Connect with Us

Horoskopi i ditës, 21 qershor 2020

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 21 qershor 2020

Publikuar

-

DASHI21. mars – 20. prill

Jeta juaj ne çift do vazhdoje te ketë probleme edhe gjate kësaj dite. Do ketë shume persona qe do ndërhyjnë nga jashtë dhe do ju futin ne probleme te mëdha. Beqaret do marrin me ne fund një përgjigje nga dikush qe kane kohe qe e joshin. Cila do jete ajo? Le te presin deri pasdite. Buxheti nuk ka për te qene i keq megjithatë mire është qe përherë te shpenzoni me kujdes e maturi.

DEMI21. prill – 21. maj

Mjedisi yjor do jete disi frustrues sot. Nuk do merrni dot ato kënaqësi qe keni pritur përherë dhe kjo do ju brengose. Beqaret për fat te keq ne vend qe te afrohen me atë qe pëlqejnë do kenë disa kontradikta çka do i behe te kenë dyshime nëse do duan te vazhdojnë joshjen apo jo. Për financat do jete dite e favorshme. Po u treguat te kujdesshëm mundet edhe ta përmirësoni me tepër situatën.

BINJAKET22. maj – 21. qershor

Jeta juaj ne çift do jete me e mbrojtur nga yjet sot. Sido qe te vijnë gjerat ju do arrini t’i qëndroni besnike atij qe pëlqeni dhe as nuk do mendoni për te ndryshuar diçka. Beqaret do kenë disa mundësi për aventura te këndshme dhe do e lënë veten te lire. Me financat do jeni me te përkushtuar dhe do dini t’i bëni llogarite sa here te keni për te shpenzuar.

GAFORRJA22. qershor – 22. korrik

Ata qe jetojnë ne çift do kalojnë një dite mjaft romantike pranë partnerit tyre te dashur. Do e mposhtni heshtjen dhe do hidheni ne detin e pasionit pa u menduar shume. Beqaret do joshin shume. Disa do harrojnë çdo gjë dhe do kalojnë momente te bukura me atë qe do takojnë. Financat do jene te mira. Para se te jepni para borxh sigurohuni mire nëse ai person do ua ktheje.

LUANI23. korrik – 22. gusht

Sot do kaloni një dite shume te mire me partnerin. Çfarëdo qe te bëni nuk mund ta ndryshoni këtë klime pozitive. Urani do e beje me dinamike jetën tuaj sentimentale. Beqaret do kenë një dashuri me shikim te pare. Gjithsesi mos vraponi shume sepse do lodheni shpejt. Merkuri do iu beje me te organizuar ne planin financiar. Ka ardhur momenti i duhur për te bere një investim.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator

Ne fakt prezenca e Venusit duhet te mbronte jetën tuaj ne çift, por ne këtë fushe ashtu si dhe ne fushat e tjera ju do jeni te shpërqendruar, çka nuk do i pëlqejë aspak partnerit. Për beqaret do jete ne program joshja, por nuk do ketë një lidhje serioze. Klima e mire yjore do iu ndihmoje te përmirësoni financat. Jupiteri do iu japë shume fat, ndërsa Urani do sjelle te papritura te këndshme.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 10 shkurt 2021
PESHORJA24. shtator – 23. tetor

Venusi sot do te favorizoje dashurinë për ciftet, ndërsa Plutoni do iu beje me bashkëpunues. Marrëdhënia me partnerin do jete e qete, harmonike dhe sensuale. Edhe beqaret binjake do kenë një dashuri me shikim te pare. Para se te merrni një vendim te rëndësishëm mendohuni mire. Financat do jene me te mira. Gjithsesi tregohuni te matur qe ato te mos çekuilibrohen.

AKREPI24. tetor – 22. nëntor

Jeta sentimentale për çiftet duket se nuk do jete shume harmonike sot. Do ketë pengesa dhe ju nuk do ndiheni shume mire. Beqaret do tërhiqen nga dashuriçkat kalimtare. Mundohuni te mendoni për një lidhje me serioze dhe t’iu jepni fund aventurave. Për sa i përket planit financiar, do jeni me këmbë ne toke dhe buxheti do jete i stabilizuar. Mund te merrni edhe vendime te rëndësishme.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor

Dielli do e beje shume te bukur jetën e çifteve sot. U bene disa kohe qe dashuria juaj nuk është ne qendër te vëmendjes. Do qëndroni edhe me afër partnerit. Nëse jeni beqare, do jeni si një magnet qe do i tërhiqni te gjithë. Përgatituni për një takim te rëndësishëm. Financat nuk do jene te mira. Beni kujdes me shpenzimet e tepruara qe gjendja mos përkeqësohet edhe me tepër.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar

Sektori i dashurisë se çifteve do jete i favorizuar sot. Do kaloni edhe me shume kohe me partnerin dhe do ndani me te çdo mendim apo ide. Beqaret duhet te kenë me shume besim tek vetja dhe duhet te guxojnë te shprehin pëlqimet. Sot mund t’iu ndodhe gjithçka. Financat do favorizohen akoma me shume. Fale yjeve, por edhe fale kujdesit te treguar situata do jete shume e kënaqshme.

UJORI21. janar – 19. shkurt

Për te ruajtur baromine ne çift sot duhet te bëni edhe me shume lëshime ndaj partnerit. Ne fakt edhe ai nga ana e tij do beje me te mirën. Beqaret do kalojnë edhe momente emocionuese sot, pasi mund te takojnë persona vërtet te këndshëm ne çdo aspekt. Ne planin financiar duhet te merrni masa shume strikte tani qe nuk kane filluar ende problemet. Po filluan zor se do mund ta ndalni dot rrënimin.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars

Saturni do jete pozicionuar shume mire ne jetën tuaj ne çift sit dhe do e beje lidhjen me te bukur. Do jeni edhe me te përkushtuar dhe do i shprehni ndjenjat pafundësisht. Beqaret duhet te jene me te sinqerte me personat qe do takojnë dhe ne asnjë mënyrë nuk duhet te gënjejnë për veten. Buxheti do jete me i mire kështu qe përfitoni për te shlyer disa borxhe.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Horoskopi

Sa xhelozë dhe posesivë jeni, sipas shenjës së horoskopit

Publikuar

-

Nga

cna lajme horoskop

Dashi – Dashi është një shenjë e fortë dhe krenare dhe kur tradhtohet nuk mund të bëjë ndryshe por të lëshojë zemërimin e tij në skena shpërthyese. Në rastin e tij, në vend të xhelozisë, mund të flitet për zemërim dhe impulsivitet, dy gjëra që e bëjnë atë të ziejë përbrenda dhe të paarsyeshëm.

Demi – Demi është një shenjë jashtëzakonisht kokëfortë që, në marrëdhëniet e dashurisë, nëse nuk ka siguri, nuk beson se mund të vazhdojë. Ai është shumë xheloz, sidomos kur partneri nuk arrin të japë prova materiale për ndjenjën e tij dhe në të njëjtën kohë edhe jashtëzakonisht besnik.

Binjakët – Binjakët kanë ironi, humor dhe pozitivitet të lindur, xhelozia nuk është me të vërtetë në akordet e tyre. Kur ata tradhtohen, mund ta shohin qartë situatën dhe pastaj e çdramatizojnë situatën me të qeshura. Sipas këndvështrimit të tyre, askush nuk duhet të ketë të drejtën e shkatërrimit të jetës së tyre.Gaforrja – Gaforrja është shenja më posesive e zodiakut, është e lidhur me njerëzit që duan me këmbëngulje, aq shumë për t’i konsideruar ato si pjesë integrale të jetës së saj. Më mirë të mos e tradhtoni besimin e saj nëse nuk doni të përfundoni duke argumentuar për ditë të tëra duke zbuluar të kaluarën.

Luani – Luani, në vend që të jetë xheloz, është egocentrik, ai duhet të jetë gjithmonë “sundimtari” i marrëdhënies. Kur partneri tregon një rënie të lehtë të interesit, nuk ndjehet i ofenduar aq shumë për shkak të dyshimit se kanë qenë të tradhtuar, por më tepër për faktin se ai nuk është më në qendër të vëmendjes.

Virgjëresha – Virgjëresha është një shenjë racionale me sa duket, por në realitet ka një pafundësi pasigurish. Pikërisht për shkak se nuk ka vetëvlerësim është xheloze. Shpesh, megjithatë, logjika nuk fiton në dashuri dhe kjo është arsyeja pse ata që lindin nën këtë shenjë ndihen përjetë të mposhtur.

