Connect with Us

Sekuestrimi i miliona eurove në Durrës/ Zbardhet dëshmia e shoferit të arrestuar

Kronika

Sekuestrimi i miliona eurove në Durrës/ Zbardhet dëshmia e shoferit të arrestuar

Publikuar

-

Është zbardhur dëshmia e shoferit të kamionit ku u sekuestruan miliona euro të padeklaruara sot në portin e Durësit.

Sipas asaj që shkruan ABC neës, shoferi i kamionit ku u sekuestruan rreth 2.6 milionë euro, Andon Thanasi, ka deklaruar se nuk ka dijeni për paratë e gjetura në mjetin që drejtohej prej tij.

Ai është shprehur se bën transportin dhe nuk e di se çfarë ka në pjesën e pasme të kamionit.

LEXO EDHE:  Manastirliu në Durrës/ Barna për të sëmurët kronikë, vijon vaksinimi i kategorive në rrezik

Policia ka nisur hetimet për të mësuar se nga ku është nisur kjo ngarkesë dhe kush ishte destinacioni i saj.

Ndërkohë vijon ende numërimi i parave në Komisariatin e Policisë së Durrësit.

Paratë ishin futur në 5 qese plastmasi dhe ishin mbuluar me lëndën e parë që përdoret për prodhimin e këpucëve./CNA.al

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Makina përplas motorin në Elbasan/ Plagoset një person

Publikuar

-

Nga

Aksident në autostradën Vlorë- Fier, përplasen dy makina

Një makinë është përplasur mbrëmjen e sotme me një motor në aksin Tiranë-Elbasan, pranë rrethrrotullimit të Bradasheshit.

Mësohet se drejtuesi i motorit ka “fluturuar” në ajër dhe më pas është përplasur me bordurën.

Nga informacionet paraprake, raportohet se ai është dërguar me urgjencë për në spital, pasi ka marrë plagë të rënda në trup.

LEXO EDHE:  Zbardhet ngjarja e rëndë në Durrës/ Prangoset autori

LEXO EDHE:  Merr flakë në ecje makina në Durrës/ Zbardhet shkaku i shpërthimit

Ndërkohë, policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka hapur hetimet për zbardhjen e plotë të aksidentit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Krimi pushton vendin/ Pas vrasjes në Elbasan, kërcet arma dhe në Korçë, një i plagosur

Publikuar

-

Nga

Krimi pushton vendin/ Pas vrasjes në Elbasan, kërcet arma dhe në Korçë, një i plagosur

Pas vrasjes një Elbasan, plagosje me armë zjarri është regjistruar pak minuta më parë dhe në Korçë.

Ngjarja ka ndodhur tek zona e Pazarit, ndërsa rrethanat nuk janë ende të qarta.

I plagosuri ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën ndërsa mësohet se ka marrë një plumb.

Korçë/Informacion paraprak

Më datë 11.05.2021, rreth orës 22:40, në Spitalin e Korçës, ka shkuar për ndihmë mjekësore shtetasi M. R., rreth 33 vjeç, banues në Korçë, që në rrethana ende të paqarta, dyshohet të jetë dëmtuar në fundshpinë, si pasojë e përdorimit të armës së zjarrit, i cili aktualisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE:  Vrasja e vëllezërve Haxhia në Durrës/ Klodiana Lala zbulon dy pistat ku po hetohet

LEXO EDHE:  Vrasja e vëllezërve Haxhia në Durrës/ Klodiana Lala zbulon dy pistat ku po hetohet

Nga të dhënat paraprake, dyshohet se shtetasi M. R., mund të jetë vetëplagosur.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë, po vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Ekzekutimi i Everest Çakës/ RENEA zbarkon në Elbasan, mbi trupin e viktimës u zbrazën 10 plumba

Publikuar

-

Nga

Ekzekutimi i Everest Çakës/ RENEA zbarkon në Elbasan, mbi trupin e viktimës u zbrazën 10 plumba

Pas eksekutimit të Everest Çakës, RENEA ka zbarkuar në Elbasan duke rrethuar zonënë ndërkohqë që janë zbardhur edhe detaje të reja.

Mësoher se kundër shënjestrës autorët kanë qëlluar mbi 10 herë duke u siguruar që e kanë vrarë.

Dyshohet se kanë qenë dy pëersona që kanë qëlluar në drejtim të çiftit Çaka, ku ndërroi jetë 41-vjeçari ndërsa gruaja e tij Silvana mori një plumb në dorë dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE:  Foto ekskluzive/ Topless në plazhin publik në Durrës

LEXO EDHE:  Vrasja e vëllezërve Haxhia në Durrës/ Klodiana Lala zbulon dy pistat ku po hetohet

Pas ngjarjes një makinë u gjet e djegur në Golem ndërsa dyshohet se i përket autorëve./CNA.al

LEXO TE PLOTE