Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Publikuar

-

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Dashi

Kjo javë filloi pak e rëndë por sot pritet një përmirësim i qartë . Ditët qendrore të javës do të preken nga ndikimi pozitiv i Hënës dhe Marsit, kjo e fundit duke qenë më shumë hapësirë ​​për lirinë tuaj të veprimit. Ky është një vit i rimëkëmbjes, madje gjashtë në muajt e ardhshëm do të ketë akoma një luftë por gjëja e rëndësishme do të jetë arritja e rezultateve që i keni vendosur vetes. Në dashuri do të keni mundësinë të bëni zgjedhje të rëndësishme.

Demi

Prej disa ditësh, vuani nga një siklet fizik . Është e mundshme që kohët e fundit keni përjetuar një situatë të rëndë që në mënyrë të pashmangshme ju ka bërë të grumbulloni stres. Jupiteri është i favorshëm edhe pse mund të pësoni vonesa për shkak të Saturnit të kundërt. Këshillat e horoskopit Paolo Fox janë që gjërat të ju rrëshqasin si në çështjet familjare ashtu edhe në ato të dashurisë.

Binjakët

Për nga natyra juaj ju jeni njerëz shumë kureshtarë dhe shtytja juaj kryesore është kurioziteti . Për momentin ju dëshironi të kuptoni nëse disa projekte do të jenë të suksesshme dhe do të përcaktohen shumë shpejt këtu. Deri në korrik sipas astrologut do të keni mundësinë të rikuperoni tokën edhe në dashuri.

Gaforrja

Sot ndiheni më energjikë ndërsa dje keni përjetuar një moment veçanërisht të tensionuar. Në përgjithësi, kur gjërat nuk po shkojnë në drejtimin e duhur, ju prireni të mos dukeni realitet në fytyrë. Ky qëndrim mund t’ju çojë në reagime të acaruara edhe ndaj njerëzve përreth jush.

Luani

Për momentin nuk jeni plotësisht të kënaqur me mënyrën se si po shkojnë gjërat. Saturni i kundërt shkakton disa tensione si në dashuri ashtu edhe në sferën profesionale. Në këtë periudhë shumë prej jush po përpiqen të kuptojnë se cila rrugëdalje. Dy muajt e ardhshëm do të jenë zgjedhje të rëndësishme. Sa i përket dashurisë, situata është më paqësore, takime interesante në pamje.

Virgjëresha

Për momentin ju duhet më shumë garanci , siguri më shumë. Në këtë periudhë do të jetë më e lehtë të rikuperoni në çështje praktike që lidhen me jetën e përditshme. Isshtë e mundshme që këto muaj krize të kanë lejuar të mbyllësh situata që nuk kishin më të ardhme. Horoskopi Paolo Fox ju këshillon të mbroni dashurinë dhe të mos izoloni veten.

Peshorja

Saturni në shenjë tregon se kjo është një periudhë ndërtimi . Tani ju doni të ndërtoni veçanërisht në mjedisin familjar dhe sentimental. Për të lindurit e kësaj shenje do të jetë një vit me një përkufizim të shkëlqyeshëm dhe ka të ngjarë që për këtë të përqendroheni energjitë dhe përpjekjet tuaja në punë në mënyrë që të përmirësoni gjendjen tuaj ekonomike. Qershori dhe korriku do të jenë muaj “të ligët” nga ky këndvështrim.

LEXO EDHE:  Keni bërë plane për pushime?/ Mësoni surprizat e motit për ditët në vazhdim

Akrepi

Ju ndiheni pak të hutuar dhe të shqetësuar, dhe nganjëherë jeni ata që nxisni ujërat dhe e lini nervozizmin tuaj të rrjedhë i egër me partnerin tuaj. Shumë shpesh ju jeni që ankoheni, ngrenë probleme, zemëroheni duke provuar të pohoni veten. Astrologu pra ju këshillon të qëndroni të qetë.

