Sekuestrimi i miliona eurove në Durrës/ Zbardhet dëshmia e shoferit të arrestuar

13 Qershor 2020, 17:48, Kronika CNA
Sekuestrimi i miliona eurove në Durrës/ Zbardhet dëshmia e

Është zbardhur dëshmia e shoferit të kamionit ku u sekuestruan miliona euro të padeklaruara sot në portin e Durësit.

Sipas asaj që shkruan ABC neës, shoferi i kamionit ku u sekuestruan rreth 2.6 milionë euro, Andon Thanasi, ka deklaruar se nuk ka dijeni për paratë e gjetura në mjetin që drejtohej prej tij.

Ai është shprehur se bën transportin dhe nuk e di se çfarë ka në pjesën e pasme të kamionit.

Policia ka nisur hetimet për të mësuar se nga ku është nisur kjo ngarkesë dhe kush ishte destinacioni i saj.

Ndërkohë vijon ende numërimi i parave në Komisariatin e Policisë së Durrësit.

Paratë ishin futur në 5 qese plastmasi dhe ishin mbuluar me lëndën e parë që përdoret për prodhimin e këpucëve./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga