Grabitja spektakolare në Rinas/ SPAK mbyll hetimet, “Dajës” i pushohet akuza pas vdekjes

12 Qershor 2020, 09:39, Kronika CNA
Grabitja spektakolare në Rinas/ SPAK mbyll hetimet,

SPAK ka mbyllur hetimet për personat e arrestuar lidhur grabitjen spektakolare, më shumë se një vit më parë në Rinas.

Mësohet se prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit te Organizuar i ka komunikuar të arrestuarve akuzën dhe pritet që dosja të shkojë në gjykate për seancën paraprake.

Për grabitjen e 9 Prillit të vitit 2019, organi i akuzës ka marrë të pandehur, Eldi dhe Klemend Çalën, Oltion Veselin, Elton Piklin, Renaldo Sulen, Alkond Bengasin dhe Saimir Çelën.

Ndërsa për Ragip Hajdinin i njohur si ?Daja? nga Kosova i cili ndërroi jetë të martën në spitalin e Traumës do të pushohet akuza.

SPAK ka cilësuar si kreun e grupit kriminal, Admir Muratin që u vra ditën e grabitjes gjatë përplasjes me armë me policinë.

Në kërkim lidhur me këtë ngjarje vazhdon të jetë Talo Çela për të cilin ka masë sigurie në mungesë.

Lajmet e fundit nga