Shigjetari

Hëna është në një aspekt interesant edhe nëse ka akoma shumë gjëra për t’u përcaktuar në fushën profesionale për çështjet ekonomike që pësuan pashmangshëm bllokime dhe vonesa në këto muaj. Sa i përket dashurisë, dikush duhet të rindërtojë bashkëpunimin dhe mirëkuptimin me partnerin. Ndoshta ata që janë në çift janë përballur me disa probleme. Astrologu ju këshillon të jeni të guximshëm dhe të shkathët.

Bricjapi

Në këtë periudhë jeni shumë të vendosur dhe Jupiteri në shenjë tregon një energji dhe forcë të madhe. Ky mbetet një vit që do t’ju lejojë të ndryshoni shumë. Sigurisht që do të duhet të punoni shumë dhe të rrokullisni mëngët , tani për tani lundroni në shikim, procesi është shumë i ngadaltë. Astrologu ju këshillon të jeni të kujdesshëm në dashuri dhe të mos lëshoni tensione në marrëdhënie.

Ujori

Hëna në shenjë tregon që mund të jeni ndierë shumë energjik. Ata që në këtë periudhë nuk janë në gjendje ta shprehin këtë forcë të madhe të brendshme mund të ndjehen të irrituar dhe të pakënaqur. Ata që nuk janë të lumtur për momentin janë ndoshta krijuesit e pakënaqësisë së tyre në radhë të parë sepse nuk kanë guximin të zbulojnë para vetes atë që vërtet ndjejnë dhe duan.

Peshqit

Ditët e fundjavës me siguri do të jenë të dobishme për të folur për dashurinë dhe të përpiqeni të gjeni një zgjidhje për problemet që ju kanë pllakosur për ca kohë. Qielli që aktualisht nuk ka histori dhe prandaj nuk janë të kënaqur nga pikëpamja sentimentale,kërkojnë një tjetër mundësi. Për ata që nuk duan aktualisht të zyrtarizojnë një histori, muaji gusht mund të jetë vendimtar./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Horoskopi

Kujdes/ Këto janë shenjat më të rrezikshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

cna horoskopi

Për të bërë një renditje të shenjave të horoskopit sipas rezikshmërisë, FBI ka publikuar statistika që tregojnë se cilat janë shenjat që kryejnë më shumë krime.

Renditja e tyre bazohet në numrin e kriminelëve që kanë arrestuar gjatë viteve.

Le të bëjmë renditjen nga shenjat që janë më pak të rrezikshme deri tek ato më të rrezikshmet.

Binjakët:

Binjakët njihen si shenja më së pakti e rrezikshme sipas statistikave të FBI. Binjakët nuk marrin asnjë ose asgjë aq seriozisht për të shkaktuar dhimbje. Përvec nëse ju mërzitin me fjalët e tyre të shumta.

Ujori:

Ujorët janë njerëz të mirë dhe dashurojnë drejtësinë. Njerëzit e lindur në këtë shenjë janë po ashtu të njohur për numrin e ulët të krimeve, pasi që janë mjaft të menxur, karizmatik dhe kanë një ego shumë të fortë, që rrallë mund të thyhet.

Luani:

Edhe pse luanët njihen si pasionant dhe impulsiv, ata nuk janë në krye të kësaj liste për rrezikshmëri. Ata dinë ta mbajnë veten larg rreziqeve e problemeve.

Peshorja:

Një ndër shenjat më të qetë e më të sjellshëm. Kështu njihen ata që janë të lindur në këtë shenjë. Mirëpo, durimi ka një kufi. Peshoret janë të gatshme të bëjnë krime kur dikush tenton të përfitojë nga ta. Sidoqoftë është e cuditshme të shohësh që peshoret kryejnë më shumë krime se ujorët e luanët, të cilët janë të njohur për natyrën e tyre rebele.