Peshorja – Peshorja ka një konceptim shumë të ligjshëm të dashurisë dhe gjithmonë përpiqet të bëjë gjënë e duhur në shoqërinë e partnerit. Kur gjen “gjysmën tjetër të mollës”, ajo e mbron atë me çdo kusht me xhelozinë e saj të çmendur. Më mirë të mos e sfidoni atë.
Akrepi – Akrepi është “Don Zhuani” me i madh dhe për të nuk ka asgjë më të mirë se sa të magjeps dhe t`i marrë mendjen dikujt me fjalët e tij. Është një shenjë që nuk e mohon tradhtinë dhe prandaj planifikon mënyrën e të menduarit edhe ndaj të tjerëve. Kjo është arsyeja pse ai është shumë xheloz dhe e sheh partnerin e tij gjithmonë me dyshim.
Shigjetari – Shigjetari është spontan, instiktiv dhe kaq naiv sa që gjithmonë i jep besim të plotë partnerit. Nuk është xhelozi klasik, edhe pse përballë zhgënjimeve mbetet shumë keq. Optimizmi i tij i lindur, megjithatë, i lejon atij të vazhdojë me një buzëqeshje.
Bricjapi – Bricjapi është një shenjë shumë racionale dhe paqësore madje përballë zhgënjimeve duket se mbetet plotësisht indiferent. Reagimi i tij ndaj tradhtisë është mbyllja e të gjitha dyerve pa dhënë asnjë shpjegim, në realitet, prapa kësaj forme të blinduar, shtypet xhelozia e tij e madhe.
Ujori – Ujori është origjinal, jashtë skemave të zakonshme dhe tenton të largojë çdo mendim negativ. Pikërisht për këtë arsye posesiviteti dhe xhelozia nuk janë pjesë e natyrës së tij. Rregulli i tij është: nëse ai është partneri i duhur ai do të më mbajë të shtrënguar, përndryshe unë do t`i them lamtumirë pa probleme.
Peshqit – Peshqit janë shpirtërorë, ëndërrimtarë, altruistë dhe shumë xhelozë. Partneri krijon një imazh të idealizuar si në përrallë dhe për këtë arsye ata shpesh zhgënjehen nga marrëdhëniet e dashurisë. Tradhtitë i bëjnë ata të çmendur, aq shumë sa për të shkaktuar skena të vërteta melodramatike./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Zhgënjime dhe trazira/ Si do të mbyllet java e fundit e tetorit për të gjitha shenjat

Publikuar

-

Nga

cna lajm horoskopi

Dashi: Këtë javë do të jeni shumë me fat. Të hënën, të martën dhe të mërkurën, Hëna do të kalojë në shenjën tuaj dhe gjithçka do t’ju ecë mbarë. Pas një periudhe të qetë do të përjetoni emocione të forta dhe do të keni risi të shumta. Në fundjavë gjithçka do t’ju shkojë mirë në aspektin e ndjenjave.

Në punë mund të zhgënjeheni nga shefat dhe nuk do keni dëshirë të bëni asnjë nga detyrat që iu janë dhënë. Do ju duket e kotë çdo gjë që keni bërë deri më sot. Me shpenzimet tregohuni sa më të matur që të mundeni në mënyrë që të mos keni tronditje më vonë. Duhet menduar edhe për të ardhmen.

Demi: Edhe kjo javë e fundit e tetorit nuk do të jetë e mbarë për të lindurit në shenjën e Demit. Venusi vazhdon të ndikojë negativisht, duke ju krijuar vështirësi në aspektin e ndjenjave. Do të vihen në pikëpyetje edhe lidhjet më të forta. Shmangini situatat stresuese në ambientet e punës. Për fat, të enjten dhe të premten, Hëna do të kthehet nga shenja juaj.

Binjakët:  Gjatë këtyre ditëve do të shijoni praninë e një Hëne pozitive në shenjë, e cila do t’jua ndriçojë ditët, sidomos në fundjavë. Për ata që duan të përfshihen në lidhje të reja, pritet që të kenë takime interesante. Kush është në kërkim të emocioneve të reja, do t’i përjetojë ato. Të hënën dhe të martën do të merrni kënaqësi të mëdha në aspektin profesional.

Gaforrja: Falë pranisë së Hënës në shenjë, gjysma e parë e javës nuk do të jetë dhe aq e mbarë. Do të ndiheni nervozë dhe do të keni dëshirë t’i vini shkelmin gjithçkaje. Mos e bëni, sepse duke filluar nga dita e enjte gjërat do të përmirësohen. Mërkuri do t’ju ndihmojë t’u jepni zgjidhje çështjeve të mbetura pezull në punë. Venusi do të sjellë qetësinë në lidhjen tuaj.

