Connect with Us

VIDEO-Fituesja e festivalit të videoklipit/ Aurela Gaçe rrëmben çmimin e madh

Showbizz

VIDEO-Fituesja e festivalit të videoklipit/ Aurela Gaçe rrëmben çmimin e madh

Publikuar

-

Mbrëmjen e kaluar është mbajtur edicioni i 17 i festivali, “Netët e klipit shqiptar”, në Ulqin. Ka patur një pjesëmarrje të madhe të artistëve të njohur shqiptar, ndër to edhe këngëtarja Aurela Gaçe.

Aurela është vlerësuar me çmimin e madh “Video më e mirë e vitit me të gjithë komponentët”, me këngën “Veten dua gjallë”. Aurela ka falenderuar të gjithë bashkëpunëtorët e kësaj kënge dhe të klipit, në veçanti tekstshkruesen, Rozana Radi e cila ka qenë e pranishme në festival.

LEXO EDHE:  Adelina Ismaili, fotografi sensuale me të dashurin (FOTO)

Aurela e ka interpretuar në mënyrë të jashtëzakoshme siç di vetëm ajo. Për më tepër shihni videot e mëposhtme të cilat Aurela i ka publikuar në Instastoryn e saj./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Rikthehet programi i njohur/ Hapen audicionet e “Big Brother Vip”

Publikuar

-

Nga

Rikthehet programi i njohur/ Hapen audicionet e “Big Brother Vip”

Prej disa vitesh Top Channel nuk po e realizon më reality shown më të shikuar “Big Brother”, ndonëse shpeshherë është premtuar se do të vijë edhe një sezon i ri.

Mësohet se së shpejti pritet të fillojë “Big Brother Vip”, i njejti reality show me personazhe publike. Tashmë janë hapur audicionet për personazhet Vip që do të izolohen brenda një shtëpie.

Personazhe që qytetarët janë mësuar t’i shohin në media dhe rrjete sociale, tashmë do të mbyllen brenda shtëpisë së famshme, larg luksit dhe komoditetit që na fal jeta e përditshme.

Ky program do të vijë në formatin më të fundit, ndërsa Top Channel raporton se ka blerë të drejtat ekskluzive për realizimin dhe janë përgatitur ambientet dhe studioja e “Big Brother Vip”.

LEXO EDHE:  Policia e shpalli në kërkim/ Kolegia i del në mbroje: Elvanën askush nuk do e…

LEXO EDHE:  Policia e shpalli në kërkim/ Kolegia i del në mbroje: Elvanën askush nuk do e...

Njerëzit e famshëm do të vishet me petkun e qytetarëve të zakonshëm dhe do të jenë të ekspozuar para kamerave 24 orë në 24 orë në 7 ditë të javës./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Çifti më i ri në “Përputhen”/ Ola deklaron vetëm për Muratin

Publikuar

-

Nga

Çifti më i ri në “Përputhen”/ Ola deklaron vetëm për Muratin

Ola dhe Murati janë çifti më i ri i emisionit të dashurisë “Përputhen”.

Në puntatën e sotme të emisionit u trasmetua takimi i dyshes dhe pikërisht sot Ola është deklaruar në emision vetëm për Muratin.

Ajo tha se në këtë rrugëtim e sheh veten me shtetasin turk që jeton në Shqipëri, ndërsa për ta vënë në provë, moderatorja Bora Zemani i kërkoi të bëjë kafe turke.

Ola pranoi dhe bëri një kafe për Muratin, ku nuk munguan edhe batutat.

Pjesë nga biseda:

LEXO EDHE:  Enca paralajmëron surprizën e radhës/ Po bashkëpunon me këngëtarin me famë ndërkombëtare?

LEXO EDHE:  Moderatorja tregon “sekretin”/ Nuk do ta besoni cili është profesioni i saj i parë

Murati: Unë e dua me sheqer si ty Ola. Mami im gatuan shumë mirë dhe e kërkon që të gatuajë shumë mirë. Sa herë iki në Stamboll, bën vetëm ushqim për mua.

Ola: Ti do që të gatuajë si mami jot?

Murati: Do e mësojë ajo s’ka gjë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Murati i bën gjërat serioze/ Fton Olën ta prezantojë me prindërit në Turqi

Publikuar

-

Nga

Murati i bën gjërat serioze/ Fton Olën ta prezantojë me prindërit në Turqi

Murati, është shtetasi turk më i komentuar i momentit në mediat rozë, për shkak të pjesëmarrjes së tij në emisionin e dashurisë “Përputhen”.

Parukieri që jeton në Shqipëri prej disa javësh po del me Olën dhe është deklaruar në program vetëm për të.

Pas lajmeve se ai ka një tjetër lidhje jashtë dhe pret të bëhet baba, Murati ka dashur që gjërat t’i bëjë më serioze me Olën, si për të treguar se fjalët e përhapura nuk janë të vërteta.

Në puntatën e sotme të emisionit është transmetuar takimi i tij me Olën, ku ai i ka kërkuar kësaj të fundit që të shkojë në Turqi dhe ta prezantojë me prindërit e tij.

LEXO EDHE:  Adelina Ismaili, fotografi sensuale me të dashurin (FOTO)

LEXO EDHE:  Policia e shpalli në kërkim/ Kolegia i del në mbroje: Elvanën askush nuk do e...

Pjesë nga biseda:

Murati: Do të kisha shumë dëshirë të shkonim në Turqi, të takoje mamin, babin.

Ola: Caktoje ditën. Po si do merremi vesh?

Murati: Translate. Ti do flasësh, unë do them atë që duan të dëgjojnë ata.

Ola: Po kur të mësoj unë të flas turqisht?

Murati: Mos mëso, ç’e do./ CNA.al

LEXO TE PLOTE