Virgjëresha:

Njerëzit të lindur në këtë shenjë njihen si të qetë e të durueshëm. Ata njihen për aftësitë e tyre të zgjidhjes së problemeve, edhe nëse problemi do të thotë të jetë një vjedhje ose një vrasje. Ata janë inteligjent, dhe nëse përfshihen në një krim, ai krim do të jetë i planifikuar me shumë kujdes.Peshqit:

Peshqit janë partner të dashur e besnik. Por kur ata ndihen të provokuar mund t’ju tregojnë ferrin. Sipas FBI, peshqit janë më së shumti të përfshirë në krime që kanë të bëjnë me drogë.

LEXO EDHE:  Horoskopi për javën e fundit të Nëntorit/ Parashikimi i yjeve përsa i përket punës

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë dita e sotme për të gjitha shenjat?

Bricjapi:

Sipas statistikave të FBI, bricjapi është një kriminel mesatar. As nuk gjindet në fund të listës për më së pakti krime as në fund të listës për më së shumti. Njerëzit e lindur në këtë shenjë mund të kryejnë krime sadiste. Ata zakonisht nuk njihen për vrasje. Ata nuk janë aq të kujdesshëm prandaj zihen lehtë.

Akrepi:

Nëse zgjoni anën e errët të këtyre ‘akrepëve’ përgatituni të shijoni ferrin. Ata mund të jenë agresiv, xheloz dhe të këqij. Shumica e tyre nuk përjetojnë shumë emocione, prandaj mund të kryejnë një vrasje pa u ndjerë në faj.

Dashi:

Një shenjë që nuk mund ta durojë që dikush t’i thotë se cfarë duhet të bëjë. Ata njihen si njerëz nervoz e agresivë. Ata nuk mund ti qetësojë askush.

Shigjetari:

Vetë fakti që shigjetari mban një shigjetë në krah, bën që kjo shenjë të duket e rrezikshme. Sipas statistikave shigjetari është shenja e tretë më e rrezikshme. Ju duhet të keni kujdes se cfarë bëni rreth tyre. Ata njihen kryesisht për vjedhje.

Demi:

Një shenjë që hyn shpejt në një zënkë. Prandaj nuk është cudi që është shenja e dytë më e rrezikshme sipas statistikave të FBI. Karakterizohen si të mencur, mirëpo janë tëndecioz për tu përfshirë në shpërlarje parash. Ata nuk u besojnë njerëzve aq lehtë.

Gaforrja:

Më në fund, koka e kriminelëve është kjo shenjë. Sipas statistikave, njerëzit e kësaj shenje vrasin për shkak të xhelozisë dhe arrestohen më së shumti. Arsyet kryesore e vrasjeve që ata i bëjnë, është jo-stabiliteti mental apo luhatja e gjëndjes emocionale të tyre./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 23 shtator 2021

Publikuar

-

Nga

cna horoskopi

Dashi

Mendja juaj po gumëzhin si një bletë e zënë sot. Mbani gjërat të lehta dhe shoqërore. Mos u përfshini shumë në detaje. Ju mund të prireni të shqetësoheni për rezultatet, por e vërteta është se problemet do të zgjidhen mjaft mirë nëse mbani një pamje të qartë të qëllimeve tuaja.

Demi

Ju jeni në krye të botës sot ashtu siç duhet të jeni. Qëndroni të fortë dhe të sigurt. Kjo është një kohë e mrekullueshme për ju, por jo një kohë për t’u përqendruar shumë në një gjë. Sigurohuni që të mbani të gjitha opsionet tuaja të hapura.

Binjakët

Hyni në veprim sot që të mos mbeteni prapa. Nëse uleni dhe prisni që dikush t’ju japë një ftesë, ndoshta nuk do të arrini kurrë atje ku dëshironi të shkoni. Çelësi tani është të ndërmarrësh hapin e parë. Kjo është një ditë e mirë për të marrë iniciativën dhe për të shkuar kudo që t’ju çojë batica.