Luani: Këto do të jenë ditë të vështira për të lindurit në këtë shenjë, falë pozicionimit të Venusit dhe Mërkurit. Nuk do të mungojnë tensionet dhe mosmarrëveshjet në ambientet e punës, sidomos të enjten dhe të premten. Edhe lidhja në çift nuk duket fort e mbarë. Përfitoni në fundjavë nga prania e Hënës në shenjë për të kaluar disa çaste pushimi me partnerin.

Virgjëresha: Java parashikohet të jetë e qetë, e mbushur me surpriza në aspektin sentimental. Venusi favorizon takimet dhe lindjen e dashurive të reja. Për ata që janë në një lidhje, ky është momenti për të marrë iniciativa të reja. Bëni kujdes të shtunën dhe të dielën, sepse Hëna në pozicion të pafavorshëm do të ndikojë që të përjetoni një gjendje nervozizmi ose të hasni ndonjë të papritur.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 27 janar 2019

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 10 shkurt 2021Peshorja: Java nuk do të fillojë në mënyrën më të mirë të mundshme për të lindurit në shenjën e Peshores. Gjatë gjysmës së parë të javës do t’ju duhet të duroni ndikimin negativ të Hënës, e cila do t’ju bëjë të ndiheni në humor të keq. Mos u dorëzoni, sepse planetët e tjerë janë në pozicion të favorshëm dhe shumë shpejt gjithçka do të gjejë zgjidhje. Fundjava do të jetë e paharrueshme.

Akrepi: Do të vazhdojë për ju një periudhë me shumë fat. Venusi do të ndikojë shumë për mirë në lidhjen tuaj, aq sa mund të vendosni të hidhni hapa të rëndësishëm. Nuk do të mungojnë kënaqësitë edhe në aspektin profesional. Mos hezitoni të jepni ide të reja. Bëni kujdes vetëm të enjten dhe të premten, kur Hëna nuk do të jetë e kthyer nga shenja juaj dhe mund të hasni vështirësi.

Shigjetari: Java do të fillojë shumë e mbarë. Hëna do të jenë në anën tuaj dhe do të ndikojë për mirë, duke ju dhënë mundësinë t’i jepni zgjidhje gjithçkaje të mbetur pezull. Fundjava nuk do të jetë dhe aq pozitive, do të keni probleme në çift dhe do të dalin në dritë çështje që i injoronit me dashje. Qëndrojini në krah partnerit dhe nuk do të pendoheni.

Bricjapi: Venusi dhe Mërkuri do të ndikojnë që të keni stabilitet dhe të merrni shumë kënaqësi. Pavarësisht kësaj, mund të ndiheni gjithsesi në ankth apo të acaruar. Hëna nuk do të ndikojë për mirë gjatë gjysmës së parë të javës dhe ju do të ndiheni pesimistë. Tregohuni të duruar, sepse situata do të përmirësohet në ditët në vazhdim dhe do të kuptoni se nuk ia vlen të shqetësoheni.

Ujori: Venusi dhe Hëna do të ndikojnë që këtë javë, veçanërisht të enjten dhe të premten, të përjetoni shqetësime në aspektin sentimental. Tensionet dhe zënkat me partnerin do të arrijnë kulmin. Fundjava do të jetë më e mbarë, prandaj mund të përfitoni që ndonjë bisedë ta shtyni për gjatë atyre ditëve. Edhe në aspektin profesional do të përjetoni ditë stresuese dhe nuk do të merrni ndonjë kënaqësi të dukshme.

Peshqit: Do të fillojë për ju një periudhë pozitive. Të gjithë planetët janë radhitur në anën tuaj dhe do të keni mbështetjen e tyre për të gjitha projektet që keni bërë. Venusi do të ndikojë që të përjetoni emocione të bukura, tamam siç ju pëlqen ju. Lajme të mira priten edhe në aspektin profesional, sidomos të enjten dhe të premten. Në fundjavë mund të ndiheni në humor të keq për shkak të pozicionimit të Hënës.

 

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 25 tetor 2021

Publikuar

-

Nga

Dashi

Ndarja e lumturisë me të tjerët do t’ju mbushë me energji pozitive. Mund të ketë shpenzime sot, për shkak të një organizimi me miqtë. Kjo mund të ndikojë negativisht në gjendjen tuaj financiare. Prania juaj e bën këtë botë më të bukur për partnerin/partneren tuaj.

