Connect with Us

Panik në Kosovë/ Konfirmohen 141 raste të reja me Covid-19 brenda 24 orëve

Kosova & Rajoni

Panik në Kosovë/ Konfirmohen 141 raste të reja me Covid-19 brenda 24 orëve

Publikuar

-

Kosova ka regjistruar një tjetër bilanc negativ, sa i përket rritjes së numrit të të infektuarve me Covid-19.

Sipas IKSHPK sot janë konfirmuar 141 raste të reja me Covid-19.

Kjo është shifra më e lartë me të infektuar me koronavirus brenda një dite në Kosovë, që prej se u regjistruan rastet e para me këtë virus më 13 mars.

Më së shumti raste në 24 orët e fundit, sipas njoftimit, janë regjistruar në Prishtinë, përkatësisht 42. Më pas vjen Komuna e Vushtrrisë me 30 raste, në Pejë janë regjistruar 18, në Mitrovicë 11 dhe disa komuna të tjera kanë nën dhjetë raste të reja me koronavirus.

LEXO EDHE:  SHBA në alarm/ Identifikohen 7 variante të reja të koronavirusit

IKSHPK po ashtu njofton se janë shëruar edhe pesë pacientë, duke çuar në 968 numrin e të shëruarve nga COVID-19, sëmundjen që e shkakton koronavirusi.

Sipas këtyre të dhënave, deri më tani në Kosovë janë regjistruar 1,756 raste, ku prej tyre, 34 pacientë kanë vdekur.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kosova & Rajoni

Sulmi me armë në Jarinje/ Ndërpritet përkohësisht qarkullimi Kosovë-Serbi

Publikuar

-

Nga

cna lajme

Pas sulmit me armë, të ndodhur mbrëmjen e sotme rreth orës 19:00 në Jarinje, është ndërprerë përkohësisht qarkullimi Kosovë-Serbi.

Sipas mediave në Kosovë, përveç dëmeve në objekt nuk ka të lënduar në njerëz, ndërsa nuk dihet autori dhe motivi i këtij sulmi.KP në Jarinë bën të ditur se policia ka dalë në vendngjarje dhe është duke zhvilluar hetimet, ndërsa komunikacioni është ndërprerë në drejtimin Kosovë-Serbi dhe anasjelltas derisa policia të përfundojë punën.

LEXO EDHE:  Gjuajti me armë nga dritarja e shtëpisë/ Opozita kërkon shkarkimin e Ministrit të Diasporës

LEXO EDHE:  Ja kur do të ndodhë/ Kryeministri vulos hapjen e kufirit me Kosovën

I kontaktuar më herët rreth këtij rasti, zëdhënësi i policisë për rajonin e veriut, Branisllav Radoviq, ka thënë se nuk ka një informacion të tillë dhe sapo të marrë ndonjë raport zyrtar, do të përgjigjet./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Zgjedhjet lokale në Kosovë/ Mbyllet numërimi në komunën e Junikut

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Juniku është komuna e parë e Kosovës ku është mbyllur procesi i numërimit të votave.

Fitues në këtë komunë është shpallur kandidati i AAK, Agron Kuçi, me 1.062 vota, ose e thënë ndryshe 47.26%.Më pas ndiqet nga Ruzhdi Shehu (LDK), me 851 vota, ose 37.87%, Besart Tofaj (LVV) me 272 vota, apo 12.11% dhe nga Fatos Shala (PDK) me 62 vota apo 2.76%./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Pacolli: Lëvizja Vetëvendosje do të fitojë bindshëm

Publikuar

-

Nga

Fitore Pacolli, anëtarja e kryesisë së “Lëvizja Vetëvendosje”, është shprehur në një prononcim për mediat se në këto zgjedhje do të fitojnë bindshëm.

Pacolli është shprehur se kjo parti do të dyfishojë rezultatet në krahasim me ato të vitit 2017.Në krahasim e rezultatin e zgjedhjeve komunale të vitit 2017, nga partia e tretë do të jemi bindshëm partia e parë. Rezultatet finale do të do qartësojnë ngritjen e Vetëvendosjes në raport me zgjedhjet e fundit në nivel lokal. Numri i përgjithshëm i votave dhe besimit të qytetarëve presim të dyfishohet”, tha Pacolli./ CNA.al

LEXO TE PLOTE