Gaforrja

Ju mund të ndjeni pak konflikt në aspektin profesional kjo për shkak të ndonjë keqkuptimi. Mbajini të hapura kanalet e komunikimit sot sepse mund të nisni një bisedë të ngrohtë që mund t’ju çojë drejt një raporti afatgjatë. Bëjini një telefonatë një personi që e keni në mendje. Mund të jetë personi me të cilin të krijoni një lidhje.

Luani

Mund të mos ndiheni 100 për qind vetvetja sot. Atmosfera e ditës e bën të vështirë për ju të jeni aq të fortë dhe komandues sa jeni zakonisht. Mos kini frikë të gaboni sot, nesër është një ditë tjetër! Me paratë do të keni më shume fat sesa zakonisht sot.

Virgjëresha

Atmosfera e ditës i bën të gjithë shumë më të sjellshëm. Kjo përfshin të dashurin tuaj, i cili është mishërimi i ëmbëlsisë dhe dritës tani. Shkoni përpara dhe kërkoni çdo gjë që ju pëlqen; ka një shans shumë të fortë që ta merrni atë që doni.

LEXO EDHE:  Ambicioze dhe mbizotëruese/ Gratë më të vendosura sipas shenjës së horoskopit

LEXO EDHE:  Horoskopi për javën e fundit të Nëntorit/ Parashikimi i yjeve përsa i përket punësPeshorja

Sot duket sikur të tjerët janë të fiksuar pas imazhit, por ju e dini që kjo nuk është gjëja më e rëndësishme në këtë botë. Ju jeni të zhgënjyer nga dyert që mbyllen në fytyrën tuaj, por mos e bëni këtë. Dera e duhur do të hapet në kohën e duhur.

Akrepi

Dëgjoni instinktet tuaja në vend që të shtyheni nga njerëzit që thonë se e dinë se çfarë është më e mira për ju në punë. Harmonia përshkon atmosferën tuaj sentimentale sot. Në aspektin e financave, do të ndiheni I plotësuar.

Shigjetari

Kjo është një ditë që mund t’i bashkojë njerëzit në mënyra të çuditshme dhe të mrekullueshme. Kjo ditë do jetë e mbushur me unitet dhe bashkim. Tani është një kohë e mirë për të gjetur ose ndryshuar vendin e punës. Edhe një ndryshim i vogël mund të ketë një ndikim të madh në jetën tuaj.

Bricjapi

Kjo është një ditë e mrekullueshme për ju, kështu që shfrytëzojeni sa më shumë çdo moment. Të tjerët do të frymëzohen nga bëmat tuaja të mrekullueshme. Shfrytëzoni rastin për të dërguar dashurinë dhe bujarinë tuaj tek njerëzit që ju rrethojnë.

Ujori

Njerëzit mund t’ju bombardojnë në një mënyrë që ju bën të dëshironi të tërhiqeni në guaskën tuaj mbrojtëse. Lëreni avullin e tyre të shpërndahet para se të nxirrni kundërpërgjigjen tuaj të zgjuar dhe të përpunuar mirë. Ndjenja juaj e humorit me sarkazëm është pikërisht ajo që nevojitet.

Peshqit

Ka shumë karburant për zjarrin tuaj sot, dhe kështu që ju duhet të shfrytëzoni këtë mundësi për të ecur përpara drejt qëllimeve tuaja. Lidhja me të tjerët është një aspekt i rëndësishëm i ditës. Bëni çmos për të punuar me individë me mendje të njëjtë.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 22 shtator 2021

Publikuar

-

Nga

cna horoskopi

Dashi

Nëse nuk keni qenë mirë kohët e fundit, gjërat po fillojnë të përmirësohen për ju. Sjellja juaj e pakujdesshme do të jetë një shqetësim për prindërit tuaj. Çështje të vogla mund të ndikojnë negativisht në marrëdhënien me të dashurin/dashurën tuaj.

