Connect with Us

E quajti “balon tabake”/ Ish-deputetja e PD i kthet keq Ramës: Mësues vizatimi, kam diplomë në ekonomi

Politikë

E quajti “balon tabake”/ Ish-deputetja e PD i kthet keq Ramës: Mësues vizatimi, kam diplomë në ekonomi

Publikuar

-

Ish deputetja e PD-së Jorida Tabaku, e ftuar pasditen e sotme në emisionin “Kjo javë” i është përgjgijur deklaratve ironizuese të kryeministrit Edi Rama në lidhje me qëndrimin e opozitës për çështjen e Eurobondit.

Tabaku tha se i kishte dëgjuar komentet e Ramës dhe shtoi se kjo tregon edhe batakun ku ka rënë qeveria, e cila sipas saj është në ikje. Ajo pohoi mes të tjerash se do i përgjigjej Ramës gjithmonë me argumente dhe shifra.

“Në fakt më detyrove që ta shoh. E lexova çfarë kishte thënë, pak rëndësi ka kujt i tregohet. Tregon batakun ku ka rënë qeveria. Një qeveri e lodhur, tamam në ikje. S’më bën asgjë. Unë kam pasur mënyrën time me argumente, me shifra, me argumente. Skam folur me të, asnjë komunikim, përveç debateve në Kuvend. Në këtë momente qeveria shqiptare ka nevoje që të tregojë burrështetasi. Përgjigja ime do jetë me shifra dhe argumente. Më vjen keq që ai nuk kupton dhe nuk merr vesh, është fatkeqësi. Ai ka një diploma si mësues në vizatim, unë në Ekonomi.

LEXO EDHE:  "Bixhozi pastron paratë e krimit"/ Artan Hoxha ka disa pyetje për Ramën

Duhet ta gjykojnë qytetarët se kush flet me fakte dhe shifra. Mua dhe shumë kolegë të PD, na bind se jemi duke bërë gjënë e duhur. Sot ekonomia shqiptare në 7 vite ka vuajtur nga një vjedhje 7.2 mld euro e faktuar nga kontrolli i lartë i Shtetit. Ku kanë shkuar këto para?! Janë marrë 1,5 mld euro borxhe. Ku kanë shkuar këto para? Mos të merret me opozitën. Sharjet për opozitën nuk ofrojnë as punësim, as mirëqenie për qytetarët. Në dhjetor ne kemi pasur konsumimin më të ulët në 15 vitet e fundit. Kjo është fatkeqësi”, deklaroi Tabaku./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Humbjet e një pas njëshme në zgjedhje/ Thellohet kriza në PD, Basha nuk mban përgjegjësi

Publikuar

-

Nga

Humbjet e një pas njëshme në proceset zgjedhore kanë zhytur Partinë Demokratike në krizë të thellë.

Këtë gjë ka konstatuar Aldo Bumçi gjatë mbledhjes së Kryesisë së PD.CNA.al, konfirmon nga burimet e saj se Bumçi ka theksuar gjithashtu se Basha nuk po mban asnjë përgjegjësi për humbjet e tij.

LEXO EDHE:  Vendimi i qeverisë për të rishikuar buxhetin/ Tabaku: Shpallja e falimentit të qeverisë

PD është në krizë të thellë sepse ka pësuar humbje të njëpasnjëshme dhe Lulzim Basha nuk mban asnjë përgjegjesi”, ka thënë Bumçi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Berisha mesazh “peng kryetarit”/ “Nuk i jepet dora një të pabesi”

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Në një konferencë për mediat, lideri historik Sali Berisha ka folur me tone të ashpra ndaj kreut të PD, Lulzim Basha, për të cilin tha se shitja që i ka bërë shpirtit është vepër e  tij dhe jo e demokratëve.

Ai theksoi se Bashën nuk e mbështesin as qytetarët e thjeshtë sepse nuk është kollaj t’i japësh dorën një të pabesi.“Peng kryetarit i them se shitja që i ke bërë shpirtit tënd është vepër e jotja, jo e demokratëve. Nuk janë demokratët që kanë ndërtuar dosjen e pengmarrjes tënde. I them se ke që nga shtatori e deri sot i ndrydhur brenda 4 mureve, s’ke takuar dhe s’takon dot anëtarë, madje as qytetarë pa parti sepse nuk është kollaj që këta të fundit t’i japin dorën një të pabesi. 

Nuk është kollaj që ata të parët të ulen dhe arsyetojnë se pas 8 viteve, ti s’premton gjë tjetër që po të mos ishte Foltorja, do preferonte të ishte nja 80 vjet në opozitë. Foltorja po e nxjerr mënjanë”, deklaroi Berisha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kriza në PD/ Paloka fajëson Bashën: E thelloi me vendimin personal që mori në shtator

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Përjashtimi i Sali Berishës nga grupi parlamentar i PD nga Lulzim Basha është cilësuar si vendim personal nga deputeti Edi Paloka.

Burime të sigurta për CNA.al bëjnë me dije se Paloka ka qenë i ashpër në reagimin e tij, ku edhe ka akuzuar Bashën se ka nxiturr krizën në PD pas humbjes së zgjedhjeve.

LEXO EDHE:  Vasili: Ju tregoj se kush drejton policinë që nga 2013

LEXO EDHE:  Duka ironizon kryeministrin/ Mitsotakis i bën krenar grekët nga podiumi i parlamentit, Rama nga facebookBasha ka nxitur krizën në PD pas humbjes së zgjedhjeve. E thelloi krizën edhe me vendimin e tij personal në 9 shtator”, mësohet të jetë shprehur Paloka./CNA.al

LEXO TE PLOTE