitesh jeton në Zelandën e Re dhe i ka munguar për pak kohë muzikës ai ka treguar realitetin e hidhur në të cilën ndodhet muzika sot.  Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ai është shprehur se i vjen turp që në ditët e sotme ka kaq pak këngë me mesazhe. Por ai fajëson të gjithë këngëtarët e epokës së tij pasi sipas tij nuk kanë luftuar mjaftueshëm për brezin e sotëm.

“Me duket vetja shume i vjeter nese vetem kritikoj brezin e ri, por sinqerisht me vjen turp se sa pak kenge ka sot me mesazhe pozitive per rinine. Por faji s’esht i tyre, eshte i joni, se mesa duket s’paskemi luftuar mjaftueshem per brezin e sotem. E paskemi pasur mendjen t’kapim ndonje koncert e t’bejme ndonje reggaeton a ndonje tallava, per hir te lekut, kompromis per lekun. Pikerisht kete ju mesuam. Derisa erdhi nje virus dhe e pame sa te pa rendesishem ishim ne edhe leku perpara njeriut te thjeshte, esencial per jeten me punen qe ben. Hodhi poshte cdo mbivleresim qe kishim per veten bazuar ne komentet tuaja.. Prandaj nuk investuam mjaftueshem, te pakten te fitonim te drejtat e autorit dhe te edukonim mediat te paguajne per sa here luajne kenget. Vetem ashtu do filtrohej dhe edukohej tregu, dhe gjithashtu do kishte me teper sens puna juaj sot, do shiste mesazhi dhe vlera dhe jo bytha dhe arma. Por mos harroni, e drejta e autorit mund te jete humbur nga ne(edhe pse une gjithmone personalisht do luftoj) , ama sa jeni ne kohe, fitojeni dhe beni cmos ta keni. Pronesia intelektuale eshte nje nder pikat themelore ne karten e te drejtave te njeriut…”, shkruan Big Basta në postimin e tij./ CNA.al

Big Basta feston ditëlindjen/ Vesa Luma hap arkivat dhe uron bashkëshortin në mënyrën më të veçantë
Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Rikthehet programi i njohur/ Hapen audicionet e “Big Brother Vip”

Publikuar

-

Nga

Rikthehet programi i njohur/ Hapen audicionet e “Big Brother Vip”

Prej disa vitesh Top Channel nuk po e realizon më reality shown më të shikuar “Big Brother”, ndonëse shpeshherë është premtuar se do të vijë edhe një sezon i ri.

Mësohet se së shpejti pritet të fillojë “Big Brother Vip”, i njejti reality show me personazhe publike. Tashmë janë hapur audicionet për personazhet Vip që do të izolohen brenda një shtëpie.

Personazhe që qytetarët janë mësuar t’i shohin në media dhe rrjete sociale, tashmë do të mbyllen brenda shtëpisë së famshme, larg luksit dhe komoditetit që na fal jeta e përditshme.

Ky program do të vijë në formatin më të fundit, ndërsa Top Channel raporton se ka blerë të drejtat ekskluzive për realizimin dhe janë përgatitur ambientet dhe studioja e “Big Brother Vip”.

LEXO EDHE:  Upsss! Shtohen këngëtarët nga Përputhen/ Ish konkurrenti po bën gati këngën e parë

LEXO EDHE:  Reperi i njohur shqiptar nuk është më single dhe kjo foto i tha të gjitha

Njerëzit e famshëm do të vishet me petkun e qytetarëve të zakonshëm dhe do të jenë të ekspozuar para kamerave 24 orë në 24 orë në 7 ditë të javës./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Çifti më i ri në “Përputhen”/ Ola deklaron vetëm për Muratin

Publikuar

-

Nga

Çifti më i ri në “Përputhen”/ Ola deklaron vetëm për Muratin

Ola dhe Murati janë çifti më i ri i emisionit të dashurisë “Përputhen”.

Në puntatën e sotme të emisionit u trasmetua takimi i dyshes dhe pikërisht sot Ola është deklaruar në emision vetëm për Muratin.

Ajo tha se në këtë rrugëtim e sheh veten me shtetasin turk që jeton në Shqipëri, ndërsa për ta vënë në provë, moderatorja Bora Zemani i kërkoi të bëjë kafe turke.

Ola pranoi dhe bëri një kafe për Muratin, ku nuk munguan edhe batutat.

Pjesë nga biseda:

LEXO EDHE:  Ish ministri ironizon Ramën/ “I përcjellim ngushëllimet patronazhistit”

LEXO EDHE:  “Zemër ti ke nevojë për…”/ Capital T tregon muskujt dhe bën dedikimin ngacmues

Murati: Unë e dua me sheqer si ty Ola. Mami im gatuan shumë mirë dhe e kërkon që të gatuajë shumë mirë. Sa herë iki në Stamboll, bën vetëm ushqim për mua.

Ola: Ti do që të gatuajë si mami jot?

Murati: Do e mësojë ajo s’ka gjë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Murati i bën gjërat serioze/ Fton Olën ta prezantojë me prindërit në Turqi

Publikuar

-

Nga

Murati i bën gjërat serioze/ Fton Olën ta prezantojë me prindërit në Turqi

Murati, është shtetasi turk më i komentuar i momentit në mediat rozë, për shkak të pjesëmarrjes së tij në emisionin e dashurisë “Përputhen”.

Parukieri që jeton në Shqipëri prej disa javësh po del me Olën dhe është deklaruar në program vetëm për të.

Pas lajmeve se ai ka një tjetër lidhje jashtë dhe pret të bëhet baba, Murati ka dashur që gjërat t’i bëjë më serioze me Olën, si për të treguar se fjalët e përhapura nuk janë të vërteta.

Në puntatën e sotme të emisionit është transmetuar takimi i tij me Olën, ku ai i ka kërkuar kësaj të fundit që të shkojë në Turqi dhe ta prezantojë me prindërit e tij.

LEXO EDHE:  Do të jetë hiti i verës! Reperi Snoop Dogg bashkëpunon me këngëtaren shqiptare

LEXO EDHE:  Ish ministri ironizon Ramën/ “I përcjellim ngushëllimet patronazhistit”

Pjesë nga biseda:

Murati: Do të kisha shumë dëshirë të shkonim në Turqi, të takoje mamin, babin.

Ola: Caktoje ditën. Po si do merremi vesh?

Murati: Translate. Ti do flasësh, unë do them atë që duan të dëgjojnë ata.

Ola: Po kur të mësoj unë të flas turqisht?

Murati: Mos mëso, ç’e do./ CNA.al

LEXO TE PLOTE