Connect with Us

Të shtëna me armë në Elbasan

Kronika

Të shtëna me armë në Elbasan

Publikuar

-

Disa të shtëna me armë janë regjistruar në orët e para të mëngjesit në qytetin e Elbasanit.

Nga informaconet paraprake, raportohet se i plagosur ka mbetur shtetasi A. Carciu, i cili është dërguar menjëherë në spital.

Dyshohet se ka qenë pikërisht personi Carçiu shënjestër e këtij atentati, për të cilin ende nuk ka shumë detaje.

LEXO EDHE:  “Nisma Thurje, surpriza e zgjedhjeve”/ Hajdari denoncon shitblerjen e votës në Elbasan, si po shantazhohen qytetarët

Ndërkohë, policia ndodhet në vendngjarje për zbardhjen e të shtënave dhe pritet të hedhë më shumë dritë mbi plagosjen./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Makina përplas motorin në Elbasan/ Plagoset një person

Publikuar

-

Nga

Aksident në autostradën Vlorë- Fier, përplasen dy makina

Një makinë është përplasur mbrëmjen e sotme me një motor në aksin Tiranë-Elbasan, pranë rrethrrotullimit të Bradasheshit.

Mësohet se drejtuesi i motorit ka “fluturuar” në ajër dhe më pas është përplasur me bordurën.

Nga informacionet paraprake, raportohet se ai është dërguar me urgjencë për në spital, pasi ka marrë plagë të rënda në trup.

LEXO EDHE:  Atentati mafioz ndaj biznesmenit/ Reagon zyrtarisht Policia

LEXO EDHE:  “Nisma Thurje, surpriza e zgjedhjeve”/ Hajdari denoncon shitblerjen e votës në Elbasan, si po shantazhohen qytetarët

Ndërkohë, policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka hapur hetimet për zbardhjen e plotë të aksidentit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Krimi pushton vendin/ Pas vrasjes në Elbasan, kërcet arma dhe në Korçë, një i plagosur

Publikuar

-

Nga

Krimi pushton vendin/ Pas vrasjes në Elbasan, kërcet arma dhe në Korçë, një i plagosur

Pas vrasjes një Elbasan, plagosje me armë zjarri është regjistruar pak minuta më parë dhe në Korçë.

Ngjarja ka ndodhur tek zona e Pazarit, ndërsa rrethanat nuk janë ende të qarta.

I plagosuri ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën ndërsa mësohet se ka marrë një plumb.

Korçë/Informacion paraprak

Më datë 11.05.2021, rreth orës 22:40, në Spitalin e Korçës, ka shkuar për ndihmë mjekësore shtetasi M. R., rreth 33 vjeç, banues në Korçë, që në rrethana ende të paqarta, dyshohet të jetë dëmtuar në fundshpinë, si pasojë e përdorimit të armës së zjarrit, i cili aktualisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE:  Vetëplagoset me armë gjahu/ Humb jetën 49-vjeçari në Tiranë

LEXO EDHE:  Atentati mafioz ndaj biznesmenit/ Reagon zyrtarisht Policia

Nga të dhënat paraprake, dyshohet se shtetasi M. R., mund të jetë vetëplagosur.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë, po vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Ekzekutimi i Everest Çakës/ RENEA zbarkon në Elbasan, mbi trupin e viktimës u zbrazën 10 plumba

Publikuar

-

Nga

Ekzekutimi i Everest Çakës/ RENEA zbarkon në Elbasan, mbi trupin e viktimës u zbrazën 10 plumba

Pas eksekutimit të Everest Çakës, RENEA ka zbarkuar në Elbasan duke rrethuar zonënë ndërkohqë që janë zbardhur edhe detaje të reja.

Mësoher se kundër shënjestrës autorët kanë qëlluar mbi 10 herë duke u siguruar që e kanë vrarë.

Dyshohet se kanë qenë dy pëersona që kanë qëlluar në drejtim të çiftit Çaka, ku ndërroi jetë 41-vjeçari ndërsa gruaja e tij Silvana mori një plumb në dorë dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE:  Policët amerikanë gjunjëzohen për t’u solidarizuar me protestuesit

LEXO EDHE:  Policët amerikanë gjunjëzohen për t'u solidarizuar me protestuesit

Pas ngjarjes një makinë u gjet e djegur në Golem ndërsa dyshohet se i përket autorëve./CNA.al

LEXO TE PLOTE