Connect with Us

Ndryshon moti/ Temperaturat pësojnë rritje të ndjeshme

Sociale

Ndryshon moti/ Temperaturat pësojnë rritje të ndjeshme

Publikuar

-

Kapriçoti e motit/ Ja çfarë pritet për ditët në vijim

Dita e sotme parashikohet të ketë mot kryesisht të kthjellët në pjesën më të madhe të vendit.

Sipas SHMU, vranësirat parashikohen të pakta kalimtare kryesisht përgjatë relieveve malore.

Era do të jetë nga kuadrati i perëndimit me shpejtësi 1-5m/s, përgjatë vijës bregdetare në orët e mesditës fiton shpejtësi deri në 10m/s.

Me konkretisht temperaturat parashikohen:

LEXO EDHE:  Moti/ Ja çfarë kanë parashikuar sinoptikanët

zonat malore 13°C deri në 28°C
zonat e ulëta 17°C deri në 31°C
zonat bregdetare 17°C deri në 29°C

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Zjarr masiv në Memaliaj/ Dëmtohet linja e energjisë elektrike, banorët në terr

Publikuar

-

Nga

Zjarr masiv në Memaliaj/ Dëmtohet linja e energjisë elektrike, banorët në terr

Një zjarr masiv ka përfshirë zonën Ballaxhiaj dhe Miricë në Memaliaj të Tepelenës mbrëmjen e sotme.

Si pasojë e flakëve është dëmtuar edhe linja e energjisë elektrike.

OSHEE ka ndërprerë energjinë, ndërsa burime bëjnë me dije se energjia do të vijojë të mungojë derisa të konstatohen dëmet e shkaktuara në rrjet nga grupet e terrenit në fiderat Miniera 1 dhe Miniera 2.

LEXO EDHE:  Kapriçot e motit/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

Nga flakët është djegur edhe një hapësirë e konsiderueshme me pemë e shkurre.

LEXO EDHE:  Kapriçot e motit/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

Forcat zjarrfikëse kanë shkuar në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Tirana nesër pa energji elektrike/ OSHEE publikon zonat dhe oraret

Publikuar

-

Nga

Tirana nesër pa energji elektrike/ OSHEE publikon zonat dhe oraret

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, OSHEE njofton se ditën e nesërme disa zona do të mbeten pa energji elektrike.

Për shkak të disa punimeve sipas OSSHE do të stakohet energjia në intervalin kohor 09:00-16:00 në zonat e mëposhtme.

Njoftim për abonentët #Tiranë

Stakim, 25 korrik

Në vijim të investimit për rikonstruksionin e kabinave, në datën 25 korrik gjatë intervalit kohor 09:00-16:00 do të stakohet energjia në këto zona në Tiranë:

LEXO EDHE:  Pezullohet lundrimi në Vlorë/ Moti i keq lë në breg mjetet e vogla

LEXO EDHE:  Pezullohet lundrimi në Vlorë/ Moti i keq lë në breg mjetet e vogla

Rruga e vjetër Vorë-Rinas, Dogana dhe disa biznese në këtë zonë

 

LEXO TE PLOTE

Sociale

Temperaturat “thyejnë” termometrin/ Nga e hëna i nxehti afrikan ‘godet’ Shqipërinë

Publikuar

-

Nga

Temperaturat “thyejnë” termometrin/ Nga e hëna i nxehti afrikan ‘godet’ Shqipërinë

Duke nisur nga e hëna pritet të ketë një rrijte të ndjeshme të temperaturave.

Shërbimi Meteorologjik grek nuk përjashton që termometri të arrijë deri në 42 gradë Celsius.

“Nga e hëna vjen një valë e re e të nxehtit nga Afrika e Veriut e cila fillimisht do të prekë Greqinë perëndimore.

Por nga e marta deri në fund të javës nxehtësia do të mbizotërojë në të gjithë vendin, që pritet që të arrijë 40-42 gradë. Këto temperatura do të vazhdojë deri në ditët e para të gushtit” njofton shërbimi grek i Meteorologjisë.

LEXO TE PLOTE