Demi

Bërja e përmirësimeve në pamjen dhe pamjen tuaj, do të ketë shumë përfitime pozitive. Dita do jetë plot lumturi, pasi bashkëshorti/bashkëshortja do të bëjë përpjekje t’ju sjellë gëzim. Mos u tregoni të ashpër me të dashurin/dashurën tuaj, përndryshe paqja dhe harmonia në marrëdhënien tuaj do të shkatërrohet shumë shpejt.

Binjakët

Jini të durueshëm, pasi përpjekjet tuaja të vazhdueshme për mirëkuptim do t’ju sjellin rezultate të mirë në marrëdhënien tuaj në çift. Investimet e bëra sot do të rrisin prosperitetin dhe sigurinë tuaj financiare. Duhet të jeni të durueshëm me kolegët që kanë më pak përvojë se ju.

Gaforrja

Ka gjasa të merrni disa lajme të këndshme. Një mirëkuptim më i mirë me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj do të sjellë paqe dhe lumturi në shtëpinë tuaj. Nuk është koha e duhur për të ndarë ndjenjat/sekretet tuaja personale me mikun tuaj të ngushtë.

Luani

Mos nxitoni duke marrë veprime të shpjeta të cilat mund të ndikojnë drejtpërdrejt në ekonominë tuaj. Një anëtar i familjes ka gjasa të sjellë shumë probleme në shtëpinë tuaj. Sot mund të kuptoni vertetë sesa shumë ju dashuron partneri/partnerja juaj.

Virgjëresha

Praktikimi i meditimit do t’ju mbushë plot energji. Sot duhen shmangur investimet e reja. Bëni kujdes se çfarë thoni, pasi mund të përfundoni duke lënduar ndjenjat e një të afërmi të moshuar. Një rritje përgjegjësisë duket e mundshme në aspektin profesional.

LEXO EDHE:  Horoskopi javor 26 Tetor-01 Nëntor/ Çfarë kanë parashikuar yjet për ju përsa i përket punës

LEXO EDHE:  Tre shenjat e horoskopit që kanë gjithmonë lekë në xhep apo të ndarë mënjanëPeshorja

Do të zbuloni se jeni në gjendje të përballoni lodhjen e një orari rraskapitës. Veprimet tuaja duhet të diktohen nga dashuria dhe vizionet pozitive dhe jo nga lakmia. Mund të bini në dashuri me shikim të parë.

Akrepi

Mbështetja e familjes suaj do t’ju ndihmojë të largoni stresin e rutinës suaj normale. Mos u tregoni të pasjellshëm me mysafirët tuaj. Sjellja juaj jo vetëm që do të shqetësojë anëtarët e tjerë të familjes, por gjithashtu mund të prishë një marrëdhënie. Dashuria në çift do të jetë e palëkundur.

Shigjetari

Natyra juaj fëmijërore do të dalë në pah. Fëmijët mund t’ua bëjnë ditën shumë të vështirë. Përdorni dashurinë si një mjet për t’i mbajtur ata nën kontroll dhe për të shmangur çdo stres të panevojshëm. Do të keni probleme për të bindur partnerin/partneren që t’u përmbahet planeve tuaja.

Bricjapi

Angazhimi me fëmijët do të jetë shërim për ju. Pozicioni aktual i parave do të përmirësohet më vonë gjatë ditës. Do të prekeni nga dashuria e vëllait ose motrës. Shmangni humbjen e durimit për çështje të vogla, pasi kjo do të dëmtojë vetëm interesat tuaja.

Ujori

Shpërblimet financiare mund të mos jenë në përputhje me pritshmëritë tuaja. I dashuri/ e dashura juaj mund t’ju kërkojë diçka që mund t’ju vërë në pozitë të vështirë. Ditë e mirë për biznesmenët e kësaj shenje.

Peshqit

Problemet e lidhura me shëndetin mund t’ju shkaktojnë stres. Në jetën tuaj romantike do të jeni në humor të mirë. Orari i punës do të jetë më i ngjeshur, për shkak të rritjes së konkurencës. Një i afërm mund t’ju bëjë një vizitë të befasishme sot, çfarë mund t’i prishë planet tuaja.

LEXO TE PLOTE