Demi

Eventet shoqërore do të jenë mundësia perfekte për të përmirësuar raportin tuaj me njerëz me ndikim dhe të rëndësishëm. Sot do të ndjeni dashurinë e partnerit tuaj përreth jush. Përgjithësisht do të jetë një ditë e mbarë për ju edhe në aspektin professional.

Binjakët

Përpiquni të zgjidhni çdo konflikt në mënyrë miqësore. Një takim i papritur romantik do të jetë shumë emocionues, por mund të mos zgjasë shumë. Do të jetë një ditë e tensionuar nëse nxitoni në përfundime dhe bëni zgjedhje impulsive.

Gaforrja

Një ditë e mrekullueshme për të bërë gjëra që do t’ju bëjnë të ndiheni mirë me veten. Nëse jeni student dhe doni të studioni jashtë vendit, atëherë një krizë financiare në shtëpi mund t’ju shqetësojë sot. Punoni më shumë për mirëqenien e familjes tuaj.

Luani

Çiftet e martuara mund të kenë nevojë të shpenzojnë shumë para për arsimimin e fëmijëve të tyre sot. Të afërmit mund t’ju sjellin dhurata të papritura, por gjithashtu presin një lloj ndihme nga ju. Jeta e dashurisë do të jetë plot shpresë.

Virgjëresha

Partneri/partnerja juaj do të jetë mjaft mbështetës dhe i dobishëm. Shumë nga shqetësimet tuaja thjesht do të largohen sot. Tregohuni të mençur kur komunikoni me anëtarët e familjes suaj, pasi mund të lindin zënka dhe grindje të panevojshme.Peshorja

Ju do të jeni në gjendje të angazhoheni në aktivitete në natyrë, të praktikoni meditim ose joga. Kjo do të ketë vlerë terapeutike për ju. Fitimet në biznes mund të sjellin gëzim në fytyrat e shumë tregtarëve dhe biznesmenëve sot. Do të befasoheni nga një dhuratë nga një i afërm jashtë vendit.

LEXO EDHE:  Kapriçot e motit/ Si pritet të jenë temperaturat nesër

LEXO EDHE:  Të zjarrtë dhe intensivë/ Këto shenja të horoskopit do t'iu çmendin me puthjet e tyre

Akrepi

Një udhëtim i ndërmarrë me miqtë ose familjen tuaj do të jetë relaksues. Dikush me të cilin jetoni do të irritohet shumë me veprimet tuaja të fundit sot. Gjatë ditës tuaj të ngarkuar, do të kuptoni se jeni një person me fat për partnerin/partneren që keni zgjedhur.

Shigjetari

Mos bëni asgjë për të cilën mund të ndiheni të turpëruar më vonë. Për disa persona të kësaj shenjë, romanca do të zërë një pjesë të mirë të ditës. Sa i përket aspektit professional, nuk parashikohen zhvillime të rëndësishme.

Bricjapi

Bashkëshorti/bashkëshorti juaj do të jetë në një humor të mirë gjatë ditës së sotme. Sot do të përqendroheni kryesisht tek fëmijët dhe familja juaj. Ka të ngjarë të shkoni në një udhëtim që do të përtërijë energjinë dhe pasionin tuaj.

Ujori

Nëse keni pritur që dikush të kthejë huanë, kjo mund të jetë dita juaj me fat. Kjo do të jetë një ditë e mrekullueshme për të përkëdhelur veten dhe për të bërë gjëra që ju pëlqejnë më shumë. Partneri/partnerja juaj nuk do të jetë në humorin e duhur. Përgjigjuni pozitivisht dhe shpejt ideve të reja në biznes. Ata do të shkojnë në favorin tuaj.

Peshqit

Merrni pak kohë për veten tuaj, për t’u çlodhur dhe rimëkëmbur. Do të jeni në gjendje të kurseni një shumë të vogël parash. Fuqia e dashurisë do t’ju japë arsye për të ecur përpara.

LEXO TE PLOTE